Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Skutery
#21 PostWysłany: 03 Paź 2016 21:20 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
A dlaczego masz jeszcze wątpliwości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Skutery
#22 PostWysłany: 05 Paź 2016 08:47 

Rejestracja: 30 Wrz 2011
Posty: 363
niebieski
Pytałem czy jest obowiązkowe? bo pojade specjalnie wyrobić , a i tak nic to nie da skoro zawsze łapówka
_________________
https://www.youtube.com/user/MrDziewon
Życie w Andaluzji

www.amigoucieka.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#23 PostWysłany: 05 Paź 2016 09:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Strasznie głupie pytania zadajesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Skutery
#24 PostWysłany: 07 Paź 2016 17:52 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Jak jeszcze nie rozumiesz to może napisze jaśniej.
Brak prawa jazdy międzynarodowego, zwiększa prawdopodobieństwo "opłaty manipulacyjnej" i zwiększa też jej kwotę. Zatem skoro koszt 35 PLN za ten dokument jest dla Ciebie zbyt duży po przygotuj się, że ewentualna łapówka w Wietnamie będzie duuuużo wyższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#25 PostWysłany: 23 Gru 2016 03:13 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 35
co tu za glupoty ludzie wypisuja, miesiac jezdzilem skuterem po vietnamie trasa polnoc-poludnie oczywiscie i nigdy nikt mnie zatrzymal, raz tylko zaplacilem 50USD w lape za ... obicie vietnamca ktory bezczelnie we mnie wjechal i chcial naciagnac na kilkaset dolkow, akurat policja stala obok wiec uznalem ze wypada uiscic oplate i sie oddalic heh
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#26 PostWysłany: 23 Gru 2016 10:14 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
@‌akson‌
Cytuj:
co tu za glupoty ludzie wypisuja,

Głupoty to jednak Ty wypisujesz. Brak Ci zdrowego rozsądku i doświadczenia życiowego. Obyś kiedyś nie poniósł tego smutnych konsekwencji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#27 PostWysłany: 23 Gru 2016 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Jeżeli masz minimum kilkadziesiąt tys $ zabezpieczone na koszty ew. leczenia, to możesz ryzykować :mrgreen:

O tym że żadne ubezpieczenie nie zadziała po wypadku z udziałem pojazdu, do którego prowadzenia nie miałeś uprawnień chyba nie muszę pisać.

Też mam za sobą niezliczoną ilość km zrobione na skuterach/motocyklach w różnych krajach Azji - bez uprawnień prowadziłem tylko podczas pierwszego wyjazdu. Gdy uświadomiłem sobie w jak poważnych kłopotach mogę się znaleźć w sekundę, zrozumiałem że nie warto ryzykować.
Prowadzenie skutera to nie problem - trochę cierpliwości i nauczysz tego nawet psa.
Zabawa zaczyna się gdy stanie się coś poważnego z Twojej winy i ktoś będzie potrzebował hospitalizacji... Dorosły człowiek przewiduje pewne okoliczności, to się chyba nazywa "odpowiedzialność" czy jakoś tak. To przychodzi z czasem ;)


akson napisał(a):
co tu za glupoty ludzie wypisuja, miesiac jezdzilem skuterem po vietnamie trasa polnoc-poludnie oczywiscie i nigdy nikt mnie zatrzymal, raz tylko zaplacilem 50USD w lape za ... obicie vietnamca ktory bezczelnie we mnie wjechal i chcial naciagnac na kilkaset dolkow, akurat policja stala obok wiec uznalem ze wypada uiscic oplate i sie oddalic heh
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#28 PostWysłany: 08 Sty 2017 17:49 

Rejestracja: 23 Gru 2016
Posty: 35
boots napisał(a):
@‌akson‌
Cytuj:
co tu za glupoty ludzie wypisuja,

Głupoty to jednak Ty wypisujesz. Brak Ci zdrowego rozsądku i doświadczenia życiowego. Obyś kiedyś nie poniósł tego smutnych konsekwencji...


W takim razie 80-90% turystow brakuje rozsadku, bo rzadko ktos jezdzi legalnie w Azji wlacznie z Azjatami, w TH sporo Tajlandczykow nie ma prawka chociaz czlowiek z zespolem Downa by je zdal w pol dnia ...
abstrahujac co ci sie moze stac na skuterze jadac trzezwym 50km/h i omijajac autostrady... ktore tak czy siak trzeba omijac bo a)glosno i smrod b) widoki sa slabe
rozumiem ze nalezysz do osob ktore doznaja wielokrotnego zlamania reki od przekrecania klucza w drzwiach ? kolizja skuter-skuter to pikus... bo predkosci niewielkie w moemnecie kolizji max 20-30km/h
a i tak wiekszosc Azjatow uniknie kolizji z toba

w przypadku jakiegos zdarzenia na drodze ktore wymaga hospitalizacji, po prostu sie jedzie do szpitala i udaje sie ze spadlo sie ze schodow w hotelu standard ...
nie po kolizji nie bedzie policji chyba ze ktos im powie i przyjada tylko po to aby wziasc w lape, to nie EU tylko Azja


Ostatnio edytowany przez krasnal 09 Sty 2017 08:14, edytowano w sumie 3 razy
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#29 PostWysłany: 08 Sty 2017 17:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Zaczynałeś od pisania głupot, teraz doszedłeś do bzdur. Do steku bzdur...
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Skutery
#30 PostWysłany: 16 Sty 2017 19:47 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
@‌akson‌Dawno takich głupot nie widziałem, Skoro uważasz, że przy wypadku przy 50km/h na skuterze nic się nie dzieje, to może idź to wypróbować na sobie, a później daj znać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#31 PostWysłany: 16 Sty 2017 20:13 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 45
Loty: 23
Kilometry: 29 455
Jak da znać, skoro pewnie nie przeżyje? Bo kasku pewnie też nie potrzeba, w końcu to Azja...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#32 PostWysłany: 23 Sty 2017 14:03 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2158
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Bardzo wielu turystów jeździ na skuterze i każdy bez prawka. W Hanoi i innych dużych miastach też, kobity, faceci i nie widziałem,żeby ktoś miał z tego powodu jakieś problemy. Zdrowy rozsądek i na skuter :)
A jak ktoś ma pecha cytując klasyka to i palec w d... złamie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#33 PostWysłany: 23 Sty 2017 15:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Bardzo wiele osób jeździ pod wpływem alkoholu lub bez uprawnień w Polsce i ja rownież na własne oczy nie widziałem, aby ktoś miał z tego powodu problemy?
Widzisz jakąś analogię do Twoich tez?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#34 PostWysłany: 23 Sty 2017 17:03 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2158
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Wiesz coś w temacie więcej niż przeczytałeś? To napisz. Nie wiesz to przenieś się z takim wywodami do innego bardziej odpowiedniego działu bo robisz aluzje jak nawiedzony. Pojedyncze przypadki nie czynią reguł a reguła jest taka i to jest fakt a nie gdybanie,że tam turyści jeżdżą bez prawka (Wietnamskiego prawka, bo nasze jest nieważne u nich). Nie wiem jak ludzie, którzy jadą z północy na południe albo odwrotnie (tu już raczej bym nie ryzykował) ale żeby pojeździć po okolicach Sapy, na Cat Ba czy Ninh Binh obejdzie się bez prawka (Wietnamskiego).
Góra
 Profil Relacje PM off
OLB lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Skutery
#35 PostWysłany: 23 Sty 2017 18:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8593
złoty
Ta reguła dotyczy jedynie idiotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#36 PostWysłany: 23 Sty 2017 18:13 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2158
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
No to się popisałeś :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#37 PostWysłany: 08 Mar 2017 22:01 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 48
Rok temu w Tajlandii zrobiłem 400km skuterem 125ccm z dziewczyną na "tylnym" siedzeniu bez międzynarodowego prawa jazdy i odpowiedniego ubezpieczenia. Wszystko dobrze się skończyło, policja nas nie złapała, nie mieliśmy wypadku ale po roku i kilku połamanych "białych" jakich widziałem na lotnisku w Phuket wiem, że była to szczytowa forma braku rozsądku.

W tym samym czasie w Tajlandii na skuterze miał wypadek mój znajomy wraz z dziewczyną. Oboje wylądowali w szpitalu za co zapłacił ubezpieczyciel, oni musieli pokryć koszty zniszczonego skutera ponieważ jako się okazało ich OC nie pokrywało uszkodzenia pojazdów motorowych, a "winnym ewentualnej kolizji jest zawsze turysta". Jechali bez prawa jazdy międzynarodowego i mieli ubezpieczenie pokrywające koszty leczenia na wypadek wypadku motorowego.

W kwietniu tego roku wybieram się do Wietnamu i przy okazji chciałem się "zdoktoryzować" z tematu jazdy motorowerami w tym kraju ale internet polski i angielski nie rozwiał moich wątpliwości, dlatego przez kilka dni próbowałem się dodzwonić do ambasady, najpierw Wietnamu w Polsce(co jest chyba niemożliwe), a później do Polski w Wietnamie(polecam, czas pracy przesunięty +7h). W ambasadzie polskiej w Hanoi usłyszałem iż od lutego 2016 Wietnam wprowadził pilotażowy program wg którego prawo jazdy międzynarodowe akceptowane są tylko na terenie Hanoi i Ho Chi Minh. Do tego aby być super zgodnie z prawem trzeba mieć kategorią A1 uprawniającą do poruszania się pojazdami o pojemności do 125ccm co, jak sugeruje sympatyczna Pani z ambasady, w Polsce jest legalne mając kategorię B dłużej niż 3 lata dlatego na wszelki wypadek dobrze mieć z sobą angielskie tłumaczenie polskiej ustawy która to precyzuje.

Wyrobienie prawa jazdy międzynarodowego w Polsce to 35PLN + zdjęcie paszportowe(od frontu) i trzy dni czekania.
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Skutery
#38 PostWysłany: 13 Kwi 2017 18:29 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
hej , hej, wiecie gdzie wypożyczyć skutery w da nang w dobrej cenie? cena, którą proponują za dzień to 150 k vnd, co wydaje się cena wysoka, bo w hanoi i cat ba ceny były 90-100 k. vnd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Skutery
#39 PostWysłany: 12 Maj 2017 13:30 

Rejestracja: 08 Lut 2016
Posty: 48
Cześć,

W Wietnamie jeździliśmy skuterami w:
1. Ninh Binh - Wynajęliśmy skuter w naszym noclegu czyli w Viet Nhat Hotel. Miejsce tanie, skutery drogo ponieważ chcieli nawet 8$ za dzień, udało się za 5$, czyli około 115.000VND/dzień. Skuter wynajęty jako nowy, co oczywiście było nie prawdą :) Było to jedyne miejsce gdzie ktoś chciał od nas podpisywania jakichkolwiek dokumentów. W umowie wypożyczenia skutera była zawarta informacja iż ten posiada ubezpieczenie i chyba dowód rejestracyjny ale jak o nie poprosiłem to Pani grzecznie powiedziała, że ktoś zapomniał im oddać, jak poprosiłem o inny skuter to się okazało, że wszystkie są wynajęte, a u sąsiadów i tak nie dostanę papierów, więc wykorzystałem ten argument i udało mi się zbić cenę z 8 do 5$(co i tak jest drogo). W okolicy dworca panuje zmowa cenowa i jak się przyznasz, że śpisz w którymś hotelu to inni nie chcąc psuć sąsiedzkich stosunków nic Ci nie wynajmą :)

2. Phong Nha-Kẻ Bàng National Park - Wypożyczenie skutera 100.000VND/dzień. Pojazd bez lusterek, widać na nim kilkukrotne kolizje, silnik darł się wniebogłosy ale skutecznie objechaliśmy cały park.

3.Hoi An - Wynajęcie skutera u naszego hosta kosztowało 100.000VND/dzień. Maszyna wydawała się bardzo dobra ale podczas powrotu z My Son przebiliśmy oponę(podejrzewamy celowe działanie, ponieważ u tego samego mechanika 2km od ruin oponę naprawiał inny biały, koszt naprawy to 230VND), a po godzinie pękł nam przewód paliwowy, a awaria była na tyle duża, że wyciekło nam całe paliwo(koszt wymiany przewodu + kapka paliwa od mechanika to 60.000VND).

4.Con Dao - Podobno standardowa cena skutera na Con Dao to 120.000VND, właścicielka naszego hostelu wynajmowała gościom za 100.000VND i nie chciała się targować przy wynajęciu na dłuższy okres, jednak na koniec pobytu przy płaceniu całości rachunku zeszła nieznacznie z ceny. Jeżdżąc na Con Dao widzieliśmy kilka miejsc gdzie można wynająć skuter i przy dłuższym pobycie zapewne można się targować.

5.Phu Quoc - Pierwotna cena wynajęcia na 4,5 dnia to 480.000VND, ale udało się zejść do 450.000 :) Z wszystkich pięciu miejsc na Phu Quoc był największy ruch, momentami bardzo gęsty, ale tylko w stolicy Duong Dong.

- Nie mam prawo jazy A i w razie potrzeby moje prawo jazdy międzynarodowe na niewiele by się zdało, dlatego z tyłu głowy cały czas miałem myśl aby jeździć ostrożnie i powoli, a w portfelu zawsze 200.000VND na "mandat". Po to aby w przyszłości uniknąć stresu niebawem zaczynam robić prawo jazdy A.
- Przed zapłatą za skuter warto się nim przejechać i sprawdzić hamulce i inne podzespoły (nam notorycznie brakowało lusterek, nie działał wskaźnik paliwa, prędkościomierz, nie działał jeden z dwóch hamulców).
- Przed zapłatą zrób zdjęcia skutera z każdej strony aby uniknąć ewentualnego posądzenia o jego uszkodzenie. Raz w Tajlandii po takiej sesji właściciel poszedł do domu i przyniósł nam klucze do innej maszyny :)
- Wietnamczycy nigdzie nie chcieli, żadnych dokumentów do depozytu, ani oryginałów ani ksera, ważna jest kasa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Skutery
#40 PostWysłany: 02 Sty 2019 11:20 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Jak to jest z depozytami? Ile biorą? Czy są miejsca gdzie nie biorą paszportu i nie biorą depozytu czy bez szans?

Jak tam łapóweczki? Zdarzają się?


Ostatnio edytowany przez Emejcz, 02 Sty 2019 11:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group