Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lip 2011 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
Napewno warto w pare miejsc sie wybrac, pomimo iz plaza i woda a do tego All kusi by zostac, polecam wynajecie samochodu aby samemu pozwiedzac, choc warto tez skusic sie na oferty lokalnych biur podr (w hotelowym lobby bedziesz mial napewno oferte)
Havana to w sumie takie must see, z ciekawszych miejsc polecam fabryke cygar(nie wolno robic zdjec, ale z malym apareaem dasz rade) zaraz obok jest sklep z cygarami -firmowy - polecam nabyc bo ceny atrakcyjne(nie kup u kolalnych sprzedawcow czy kolesi na plazy - bo moze sie okazac ze cohiba to lisc palmy), watro tez zobaczyc kapitol - kopia Washingtonskiego, old market, plac rewolucji - choc mnie akurat nie zachwicil bo mega komunistyczny, reszte poczytaj w przewodniku bo nazw nie pamietam a sa jeszcze jakies smaczki do zobaczenia.
Na Varadero, jest park Nacional...- typ mini jungle - jak lubisz klimaty typu Cejrowski to mozna sie wybrac, generlanie jak w amazoni tylko na duzo mniejsza skale, ale jest zielono i wilgotno plus masa zwierzat (skorpiony,zolwie, ptaki et, idziesz i podziwasz(wodospady,liany ect)
W Cerdenas jest fabryka spirytusu(nie ma mozliwosc, zwiedzania ale za 5$, jeden z pracownikow z checia zamieni sie w przewodnika) to samo tyczy sie zabytkowego cmentarza. Odnosnie cementary to jeszcze jest jeden bardzo duzy w Havanie,oplata 1$.
cdn bo musze wybyc do pracy, ale jeszcze pare ciekawych miejsca zostalo.powyzej opisane dasz rade w jeden dzien.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#2 PostWysłany: 07 Lip 2011 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
Havana by plane - faktycznie dosc droga, 2dniowa chyba lepsza, chociaz show Tropicana uwazam za przeraklamowany chyba ze ktos lubi widowiska artystyczne typu Broadway, osobiscie duzo wieksza atrakcja jest koncert Buena Vista Social Club, ktory odbywa sie tam raz w tygodniu i jest naprawde cool. Sama Havana ma oczywiscie klimat i przy opcji zostania na noc mozna pochodzic sobie wieczorem po urokliwych uliczkach( byle nie za daleko od "centrum").

Napewno bardzo urokliwym miejscem jest Trinidad - przewodnik zaprowadzi Was napewno we wszystkie miejsca, ktore warto odwiedzic, bo poza oslawionym placem z katedra(nazwy nie pamietam plaza...) jest jeszcze wiele innych. Jedyny minus to odleglosc a zwiedzania na 2h.

Podobno bardzo fajnym miejscem jest rowniez oslawiona Zatoka Swin (relikty zimnej wojny, ect) niestety z winy oranizatora nei udalo mi sie jej zobaczyc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Cze 2012 16:58 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1
Hola Amigos,

Reaktywuje temat, bo po promocji Swissa pewnie troche osob sie wybierze.
Lecimy w terminie 13 XI - 5 XII.
Bedziemy chcieli dwa tygodnie zwiedzac i tydzien opdpoczac.

Mysle ze warto bedzie sie wymieniac sprawdzonymi noclegami i opcjami przewozowymi =]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Cze 2012 15:21 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 1
Po ostatnich promocjach w Swiss i AirEuropa na pewno wielu z Was wybierze się na Kubę. Przed wyjazdem zapraszam na mój blog poświęcony Kubie i życiu na tej pięknej wyspie oraz do zapoznania się z informacjami praktycznymi na temat tego, jak podróżować po kraju. Pozdrawiam i zapraszam! :)
Ania

http://cuba-miamor.blogspot.com

http://cuba-miamor.blogspot.com/p/infor ... -kuba.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Cze 2012 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 157
czy na kubie w większych miastach są punkty informacji turystycznej z mapkami etc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lip 2012 09:17 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Tak są i mapki są za darmo i bardzo przejrzyste.
Do mojej szczegółowej relacji zapraszam na bloga:

www.amigoucieka.blogspot.com
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Wrz 2012 10:42 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2010
Posty: 1141
Loty: 188
Kilometry: 335 734
Znalazłam bardzo ciekawą relację z pobytu na Kubie, w tekście bardzo dużo informacji praktycznych, no i co najważniejsze relacja aktualna. http://www.travelbit.pl/forum/viewtopic ... a&start=15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Wydzielony
#8 PostWysłany: 28 Lut 2020 10:50 

Rejestracja: 28 Lut 2020
Posty: 2
Hejka wszystkim ja bardzo marzę o Kubie od dłuższego czasu, w sumie nie wiem na co się zdecydować czy pojechać na własną rękę czy z biura podróży?
Oglądałam też kilka filmików ludzi którzy tam byli. Podsyłam może się komuś też przydadzą. I proszę odpowiedzcie czy ktoś był na własną rękę na Kubie?





Pozdrawiam wszystkich :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiele imion Kuby
#9 PostWysłany: 28 Lut 2020 11:00 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Było wiele osób na własną rękę w tym i ja :) Polecam bardzo. Zorganizują ci wszytko, nocleg, transport, podwózkę pod same drzwi taxi colectivo, tylko powiesz gdzie chcesz jechać dalej i na którą godzinę.
Popatrz się z jaką gromadką małych ludzi leciał @zawiert i dał bez problemu radę (Widziałem osobiście, lecieliśmy tym samym lotem do HAV z AMS) :) , więc ty też spokojnie sobie poradzisz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiele imion Kuby
#10 PostWysłany: 28 Lut 2020 11:17 

Rejestracja: 28 Lut 2020
Posty: 2
@jar188 dziękuję za odpowiedź, a myślisz, że nie byłoby problemu lecieć samemu? Nie wiem jak wygląda ta kultura słyszałam , że są super mili wszyscy , ale dziewczyna sama tam jakoś mam obawy, myślałam też o zapytaniu nawet przez facebook na grupach czy nie chciałby ktoś polecieć w tym samym terminie, ale to też ryzyko jak ta osoba będzie chciała zobaczyć co innego czy spędzać inaczej czas. Mi zależy na takiej prawdziwej Kubie , nieturystycznej stąd pomysł wyjazdu na własną rękę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiele imion Kuby
#11 PostWysłany: 28 Lut 2020 11:39 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Na 100% jak to jest dla samotnie podróżujących kobiet to ci nie odpowiem. Wg mnie jest bezpiecznie a ludzie są mili (poza sytuacjami wyciągania z turysty kasy ile się da).
Prawdziwa Kuba niekoniecznie cię oczaruje bo poza miejscami turystycznymi jest bieda, mnie raczej fascynowało to co zostało z tej dawnej Kuby odnowione i zachowane jako tako, no i ich muzyczna/taneczna kultura.
Na pewno musisz przywyknąć do podrywania w knajpach wieczorem przez Kubańczyków :D Zostawiłem żonę na chwilę samą i już ktoś chciał ją porywać do tańczenia, ale wszytko kulturalnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group