Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:20 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
@luftairways
Cytuj:
, zasiedzieliśmy się nie wołają nikogo, zapytaliśmy przy desku czy mamy czas

Podziwiam. Lecieć na drugi koniec świata i czekać na wywołanie.
Wyluzowani chyba byliście dobrze salonikowymi trunkami :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#42 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Akurat w lepszych salonikach to często spotykana praktyka, czy wręcz norma, że można czekać na wywołanie "dźwiękowe" na dany lot, czy nawet osobiste, gdy obsługa podchodzi do pasażera indywidualnie i go informuje, że już czas. Niedawno, gdy miałem okazję być po raz pierwszy w First Class Terminal LH we FRA, obsługa z uśmiechem lekkiego politowania nad moim nieobyciem naciskała, bym się nie przejmował, że już po godzinie rozpoczęcia boardingu i na pewno zdążę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:42 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Ale to mylisz wywołanie lotu a wywołanie osobiste. Jak zrozumiałem czekali na wywołanie osobiste ale to jest i na lotnisku poza salonikami, tylko w większym hałasie.
Leciałem kiedyś z kilkoma kolegami, którzy podobnie: przecież będą wzywać no i jakbym do nich nie zadzwonił to leciałbym bez nich :)
A w Azji poza głównymi hubami to już powodzenia z czekaniem na wezwanie :)


Ostatnio edytowany przez jar188 18 Sty 2023 16:43, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 18 Sty 2023 15:51 

Rejestracja: 18 Sty 2023
Posty: 1
tunczaj napisał(a):
Jesli chodzi o wyjscie z lotniska to tak, gosc z immigration wygladal na bardzo przejetego i chyba sami nie maja procedur na takie sytuacje bo od momentu kontaktu na bramce trwalo to dlugo i bylo bardzo chaotyczne. Padl tez cytat w stylu "I will not let to sleep this guy at the street at 3 am" na co odpowiedzialem zeby wyluzowal i ze dam sobie radr ale zrobilem na szybko pierwsza lepsza refundowalna rezerwacje na bookingu i pokazalem zeby nie drazyl dalej tematu ktory akurat w tamtym momencie byl raczej nieistotny. "700 hkd - quite reasonable price as per last minute booking"


Trochę dziwne. Przechodziłem 6 razy przez imigrację w Hong Kongu, przez praktycznie każdy możliwy punkt kontrolny i nigdy w życiu nie usłyszałem żadnego pytania od strażnika (właściwie to nawet żadnego słowa, procedura zawsze trwała tyle ile zajmuje zeskanowanie paszportu). Musiało się coś zmienić od kiedy ostatnio tam byłem.

No chyba, że zacząłeś mówić coś od siebie, to wtedy masz nauczkę żeby nie dzielić się takimi "przeżyciami" ze strażnikami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 18 Sty 2023 19:05 

Rejestracja: 23 Wrz 2019
Posty: 671
Loty: 23
Kilometry: 74 051
Ostrzeżenia: 1
Było, minęło, zapomnij.

Tragedia + czas = humor.

😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 18 Sty 2023 19:48 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
sauaed napisał(a):

Trochę dziwne. Przechodziłem 6 razy przez imigrację w Hong Kongu, przez praktycznie każdy możliwy punkt kontrolny i nigdy w życiu nie usłyszałem żadnego pytania od strażnika (właściwie to nawet żadnego słowa, procedura zawsze trwała tyle ile zajmuje zeskanowanie paszportu). Musiało się coś zmienić od kiedy ostatnio tam byłem.

No chyba, że zacząłeś mówić coś od siebie, to wtedy masz nauczkę żeby nie dzielić się takimi "przeżyciami" ze strażnikami.



W tym wypadku mówimy o rutynowym przejściu przez kontrolę tylko przejściu w "drugą stronę" - czyli wyjściu z airside bez odbycia lotu.
Chyba że 6 razy spóźniłeś się na lot w HKG ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#47 PostWysłany: 18 Sty 2023 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
jaco027 napisał(a):
(...) A propos głównego tematu. Aby uniknąć tego typu nieszczęść, ja czesto ustawiam sobie budzik w telefonie na maksa na 40min przed odlotem.
Też kilka razy kimnalemn qalic pod bramka zwłaszcza przy jet lagu i roznicy czasu >6h w Azji albo Amerykach. I tez współczuję OP stresu i całej tej historii.

Nie jest to żadna prawda objawiona, ale jest sposób 👍
Tzw Dzisiejsza Młodzież już dawno wypracowała system:
Ustawia się w komórze budziki co 5-10 min z różnymi melodyjkami.
Im bliżej dead line, tym bardziej.... pobudzający.
Jak Wam zadzwoni " We are the champions", to najwyższa pora walić do gejtu 😏
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 18 Sty 2023 20:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
sauaed napisał(a):
Trochę dziwne. Przechodziłem 6 razy przez imigrację w Hong Kongu

Piszesz o przechodzeniu przez nią w czasach post-covid czy pre-covid? Bo to chyba znaczna różnica.

Poza tym, ciekawy wybór tematu na pierwszy post na forum. Willkommen, bienvenue, welcome. 8-)
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 18 Sty 2023 22:44 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 370
srebrny
Wspaniała historia, miałem kiedyś taką samą :D Samochód w Dubaju trzeba było oddać 4h przed lotem, więc szybkie przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, prosto pod gate, no i przy naprawdę solidnym zmęczeniu i tak długim czasie oczekiwania przymknęło się oko. Żeby było ciekawiej, to po pierwsze byliśmy w dwie osoby, po drugie zgodnie z radami tutaj umieszczonymi, oboje mieliśmy nastawione na maksymalną głośność budziki. Obudziliśmy się pół godziny po wylocie. Więc niby potwierdzam, że budzik warto ustawić, ale jednocześnie jestem dowodem na to, że nie daje to pewności ;)

Wniosek: nie warto przyjeżdżać na lotnisko za wcześnie :D
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 18 Sty 2023 23:38 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 351
niebieski
Tez kiedyś mając 3 godziny na przesiadkę w Moskwie SVO nie wsiedliśmy do naszego samolotu. Boarding był w nieklimatyzowanym starym terminalu F, więc czekaliśmy w nowym E kilka razy sprawdzając jak tam kolejka. No i za którymś razem okazało się, że już gate zamknięty…
Tyle ciekawie, że nie mieliśmy rosyjskiej wizy, więc za bardzo nie mogliśmy wyjść z lotniska, nowe bilety po 2 k czyli więcej niż cała trasa PL-Chiny RT.
Obsługa nie wierzyła jak mogliśmy nie zdążyć na przesiadkę mając 3 godziny, my zresztą też. Zlitowali się nad nami (?) i dali nam nowe bilety na LOT - spasiba balszoj!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 13 Maj 2023 16:21 

Rejestracja: 21 Cze 2016
Posty: 512
niebieski
Zdarza się, nie raz przegapiłam samolot z mojej winy, a dziś patrzę wstecz z uśmiechem. :)
_________________
Zamiast dziękuję klikamy „Lubię” / „Pomocny post”, jeśli tak jest.

Kochać to chcieć przemierzyć cały świat we dwoje, po to, by nie było miejsca na ziemi wolnego od wspólnych wspomnień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 13 Maj 2023 16:47 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Kiedyś podczas przesiadki w Nairobi zmienili mi gate. W tym czasie były dwa loty do DAR w odstępie pół godziny ale właśnie z różnych gatów. Ja czekałem pod tym poprzednim i dopiero podczas boardingu dowiedziałem się o zmianie. A najlepsze, że podobno wywoływali mnie kilka razy tak niemiłosiernie przekręcając moje nazwisko, że nie wpadłem, że to chodzi o mnie. Porządne linie Kenya Airways przebukowały mi na następny lot za niewielką dopłatą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 13 Maj 2023 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
ja kiedyś spóźniłem się na przesiadkę we FRA do CDG, bo poszedłem na kawę do saloniku, myląc godzinę odlotu z godziną boardingu. Ale że czas między lotami wynosił 40 minut więc Lufa przerzuciła mnie na kolejny lot na godzinę później. Tylko się trochę pytali, że dziwne że kilka innych osób z tej samej grupy jakoś zdążyło.... Najlepsze że ci co polecieli o czasie nie zauważyli wcale że nie ma mnie i kolegi (bo dwóch nas wywinęło taki numer). Ostatecznie zdążyliśmy na ten sam pociąg co reszta, które do ostatniej chwili myślała, że po prostu gdzieś poszliśmy ale jesteśmy w pobliżu ;-)

Ale z zaspaniem też miałem raz, tyle że się udało na zapałkę. I też we FRA, na powrocie z USA. kimnąłem się na krzesłach przy samym gate'cie, Który był na jakimś szarym końcu na piętrze. Zakładając, że jak się ludzie zejdą to zrobią tyle szumu, że się na pewno obudzę. I pewnie tak by się stało, tylko że gate zmienili, i nikt na to pięterko nie zajrzał, cisza, spokój... Ze snu wyrwał mnie telefon, znajomy z którym leciałem, a który poszedł w tym czasie sklepy zwiedzać, spytał się gdzie jestem bo on już w samolocie i wygląda że za chwilę będzie komplet, a moje krzesło puste... na szczęście okazało się, że nowy gate jest tuż za rogiem, więc dobiegłem na ostatnią chwilę, czekali już tylko na mnie.
Gdybym leciał sam, to pewnie bym sobie pospał ;-)

Od tamtej pory zawsze gdy mi sie oko zamyka ustawiam budzik w telefon.

Autorowi współczuje, ale przynajmniej jakaś przygoda i zerwanie rutyny monotonnych podróży... Tyle że będą w firmie łacha darli teraz... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 13 Maj 2023 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
Jakby zawsze wzywali przez megafon... "pasendżer Stanisław Paluch..."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 54 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group