Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Gru 2018 19:51 

Rejestracja: 09 Kwi 2018
Posty: 6
Cześć,
właśnie minęło 10 city-breaków, czyli taka granica po której obiecałem sobie, że kupię coś lepszego na podróżowanie niż najtańsze rzeczy z Decathlonu. Żeby nie było, nie było z nimi źle - czasem mokro, czasem zimno, czasem gorąco,. Przeżyłem, ale mam wrażenie, że da się lepiej i bardziej komfortowo. Szczególnie, że patent taki jak szybkoschnące ręczniki odkryłem dopiero dwa wyjazdy temu i nie wiem jak mogłem żyć bez nich :mrgreen:

Szukam pomocy w doborze następujących części garderoby:
- bokserki - szybkoschnące, do codziennego przepierania, najlepiej z jakąś srebrną nitką czy czymś innym, żeby były antybakteryjne/nie zabijały zapachem po jednym dniu, nie obcierały, nie gotowały ciała.
- koszulki z krótkim rękawem - j/w, preferowany klasyczny krój
- bluza/polar - coś do założenia na koszulki, a pod ewentualny softshell bez ocieplenia. Chciałbym, żeby zapewniała komfort cieplny i bez aktywności fizycznej tj. na dłuższych lotach samolotem

W jakich firmach należy szukać dobrej jakości wyżej wymienionych elementów ubioru? Bluza będzie przewożona oczywiście na sobie, ale musi być tą jedyną na cały wyjazd, a koszulki i bielizna - żeby zajmowały jak najmniej miejsca.

W skrócie - ma być ciepłe, szybko schnąć, zajmować mało miejsca w bagażu. Budżetu nie podaję, bo jak znajdzie się jakaś perełka to z chęcią dołożę do wyższej jakości. Zakładam loty w podobne klimaty tj. +-10 stopni w stosunku do tego co jest u nas na miejscu. Nie oczekuję cudów, nie pytam o kierunki wysunięte skrajnie na północ :D


Z góry dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 30 Gru 2018 19:56 

Wszystko, czego potrzebujesz, dostaniesz tutaj:
http://stoor.pl/

Produkty są bardzo wysokiej jakości, a dodatkowo kupujesz w polskiej firmie. Mam gacie i koszulkę - polecam, bo odzież długo zachowuje świeżość, a wykonanie jest bez zarzutu. Dla świadomego konsumenta będzie to zakup na lata.
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Gru 2018 20:32 

Rejestracja: 09 Kwi 2018
Posty: 6
Wygląda ciekawie, niestety w bokserkach okrojona rozmiarówka, koszulek nie ma wcale, a bluzy w jednym rozmiarze :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 30 Gru 2018 20:53 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
brubeck
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Gru 2018 21:04 

bobbyg napisał(a):
Wygląda ciekawie, niestety w bokserkach okrojona rozmiarówka, koszulek nie ma wcale, a bluzy w jednym rozmiarze :(

Jak widzisz, towar schodzi na pniu :)

Zobacz jeszcze tutaj:
https://sklep.kwark.pl/
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 30 Gru 2018 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
bobbyg napisał(a):
Szukam pomocy w doborze następujących części garderoby: [...] bokserki - szybkoschnące [... ] koszulki z krótkim rękawem [...] bluza/polar - coś do założenia na koszulki, a pod ewentualny softshell [...] W jakich firmach należy szukać dobrej jakości

Jeżeli jesteś gotów dołożyć do dobrych jakościowo rzeczy (bokserki, koszulki jako „first layer”) - Craft. Także bluzy. Samochodowo: VW Passat, z ambicjami Audi.
Jeżeli chcesz mieć rzeczy naprawdę na długie lata - Devold. Samochodowo: Mercedes Gelenda.
Jeżeli patrzysz na relację jakości do ceny, chcesz czegoś trochę lepszego niż Decathlon (i szukasz bielizny) - Berkner. Samochodowo: Skoda Octavia.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 30 Gru 2018 22:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
Anonymous napisał(a):
Mam gacie i koszulkę - polecam, bo odzież długo zachowuje świeżość


Zapytam bez złośliwości i tylko z ciekawości, ile to jest "długo"?
To pytanie też do autora tematu, taki parametr wyciągnął.

Oreo czy te bieliźniane Mercedesy mają magiczny parametr "świeżość" +10?

Ja wiem hitech, srebro... ale ile to dni wytrzyma bez zmiany?
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Gru 2018 23:02 

@mashacra, wciąż nie dotarłem do granicy. 72h noszenia wytrzymują na luzie. Zwykle docieram do hotelu/ kranu/ toalety dla niepełnosprawnych, która pozwala mi zrobić szybką przepierkę. Schną potem na ciele. Taniochy z Decathlonu też używam i nie narzekam.
Góra
 PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 30 Gru 2018 23:51 

Rejestracja: 09 Kwi 2018
Posty: 6
mashacra napisał(a):
Anonymous napisał(a):
Mam gacie i koszulkę - polecam, bo odzież długo zachowuje świeżość


Zapytam bez złośliwości i tylko z ciekawości, ile to jest "długo"?
To pytanie też do autora tematu, taki parametr wyciągnął.


Miałem na myśli, żeby przy wylocie o 7 rano wieczorem bielizna, wykonana jakby nie było z syntentycznych materiałów, nie wytwarzała zapachu jak noga po ciepłym dniu w nieoddychającym bucie :lol: Ale widzę, że tutaj niektórzy mieli możliwość testowania dłużej - mi jeszcze nie było dane latać w takie miejsca ;)

Generalnie to bawełniane były wystarczające, jednak tylko w ciepłym klimacie. W Skandynawii niedosychały, przez co komfort noszenia był zerowy.

@OradeaOrbea - dzięki serdeczne za rozpiskę, przejrzę jutro dokładnie ofertę wspomnianych przez Ciebie producentów
@Don_Bartoss - również dzięki, myślałem, że aktualnie mają wąską ofertę. Jak nie nadążają z popytem to nawet lepiej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Gru 2018 00:03 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
generalnie wszystko byle nie bawelna. albo merino albo cos sztucznego co szybko schnie.

jesli polar, to oryginalny polartec jest swietny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Gru 2018 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Ja kiedyś dostałem od rosyjskiego kolegi skarpety z wełny wielbłąda i alpaki. One, z tego co pamiętam, były 50% wełna i 50% jakieś tworzywo sztuczne. Można je nosić cały dzień i zawsze będzie ciepło i będzie się miało wrażenie suchości. Wrażenie, bo przy mokrych (od deszczu a nie od potu) też się dość wygodnie nosi; jest ciepło i przyjemnie.
Z wad, to są one nie zbyt wytrzymałe; może z rok średnio-intensywnego chodzenia wytrzymają. Mają też datę ważności, więc wiecznie służyć na pewno nie będą ;)
Jak dla mnie to jest to towar 1. klasa. Cena, w kraju produkcji, domyślam się, że niewygórowana.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 31 Gru 2018 01:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
mashacra napisał(a):
te bieliźniane Mercedesy mają magiczny parametr "świeżość" [...] ile to dni wytrzyma bez zmiany?

Pytasz o Devolda? Odpowiem przykładem: kilkanaście dni na Grenlandii „bez przepierki” – w tym cały ACT – przerobione (w kwestii first layer) na dwóch t-shirtach i jednej koszulce z serii Expedition. Na koniec nie musiałem siedzieć w osobnym pomieszczeniu w samolocie, aby nie wydzielać zapachów ;) . Te ciuchy świetnie sprawdzają się także w diametralnie innym klimacie (Azja, Afryka). Tutaj dużo zależy od parametrów Twojego ciała i tego... jak wydzielasz pot 8-)

Z kolei „bokserkowo” - bielizna bezszwowa (lub płaskie szwy) Craft wymiata. A można ją często złapać w promocjach w skandynawskich sklepach outdoorowych.

Ad rem: generalnie wełna Merino naprawdę daje radę. I to już mniej istotne, czy jest to konkretnie Devold. O! Właśnie! Do listy dorzucę jeszcze Smartwool'a.
Góra
 Profil Relacje PM off
vivere lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 31 Gru 2018 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Smartwool też mogę polecić.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group