Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: skimming karty w Peru
#1 PostWysłany: 10 Lip 2015 10:39 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Cześć,
Tak dla ostrzeżenia.
W grudniu byliśmy w Peru, trzy razy dokonywałam płatności kartą. Raz na dworcu autobusowym w Arequipie na stanowisku Cruz del Sur , raz w hotelu w Cusco i raz w restauracji też w Cusco. Na podróż do Ameryki Pd celowo wzięłam kartę, z której na co dzień nie korzystam ze względu na mały limit. I całe szczęście.
Kilka dni temu ktoś wyczyścił mi kartę dwoma transakcjami po 600 usd każda, transakcje internetowe w usd. Natychmiast zgłosiłam reklamacje oraz zastrzeżenie karty w banku.
Jestem pewna że do skimmingu doszło w Peru ponieważ nigdzie więcej nie używałam tej akurat karty. No i mądry Polak po szkodzie - potwierdza się więc to co już nie raz pisane było na forum - należy zetrzeć / zakleić kod CVV na karcie.
Miłego dnia, K
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
 Temat postu: Re: Peru skimming
#2 PostWysłany: 10 Lip 2015 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Jakieś konkretniejsze szczegóły? Wychodzili z nimi gdzieś poza zasięg wzroku? Spojrzeli i zapamiętali dane? Kamerka w lokalu?
Wyrazy finansowego współczucia!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Peru skimming
#3 PostWysłany: 18 Lip 2015 23:11 

Rejestracja: 13 Lut 2013
Posty: 114
Cześć,
Nie, karty nie straciłam z wzroku ani na chwilę. Nie korzystałam również z bankomatów. Tylko dwie , trzy płatności w terminalach.
Nie mam pojęcia jak sczytują dane z karty, nie znam się na tym. Ale pozostawienie na karcie kodu CCV to zbędne ryzyko.
Swoją drogą zastanawiam się dlaczego w przeciwieństwie do ochrony PIN-u do karty, banki dosyć swobodnie podchodzą do ochrony CCV.
Pzdr, K
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Peru skimming
#4 PostWysłany: 18 Lip 2015 23:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
Kasia_S napisał(a):
Cześć,
Tak dla ostrzeżenia.
W grudniu byliśmy w Peru, trzy razy dokonywałam płatności kartą. Raz na dworcu autobusowym w Arequipie na stanowisku Cruz del Sur , raz w hotelu w Cusco i raz w restauracji też w Cusco. Na podróż do Ameryki Pd celowo wzięłam kartę, z której na co dzień nie korzystam ze względu na mały limit. I całe szczęście.
Kilka dni temu ktoś wyczyścił mi kartę dwoma transakcjami po 600 usd każda, transakcje internetowe w usd. Natychmiast zgłosiłam reklamacje oraz zastrzeżenie karty w banku.
Jestem pewna że do skimmingu doszło w Peru ponieważ nigdzie więcej nie używałam tej akurat karty. No i mądry Polak po szkodzie - potwierdza się więc to co już nie raz pisane było na forum - należy zetrzeć / zakleić kod CVV na karcie.
Miłego dnia, K


Ustawienie (lub pozostawienie) przed wyjazdem limitu transakcji internetowych (dziennych?) na ponad 600 USD, to, IMHO, kuriozalne postępowanie. Przecież bezpośrednio przed transakcją w sieci można zmienić limit na okres transakcji.

Kornel
Góra
 Profil Relacje PM off
chris0o lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group