Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 09 Lip 2021 00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Po Prado jeszcze się cały wieczór szwędałem po centrum. Generalnie bardzo mi się w Madrycie podoba. Jutro coś podsumuję.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Co ciekawe, chyba najsłynniejsza „pocztówkowa” narożna kamienica na początku Gran Via „Metropolitan” stoi jaki pustostan po Santanderze. Cała pomazana, w witrynach bezdomni mają swoje miejscówki.

Image

Image

Image

Image

Image

Ale generalnie to „Ogród Rozkoszy Ziemskich” Boscha zrobił mi dziś dzień. 😎

Image
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 11 Lip 2021 09:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#22 PostWysłany: 09 Lip 2021 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Lecę do MLA.
Salonik Puerta del Alcala. Niestety brak self service. Jest to bardzo upierdliwe, szczególnie, że jak to w Hiszpanii obsługa nie ma pojęcia co to „fish” czy „meat”. A ja po hiszpańsku umiem tylko „ola!” 😂

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 09 Lip 2021 16:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
W oczekiwaniu na boarding krótkie podsumowanie. Bardzo krótkie - Madryt mi się podobał. 😎
Znakomita była pogoda. 24-28 stopni przy niskiej wilgotności. Momentami było nawet trochę chłodno. Wychodząc. Samolotu spodziewałem się charakterystycznego uderzenia gorąca i jak wyszedłem o poczułem zimny wiaterek to nie wiedziałem co się dzieje. ;)

Hiszpanie nieustannie zaskakują mnie organiczną niechęcią do wypowiedzenia choćby jednego słowa po angielski. Nie oczekuję, że każdy powinien znać angielski, ale jest to jednak język międzynarodowy i to, że w kanapie czy hotelu w turystycznym miejscu brak znajomosci podstawowych słów, zwrotów czy choćby nazw dań z karty jest dla mnie zadziwiające.
Ja, ponieważ sam nie jestem poliglotą stosuję taką taktykę, że w odpowiedzi na ich bezczelność bezczelnie mówię do nich po polsku. 😂

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 10 Lip 2021 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
-- 09 Lip 2021 23:22 --

Jestem na Malcie.
Papiery sprawdzane bardzo dokładnie, ale jest dużo stanowisk. Nie czekałem długo bo też wyszedłem z samolotu jako jeden z pierwszych. Hiszpanie mieli jakieś papierzyska i sprawdzanie ich trwało czasem kilka minut. Ja miałem w telefonie PLF i potwierdzenie szczepienia w mObywatelu. Oba QRy zeskanowałi i szybciutko puścili.
Wypożyczyłem auto w SicilyByCar. Dostałem Peugeota 108 a manualu. Jazdę po lewej stronie mam dobrze przećwiczoną m.in. w Tajlandii ale manuala dostałem chyba pierwszy raz w życiu w wypożyczalni. W pierwszej chwili jest ciekawie, ale już się przyzwyczaiłem. W ruchu lewostronnym najgorsze są odruchy i ciagle zdarza mi się sięgać po pas nie z tej strony czy czasem włączyć wycieraczki zamiast kierunku ;) Obsługa SicilyByCar też pozostawianie do życzenia ale ostatecznie wszystko się udało.
Z lotniska pojechałem do Mdiny. Stare miasto nocą jest niesamowicie klimatyczne. W tej chwili siędzie już w pokoju hotelowym w Topaz Hotel w Bugibba. Jak za 20 euro za nockę to jest super.

Nie wiem czy dam radę dziś wrzucić jakieś zdjęcia bo jestem bardzo zmęczony a chcę jeszcze podskoczyć do centrum na chwilę. 😎

-- 10 Lip 2021 00:19 --

We Francy reklama Katowic.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 10 Lip 2021 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
-- 10 Lip 2021 21:12 --

Malta mnie nie urzekła.
Nie podejrzewam bym chciał wrócić tu na dłużej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że to opinia osoby, która była tu 24 godziny. Valetta przyjemna, ładna rotunda w Moscie, fajny widok na klify w Dingli. Poza tym nic szczególnego. Wolę Chorwację. :P

Przyjechałem na lotnisko nieco wcześniej by skorzystać z dobrodziejstw La Valetta Club.
Najpierw nie chcieli mnie puścić do bramek i kazali udać się do Check-in. Mojego lotu oczywiście jeszcze długo by nie było. Do innego mega kolejka. Ale patrzę lot do STN pusto. Podszedłem i poprosiłem panią czy nie może mi tego sprawdzić, bo mam już boarding pass. Pani na szczęście okazała się pomocna. Sprawdziła papierki, dała glejt i mogłem już iść do airside.
W saloniku podobnie jak w MAD. Nie ma self service i trza wszystko zamawiać. Poza tym całkiem przyjemnie.

Kolejna kreska MLA-FCO 8-)
Image


Image

Image

Image

Image

Wszędzie grzyby ;)
Image

Image

-- 10 Lip 2021 21:25 --

PS Ktoś wie jak to jest? Czy to taka wersja europejska kierownicy po prawej?
W Tajowie i NZ jak jeździłem po lewej stronie to kierunkowskaz był na odwrót. W UK nie jeździłem a na Malcie jest „normalnie”.

-- 10 Lip 2021 21:35 --

PS 2 Acha, bym zapomniał a ważna informacja. Na stronie PP jest info, że wizytę w lounge w MLA trzeba zarezerwować mailowo lub telefonicznie z 24 godzinnym wyprzedzeniem. Maila napisałem dziś koło południa i nie było problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 11 Lip 2021 00:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3226
srebrny
benedetti napisał(a):
PS Ktoś wie jak to jest? Czy to taka wersja europejska kierownicy po prawej?
W Tajowie i NZ jak jeździłem po lewej stronie to kierunkowskaz był na odwrót. W UK nie jeździłem a na Malcie jest „normalnie”.



Japońskie auta mają "odwrotnie" - dźwignię kierunkowskazów po prawej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 11 Lip 2021 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Ok. Czyli Japończyki. To by się zgadzało. Dzięki. Dotarłem do hotelu w Fiumicino. Złapanie czegokolwiek po 23:30 w FCO zakrawa o cud. W końcu się udało. Poszedłbym i pieszo ale baba już tak strasznie jęczała że bałem się że będę spał na krawężniku. To już drugi hotel. Pierwszy w centrum Rzymu nawet nie chciał negocjować. Po 20:30 mnie nie przyjmą i sayonara. Na przylocie nie sprawdzali niczego. W sumie Franca ich wyręcza. Vina Italia!

Image

Hotel FiumicinoA57

Image

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 11 Lip 2021 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Samolot z MLA jak na złość mial 30 min. opóźnienia. Złapanie taksówki na FCO też nie jest łatwe. Do „zwykłych” ustawiła się 100 metrowa kolejka a samochodów brak. Ludzie czekają aż coś podjedzie. W Europie zachodniej jest już zdecydowanie za dobrze…
Uber - brak kierowców, FreeNow - brak kierowców. Po chwili jacyś się znaleźli ale z długim czasem oczekiwania i po chwili zrezygnowali z przejazdu. W końcu jakiś FreeNow sie zlitował i podrzucił mnie do hotelu. Przyjemność - 10 e. Babka w hotelu FiumicinoA57 też niezła ściemniara. Na WhatsApp marudziła, że jak się spóźnię dłużej niż kilka minut (po północy) to będziemy musieli anulować bo ona ma dziecko i jakieś inne ściemy. Na miejscu okazało się że wszystko jest super i jest do dyspozycji całą noc jakby co. Według mnie chodziło o wyłudzenie transportu hotelowego za 15 e. Dopłaciłem też podatek miejski 1.5 euro. Dałem 2 e. Miała przynieść resztę - nie przyniosła. Poza tym bardzo wygodne spanie. Ok, będę mial co pisać na Bookingu po tym wyjeździe.
Rano udało mi się złapać prawie spod samego hotelu autobus do centrum. Koszt 8 e.
Przystanek przy rondzie we Fiumicino jest na Google źle oznaczony. Powinien być z prawej a nie lewej strony ronda. Na szczęście kierowca się zatrzymał na „pomachanie”. Na przystankach oczywiście żadnych napisów, rozkładów… ostatecznie szczęśliwie jadę do centrum.

Image
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti 13 Lip 2021 16:18, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 11 Lip 2021 10:45 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Fajne są takie szybkie tygodniówki. Miło wspominam tę przy okazji Igrzysk 2019 - 5 stolic w 6 dni, choć nie wszystko samolotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 11 Lip 2021 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@e-prezes Za każdym razem sobie mówię, że to ostatni raz i chyba już jestem za stary ale jednak uzależnienie ciagle górą.
Zresztą jakby było na spokojnie to bym marudził, że nuda i nie mógł usiedzieć na dudzie.

Załączniki:
4C7D3916-D26C-4AD2-BA8E-80C104BC1C10.jpeg
4C7D3916-D26C-4AD2-BA8E-80C104BC1C10.jpeg [ 251.94 KiB | Obejrzany 2746 razy ]
9607DFA6-D022-4F86-8F4C-9E4F8A4679A0.jpeg
9607DFA6-D022-4F86-8F4C-9E4F8A4679A0.jpeg [ 245.57 KiB | Obejrzany 2746 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 11 Lip 2021 15:55 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Piwko we Włoszech nigdy nie nie podchodziło. A już winko za 2 € zawsze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Lip 2021 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@ultragreen Ja w ogóle preferuję winko nad piwko ale przy takich temperaturach zimne piwo ma niepodważalne zalety. Mi z kolei nie bardzo pasuje hiszpańskie.

Rzym jest, jak to ktoś na forum ładnie określił, typowym turystycznym piekiełkiem. Chyba tylko ze względu na Covid, nie piekłem. O ileż lepiej czułem się Madrycie…
Pierwszego śnią udało mi się przejść wszystko najważniejsze punkty w okolicy centrum czyli Koloseum, Palatyn, Forum Romanum, Plac Wenecki, Panteon (do którego nie wszedłem ze względu na brak miejsc - Covid, niedziela, brak wcześniejszej rezerwacji), Piazza Navonna, Trevi, schody hiszpańskie, Piazza del Popolo. Nieopodal w parku przesiedziałem do wieczora i postanowiłem wracać. Okazało się, że metro zamknięte i komunikacja miejsca w ogóle nie działa. Wszystko zapewne przez mecz. Jakże byłem naiwny, że tego nie przewidziałem. Jako, że nie miałem ochoty wracać na nogach a żadna taksówka pewnie i tak by nie przyjechała postanowiłem wrócić hulajnogą. Przejażdżka pustymi ulicami Rzymu to była na prawdę niezła jazda.

Image

Nie jestem zapalonym kibicem piłki kopanej, jednak takie wydarzenia jaki finał MŚ, ME czy LM zwykle oglądam. Końcówkę meczu obejrzałem w barze obok hotelu.

Image

Drugiego dnia zwiedziłem muzea watykańskie (super),

Image

(flaga zawieziona na księżyc i kawałek księżyca podarowany papieżowi przez prezydenta Cartera)

plac św. Piotra i okolice, bazylikę i zamek św. Anioła. Na wieczór pojeździłem jeszcze po randomowych stacjach metra, żeby zobaczyć nieco mniej turystyczny Rzym.

Image

Image

Image

Trzeciego dnia przed wylotem zajrzałem tylko do Matki Boskiej Śnieżnej i św. Jana na Lateranie.

Na CIA dostałem się metrem i autobusem 520. Trzeba uważać bo autobus odjeżdża z innego przystanku niż przypisany. Oba leżą w odlegości ok. 100 m obok siebie.
We Włoszech chyba już nic mnie nie zdziwi.

Dojście od wejścia do gatów na CIA błyskawiczne.
Czekam na boarding do KRK.

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 13 Lip 2021 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
Jestem w KRK. Na styk zdążyłem na pociąg do Bronowic. Za pół godzinki pociąg Kolei Śląskich o nazwie „GIBKI CUG”. To po Śląsku znaczy „szybki pociąg”. :D Mimo, że już wiele lat mieszkam w Katowicach to ta gwara nadal mnie bawi. :D

Image

Image

Image

Koniec relacji. Dobranoc. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 13 Lip 2021 20:47 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
benedetti napisał(a):
Dojście od wejścia do gatów na CIA błyskawiczne.

Rzym do nie Katowice.
Mówi się do gaci, a nie gatów ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 13 Lip 2021 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@Sudoku W Katowicach to są batki, Ty gorolu. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 13 Lip 2021 22:40 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Wpisałeś wszystkie miejsca w formularz lokalizacyjny? Ktoś sobie pomyśli że sobie jaja robisz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 13 Lip 2021 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 176
Kilometry: 407 081
platynowy
@greg1291 Wpisałem wszystko sumiennie. Trochę to upierdliwe, ale to chyba nie tylko dobra wola wypełniającego, ale zdaje się, że te deklaracje składane są pod odpowiedzialnością karną.
Hiszpania ma swoją apkę, podaje się kraje z ostatnich 14 dni. Z kolei Malta i Włochy mają ten sam system EU Digital Passenger Location Form. Trzeba było już podać region i miasto pobytu. Jeśli się przemieszczasz, to wpisuje się tylko miejsce pierwszego pobytu. Polska ma za to świstek papieru, gdzie wpisuje się tylko kraje. Dziś we francy dostałem jakąś starą wersję, bo pierwsze trzeba było znanaczyć czy byłem w Chinach? :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 14 Lip 2021 07:54 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
Patrząc na tytuł to mi tu w relacji jakoś stolic brakuje :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 14 Lip 2021 09:01 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
@Wintermute

(0. Kraków)
1. Madryt
2. Valetta
3. Rzym
4. Watykan
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 14 Lip 2021 11:31 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
A widzisz o Watykanie nie pomyślałem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group