Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Maj 2022 15:21 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Czy ktokolwiek próbował i chciałby się podzielić wrażeniami jak to wyglądało?

Głównie interesuje mnie doświadczenie z wypożyczaniem od lokalnych firm (kaucja, naciąganie na rysy, itd) oraz standard jazdy (ruch drogowy we Wietnamie to nie Indie, ale z tego co widziałem to nadal trochę "Sajgon")

Kontaktowałem się z dwoma wypożyczalniami w Danang. Obie twierdzą że mogą wypożyczyć obcokrajowcom o ile mamy międzynarodowe prawo jazdy. Ceny podali za najmniejsze auto $25/dzień, wypasiony SUV w automacie $65/dzień. Darmowe podstawienie pod wskazany adres.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 19 Lis 2023 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Ad memoriam. Nie wypożyczalem, ale jeździłem po okolicach Da Nang, Hoi An, Phu Quoc i... Spoko, luzik. Ruch uliczny spokojniejszy niż w PL, kultura jazdy wyższa, natężenie ruchu male. Poza zwiększona liczba skuterów można by powiedzieć że jakieś południowe i leniwe 'zadupie' Europy. :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Lut 2024 08:59 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 11
Podbijam temat.
Nie udało mi się znaleźć namiaru na lokalną wypożyczalnie (szukałem może z 10 minut tylko), ale jestem mega zaskoczony, że popularne wyszukiwarki samochodów w ogóle nie pokazują dostępnych aut na lotnisku w Hanoi. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, żeby globalni gracze w rodzaju discoverycars, kayak itp nie pokazywali żadnego samochodu innych światowych potęg, jak Hertz, czy Avis. Ale lokalnych też. Wygląda to tak, jakby na lotnisku w stolicy 100mln kraju nie było możilwości wypożyczenia samochodu.
Chyba, że są tylko lokalne firmy i trzeba jakoś inaczej szukać? Z tego, co mi się udało znaleźć (jakieś 2-3 firmy w centrum miasta), to oni oferują wyłącznie samochód z szoferem.
Jak to jest w rzeczywistości: da się wynająć samodzielnie auto w Hanoi? Mam międzynarodowe prawo jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Lut 2024 10:34 

Rejestracja: 23 Wrz 2018
Posty: 103
Zapytaj w lokalnym biurze turystycznym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Lut 2024 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2022
Posty: 83
Gdyby ktoś miał jakieś info też się podłączę.
Jeździłem autem po Indiach, więc po Wietnamie też bym chętnie pośmigał.
Chyba,że gdzieś jest opcja wypożyczyć Tuk Tuka :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 21 Lut 2024 21:40 

Rejestracja: 17 Maj 2010
Posty: 11
grabosic napisał(a):
Zapytaj w lokalnym biurze turystycznym.


Ale ja chciałbym już teraz zaklepać (na koniec kwietnia), a nie na miejscu nerwowo rozpytywać. Czyli nie funkcjonuje ta za bardzo normalny rynek wypożyczalni samochodów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Lut 2024 22:14 

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 396
Loty: 178
Kilometry: 329 695
niebieski
tak na szybko przegrzebalam internety i wyglada na to ze sie nie da, tylko z kierowca albo skuter. Mozesz popytac na Facebookowych stronach turystycznych dotyczacych Vietnamu, moze cos sie tak uda znalezc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lut 2024 20:59 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Z tego co czytałem to tam po prostu do prowadzenia samochodu musisz mieć lokalne prawo jazdy. I zdaje się że na szybko go nie wyrobisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group