Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2021 11:40 

Cześć, z racji dużych wydatków, szukam jakichś tanich kierunków. Pomyślałem o Bałkanach, a konkretnie o Czarnej Górze i Bośni. Chcemy podróżować samolotem i transportem publicznym, żaden autostop.
I tutaj jest problem - wielu ludzi chwali Bałkany, że super, że ludzie sympatyczni. Jednak zastanawiam się czy to nie będzie zbyt dzikie miejsca, gdyż chcę polecieć tam z dziewczyną. Ja trochę już pozwiedzałem, nie jestem zapalonym podróżnikiem, ale byłem w różnych dzikich miejscach. Jednak moja dziewczyna nie i raczej to nie jest hardkore dziewczyna, że na niebezpieczeństwa reaguje śmiechem, ale oczywiście też bez przesady. Czy ludność jest spokojna, czy jest dużo patologii na ulicach czy coś takiego w tych rejonach?

Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Lip 2021 16:29, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 05 Lip 2021 11:57 
Awatar użytkownika

Loty: 264
Kilometry: 513 679
srebrny
Zapytaj dziewczyny czy była nad Bałtykiem w Polsce. Jeśli przeżyła, to i w Czarnogórze da radę;-)
17 ludzi lubi ten post.

#3 PostWysłany: 05 Lip 2021 12:11 
Awatar użytkownika

srebrny
Ja mam wraznie ze im kraj biedniejszy tym bezpieczniejszy, oczywiscie moze sie zdarzyc ze zamiast 5zl za obiad zaplacisz 10zl itp. ale ogólnie wiecej ludzi pomocnych, pogada, pomoze za darmo z czyms drobnym np. napompowanie pilki, udzielenie wskazówki itd. Bardziej niebezpieczne sa miasta w Polsce np. Kraków noca itd.
Zasada prosta, nie chodz sam z grubym zlotym lancuchem i gruba gotówka w kieszeni i powinno byc super.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#4 PostWysłany: 05 Lip 2021 12:14 

niebieski
Czarnogóra to nie jest żaden dziki kraj, więc nic złego się nie stanie. Patologia to prędzej przyjedzie tam z zagranicy.
3 ludzi lubi ten post.

#5 PostWysłany: 05 Lip 2021 12:21 

złoty
Ja proponuję jednak usiąść wygodnie w domu z pilotem w ręce, a przy okazji ciekawe co to za dzikie kraje już odwiedziłeś, byłem już w 80 ale jeszcze dzikiego nie spotkałem
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 05 Lip 2021 12:38 
Awatar użytkownika

Loty: 92
Kilometry: 121 214
niebieski
Na Bałkanach tak jak i w Polsce trzeba zachować zdrowy rozsądek i nie afiszować się z gotówką. Najgorsze co Wam może grozić to kradzież kieszonkowa, o co w zatłoczonych miejscach w kraju też nietrudno, dlatego gotówkę i karty warto trzymać w kilku miejscach. Chodziłam i jeździłam nocą komunikacją miejską czasem sama, a czasem z przyjaciółką w różnych miejscach na Bałkanach (Sarajewo, Belgrad, Skopje, Tirana, Bar w Czarnogórze) i głowy mi nikt nie urwał, nikt na mnie nie napadł, ani nawet nie zaczepiał. Podsumowując na Bałkanach jest bezpiecznie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#7 PostWysłany: 05 Lip 2021 12:58 

srebrny
Podobnie jest w Brazylii (a konkretnie miastach typu Sao Paulo, Rio, Salvador...). Z tym dodatkiem, że jeśli pogodzisz się z potencjalną utratą posiadanych rzeczy, to są to zasadniczo bardzo bezpieczne miejsca :lol: p.s. jak masz takie nastawienie do podróży po Europie, to może jednak zamień na jakąś wycieczkę krajową - Polska jest piękna, wcale nie trzeba ładować się na siłę za granicę. Oczywiście nie mam na myśli "nad Bałtykiem" czy "w Zakopanem".
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
ZENNNEK uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 05 Lip 2021 15:44 
Awatar użytkownika

srebrny
man4business napisał(a):
Polska jest piękna, wcale nie trzeba ładować się na siłę za granicę

Ale czy bezpieczna? 8-)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#9 PostWysłany: 05 Lip 2021 15:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Dopóki nie będziesz nosić koszulki Kosowa/UCK/Albanii w Serbii i koszulki Serbii/Mladica/Rosji w Kosowie to nic złego się nie zdarzy.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#10 PostWysłany: 05 Lip 2021 16:18 

Dzikie miejsca :shock: :roll:

Ale odpowiadając - jeździłam sama po Bałkanach - transportem publicznym, w dzień i noc, chodząc i po centrach miast i po kompletnych przedmieściach.
Nigdy nie czułam żadnego zagrożenia. Tak, zdarzało się, że ktoś zagadał ale bez sytuacji, które możnaby ocenić jako jakkolwiek niebezpieczne. Za to miłych sytuacji spotkało mnie mnóstwo!
Podsumowując: w Skopje, Tiranie czy Belgradzie czułam się często bezpieczniej, niż w Warszawie pod domem.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#11 PostWysłany: 05 Lip 2021 16:20 
Awatar użytkownika

Loty: 504
Kilometry: 572 280
platynowy
Ciekawi mnie "w jakich różnych dzikich miejscach" dotychczas byłeś?

I Czarna Góra to nie Bałkany
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#12 PostWysłany: 05 Lip 2021 16:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Pit pitu.
Wy tak sobie beztrosko tu piszecie, że "nikt Wam tam głowy nie urwał" bo Ci, którym urwali, to już na forum nie piszą.
Ja bym nie jechała.
 Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#13 PostWysłany: 05 Lip 2021 16:53 
Awatar użytkownika

niebieski
W Czarnogórze jest bardzo niebezpiecznie, gość zachodzi na prywatną kwaterę, właściciel stawia na stół butelkę bimbru. Ja myśleniem, że to z sympatii ale teraz uzmysłowiłem sobie, że pewnie chciał chciał nas upić i okraść ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#14 PostWysłany: 05 Lip 2021 16:59 

srebrny
@panprofesor82 - oby tylko okraść ;)
2 ludzi lubi ten post.

#15 PostWysłany: 05 Lip 2021 17:00 
Awatar użytkownika

Loty: 115
Kilometry: 206 890
platynowy
Zamiast Czarnej Góry, polecam Biały Stok :p

A tak serio, skoro się boicie, to może na początek wybierzcie coś bliżej, z lekko podobnym klimatem, ale utarte, gdzie co roku jeździ pełno Polaków. Może Chorwację. Stamtąd daleko do wymienionych przez Ciebie krajów nie jest, jeżeli się zdecydujecie, możecie pojechać do wymienionej przez Ciebie Czarnogóry lub/i Bośni nawet na chwilę i się przekonać i przełamać.

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#16 PostWysłany: 05 Lip 2021 18:08 

Halik87 napisał(a):
Czarnej Górze i Bośni.Jednak zastanawiam się czy to nie będzie zbyt dzikie miejsca

Każde nowe miejsce na początku wygląda dziko i wszędzie może się coś złego przytrafić turyście. Przeczytajcie sobie porady https://tasteandtravel.pl/2018/07/06/be ... w-podrozy/ i Bon Voyage :)
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 05 Lip 2021 19:52 
Awatar użytkownika

Loty: 282
Kilometry: 455 777
srebrny
wasil10 napisał(a):
Zamiast Czarnej Góry, polecam Biały Stok :p

A ja Często Chowę. W sam raz dla tych co by chcieli, ale się trochę boją.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#18 PostWysłany: 06 Lip 2021 05:21 
Awatar użytkownika

Loty: 264
Kilometry: 513 679
srebrny
pabien napisał(a):
Ciekawi mnie "w jakich różnych dzikich miejscach" dotychczas byłeś?

Obstawiam Ukrainę;-)

#19 PostWysłany: 07 Lip 2021 14:13 

Co do cynicznych komentarzy - hehe "to w jakich dzikich miejscach byłeś". Powtarzam, dla mnie to nie stanowi żadnego problemu, gdybym ja miał z kumplem polecieć, to bym na pewno tego wątku nie zakładał. Wystarczyłoby mi to, że pare osób powiedziało mi, że Bałkany są super. Teraz pytam o ogólnie jak człowiek się czuje tam, czy bezpiecznie czy nie. Jadę z dziewczyną, która nie podróżowała wcześniej zbytnio zagranicę i też nie wiem, jak zareaguje w sytuacjach stresowych itd. Zastanawiam się czy to dobry kierunek na początek po prostu.
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 07 Lip 2021 14:18 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Ostrzeżenia: 2
Jeżeli nigdy nie podróżowała, i masz obawy, to zacznij coś z bliska. Czechy, Słowacja albo Litwa. Jak się przyzwyczaj to jedziesz dalej. Nie każdy musi zacząć z głębokiej wody.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

[ 39 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości