Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Cze 2020 17:41 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 21
Loty: 168
Kilometry: 302 317
Skąd
  • Gdziekolwiek w Indonezji (realnie to Dżakara lub Denpasar)

Dokąd
  • Docelowo Polska

Data wylotu
  • 07.06.2020

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 1

Sam znalazłem
  • garuda CGK-AMS ale bardzo drogo; dużo turkisha, ale mam z nim problem, o czym niżej

Dodatkowe informacje
  • Hejka,

    jestem w Indonezji od dawna. nie planowałem powrotu. no ale ten rok 2020 jest dość z piekła rodem, właśnie się dowiedziałem o bardzo poważnej chorobie
    w rodzinie i muszę dość ekspresowo dostać się do Polski. życie.

    1. na razie jedyne loty jakie znajduję to lot garudy z dzakarty do amsterdamu, bardzo bardzo drogo, chcę znaleźć coś tańszego.
    2. teoretycznie tez otwiera się lotnisko w singapurze na tranzyt, ale niestety nie mam nigdzie jak znaleźć biletu na jednym bilecie indonezja - europa. a po wymianie maili z obslugą lotniska wynika,
    ze nie pozwolą mi na tranzyt, jesli będe leciał na bilecie jakarta - singapur i singapur - europa.
    ale może ktoś ma jakiś pomysł jak to oominąć?!
    3. i tu moj problem - zagwostka. pojawiło się bardzo dużo tanich lotów turkisha od 10 czerwca. z dzakarty i z denpassar. tyle tylko ze to wyglada na to ze po prostu dowiesili wszystkie mozliwe loty - bo
    mają do sprzedania na 10 czerwca i np lot do warszawy. wiec się obawiam że kupię bilet, odwołają lot, i jedyne co mi zostanie to czekać miesiące na zwrot pieniędzy.
    I tu moje pytanie, usilne google nie pomagają, ale może ktoś z was ma pomysł - czy gdzieś się da sprawdzić ktore loty turkish tak naprawdę 10 wznowi? Bo jak dzwoniłem do nich na infolinię, to mi mówią, że wszystkie. Na pytanie, czy lot do Warszawy będzie, pan powiedział że tak, też. Więc chyba kłamią / są niekompetentni bardzo.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 01 Cze 2020 18:01, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN Tanie loty do Zadaru z Katowic, Krakowa, Poznania, Warszawy i Wrocławia za 118 PLN
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 01 Cze 2020 17:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8595
złoty
Z moich informacji wynika, że nie ma żadnych aktywnych połączeń lotniczych poza Indonezję. I nic nie wiadomo o dacie ich przywrócenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Cze 2020 17:48 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 21
Loty: 168
Kilometry: 302 317
boots ,

są.
garuda lata między innymi do singapuru i amsterdamu.
są też loty innych linii. tutaj informacja o tym: https://www.gov.pl/web/indonezja/komunikat3

mi głównie chodzi czy jest szansa sie dowiedzieć co z tym turkishem...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Cze 2020 20:47, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Cze 2020 18:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Turkish sam pewnie nie wie bo to od Polski zalezy czy mu pozwala tu leciec, a wszystko sie ciagle zmienia wiec pewnie wyszli z zalozenia - wystawmy na sprzedaz - troche kasy wpadnie

Problem w twoim przypadku jest taki ze w ciagu ostatnich dwoch miesiecy wszystko sie tak bardzo zmienilo ze nikt zbytnio nie wie nic.. zainteresuj sie kwarantanna w PL bo cie zlapie i bedziesz musial siedziec 14 dni w jednym miejscu bez wychodzenia z domu, a z innej beczki rozwaz czy jest sens po przylocie udac sie prosto do rodziny.. spedzajac sporo godzin w roznych krajach, samolotach, z roznymi ludzmi szanse zakazenia sa wysokie - a to chyba ostatnia rzecz ktora chcialbys przywiezc :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Cze 2020 19:53 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 21
Loty: 168
Kilometry: 302 317
z kwarantanną jestem pogodzony, a lot mi wystarczy gdziekolwiek do europy. berlin, frankfur, czy nawet amsterdam a potem pociągiem to nie problem. no ale wlasnie nic się nie da sprawdić :/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Cze 2020 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2714
HON fly4free
Nie wiem czy to Ci pomoże, ale na stronie Miles And More są bilety z CGK do Berlina na 10.06 w cenie 40 tys. mil i ok. 365 PLN podatków.
Pomijając Twoje obawy o to czy Turkish poleci to całkiem przyzwoita stawka za lot blisko polskiej granicy.
W razie pytań pisz na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Cze 2020 21:54 

Rejestracja: 27 Lip 2010
Posty: 244
niebieski
Jesteś w trudnej sytuacji,więc chyba musisz zaryzykować TK do Fra 10.6 z Jakarty. Ja bym tak zrobił na Twoim miejscu. I nic się nie bój wirusa - szansę na zarażenie przy zachowaniu podstawowych środków ochronnych (osłonięta twarz,czyste dłonie) masz mikromałe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Cze 2020 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4104
HON fly4free
@cobyl
Oczywiscie nieczego nie moge zagwarantowac, ale moze pomoge. Od razu sorry za przydlugi wpis, ale chce Ci pomoc i pokazac rozne mozliwosci.
Nie pisze tego teoretycznie, jak wiele osob siedzacych w PL lub EU - ale na podstawie wlasnego doswiadczenia powrotu w pierwszej polowie kwietnia, czyli jak juz covid byl 'in full swing'.
Ogolnie Turkish jest najlepszy, sam miałem z nimi rezerwacje i zmieniali mi na wszystko co chcialem, po kolei bylo kilka zmian - moze nawet 5 w ciagu 2-3 tygodni. Wylatywalem z DPS i widzialem dantejskie sceny na lotnisku. Klienci Emirates porzuceni przez linie - kilkaset osob kłębiacych sie przed biurem. Wiele innych linii z EU i okolic, ktore nie za bardzo potrafily pomoc klientom i odsylaly w duzej mierze do lotow repatriacyjnych, aka lokalne wydania 'LotDoDomu'. A Turkish zmienial mi po kolei, Garude->AMS, Garude+LOT->WAW, Qatar->BER i ostatecznie Qatar->LHR + juz sam kupile LOTdoDomu LHR-WAW. A tylko dlatego ze wspanialy LOT nie pozwolil innym liniom na sprzedaz tych biletow, ani wykorzystanie stock'u, a TK chcial mi nawet kupic ten ostatni segment. Ogolnie zgadzali sie na wszystko, byle tylko dostarczyc klienta do Europy.

Jak lecialem, to latal jeszcze z DPS Qatar 2x dziennie, teraz chyba juz nie lata wcale ale mozna na 1 bilecie Qatar'a przez Dzakarte dostac sie wiele miejsc w EU. Masz kilka ekranow mozesz porownac. A Turkish pewnie i by chcial poleciec 10 czerwca do PL, bo na razie ograniczenia lotow sa do 6 czerwca wlacznie. Ale juz wszystkie wrobelki cwierkaja, ze zakaz lotow miedzynarodowych w PL bedzie przedluzony o nastepne 2 tygodnie. LOT oglosil wczoraj, ze nie lata poza Polske do 19 czerwca. Ale loty krajowe juz uruchomione, tak że pewnie to bedzie ostatnie przedluzenie zakazow.

Wracajac do sedna. Wg mnie najlepiej wziac naszybszy i ew. najtanszy Turkish do PL w okolicach 7-10 czerwca, a pozniei zmienic na Qatar, ew. Garude. Z Dzakarty masz blizej, ale z DPS i okolic tez mozesz doleciec. Z Niemiec mozesz dojechac pociagiem i przekroczyc granice pieszo i dalej pociagiem - szczegoly opisane w watku covidowym dot. powrotu do Polski z Niemiec. Z Londynu lub Dublina (jesli do Polski dalej nic nie bedzie latac) masz Ryanaira do Berlina i dalej pociagami/autobusami do PL.

Dodatko zdjecia z DPS z biura obslugi Turkish, mozesz dzwonic i pisac maile. Odpowiadaja bardzo sprawnie zwłaszcza pod tym mailem:
reservationsdps@thy.com lub dpsops@thy.com
I jeszcze jedna uwaga - niby mozna z Turkishem zalatwiec zmiane na ich infolinii - np. za free dzwoniac na nr 0800 w USA (przez Skype) ale tam maja pewne ograniczenia i kieruja do agenta na lotnisko, ktory podobno moze wszystko. I w moim przypadku tak to wygladalo, dowolna kombinacja ktora latala - to dawali - w odroznieniu od 5* linii z zatoki, ktore sie wypiely na czekajacy tlum. A sam widzialem jak Amerykanom Turkish robil alpejskie kombinacje przez Japonie, Rosjanom rezerwowali Aeroflot, Ukraincom - dziwne kombinacjhe przez Bangkok albo przez EU...itd...

Ogolnie podroz dluga i z wieloma przesiadkami i stopami, ale w obecnej sytuacji chyba najlepsze rozwiazanie pod wzgledem czasu i kosztow.
Jakby cos bylo niejasne, to pisz.

Plus troche linkow do ulatwienia planowania:
DPS->EU:
https://www.google.pl/travel/explore?g2 ... .pl&gsas=1
LON->EU + LON-BER:
https://www.google.pl/travel/explore?g2 ... ___Df4wiwA
https://www.google.pl/flights?hl=en&gl= ... 1;t:f;tt:o
DUB->EU + DUB-BER:
https://www.google.pl/travel/explore?g2 ... .pl&gsas=1
https://www.google.pl/flights?hl=en&gl= ... 1;t:f;tt:o

sama sama

Załączniki:
QR-CS-IN-1.JPG
QR-CS-IN-1.JPG [ 76.56 KiB | Obejrzany 3422 razy ]
QR-CS-IN-2.JPG
QR-CS-IN-2.JPG [ 42.82 KiB | Obejrzany 3422 razy ]
TK-CS-IN-2.JPG
TK-CS-IN-2.JPG [ 60.89 KiB | Obejrzany 3422 razy ]
TK-CS-IN-1.JPG
TK-CS-IN-1.JPG [ 90.96 KiB | Obejrzany 3422 razy ]
dub-ber.JPG
dub-ber.JPG [ 31.88 KiB | Obejrzany 3422 razy ]
lon-ber.JPG
lon-ber.JPG [ 27.66 KiB | Obejrzany 3422 razy ]
lon-dub.JPG
lon-dub.JPG [ 44.51 KiB | Obejrzany 3422 razy ]
dps-waw.JPG
dps-waw.JPG [ 51 KiB | Obejrzany 3422 razy ]
dps-ber.JPG
dps-ber.JPG [ 48.06 KiB | Obejrzany 3422 razy ]
dps-lon.JPG
dps-lon.JPG [ 43.72 KiB | Obejrzany 3422 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez klapio 02 Cze 2020 10:56, edytowano w sumie 2 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
8 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Cze 2020 10:19 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
jaka fachowa wskazowka. brawo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Cze 2020 11:28 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 21
Loty: 168
Kilometry: 302 317
wielkie dzięki za pomo.
ja się chyba decyduje po prostu na lufę/swiss do Berlina, drozej niz turkish. ale jakos czuje ze pewniej. okropne to wszystko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Cze 2020 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4104
HON fly4free
Twoj wybor i Twoja decyzja, czy wolisz spokojniej ale drozej, czy taniej ale z przekladankami TK na QR. W kazdym badz razie powodzena.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Cze 2020 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Kian napisał(a):
jaka fachowa wskazowka. brawo.

vs
Cytuj:
wielkie dzięki za pomo.
ja się chyba decyduje po prostu na lufę/swiss do Berlina, drozej niz turkish. ale jakos czuje ze pewniej. okropne to wszystko.


To chyba powod czemu nieczesto takie odpowiedzi widzimy tutaj :)
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 03 Cze 2020 10:20 

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 21
Loty: 168
Kilometry: 302 317
W ogole czeka mnie podróż szatan. Bo w efekcie jest tak, że -
lecę najpierw lotem lokalnym w lndonezji z Yogyakarty do Jakarty. Na ten lot potrzebuję sobie zrobić prywatnie badanie PCR na Covida, inaczej Indonezja nie pozwala opuszczać miasta zamieszkania.
Nastepnie noc w hotelu kolo lotniska w Dżakarcie. Potem rano w środę lot do Singapuru. 11 godzin na lotnisku.
Potem lot Swissem do Zurychu. W Zurychu krótka przesiadka i lot do Berlina (ale trochę się latam bo pierwszy raz się przelecę A220!).
W Berlinie 3h i flixbus do Warszawy.
Czyli inaczej mówiąć wyjdę z domu we wtorek polskiego czasu o 5 rano a będe w Warszawie w domu w czwartek o 23. Taka dość studencka to będzie przygoda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group