Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Southampton
#21 PostWysłany: 04 Sty 2019 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Mozesz na "stopa", bardzo rzadko uzywany sposób komunikacji w UK, ale probowac mozna.

Z reszta Google mowi ze to 90 minut z buta z Salisbury, wiec nie az tak zle jak ktos lubi trekking. Stonehenge to tak naprawdę malo ciekawy sam w sobie jest, kilka kamyków wysokosci 3 metrów i koszt z £10 za wejscie. Wg mnie o wiele lepsza byla by wycieczka piesza, tam po drodze jest wiele wiecej miejsc gdzie kiedys cos stalo:

https://www.google.co.uk/maps/place/Sto ... d-1.826215


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Paź 2021 15:58, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Southampton
#22 PostWysłany: 04 Sty 2019 16:44 

Rejestracja: 03 Sty 2019
Posty: 9
ok dzieki za odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#23 PostWysłany: 04 Sty 2019 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
LonDynia napisał(a):
Mozesz na "stopa", bardzo rzadko uzywany sposób komunikacji w UK, ale probowac mozna.

Z reszta Google mowi ze to 90 minut z buta z Salisbury, wiec nie az tak zle jak ktos lubi trekking. Stonehenge to tak naprawdę malo ciekawy sam w sobie jest, kilka kamyków wysokosci 3 metrów i koszt z £10 za wejscie. Wg mnie o wiele lepsza byla by wycieczka piesza, tam po drodze jest wiele wiecej miejsc gdzie kiedys cos stalo:

https://www.google.co.uk/maps/place/Sto ... d-1.826215

Wstep do Stonehenge kosztuje £17.5! A jak ktos probuje podejsc od strony drogi czy pola, to ochrona goni. Kiedys mozna bylo popatrzyc przez plot bez problemu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
sidiks lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Southampton
#24 PostWysłany: 04 Sty 2019 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Ja kiedys za £8 wchodzilem to zal bylo.. a za £17.50 to juz nie mowie. Z tym ze roznica jest taka ze placac znajdujemy sie 10 metrow od pomnika a nie placac (przez siatke) 15 metrów :) No ale jak gonia.. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#25 PostWysłany: 04 Sty 2019 18:21 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
@LACAS100
Zależy kiedy się wybierasz i jaką będziesz miał pogodę. Na Southampton dzień w zupełności wystarczy. Z ciekawszych rzeczy to resztki murów obronnych, ruiny kościoła i port oraz marina. W porcie często spotkać można wycieczkowce czy transatlantyki z najbardziej znanym Queen Mary 2.
Polecam także wycieczkę do Chichester wzgórzami nad Portsmouth, z których doskonale widać sam port wojenny. Akurat jak ja byłem to w porcie stał HMS Queen Elizabeth. Lotniskowiec brytyjski dla którego podobno jest to port macierzysty. Na wzgórzach znajduje się ośrodek szkoleniowy dla operatorów radarów morskich. Chichester natomiast to urokliwe miasteczko z zachwycającą katedrą i starówką. Odsłonięto w nim ostatnio tablicę ku czci Henryka Zygalskiego, który po wojnie mieszkał niedaleko.
Obok Southampton jest jeszcze Winchester. Podobne lekko do Chichester, z równie urokliwą katedrą, no i okrągłym stołem Artura.
Polecam wycieczkę na Isle of Wight. Wyprawa promem z portu. Na wyspie punktem obowiązkowym jest Osborne House, letnia siedziba królowej Wiktorii, The Needles Landmark Attraction i latarnia na skale, a także białe wysokie klify. Polecam objechać całą wyspę.
Salisbury z tych wszystkich miasteczek jest chyba najładniejsze. Katedrę udało mi się zobaczyć tylko z zewnątrz, niestety czasu już nie było i została na następny raz. Po drugie ja byłem tam jakiś miesiąc po otruciu Skripala, i wszędzie było dużo policji, a skwer na którym znaleziono go z córką był ogrodzony i pilnowany.
Stonehenge. Jechałem jak na ścięcie po przeczytaniu opinii. Okazało się że nie było tak źle, i wizytę tam wspominam bardzo przyjemnie. Od bramy do samych kamieni idzie się jakieś 2km. Warto zabrać ze sobą audioprzewodnik. Są również w języku polskim.
Przy samych kamieniach kupa ludzi.
Wstępy do wielu muzeów i atrakcji załatwia karta English Heritage. http://www.english-heritage.org.uk/

Do komunikacji jednak najlepszy samochód. Autobusem z Southampton jechałem jedynie do Londynu.
Mam nadzieję że cokolwiek pomogłem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Chris Peen uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Southampton
#26 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:14 

Rejestracja: 03 Sty 2019
Posty: 9
@seth11

Dziękuję za odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś.
Jade 19 stycznia na tydzień. W planach mam zwiedzanie Londynu ale większość dni będę w so'on. Wybiorę sie pewnie na Stonehenge i zaciekawiło mnie Chichester więc tam też. Myślałem nad wypożyczeniem samochodu i najbardziej ta opcja mi odpowiada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#27 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:26 

Rejestracja: 16 Lut 2018
Posty: 88
Londyn załatwisz autobusem. Kurs zaczyna chyba pod uniwersytetem, a kończy na Victoria Coach Station. Wygodnie i bezproblemowo.
Poleciłbym szczególnie Isle of Wight, ale nie w styczniu. No chyba że będzie plus 20 na termometrze :) Ostatecznie musi coś zostać do zwiedzenia na następny raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#28 PostWysłany: 04 Sty 2019 19:41 

Rejestracja: 03 Sty 2019
Posty: 9
tak tak Londyn mam już zaplanowany. Będę pierwszy raz w anglii ale nie ostatni więc zostawie sobie reszte na następny raz w cieplejsze miesiące :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#29 PostWysłany: 25 Lis 2021 00:00 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
Co powiecie o Portsmouth,warto podjechać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#30 PostWysłany: 25 Lis 2021 00:22 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Jeśli lubisz militaria to tak. W muzeum RN w Portsmouth jest do zwiedzenia 6 okrętòw. W pobliżu (samochodem) masz dodatkowo znakomite muzeum artylerii w Fort Nelson.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#31 PostWysłany: 26 Lis 2021 01:00 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 480
Loty: 124
Kilometry: 221 068
niebieski
Tomasz101 napisał(a):
Jeśli lubisz militaria to tak. W muzeum RN w Portsmouth jest do zwiedzenia 6 okrętòw. W pobliżu (samochodem) masz dodatkowo znakomite muzeum artylerii w Fort Nelson.

nic poza tym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#32 PostWysłany: 26 Lis 2021 01:06 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Nie wiem - ja pojechałem specjalnie i tylko po to, a i tak zajęło mi 1,5 dnia po drodze z Bovington (czołgi) do Hendon (samoloty), więc na miasto czasu już nie starczyło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#33 PostWysłany: 20 Mar 2022 23:11 

Rejestracja: 30 Mar 2012
Posty: 80
Loty: 131
Kilometry: 166 831
-- 20 Mar 2022 20:47 --

77kylo napisał(a):
Tomasz101 napisał(a):
Jeśli lubisz militaria to tak. W muzeum RN w Portsmouth jest do zwiedzenia 6 okrętòw. W pobliżu (samochodem) masz dodatkowo znakomite muzeum artylerii w Fort Nelson.

nic poza tym?


Muzeum D-Day z nowa ekspozycja na zewnatrz, ktora jest oryginalna barka sluzaca do desantu w Normandii, Southsea castle tuz obok, stare miasto z murami, Historic Dockyard w ktorym sa 4 okrety (HMS Warrior, HMS Victory, The Mary Rose, HMS M.33). Jest tez Spinnaker Tower tuz obok z widokiem na Isle of Wight i otaczajaca okolice, jednak widok z klifow nad miastem jest jeszcze lepszy i darmowy. Z Portsmouth mozna przeplynac promem do Gosport (koszt ok.3 funty w dwie strony) gdzie jest Muzeum Eksplozji (nie wiem jak to na polski przetlumaczyc, trzymano tam proch w ktory zaopatrywano statki) oraz Muzeum lodzi podwodnych gdzie jedna jest dostepna do zwiedzania
W okolicy jest tez Porchester Castle

-- 20 Mar 2022 21:11 --

seth11 napisał(a):
@LACAS100
Obok Southampton jest jeszcze Winchester. Podobne lekko do Chichester, z równie urokliwą katedrą, no i okrągłym stołem Artura.


Winchester pierwsza stolica Anglii z katedra gdzie pochowano krola Knuta, wnuka Mieszka I. Legenda z Arturem wciaz zywa, maszynka do zarabiania kasy, podobnie jak w Tintagel gdzie nic nie ma. Miasto i okolica to swietna miejscowka na spacery, zreszta co sie dziwic skoro tuz obok zaczyna sie South Downs National Park ktory siega az do Eastbourne. W Winchester znajduje sie tez Wolvesey Castle i dom w ktorym mieszkala Jane Austen. Sadze ze warto odwiedzic wzgorze St. Catherine's gdzie znajdowal sie kiedys osada z epoki zelaza

Poza tym w samym poblizu Southampton mozna odwiedzic ruiny opactwa w Netley i pobliski Park Victoria gdzie znajduje sie kaplica (muzeum aktualnie z darmowym wstepem) jedyna pozostalosc po wielkim szpitalu. W Parku jezdzi kolejka waskotorowa a na tylach jest cmentarz wojenny. To tyle co blisko na wschodzie od miasta, zas na zachodzie New Forest National Park z dzikimi konmi, krowami, oslami i swiniami czesto utrudniajacymi ruch kolowy na terenie Parku gdyz czesto wchodza na drogi lub pasa sie blisko nich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Southampton
#34 PostWysłany: 20 Mar 2022 23:45 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
77kylo napisał(a):
oraz Muzeum lodzi podwodnych gdzie jedna jest dostepna do zwiedzania


-- 20 Mar 2022 21:11 --



Dwie - jedna duża jednostka na zewnątrz - nic specjalnego angielski seryjny wyrób z końca II wojny światowej (podobnych atrakcji jest w Europie sporo) i w budynku rzecz dużo ciekawsza okręt podwodny typu Holland z 1901 r. gdzie też można wejść do środka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group