Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ankara
#1 PostWysłany: 16 Lut 2019 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1782
srebrny
Pojedynczy bilet na metro kosztuje 3 liry, są też opcje w pakiecie, ładowane na kartę, ale tego nie rozkminiłem, bo bariera komunikacyjna była szersza niż Bosfor.

Ważna uwaga nt. podróży pociągiem. Zdaje się, że to sytuacja przejściowa, ale nie wiem na jak długo. Zdecydowana większość pociągów nie odjeżdża z głównego dworca YHT w centrum Ankary, tylko z dworca Eryaman. By tam dojechać, na dworcu w Ankarze idziemy przejściem nadziemnym na ostatni (trzeci?) peron i wsiadamy w kolejkę miejską (jedziemy za darmo na podstawie biletu kolejowego na właściwą podróż). Eryaman YHT jest ok. 20 minut jazdy z centrum.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
 Temat postu: Re: Ankara
#2 PostWysłany: 23 Lis 2023 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
w Ankarze za przejazd komunikacja publiczną można płacić ankarakart / gotówka (autobus) / karta płatnicza (transakcje offline przynajmniej w żubrze)
w przypadku korzystania z ankarakart za przejazd płacimy 15 lir lub 13 lir (6:00-6:45 w centrum miasta), a za bilet przesiadkowy 7 lir
koszt samej karty to 40 lir, najlepiej kupić w okienku bo automaty albo nie działają / nie mają kart lub zjadają kasę (na szczęście zjadło mi tylko 50 lir)
można od razu poprosić o jej doładowanie
bilet lotniskowy na autobus 442 kosztuje 25 lir
warto przejechać się teleferikiem z Yenimahalle za 15 lir - można nie wysiadać i zrobić w tej cenie kółeczko

Załączniki:
ankarakart.jpg
ankarakart.jpg [ 61.32 KiB | Obejrzany 198 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Ankara
#3 PostWysłany: 14 Sty 2024 13:43 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
Do metra w Ankarze można wejść płacąc w teorii kartą contactless. Pierwsze trzy razy, z całego zestawu kart jaki mam, zadziałała tylko curve. Potem, nie wiedzieć czemu, przestała. :) Automaty jednorazowych biletów papierowych nie sprzedają i menu tylko po turecku. Kupno karty ankarakart na stacji metra też było niemożliwe - tylko automaty z jej doładowaniem, okienek żadnych nie widać. Gdzie kupić kartę nie sposób się dowiedzieć, bo prawie nikt nie mówi po angielsku. A zaczepiałem przechodniów dobre 10 minut. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Ankara
#4 PostWysłany: 14 Sty 2024 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
Też byłem teraz w Ankarze więc dodam swoje przysłowiowe 3 grosze;

Przejazd autobusem czy metrem kosztuje 18 TRY.
Przykładamy kartę do czytnika i jak zaświeci się na żółto to ok. Jeśli na czerwono to odrzuciło.
Przejazd autobusem 442 z/na lotnisko ESB to aktualnie koszt 50 TRY. Płaci się tak samo.

Image
Image


Parę uwag: KARTA REVOLUT NIE DZIAŁA próbowałem fizyczną jak i płatności telefonem (ApplePay) - nie przechodzi. Potrzebna karta fizyczna. Jest informacja, że jeśli płatność kartą MasterCard to 15 TRY a Visa to 7,5 TRY zapewne tak jest ale przy kartach wydanych w Turcji. Zagraniczne kasuje 18 TRY tak jak wyżej wspomniałem.

Image


Kartę odbija się tylko raz. W busach wchodzimy z przodu i przy kierowcy jest czytnik. W Metrze tylko na bramce początkowej. Czasami trzeba iść do czytnika na skrajnej lewej stronie gdyż te środkowe coś nie czytały kart Visa/MasterCard.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group