Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 15 Wrz 2019 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Można w internecie, ale najszybciej przez ich aplikacje mobilna.
Srodki można doładować kartą, a potem wybierasz sobie opcję , która ci pasuje. Na 3 dni , 7 czy 30. Z rozmowami i sms czy sam internet.

https://smart.com.ph/prepaid/promos/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#42 PostWysłany: 07 Sty 2020 01:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 311
niebieski
Hejka - będę poruszał się po Palawanie i Coron i potrzebuję netu na 15 dni.
Z tego, co czytałem na forum na lotnisku w Manili mogę bez problemu kupić kartę operatora SMART lub GLOBE i standardowo ktoś mi ją skonfiguruje.
Ceny za 6/8GB praktycznie te same.
Mogę też kupić kartę przez KLOOK w pakiecie z rozmowami/SMS (8GB+UNLIM.CALLS/TEXT/14dni??)=700PHP.
Zastanawiam się co wybrać?
Ma ktoś aktualne info, jaka sieć ma lepszy zasięg na tych 2 wyspach - czy wybór sieci ma w tym przypadku jakieś znaczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 07 Sty 2020 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Wybór sieci nie powinien mieć znaczenia, są miejsca gdzie lepiej działa Globe i odwrotnie.
Zasięg w miastach jest ok.
Właśnie wróciłem z FIlipin, tradycyjnie nie kupowałem karty na lotnisku, tylko w sklepie (np. w 7eleven).
Koszt startera SMART to 50 pesos, zaraz po uruchomieniu dostaje się automatycznie 300Mb na 3 dni.
Doładowanie na 7 dni kosztuje 99 pesos i daje 2 GB internetu plus 1 GB dziennie na video (Youtube, Netflix)
Działa to dobrze w tetheringu, czyli można mieć internet na kilku telefonach z jedną kartą SIM.
Kartę można doładować online albo w pobliskim sklepie, sklepy biorą sobie za to prowizję 3-5%.
Pakiet internetowy uruchamia się bardzo prosto - wybieramy *123#, pojawia się menu, wybieramy odpowiednią opcję, potwierdzamy i gotowe.
Działa naprawdę dobrze, codziennie przychodzi SMS z potwierdzeniem, że mamy nowy gigabajt na video i aktywny internet.
Ilość wykorzystanych /pozostałych danych sprawdza się także przez *123#.
Ja byłem na FIlipinach prawie miesiąc, całkowity koszt internetu wyszedł około 465 PHP (50 za kartę, 400 za doładowania, 15 za prowizje sklepom).
Polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 08 Sty 2020 09:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 311
niebieski
@jobi- dzięki
Mamy jakiś 7eleven na 1 terminalu ? bo musiałbym zamówić GRAB'a
Góra
 Profil Relacje PM off
jobi lubi ten post.
 
      
#45 PostWysłany: 09 Sty 2020 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Niestety nie. Jest darmowy internet, na 30 minut czy jakoś tak, ale nie wiem, czy można zainstalować graba bez filipińskiego numeru,
Może mógłbyś przejąc moją app od graba? Wciąż mam tę filipińską kartę, pisz PW, najlepiej około godz. 20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 22 Sty 2020 23:29 

Rejestracja: 21 Kwi 2017
Posty: 60
Loty: 87
Kilometry: 208 546
Na lotnisku w Manili Grab pod terminalem 4 ma swój stand gdzie Pani zamawia ci auto, ja chyba podałam jej mój polski numer i dostałam sms z potwierdzeniem jakie auto, nr rej i za ile będzie auto. Płatność gotówką. Sama z apki w ogóle nie mogłam nic zamówić - nikt nie odpowiadał.

Podejrzewam, że pod terminalem 1 też jest taka opcja, Grab jest bardzo popularny w dużych miastach na Filipinach.
_________________
|Malta|Belgia|Szwajcaria|Serbia|Irlandia|Węgry|Filipiny|Portugalia|Estonia|Rumunia|Czechy|Słowacja|Austria|Japonia||Czechy|Korea Południowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 18 Lut 2020 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1418
niebieski
Moje doświadczenia z Grabem (z grudnia 2019) są takie:

Są drożsi od Ubera, z którym się dogadali.
Z Uberem jeździliśmy w 2017-2018 za mniej więcej połowę do dwóch trzecich mniej.
Usługi podzielone są na Grab i Grab Taxi - można się zdziwić, ale to odrębne jednostki, więc jak widzisz szyld GRAB na lotnisku, to nie jest to stanowisko Grab Taxi
Grab taxi bierze cenę ustaloną w aplikacji, o ile kierowca nie zażąda więcej po odbyciu kursu. I tak może wziąć więcej, jeżeli czas jazdy/trasa będzie zmieniona, np. z powodu korków (a to wiadomo standard).
Spotkałem się raz z żądaniem kierowcy o wyższą zapłatę zaraz po zamówieniu przez apkę, na zasadzie, że jak nie akceptuję, to on też wyśle rezygnację.
Grab "nie taxi" ma ceny "od - do", czyli najniższe tańsze od grab taxi, ale wyliczenia za korki jakby wyższe. W zasadzie często ciężko było zamówić grab "zwykły", jako, że byliśmy w okresie świąteczno-noworocznym.
Same ceny w aplikacji zmieniają się za tę samą trasę dynamicznie, w obrębie Manili ta sama trasa kosztuje raz 200, innym razem 400 (jeden z tańszych przykładów bo wiadomo, że w Manili można stać w korku nawet wiele godzin, najwięcej płaciłem w obrębie miasta 800).
Sprawdzam rano - cena 206, zamawiam w południe - 380. Jako przyczyny np. high demand, weekend prices, ale czasem nagle w weekend też tanio.

Taksówki grab dość łatwo się zamawia i przyjeżdżają w rozsądnym czasie. Ich jakość przeważnie pozostawia troszkę do życzenia. W większości przypadków podjeżdża wiekowa, niewielka Toyota Vios, no ale to taki lokalny standard dla taxi w ogóle.

Opłaty za tool fee nie są wliczone (wydaje mi się, że w Uberze były bo pamiętam, że przy mnie kierowca płacił i potem nikt się zwrotu nie domagał). Myśmy pojechali za Manilę do Splash Island, cena miała być 800, po drodze kierowca poinformował, że trzeba płacić około 100 za autostradę, opłąta była 152 w jedną stronę a za jego powrót też się należała (wg kierowcy, nie dociekaliśmy).

Kiedy korzystaliśmy z Graba w Iloilo, były przygody, trafił się nam kierowca krasomówca w podeszłym wieku, zaproponował "korzystny" objazd i totalnie utknęliśmy, na 2h,auto też było wiekowe i trzeba było je czasem popchnąc, szczęśliwe się nie spieszyliśmy i dojechaiśmy, skasował honorowo jakieś grosze więcej.

Ogólnie Grab to jest wciąż super sprawa, przyjemnie jest utrzeć nosa lotniskowym mafiom taksówkowymw Manili , fajnie zamawia się je online, ale ceny są już zbliżone do normalnych taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 03 Gru 2023 09:43 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 97
Loty: 81
Kilometry: 143 024
Drobny update co do sieci komorkowych - siec SMART - smart.com.ph - w moim przypadku cena wynosila 200 php za karte w salonie (akurat bylem w galeri ;)) z pakietem bodajze 8gb na tydzien a potem kazdy kolejny tydzien 1x100php a 8gb na wszystko +1gb dziennie na sociale. Generalnie przez 3 tyg wydalem na neta 400php i nie uwazam ze to zla cena. Co do pokrycia - zasieg byl w wielu zadziwiajacych miejscach ale czasem tez w trasie po Palawanie sie zrywal, bez zaskoczen ale ja bylem zadowolony ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 04 Gru 2023 23:41 

Rejestracja: 24 Maj 2013
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 286 579
niebieski
Próbowałem kupić w 7Eleven Smarta lub Globe ale nidzie nie mieli. Wepchneli mi na Alona Beach (Pangalo - Bohol) jakiś starter TNT za 30 peso. Pan ładnie powiedział że instrukcja jest w sodku jak co zrobić by działało.
Poradziłem sobie sam z rejestracją karty, okazało się że po części 'hulało to jako SMART' bo nawet apke smartu musiałem pobrać do rejestracji i aktywacji pakietów.

30 peso - karta sim, po rejestracji na 5 dni 7GB za free, 20 minut i 100 smsów ( na Filipińskie numery)
Doładowanie 100 peso, aktywacja pakietu za 99peso - nielimitowane rozmowy i smsmy ( na Filipińskie numery) + 1 GB na social codziennie odnawiany i 1 GB neta - przez 7 dni, potem znów możliwośc wykupienia pakietu za 99 peso.

W sumie za 12 dni wydałem 130 peso na internet.
Dodatkowo znajomi mieli pakiety startowe za 30 peso i mogłem do nich dzwonić kiedy chciałem, oni zaś neta przez 5 dni - potem hotspot ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 49 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group