Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Wrz 2015 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
chodzi mi o taką w miarę poważną plażówkę - niekoniecznie poziom zawodowy, ale 2x2, z przestrzeganiem przepisów siatki plażowej etc a nie że ktoś gdzieś rozstawia siatkę i sobie z pierwszej przebijają z ziomkami

te które znam to:
Barcelona
+++ Playa Icaria Nova [tuż obok portu olimpijskiego] - na siatkach miejskich [tych na 'początku' plaży - patrząc od strony portu] w zasadzie gra się przez cały rok. W wysokim sezonie turystycznym z reguły siatki miejskie są oblężone i kolejki są spore [niepisana zasada: max. 5 par na jednej siatce]. Ale sporo ludzi ma też swoje siatki i rozstawia je obok siatek miejskich / w daleszej części Ikarii. W wysokim sezonie turystycznym sporo ludzi gra też na plażach Bogatell i Marbella - jest tam sporo mniej turystów niż na Ikarii, więc więcej miejsca.
Jak się wkręcić: zwyczajnie, zagadać czy mozna zagrać i, o ile jest się samemu, czy jest ktoś bez pary. Jak pary brakuje to takową można z dużym prawdopodobieństwem znaleźć wśród zawodników czekających na swoją kolejkę na innych boiskach.
Z większością ludzi można dogadać sie po angielsku.
Gracze na najróżniejszych poziomach umiejętności, od początkujacych do takich z przeszłością półzawodową.
Odstępstwa od przepisów: o ile nie gra się z ludźmi grającymi na bardzo wysokim poziomie, nie przestrzega się przepisu mówiącego, że piłka wystawiona palcami nie może mieć żadnej rotacji

Minusy: brak sztucznego oświetlenia

+++ Montgat [przystanek Rodalies Montgat Nord, jakieś 20 minut koleją miejską za Barceloną]. Sporo mniej ludzi grywa, ale też miejsca jest zdecydowanie więcej, bo, poza wysokim sezonem turystycznym, na plaży nie ma szczególnie dużo ludzi. Ale to raczej miejsce gdzie jedzie się grać z grupą znajomych - wkręcić się tak z ulicy może być trudno [nie wiem, nigdy nie próbowałem]

Dubai
+++ Kite Beach - świetnie przygotowane boiska + sztuczne oświetlenie -w tygodniu włączone do 22, w czwartki i piątki - do 23. W Ramadanie - w weekendy włączane bodajże o 22 i wyłączane o 1 w nocy [nie wiem jak to wygląda w tygodniu w ramadanie].
Odstępstwa od przepisów: brak

Minusy - pogoda w Dubaju [w dzień za gorąco, bardzo wysoka wilgotność 24/7], słońce zachodzi bardzo szybko [więc pozostaje tylko gra na tych sztucznie oświetlonych boiskach, których jest bodajże 6, ale ludzi jest z reguły baaardzo dużo i kolejki sa spore], kiepskie opcje dojazdu komunikacjo miejsko do samego spotu [ale taxy tanie - można dojechać do najbliższego metra, i stamtąd złapać taxę].

Zawodnicy z reguły albo na poziomie niskim [sporo ludzi gra tam w siatkówkę towarzyską, 6x6, 10x10 czy jak popadnie] albo bardzo wysokim. Można sie spokojnie wkrecić z ulicy.

Wpisujcie inne spoty które znacie, wraz z opisami.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Filek lubi ten post.
 
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#2 PostWysłany: 10 Sty 2016 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Edit dot.
Dubai - Kite Beach
Spot ten jest malo grywalny / niegrywalny. Ze wzgledu na olbrzymie kolejki do boisk 2x2, fakt, ze z 5 dostepnych boisk tylko 2 maja wymiary 8x8m [pozostale 9x9m, czyli do 6x6] oraz dziwny system rotacji [wygrywajacy zawsze zostaje - co owocuje z reguly tym ze najlepsza para gra nascie / dziesiat setów z rzedu, a kazda z pozostalych 5-6 par czeka w kolejce, dostaje wp*****l, schodzi i czeka kolejne 1.5 h na wejscie]. Summa summarum, pograć jest ciężko.

jedziemy dalej, Brazylia

+++Fortaleza
są dosłownie 3, może 4 boiska miejskie [lokalizacja: https://goo.gl/maps/EnHHgNnoEDs], nie wiem czy ludzie rozstawiają własne bo byłem tam krótko ani nawet nie grałem. Tak czy inaczej, poziom zawodników wyglądał bardzo przyzwoicie, grali 2x2 i 3x3

+++Rio de Janeiro
Sporo [choć mniej niż oczekiwałem] ludzi gra na Ipanemie i Copacabanie, choć, co mnie zaskoczyło, więcej ludzi gra w footvolley niż w siatkę. Dużo więcej w weekendy niż w tygodniu. Różne poziomy, różne odmiany - 2x2, 4x4 i jak popadnie. Plaże są długie więc każdy znajdzie coś dla siebie. Łatwo się wkręcić z ulicy, po hiszpańsku bądź po angielsku da się dogadać.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sie 2018 22:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
i kolejny wpis w waszym ulubionym wątku na forum f4f
tym razem będzie, w porównaniu do poprzednich wpisów, swojsko a nawet przaśnie:

Jastarnia
bardzo fajne boisko ustawione tuż przy wyjściu na plażę nr.49, na nim / w jego pobliżu w godzinach 10-17 kręci się animator, który ma porządną piłkę meczową mikasy jak również sam chętnie dołączy się do gry gdyby brakowało ludzi.

Można naprawdę fajnie pograć, minusem jest wiatr, który na Helu wieje często - gęsto
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Lip 2019 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
są siatki miejskie i lokalna społeczność siatkarzy plażowych na plaży Carcavelos pod Lizboną.
Byłem tam 5 lat temu i pamiętam, że jacyś ludzie grali, ale ja wtedy nie grałem. 2 tyg temu byłem tam ponownie, chłopaki grali, część dobrze mówi po angielsku i jeśli potrafi się coś zagrać to można dołączyć i z nimi pograć. Bardzo sympatyczni, najfajniejsze community z takich randomowych z jakimi grałem wchodząc 'z ulicy'.
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Lip 2019 23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
dziękuję moderatorom za poprawienie nazwy tematu po 4 latach od jego założenia - teraz ten wątek z pewnoscio nabierze innej dynamiki i wreszcie się rozbuja :)
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Lip 2019 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Lomma, nieopodal Malmo w Szwecji, a dokładniej w parku Oresundsparken :) https://www.google.pl/maps/place/%C3%96 ... 12!5m1!1e3

Co ciekawe, jak tam byłem w sierpniu 2018 roku to była nawet piłka, więc jak ktoś tam jedzie to raczej nie musi brać swojej :D

I jeszcze druga ciekawa rzecz. Rozbijałem się w nocy w namiocie i to boisko okazało się nieopodal mojego miejsca noclegowego :)

Załącznik:
P1260036.JPG
P1260036.JPG [ 341.14 KiB | Obejrzany 11914 razy ]
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 31 Lip 2019 11:30 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Na prawie każdej plaży, w pseudo plażowych klubach w środku miasta, w co drugiej miejscowości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group