Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#61 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:35 

Trzeba przyznać rację @ robaku.
Nadmiernego szału tam nie ma. Obejść główny deptak, obejrzeć cerkwie, odwiedzić krytu targ i kupić tam jakieś pierdółki w dobrych cenach.
PS. W Bułgarii tak jak w innych krajach słowiańskojęzycznych, nie trzeba na siłę szermować angielskim. Jest podobny do naszego języka. Wystarczy mówić powoli i wyraźnie po polsku, żeby nas zrozumieli. To samo w drugą stronę. ;)
Góra
 PM off  
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#62 PostWysłany: 20 Maj 2015 14:54 

@Robaku
Vrazhdebna to lotnisko, główny deptak to Vitosha.

@lillymy
Co robić... Amiiii... W sumie, jak już powiedziano, w Sofii zbyt wiele rzeczy nie ma. Można zrobić sobie rundkę od Orlov Most, minąć Uniwersytet, cerkiew Aleksandar Nevski, budynek parlamentu i dojść do Pałacu Prezydenckiego. Później skręcić w lewo, w Vitosha, i kierować się na NDK (lokalny Pałac Kultury), później do blvd. Evlogi Georgiev i dojść do ww. Mostu.
Można wejść w Tsar Shishman i coś wypić w One More Bar. Można przespacerować się Oborishte od już wymienionej cerkwi do końca czyli Serdika Center (jak dla Oborishte jest jedną z ładniejszych okolic w Sofii. Można poleżeć na trawie w Parku Zaimov. Na dobę wystarczy.
Poza tym w lipcu i sierpniu Sofia jest prawie pusta, więc jest znacznie przyjemniej, choć upał potrafi dać się we znaki.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#63 PostWysłany: 21 Maj 2015 15:59 

@Misiatek

Jak różnica nie jest duża brałbym Radissona. Do centrum jakieś 40 minut piechotą lub 15 do stacji metra i kilka minut do ścisłego centrum.

@lillymy

Lavele źle nie wygląda, ale co byś powiedziała na ten - http://www.booking.com/hotel/bg/the-hou ... 2015-08-21
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#64 PostWysłany: 22 Maj 2015 20:07 

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 261
Loty: 188
Kilometry: 282 362
niebieski
Osobom wylatującym z Sofii z Terminala 1 (czyli np. Wizz) polecam stawienie się na lotnisku trochę wcześniej niż z innego europejskiego lotniska (nawet podróżującym tylko z bagażem podręcznym) :)
Są tam tylko dwa stanowiska Security, i jeżeli akurat odbywa się kilka lotów w podobnym czasie, robią się niesamowite kolejki.
Ostatnio byliśmy na lotnisku na 1 h 10 min. przed planowanym odlotem i bardzo niewiele zabrakło, a byśmy nie zdążyli.
Nie wiem, czy tak tam jest zazwyczaj, ale ogólnie było spore zamieszanie przez to. Dla spokoju ducha sugeruję pojawić się tam min. 1,5 h. przed odlotem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#65 PostWysłany: 22 Maj 2015 22:54 

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 9
Metro na lotnisko pachnie nowością. Ale faktycznie na terminal obsługujący Wizzara najprościej dostać się z miasta autobusem 84. Wspomniany przystanek naprzeciw olbrzymiego gmachu uniwersytetu. Komunikacja w Sofii jest tania i nie taka straszna jak niektórzy pisali. W nowszych pojazdach są komunikaty głosowe. Miasto z bujną zielenią ma swoją duszę. Deptak Vitosha ma klimat, podobnie jak park naprzeciw najładniejszego budynku w mieście – Teatru Vazova. Pełno tam ludzi, trudno o wolną ławkę, kocyki na trawie, szachy, browar i deliberacje. Super pogoda, pyszne jedzenie (lody na wagę), ładne kobiety. Co do posiłków to polecam ulicę Tsar Shishman (za zadem konia na którym to siedzi „car wyzwoliciel”). Co do muzeów warto wybrać się do National Museum of Military History (obok Akademii) oraz National Museum of Natural History. Natomiast nie przypadło mi go gustu National Museum of History na obrzeżach miasta (autobus nr.2) Podobnie jak zoo wymaga gruntownej rewitalizacji.

Ogólnie wrażenia z bułgarskiej stolicy pozytywne. Ubolewam tylko, że nie zdążyłem zobaczyć z góry Witoszy miasta o zmroku...Pozwolę sobie zarekomendować kameralny Canape Connection Hostel adres: ul. "William Gladstone" 12, 1000 Sofia (blisko do deptaku Vitosha).
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#66 PostWysłany: 04 Cze 2015 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Kwi 2014
Posty: 522
Loty: 81
Kilometry: 99 157
niebieski
A zapytam jeszcze, ile mniej wiecej pieniazkow wystarczy na mile popoludnie w Sofii (winko, piwko, dobra bulgarska kolacja) i gdzie najlepiej je wymieniac - w PL czy na miejscu? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#67 PostWysłany: 04 Cze 2015 12:54 

@lillymy

Zależy gdzie. Za kawę w Costa czy innej knajpie licz jakieś 3.5 BGN, kolacja w centrum z 15 (główne plus sałatka), piwo ok. 3 BGN, z winem bywa różnie.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#68 PostWysłany: 04 Cze 2015 15:09 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2245
Pieniądze najlepiej wymienić na miejscu w banku - jest stały kurs lewa do euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#69 PostWysłany: 04 Cze 2015 15:41 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Ja miałem kartę Euro i bezpłatny bankomat. Spokojnie wypłacałem po stałym kursie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#70 PostWysłany: 23 Paź 2015 19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
taxi pod wyciąg na górę Witosza (kabiny wjeżdżające na 1800) 14 lev z centrum,
przejazd kolejką 10 lew we dwie strony, 8 w jedną
moim zdaniem warto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia - Vrazhdebna
#71 PostWysłany: 09 Lis 2015 15:13 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
panlukasz napisał(a):
@Robaku

Co chcesz wiedzieć? Jako lokals mogę pomóc.

Ja bym chcial wiedziec czy warto wpasc na 3-4 dni do Sofii+okolice w 2 pol. listopada.
Interesuje mnie temperatura :) Bo ja cieplolubny :D Czy tak sie przedstawia jak ponizej?
http://www.yr.no/place/Bulgaria/Sofia/Sofia/long.html

Jakie muzea w Sofii warto zwiedzic?
Pozdrawiam.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#72 PostWysłany: 09 Lis 2015 16:00 

Temperatura obecnie jest fantastyczna - ponad 15 stopni i pełne słońce. Przy czym około 18-19 ma się ochłodzić.

Z muzeów... Nie wiem, co Cię interesuje. Mi podoba się Muzeum Sztuki Socjalistycznej. Inne, Wojenna czy Historyczne jakiegoś sporego wrażenia nie robią.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#73 PostWysłany: 09 Lis 2015 19:31 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
panlukasz napisał(a):
Temperatura obecnie jest fantastyczna - ponad 15 stopni i pełne słońce. Przy czym około 18-19 ma się ochłodzić.


Z muzeów... Nie wiem, co Cię interesuje. Mi podoba się Muzeum Sztuki Socjalistycznej. Inne, Wojenna czy Historyczne jakiegoś sporego wrażenia nie robią.


Chce leciec 24-28.XI. Jak bedzie 12-15 stopni to mi pasuje. Temperatura rzedu 4-8 juz nie bardzo :(
Interesuje mnie Muzeum Wojenne (nie wiem czy warto), Archeologiczne i Historyczne
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#74 PostWysłany: 09 Lis 2015 21:33 

Mi Wojenne jakoś nie podeszło, Historyczne złe nie jest (ale na wygnajewie), Archeologicznego nie widziałem.

Accuweather twierdzi, że będzie koło 12 stopni, ale w prognozy długoterminowe średnio wierzę.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#75 PostWysłany: 12 Lis 2015 19:06 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
panlukasz napisał(a):
Mi Wojenne jakoś nie podeszło, Historyczne złe nie jest (ale na wygnajewie), Archeologicznego nie widziałem.

Accuweather twierdzi, że będzie koło 12 stopni, ale w prognozy długoterminowe średnio wierzę.

Jade na 5-6 dni (25-1.XII) i moje targety to:
1. Sofia - tam to bede mieszkał niedaleko dworca Central Train Station (ok. 200m)
2. Plovdiv
3. Kazanlyk - 27.XI - chce zobaczyc ten Open Market
4. Pleven
5. Veliko Tarnovo
6. Koprivshtitsa - 25.XI
7. Samokov
8. Rila Monastery

I pytanie - jak to najlepiej polaczyc ze soba?
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#76 PostWysłany: 12 Lis 2015 21:17 

@mathew77

Miejsce noclegowe raczej słabe. Okolica niewskazana - choćby wczoraj bójka z użyciem noża na Maria Luiza przy Lavov Most. Weź coś bliżej Serdiki.

Z listy wynika, że nie wszystko da się zrobić. Wywaliłbym na pewno Samokow i Monastyr w Rila.
Trasa Sofia - Koprivshtitsa - Plovdiv - Kazanluk - Veliko Tarnovo - Plewen - Sofia.
Przy czym na Plovdiv poświęciłbym więcej niż 1 dzień, bo jest to chyba najładniejsze miasto w BG.

A co w Plewen jest takiego interesującego jeśli mogę zapytać?
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#77 PostWysłany: 12 Lis 2015 21:51 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
panlukasz napisał(a):
@mathew77

Miejsce noclegowe raczej słabe. Okolica niewskazana - choćby wczoraj bójka z użyciem noża na Maria Luiza przy Lavov Most. Weź coś bliżej Serdiki.

Z listy wynika, że nie wszystko da się zrobić. Wywaliłbym na pewno Samokow i Monastyr w Rila.
Trasa Sofia - Koprivshtitsa - Plovdiv - Kazanluk - Veliko Tarnovo - Plewen - Sofia.
Przy czym na Plovdiv poświęciłbym więcej niż 1 dzień, bo jest to chyba najładniejsze miasto w BG.

A co w Plewen jest takiego interesującego jeśli mogę zapytać?


:) Plewen wywalone. Monastyr w Rila moge wywalic ale Samokow chce zobaczyc, a dokladnie Fortece kolo Samokowa.

Miejscowki mam dwie:
Gulliver Hostel (Гъливер Хостел) – 48 A. Dondukov bulv.
Ivani GuestRooms – 70 Hristo Botev Bul.

Poszukam cos blizej Serdiki.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#78 PostWysłany: 12 Lis 2015 22:05 

@mathew77

Hostel na Dondukov zostaw, okolica jest w porządku - cisza, spokój, niezły transport i jest gdzie zjeść.

Co do Tsari Mali Grad - ok. Nie wiem co prawda jak tam dojedziesz, ale skoro nalegasz :D To nawet Samokov nie jest.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#79 PostWysłany: 12 Lis 2015 22:18 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
panlukasz napisał(a):
@mathew77

Hostel na Dondukov zostaw, okolica jest w porządku - cisza, spokój, niezły transport i jest gdzie zjeść.

Co do Tsari Mali Grad - ok. Nie wiem co prawda jak tam dojedziesz, ale skoro nalegasz :D To nawet Samokov nie jest.

Nie maja zadnych taxi w Samokov ? To jest chyba ok. 7-9km za miastem na drodze do wsi Belchin ;)
Znalazlem wprawdzie info kiedy Tsari Mali Fortress jest czynna i ile bilet wstepu kosztuje, ale jak dojechac - nic.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sofia i okolice
#80 PostWysłany: 12 Lis 2015 22:20 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
a jak planujesz się poruszać? pociągi + busy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 108 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group