Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Cze 2017 11:30 

Rejestracja: 08 Kwi 2017
Posty: 67
Wybieram się w lipcu na krótką objazdówkę, m.in. do Słowenii. W Lublanie mam 3 noclegi - przyjeżdżam pierwszego dnia ok. 19, potem następny dzień od rana do wieczora i następny od rana do wieczora. Ilość atrakcji w Słowenii mnie, delikatnie mówiąc, przytłoczyła, niestety przytłoczyła już po fakcie, gdy wszystko miałem rozplanowane. Stąd moje pytanie: co najlepiej tam zobaczyć?

Myślałem nad czymś takim:
Dzień 1 - przyjazd 19, spacer po Lublanie
Dzień 2 - jezioro Bled, wąwóz Vintgar, jezioro Bohinj, wjazd na górę Vogel
Dzień 3 - nie mam pojęcia! Jaskinia Postojna? Jeszcze raz dokądś w góry? Piran i Koper? Tolmin? Jeszcze coś innego?

Będę się przemieszczał tylko transportem publicznym, więc wszelkie atrakcje będę musiał jakoś dograć pod rozkłady jazdy. Nie muszę zobaczyć wszystkiego, najwyżej wrócę jeśli mi się spodoba, ale nie chciałbym też "zmarnować" tego krótkiego czasu na jakieś głupoty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 08 Cze 2017 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Jaskinie to moim zdaniem absolutny fenomen Słowenii i koniecznie trzeba zobaczyć chociaż jedną z nich :D Najbardziej znana i jednocześnie najbardziej oblegana turystycznie jest jaskinia Postojna. Jest to bardzo duża jaskinia, a raczej cały kompleks jaskiń z różnorodną i niezwykle piękną szatą naciekową. Ja widziałam jeszcze Jaskinię Skocjańską, która mi się podobała znacznie bardziej. Ta jaskinia ma dwie odrębne w charakterze części. W pierwszej jest szata naciekowa, ładna, ale nie tak bogata jak w jaskini Postojnej, gdyż Jaskinia Skocjańska jest młodsza. Za to część druga jest znacznie ciekawsza, gdyż jest to głęboki na kilkadziesiąt metrów kanion rzeki Reka (po słoweńsku to znaczy Rzeka :lol: ) płynący przez jaskinię. Ta jaskinia jest bardziej dzika i groźna, niż bajkowo oświetlona Jaskinia Postojna.
Mimo mojego osobistego zachwytu, wydaje mi się, że lepiej będzie zdecydować się na jaskinię Postojną. Blisko niej (jakiejś 8-10 km) jest też niesamowity zamek Predjama. Jest to zamek zbudowany w wylocie jaskini :!: . Dodatkowo można kupić łączone bilety do jaskini Postojna i do zamku Predjama co jest korzystniejsze finansowo. Należy tylko pamiętać, że wejście do jaskini jest na konkretną godzinę i w razie spóźnienia bilet może przepaść :( Nie wiem jak wygląda komunikacja publiczna między jaskinią Postojna a zamkiem, ale ostatecznie te 10 km można przejechać i taksówką ;) Do miejscowości Postojna dojeżdżają i pociągi i autobusy z Lublany.
Jeśli lubisz fotografować to jaskinia Postojna ma tę przewagę, że fotografowanie w niej jest teraz dozwolone (maj 2017), również z lampą błyskową :) Jedynie pod koniec trasy, w miejscu gdzie znajduje się wiwarium z odmieńcami jaskiniowymi nie wolno używać lampy, bo światło im szkodzi. W jaskini Postojna na turystów czeka też przejażdżka podziemną kolejką by dojechać i wrócić z właściwej, pieszej trasy zwiedzania.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Cze 2017 11:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@‌Kardasz w pigulce, szczegoly dograsz juz googlarka ;)
http://www.traveltipy.com/most-beautifu ... -slovenia/
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 08 Cze 2017 11:39 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
Skąd najlepiej obserwować piękno Soca river? Gdzie jest to miejsce, kóre występuje często na zdjęciach (takie oczko wodne, w którym można pływać)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Cze 2017 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
byc moze okolice Tolmin ale to pytanie do ekspertow z tematu o "pontonach"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Cze 2017 11:45 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Bovec to centrum sportow wodnych. 2x bylem tam na raftingu po Socy :lol: (niestety 10 lat temu).http://www.visitslovenia.pl/ciekawe_mie ... rzece+Soca
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Cze 2017 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Tu jest mapa spływu rzeką Soczą, a na sąsiedniej zakładce zdjęcia:
http://www.raft.pl/slovinsko/soca.aspx? ... &kilo=mapa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2019 01:48 

Rejestracja: 16 Maj 2019
Posty: 6
Polecam Predjamski Grad (zamek w skale), jezioro Bled.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group