Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sty 2014 20:37 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Witam serdecznie,

Chciałbym Was zaprosić do lektury opisu mojego biegowego projektu charytatywnego "w pogoni za szczęściem". A przy okazji rozpocząć całkiem fajną inicjatywę na forum. Pewnie pomyślicie co to ma wspólnego z podróżami? Moim zdaniem sporo.
Zacznijmy od początku.

We wrześniu 2012 roku zostałem wylosowany spośród ponad 103 tysiące zgłoszeń do uczestnictwa w "Tokyo Marathon 2013", który miał odbyć się 24 lutego 2013 r. Miałem nieziemskie szczęście ponieważ miejsc było tylko 36 tysięcy. Postanowiłem przekuć moje szczęście w losowaniu pomagając osobom potrzebującym. Tak rozpocząć się projekt "w pogoni za szczęściem" i jego pierwszy etap Azja i maraton w Tokio.

Założenie projektu jest proste: przebiec 7 maratonów na 7 różnych kontynentów dla 7 różnych osób.

Dzięki takiej inicjatywie zbieram środki dla osób potrzebujących.

Tutaj pojawia się fly4free:

Jako, że byłem totalny laikiem jeśli chodzi podróże w tak odległe miejsca. Wtedy też rozpoczęła się moja przygoda z portalem fly4free oraz tym forum. To dzięki wam udało mi się znaleźć tanie połączenia lotnicze do Tokio oraz nieziemsko tani nocleg. Śmiało mogę powiedzieć, że gdyby nie Wy to na pewno by się to nie udało. Jest to dla mnie o tyle ważne, że z własnego portfela pokrywam całość kosztów wyjazdu (przelot, zakwaterowanie, opłata startowa, pobyt). Chce być fair w stosunku do osób którym pomagam więc 100% środków, które uda mi się zebrać w związku z projektem od różnych darczyńców na konto współpracujących fundacji wspiera osoby niepełnosprawne. Tym sposobem łącze: podróżowanie, bieganie i pomaganie innym.

Podczas maratonu w Tokio zbierano środki na rzecz niepełnosprawnego Miłosza, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dzięki wsparciu sponsorów i osób dobrej woli udało się uzyskać dla Miłosza korzyści rzędu 9 500 zł. Dzięki tak uzyskanej pomocy Miłosz może być bardziej samodzielny w życiu codziennym.

Kolejnym miejscem które udało mi się odwiedzić to Rio de Janeiro i maraton w tym mieście 7 lipca 2013 r. (też dzięki waszej pomocy w poszukiwaniach tańszych połączeń lotniczych i noclegu!!) podczas, tego maratonu zbierano środki na rzecz 4,5 letniego Kubusia, który cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Kubuś urodził się z wrodzonym zapaleniem płuc, podejrzeniem posocznicy i małopłytkowością. Został oceniony przez lekarzy na 3pkt w skali Apgar i tylko dzięki intensywnej rehabilitacji i determinacji swojej mamy nie jest dziś przykuty do łóżka. Naszym celem była kwota 10 000 zł na zakup specjalistycznych ortez, umożliwiających Kubusiowi chodzenie. Cel osiągnięto i Kubuś ma teraz nowe ortezy!!

Trzeci etap projektu właśnie przede mną. 26 stycznia 2014 roku pobiegnę maraton w Marrakeszu dla 5 letniego Maksia cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce, padaczkę, oczopląs i brak mowy. Naszym celem jest zbiórka środków na specjalistyczny sprzęt umożliwiający Maksowi chodzenie - "NF Walker". Koszt takiego sprzętu to bagatela 28 tysięcy złotych. Już za dwa tygodnie wylatuje do Marrakeszu na maraton - trzymajcie kciuki!

Mój pomysł jak zaangażować społeczność fly4free i połączyć biegową pasje z podróżami to możliwość wspólnego uczestnictwa w różnych imprezach biegowych na całym świecie. Sam znajduje kolejny bieg głównie w oparciu o jak najtańsze połączenia lotnicze. Może dzięki wspólnym poszukiwaniom uda nam się przeżyć fantastyczną przygodę na jakimś zagranicznym biegu w większym gronie!

Mój najbliższy cel to znalezienie jak najniższym kosztem połączeń lotniczych na bieg maratoński w Australii i Oceanii albo Ameryce Północnej. Ktoś chętny ? :)

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o moim projekcie to zapraszam na jego stronę internetową http://www.wpogoni.com.pl

Pozdrawiam
Tomasz Pogon


Ostatnio edytowany przez Scooby-doo, 03 Sty 2014 22:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 07 Sty 2014 19:59 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Zapraszam do oglądnięcia filmiku promocyjnego:

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Sty 2014 18:04 

Rejestracja: 21 Lis 2013
Posty: 1
Zbanowany
Przyjemna akcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2014 22:18 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Dzięki wielkie :)

T.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Sty 2014 18:20 

Rejestracja: 01 Sty 2013
Posty: 167
Marrakesz Maraton ukończony a co za tym idzie trzeci kontynent zdobyty! :)

Zbiórka środków dla Maksia jeszcze się nie kończy więc będę informował o tym jak to będzie wyglądać po maratonie :)

Pozdrawiam
Scooby
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sty 2015 09:57 

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 1
uwielbiam sport i wędrówki i wspinaczki górskie. uwielbiam też pomoc innym. przy okazji zachęcam do pomocy chorym dzieciom http://www.hospicjum-podkarpackie.pl/ - to daje tyle samo frajdy co zdobycie Rysów!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Sty 2015 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
to jest to, połączenie przyjemnego z pożytecznym! :) więcej takich!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group