Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 09 Mar 2019 09:01 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Są to normalne, rejsowe autobusy kursujące wg rozkładu.
Miałem zakupione bilety przez stronę Wizza na transfer w dniach 24 i 26 listopada ubiegłego roku.
Na lotnisku samolot nie czeka na spóźnialskich - wyruszył punktualnie.
Za to z powrotem z miasta zdziwiłem się, bo autobusu nie było. Okazało się, że w weekend nastąpiła zmiana rozkładu, o czym nikt nie raczył mnie poinformować. Kierowca, który właśnie zakończył kurs z lotniska do miasta, był arogancki. Rozłożył ręce, uśmiechnął się zawadiacko i powiedział, że to nie jego problem. Pozostała taksówka, której postój na szczęście jest zaraz obok przystanku.
Także z mojego doświadczenia polecam:
- nie kupować biletu wcześniej, bo można go nabyć za gotówkę w autobusie (pamiętaj tylko o miejscowej walucie, choć euro kierowca także przyjmie po bandyckim kursie;),
- rozważyć wzięcie taksówki, tym bardziej jeśli przylatujesz jakimś późnym samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Krupier uważa post za pomocny.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#62 PostWysłany: 10 Mar 2019 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
@MarBlo

Dziękuję z info.

W takim razie nie do końca rozumiem po co na stronie Wizz podaje się godziny odjazdu i numer lotu oraz dlaczego informują, że kierowca będzie czekał. Wg Wizz jest to jakiś P-Airbus i faktycznie wg Vardaru współpracują z nimi: https://www.vardarexpress.com/index.php?id=28&L=2 i nawet tam na stronie piszą, że dostosowują się do lotów.

Tylko ciekawe bo niby ostatni bus we wtorek wg tego rozkładu odjeżdża z lotniska o 16:05, a ja mam przylot o 18:10. XD Nie jest to późny przylot więc w razie W taxi można wziąć, ale jak mam okazję przycebulić to wolę jechać komunikacją. :P

Niby jest jeszcze jakiś taki bus: http://skp.airports.com.mk/default.aspx?ItemID=491 ale na 18:35 raczej nie zdążę.

A jak z mobilnymi kartami pokładowymi? Akceptują?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 10 Mar 2019 13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Krupier napisał(a):
Tylko ciekawe bo niby ostatni bus we wtorek wg tego rozkładu odjeżdża z lotniska o 16:05, a ja mam przylot o 18:10. XD Nie jest to późny przylot więc w razie W taxi można wziąć, ale jak mam okazję przycebulić to wolę jechać komunikacją. :P

Pod tym linkiem jest rozkład NA lotnisko. Ostatni bus do miasta jest po 20.
Miałem kiedyś wykupiony transfer (p-airbus) z lotniska do Skopje, samolot się pośliznął o 2h, WizzAir po reklamacji zwrócił 20eur za transfer hotelowy.

Krupier napisał(a):
A jak z mobilnymi kartami pokładowymi? Akceptują?

Odpowiedź znajdziesz na stronie przewoźnika.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 10 Mar 2019 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
Hose napisał(a):
Krupier napisał(a):
Tylko ciekawe bo niby ostatni bus we wtorek wg tego rozkładu odjeżdża z lotniska o 16:05, a ja mam przylot o 18:10. XD Nie jest to późny przylot więc w razie W taxi można wziąć, ale jak mam okazję przycebulić to wolę jechać komunikacją.

Pod tym linkiem jest rozkład NA lotnisko. Ostatni bus do miasta jest po 20.
Miałem kiedyś wykupiony transfer (p-airbus) z lotniska do Skopje, samolot się pośliznął o 2h, WizzAir po reklamacji zwrócił 20eur za transfer hotelowy


Dzieki za info. Założyłem, że skoro nie ma rozkładu Z lotniska to ten ostatni na lotnisku jest automatycznie powrotny.

Hose napisał(a):
Odpowiedź znajdziesz na stronie przewoźnika.


Nie wątpię. Ale często nieaktualną. Więc wolę spytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 10 Mar 2019 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4547
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Z i na lotnisko w Skopje jeździ co najmniej dwóch przewoźników. Vardar I Tav czy inny hava bus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 07 Kwi 2019 16:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
Jakby co to jeśli ktoś nie ma lotu tak, że zdąży spokojnie na busa to niech nie kupuje biletów na zapas - skurczybyk nie czekał. Poszła reklamacja do Wizza.

Na lotnisku nadal trzeba podchodzić do check-in, ale trwa to szybko.

Ajvar w puszkach w podręcznym przechodzi. XD
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 05 Cze 2019 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
proszę o potwierdzenie znalezionych informacji,
lotnisko i salonik w Skopje są otwarte 24h?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 07 Cze 2019 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Wszystkie źródła twierdzą, że tak, więc podejrzewam, że tak. Sam pamiętam, że przyleciałem późną i wyleciałem wczesnym rankiem.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 09 Cze 2019 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
potwierdzam salonik otwarty 24h,
rarytasów tam nie ma, szczególnie o 4,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 09 Cze 2019 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
Pozwolę sobie przestrzec przed kupowaniem biletów na transfer z tego lotniska przez Wizzair.

Zarezerwowałem z wyprzedzeniem, z wyraźnym info, że w razie opóźnienia transfer będzie czekać. Opóźnienie było, transfer oczywiście nie czekał. No cóż, przepłaciłem za taxi bo następny autobus był za godzinę. Po powrocie poszła reklamacja do Wizz. Odpowiedzi zero, nic, totalna olewka. No to jedziemy dalej - chargeback w banku, opis sytuacji itp.

I tutaj póki co też różowo nie jest. Otóż transakcja na koncie widnieje jako jakieś Rideways, Manchester i bank prosi o odpowiedź na reklamację od tej firmy. Napisałem im, że reklamację składałem w Wizz bo w Wizz kupowałem bilety i to oni są dla mnie stroną, a nie jakieś Rideways. Póki co i od banku cisza, ale nie napawa to optymizmem.

Dam znać jak to się skończy, ale w razie czego przestrzegam przed tą usługą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Cze 2019 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
Aktualizacja: reklamacja uznana, chargeback jednak się udał, kasa ma wrócić na konto do 12 czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 26 Cze 2019 11:11 

Rejestracja: 26 Wrz 2017
Posty: 21
Ja polecam dogadać się z miejscowym taksówkarzem, mieliśmy lot o 6, umówiliśmy się że przyjedzie pod apartament o 3 w nocy, był chwile przed czasem. Zgarnął co prawda 20 jurków (tłumaczył że to w nocy dlatego tyle bierze), lecz nigdzie nie musieliśmy się bujać, a mieszkanie było po za centrum w okolicach stadionu, przy trzech osobach, naprawde źle nie wychodzi.

I lekki off top:
Co ciekawe ten sam gościu wiózł Nas na Kanion Matka i z powrotem za 15 Euro, dając jeszcze flaszke Rakiji :) Pomógł też w innych sprawach gdzie za kurs 3,5h po mieście wziął za to 20 euro. :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 26 Cze 2019 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Kwi 2015
Posty: 640
niebieski
20€ to stała opłata za dojazd z/na lotnisko bez względu na porę, ktoś wyżej wrzucał cennik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 27 Cze 2019 19:15 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Przed wyjazdem zciągnąłem sobie rozkład busa na lotnisko, ale miałem na miejscu czas i zapytałem gościa z obsługi dworca gdzie jest to miejsce skąd odjeżdża i gdzie kupić bilet. Mówił, że na lotnisko jedzie 60-tka (matka- tak się wyraził) i to trochę inne miejsce niż że zdjęcia z wątku. Sprawdzę jutro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 27 Cze 2019 19:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
60-ka to Cię dowiezie do Kanionu Matka, a nie na lotnisko.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 27 Cze 2019 20:32 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
A to dziad ....! Wyraźnie mówiłem aeroport. Dzięki za korektę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 27 Cze 2019 22:25 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
@e-prezes Jechałem w tym miesiącu Manora Shuttle https://www.manoragroup.com/en#timetableanchor ze Skopje na lotnisko - ale z pierwszego przystanku, przy hotelu Holiday Inn. Odjechał zgodnie z rozkładem. Po drodze, jeśli dobrze pamiętam zatrzymał się następnie właśnie po tym wiaduktem ze zdjęcia. To był taki wysoki autokar, nie jakiś zwykły busik czy autobus. Ma wyświetlone z przodu, że jedzie na lotnisko. W całym autokarze jechało może 6-7 osób. Bilet kupisz u kierowcy. 180 MKD albo można też bez problemu w EUR zapłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 28 Cze 2019 11:11 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Ja jechałem Vardarem. Kierowca klientowi przede mną nie chciał przyjąć ojro miał 5-tkę). Był przed czasem, klimatyzowany wysoki autobus. Odjechał przed czasem, nie pełny, mimo, że sporo ludzi stało. Powiedział, że jeszcze jeden będzie za chwilę (wkrótce). Cena bez zmian.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 16 Wrz 2019 11:59 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Czy za bilet w autobusie można płacić kartą?
Z info na stronie wynika, że tak. (1. Bus tickets can be bought only on the counter of Manora LM or at the Shuttle bus and only in the domestic curency, Macedonian Denars, excange rate is arround 1 eur for 61.5 mkd, or you can buy the ticket with a credit/debit card.)
Jednak ciekawi mnie czy ktoś sprawdził.
Trochę się martwię, bo mało tych autobusów. Jakby coś to są możecie polecić jaką taksówkę wybrać, żeby zapłacić zgodnie z rozkładem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 16 Wrz 2019 12:42 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Taksówki lotniskowe mają z góry określone ceny (cennik jest też na stronie lotniska) - np. dojazd do Skopje - 20 EUR.
Zawsze możesz z kimś się dogadać i podzielić koszty taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 120 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group