Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#21 PostWysłany: 09 Lis 2015 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Arekkk napisał(a):
Jak polecalibyście spędzić rozłożyć 5 dni Longyearbyen i okolicach latem, konkretnie w lipcu? Przeglądam różne relacje i nie mogę się zdecydować. Na pewno Pyramiden, jakiś rejs. Co jeszcze? A może coś zupełnie innego, niekonwencjonalnego? Będę wdzięczny za wskazówki.

5 dni, polecam nie spać :) dzień polarny temu sprzyja. Atrakcji dużo, choć głównie wszystko zależy od tego, czy będziesz wypożyczał broń...
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#22 PostWysłany: 05 Mar 2016 14:19 

Rejestracja: 05 Mar 2016
Posty: 1
kochani !!!! koszty, koszty, koszty ???

ile trzeba zapłacić indywidualnie za przewodnika ?
ile kosztuje wycieczka do Piramiden ?
jak załatwić pozwolenie na broń (nie mam pozwolenia polskiego) ?

pomóżcie proszę !!! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
miki_fly uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#23 PostWysłany: 22 Mar 2016 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
domanski napisał(a):
ile trzeba zapłacić indywidualnie za przewodnika ?
ile kosztuje wycieczka do Piramiden ?
jak załatwić pozwolenie na broń (nie mam pozwolenia polskiego) ?

Opis jak załatwić pozwolenie na broń oraz przykładowe ceny niektórych wycieczek są w mojej relacji:
http://www.fly4free.pl/forum/spitsbergen-ndash-marzenia-sie-spelniaja,1507,68509
Dodatkowo wszystkie ceny są także dostępne na stronach:
http://svalbardbooking.com
http://www.visitsvalbard.com

Jak coś to odpowiem na pytania.
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#24 PostWysłany: 30 Mar 2016 15:35 

Rejestracja: 17 Mar 2014
Posty: 4
Loty: 165
Kilometry: 261 333
Wie ktoś coś więcej n/t:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016033 ... 1425546019 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#25 PostWysłany: 30 Mar 2016 15:39 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 41
Wszystkim zainteresowanym Spitsbergenem polecam rewelacyjną książkę:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/225348/b ... pitsbergen
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#26 PostWysłany: 30 Mar 2016 16:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
^ Czytałem jakoś już ponad rok temu.Polecam! A już w kwietniu wychodzi nowa książka tejże autorki - tym razem o Norwegii ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#27 PostWysłany: 31 Mar 2016 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Badyyl napisał(a):

Z tego co się orientuje Finnair będzie latał do Longyearbyen od 1 czerwca do 28 sierpnia 2016r.

michaelj napisał(a):
Wszystkim zainteresowanym Spitsbergenem polecam rewelacyjną książkę:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/225348/b ... pitsbergen

Nie poznałam Ilony osobiście ale jest tam bardzo znaną osobą :)
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#28 PostWysłany: 04 Sie 2016 12:28 

Rejestracja: 01 Maj 2013
Posty: 29
Loty: 52
Kilometry: 58 250
Wybieramy się w niedziele na parę dni i mamy zagwostkę z kąpielą w morzu. Przymierzamy się by skorzystać z akcji na kempingu pt: Arctic Naked Bathing Club Certificate. Ktoś był, skorzystał, przeżył ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#29 PostWysłany: 05 Sie 2016 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Miałam taki pomysł ale na miejscu odechciało mi się :) Miłego wyjazdu :)
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#30 PostWysłany: 05 Sie 2016 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Co do zasady kąpać się możesz przy każdej plaży np. tej wzdłuż drogi lotnisko - wioska - to de facto ta sama co przy campie tylko trochę dalej gdzie nie ma dokuczliwych ptaków atakujących ludzi ( wbrew pozorom są one dosyć groźne a do tego pod ochroną więc ostrzejsza reakcja na atak może się skończyć problemami) Wrażenia z kąpieli niezapomniane najgorzej jest wejść, za długo też nie polecam się moczyć bo ciężko wytrzymać , na brzegu szybkie osuszenie ręcznikiem i przebranie w ciepłe ciuchy. Niedawno kąpałem się w USH ale to jednak nie to samo co LYR. Powodzenia ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#31 PostWysłany: 05 Sie 2016 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Cytuj:
Wybieramy się w niedziele na parę dni i mamy zagwostkę z kąpielą w morzu. Przymierzamy się by skorzystać z akcji na kempingu pt: Arctic Naked Bathing Club Certificate. Ktoś był, skorzystał, przeżył ;-)


Byłem, skorzystałem, przeżyłem - polecam ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#32 PostWysłany: 06 Sie 2016 03:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Świetne relacje, czyta się z zapartym tchem. Także i mi udało się upolować bilety korzystając z promocji SASu w październiku zeszłego roku. Czy ktoś może leci tamże w terminie 15-19 sierpnia z Gdańska?
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#33 PostWysłany: 06 Sie 2016 07:24 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 45
Loty: 44
Kilometry: 136 099
my lecimy! :D

o 11 rano będziemy na Dworcu Głównym w Gdańsku i jedziemy na lotnisko
(jeszcze nie wiemy jak ale daleko nie jest) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#34 PostWysłany: 08 Sie 2016 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Jest szynobus Pomorskiej Kolei Metropolitalnej jedzie za 6 zł bezpośrednio do terminalu (ale to nie jest docelowa stacja). Można sobie bilety kupić w biletomacie lub SkyCashem. Mozna też jechać ze stacji Gdańsk Wrzeszcz. Podróż ok. 30 minut, a nawet pewnie krócej.

Ja temat dojazdu na lotnisko w Polsce jeszcze ogarniam, ale tym martwię się nieco mniej niż tym, co będzie dalej.

Niestety nieco przespałem temat noclegu, a wolałbym jednak pod dachem i nie płacić za półpustą dwójkę. Zarezerwowaliście już coś, czy może opcja kempingowa? Ja jak narazie wysłałem maila do Gjestehuset 102 i czekam na odp. Z drugiej strony... może nie ma się co bać kempingu? :)
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#35 PostWysłany: 08 Sie 2016 07:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Srednio ogarniasz, pkm obecnie przynajmniej do końca wakacji nie jeździ, a nie wiadomo kiedy znowu znacznie ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#36 PostWysłany: 09 Sie 2016 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Uhm. Dobra, i tak miałem samochodem jechać :) A w czerwcu jeszcze jechałem tą PKMką, domyślam się, że to przez powódź ją zamknięto.

A wracając do Spitsbergenu.
Norwegia objęta jest unijnymi, niskimi stawkami roamingowymi za połączenia komórkowe i internet. Wiecie może, czy to dobrodziejstwo obowiązuje także na Spitsbergenie?
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#37 PostWysłany: 09 Sie 2016 21:38 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1086
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Z tego co pamiętam, Svalbard jest połączony kontynentalną częścią Norwegii światłowodem i nie ma różnicy w cenie połączeń. Być może za wyjątkiem Barentsburga, który wg. miejscowego przewodnika znajduje się w strefie numeracyjnej Moskwy (nie wiem czy to dotyczy tylko stacjonarnych czy także komórek). Inna sprawa to dostęp sieci, który w zasadzie jest możliwy tylko w Longyearbyen, Svea, Barentsburgu i Ny Alesund.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
paranoix uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#38 PostWysłany: 10 Sie 2016 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
Ceny połączeń są takie same jak w Norwegii. W Barentsburgu komórka łączyła mi się o dziwo normalnie tzn internet z pakietu... W Ny Alesund nie ma zasięgu sieci komórkowej ze względu na przyrządy, których tam używają, w porcie jest telefon na kartę kredytową, tak samo internet :) Pod Pyramiden można złapać jeszcze normalną sieć komórkową.
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#39 PostWysłany: 02 Wrz 2016 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Potwierdzam, komórki działają jak w Europie.

Wyprawa na Spitsbergen krótka, ale bardzo ciekawa. Żeby nie rozpisywać się przesadnie, opiszę w skrócie co widziałem.
Spałem na campingu przy lotnisku. Wyposażony jest bardzo dobrze, jest węzeł kuchenny, prysznic, prąd, itp. Tam poznałem przewodniczkę Natalię, Polkę pracującą tam. Idąc za jej poradą, pierwszego dnia popłynąłem do Pyramiden.

Pyramiden - jak pewnie wiecie, opuszczona poradziecka osada górnicza. Bardzo mi się podobało, zdecydowanie warto zobaczyć. Rejs obejmował także podpłynięcie do lodowca, jak i obserwację niedźwiadków :) Można popłynąć szybszym statkiem za 1700 NOK (godz. 13-19) albo tradycyjnym za 1300 NOK (8-19). Rezerwacje ogarnia obsługa kempingu, w cenie przywożą i odwożą we wskazane miejsce. W Pyramiden nie działają komórki, w barze płatność NOK. W drodze powrotnej Pani wzięła w rękę kawałek wungla i pyta wycieczki: co to jest? A na pokładzie cisza... :)

Drugi dzień to wycieczka samochodowa (150 NOK za godz) tam, gdzie w ogóle da się dojechać. Widziałem przyczółki trzech opuszczonych kopalń, piękne widoki na cały Adventfiord, psiarnię, wielkie spodki anten satelitarnych oraz samo Longyearbyen. Na deser podjazd na wzgórze ponad lotniskiem, a tam niepozorne wejście do Globalnego Banku Nasion, a na szczycie stacja satelitarna, z kilkunastoma mniejszymi i większymi (30 m) białymi kulami - surrealizm pełny, nie widać tego z dołu. Wieczorem akcesja do Arctic Naked-Bathing Club ;)

Trzeci dzień - wycieczka piesza po górach (100 NOK godz). Niestety nie weszliśmy na pobliski szczyt z powodu mgły, ale widziałem wodospad z lodowca (połączone z poszukiwaniem skamielin - wciągające!) a następnie po płaskowyżu w kierunku miasta - z piękną panoramą miasta.


Byłem w Arktyce pod koniec lata - było pochmurnie, ale dzień polarny jak najbardziej występował. Bardzo praktyczne, gdy trzeba o 3 w nocy poprawić linki w namiocie :) WiFi jest obok na lotnisku, które jest zamknięte gdy nie ma samolotów, ale można wejść do przedsionka. Jeśli chcesz zabrać kamień czy cokolwiek innego, należy nadać to do luku bagażowego, bo z podręcznego wyrzucają. Zawsze ciągnęła mnie Skandynawia - a Spitsbergen jest dokładnie w tym klimacie. Jest to piękne, niedostępne i wyjątkowe miejsce oraz wyjątkowi ludzie. Chciałbym kiedyś tam wrócić.
Przed podróżą (albo w samolocie) lektura obowiązkowa autorstwa Ilony Wiśniewskiej, którą w dobrym tonie (i warto) jest znać i cytować: Białe - zimna wyspa Spitsbergen.
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Carollayna lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Spitsbergen
#40 PostWysłany: 03 Wrz 2016 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 159
Loty: 45
Kilometry: 50 890
paranoix napisał(a):
Zawsze ciągnęła mnie Skandynawia - a Spitsbergen jest dokładnie w tym klimacie. Jest to piękne, niedostępne i wyjątkowe miejsce oraz wyjątkowi ludzie. Chciałbym kiedyś tam wrócić.

Jakbym siebie słyszała :-)
Gratuluję wyprawy! W skamieliny można rzeczywiście się wciągnąć a białe noce są bardzo pomocne, choć kiedy ja byłam latem słońce było cały czas wysoko na niebie :-) Czym płynąłeś do Pyramiden? Może Polar Charter?
Pozdrawiam z Norwegii próbując złapać pierwszą zorzę polarną po białych nocach :-)
_________________
Zakochana w Arktyce
Obecnie Tromsø - zorza polarna codziennością
Carollayna na facebook
Carollayna.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 107 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group