Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Seszele i covid
#21 PostWysłany: 01 Lis 2021 08:33 

niebieski
Da się przeżyć. W miejscach zamkniętych prawie wszyscy omaseczkowani. Na zewnątrz trochę mniej, ale dużo ludzi też ma. Nie da się całkowicie zapomnieć o Covid, ale w porównaniu z wizytą na Malcie w maju to lajt.☺️
 Relacje PM off  

#22 PostWysłany: 22 Gru 2021 13:00 
Awatar użytkownika

srebrny
"The PCR test currently costs SCR 2,500" = ok 800pln
2500 SCR za test PCR z oficjalnych stron to "normalna" cena na Seszelach?
Ma ktoś sposób na "nienormalną" cenę na Seszelach?
Test potrzebny oczywiście na powrót.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 22 Gru 2021 13:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

https://pcrtest.sc/pricing-check/

Tutaj antigen od EUR a PCR 55
 Relacje PM off
ofer lubi ten post.
ofer uważa post za pomocny.

#24 PostWysłany: 22 Gru 2021 13:29 
Awatar użytkownika

srebrny
@Zeus To 33 EUR za PCR to jest nie za test, tylko za podjechanie do hotelu :)
Ale i tak ceny dobre za PCRa jak na Seszele - dzięki za linka.
105 EUR na Mahe,
145 EUR na La Digue

No cóż, mówili, że Seszele drogie... :(
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#25 PostWysłany: 21 Sty 2022 11:12 

Aby wjechać na Seszele potrzebne jest ubezpieczenie zdrowotne obejmujące ew. koszty związane z COVID-19, takie jak koszty kwarantanny, izolacji czy leczenia.

Czy ktoś poleca jakiegoś konkretnego ubezpieczyciela, od którego polisa przechodziła bez problemu?
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 21 Sty 2022 22:03 

Warta Travel przeszlo bez problemu.
 Relacje PM off
Malawi lubi ten post.
Malawi uważa post za pomocny.

#27 PostWysłany: 22 Sty 2022 13:03 

A sprawdzali w ogóle ubezpieczenie przy wjeździe?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 22 Sty 2022 13:38 

Nie sprawdzali. Trzeba było w trakcie tej rejestracji przed przyjazdem przesłać.
 Relacje PM off
Malawi uważa post za pomocny.

#29 PostWysłany: 26 Sty 2022 16:50 

Cześć, mam pytanie dotyczące testu 72h przed wylotem w przypadku transferu: czy 72h liczy sie od momentu wylotu z lotniska pierwszego czyli Warszawy czy od momentu wylotu z Dubaju, który jest bezpośrednim lotem do miejsca docelowego (Mahe)?
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 14 Mar 2022 21:42 
Awatar użytkownika

Dla zaszczepionych bez testu!
Źródło Ministerstwo Zdrowia

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.

#31 PostWysłany: 01 Kwi 2022 12:17 

złoty
A więc tak:, jedyna kontrola przed lotem ----> SEZ, to Travel Authorisation@10EUR (jest też wersja "expresowa" za 60EUR, do godziny czasu): https://seychelles.govtas.com
Po dodaniu wszelakich dokumentów, w tym zaświadczenia o szczepieniu, otrzymujemy zezwolenie na podróż i po wylądowaniu już tylko kontrola paszportowa. Przy check-in oczywiście trzeba było pokazać wyżej wymieniony dokument.
Leciałem Air Seychelles z BOM. Około 60 PAX na pokładzie i załoga miała wywalone na maseczki. Zaraz po rozwiezieniu jedzenia, wszystkie stewki poszły spać na końcu samolotu. Dwie się ponakrywały kocami tak aby nikt już ich tam nie zauważył i przypadkiem nie budził.
Victoria, ludzie dalej z maseczkami na ulicach. Ciężko wytrzymać w tym ukropie.
Hotel o nic nie pytał i tu już bez maseczek.
 Relacje PM off  

#32 PostWysłany: 01 Kwi 2022 14:24 

Wszyscy, wszędzie na ulicach czy tylko taki zwyczaj w centrum z tymi maskami? W hotelu rozumiem jest obowiązek ale traktowany „po polsku”? :lol:
Planuje się wybrać latem, mam nadzieje że do tego czasu odpuszczą, bo inaczej trzeba będzie szukać czegoś innego…
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 01 Kwi 2022 14:43 

@Swiderrr, wróciłam z Seszeli 28 lutego, tuż przed zniesieniem obowiązku testu pcr na lot tam 😟 W Victorii, na lotnisku i na promie na La Digue wszyscy w maseczkach i tak naprawdę tylko tam. Nocowałam w pensjonatach, jedliśmy czasami w restauracjach, 3 razy jechałam z kierowcą, nikt nawet się nie zająknął o maseczce. Pierwotnie miałam jechać w lipcu w zeszłym roku, ale przełożyłam właśnie ze względu na restrykcje. Dla mniew lutym nie było to zbyt uciążliwe.
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 01 Kwi 2022 19:20 

Loty: 664
Kilometry: 1 003 832
niebieski
Wróciłem parę dni temu, maseczki są na porządku dziennym, około 80% społeczeństwa nosi, często nawet na dworze. W sklepach, hotelach, autobusach obsługa nosi prawie bez wyjątku, turyści często nie noszą a obsługa zazwyczaj nie zwraca im uwagi.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 24 Maj 2022 17:54 

Loty: 136
Kilometry: 398 272
planuje kupić bilet na Seszele na październik, Turkish, wiem ze 2 dawki nie starczą więc test czy antygenowy starczy ? kolejne pytanie czy na powrocie turkish wymaga testów bo niby same Seszele nie ale przewoźnik może (niby jak tranzyt to nie potrzeba testu)
kolejne pytanie do tych co wrócili czy śmiało już można rezerwować w pensjonatach (Airbnb) bo na początku wiem że nie można było tylko do tych certyfikowanych

http://tourism.gov.sc/wp-content/upload ... y-2019.pdf

#36 PostWysłany: 24 Maj 2022 18:10 

Loty: 11
Kilometry: 28 459
Zapytaj na rajskieseszele.pl

Tam jest na bieżąco z informacjami.

Przy okazji Olga lub Rafał odpowie na nurtujące pytania. To są w zasadzie lokalesi.😉

#37 PostWysłany: 24 Maj 2022 18:23 

srebrny
Nikt nie wie, co będzie w październiku.
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 24 Maj 2022 18:33 

boots napisał(a):

oczywiście, to ryzyko ale zakładam że jeszcze przed kolejną falą się uda jest opcja na marzec ale tu ryzyko jest wysokie bo sezon grypowy itp ;)
bardziej mi chodzi o wytyczne teraz bo raczej nie zmienią się przed późną jesienią jak wszyscy luzują na wakacje

FUX napisał(a):

Przy okazji Olga lub Rafał odpowie na nurtujące pytania. To są w zasadzie lokalesi.😉

okazali się mało pomocni, zaprosili na wstępie na konsultacje płatne 200 € ;)
ta informacja nie jest wara takiej kasy, chciałem z jakiś ich usług skorzystać ale mnie zniechęcili ;)
Arekkk uważa post za pomocny.

#39 PostWysłany: 25 Maj 2022 06:47 

Loty: 11
Kilometry: 28 459
misiakrp napisał(a):
boots napisał(a):

oczywiście, to ryzyko ale zakładam że jeszcze przed kolejną falą się uda jest opcja na marzec ale tu ryzyko jest wysokie bo sezon grypowy itp ;)
bardziej mi chodzi o wytyczne teraz bo raczej nie zmienią się przed późną jesienią jak wszyscy luzują na wakacje

FUX napisał(a):

okazali się mało pomocni, zaprosili na wstępie na konsultacje płatne 200 € ;)
ta informacja nie jest wara takiej kasy, chciałem z jakiś ich usług skorzystać ale mnie zniechęcili ;)

Rozważaliśmy wylot na ferie zimowe 2023.
Mimo, że znamy się z Seszeli na innej stopie, nie klienta z ulicy, ładne kilka lat, to nie widzę powodu, dla którego ktoś za swoją pracę nie miałby zainkasować wynagrodzenia za transfer, ogarnięcie kwaterunku, transportu po wyspie, etc.
Informacja ma swoją wartość a oni m. in. z tego żyją.

Może czasami te 200 € zwrócą się z nawiązką. Schylasz się po 5 zł na chodniku a z tylnej kieszeni wyciągną Ci 100.

Zrobisz, jak uważasz. Chcesz coś wiedzieć nt. Seszeli to pytaj. W miarę możliwości pomogę.

I jeszcze jedno. Wejdź na fejsa i tam zadaj pytanie, jest szansa, że uzyskasz odpowiedź.

#40 PostWysłany: 25 Maj 2022 11:42 

FUX napisał(a):
Rozważaliśmy wylot na ferie zimowe 2023.
Mimo, że znamy się z Seszeli na innej stopie, nie klienta z ulicy, ładne kilka lat, to nie widzę powodu, dla którego ktoś za swoją pracę nie miałby zainkasować wynagrodzenia za transfer, ogarnięcie kwaterunku, transportu po wyspie, etc.
Informacja ma swoją wartość a oni m. in. z tego żyją.

Może czasami te 200 € zwrócą się z nawiązką. Schylasz się po 5 zł na chodniku a z tylnej kieszeni wyciągną Ci 100.

Zrobisz, jak uważasz. Chcesz coś wiedzieć nt. Seszeli to pytaj. W miarę możliwości pomogę.

I jeszcze jedno. Wejdź na fejsa i tam zadaj pytanie, jest szansa, że uzyskasz odpowiedź.

nie oczekiwałem ułożenia planu czy pomocy w organizacji (za to jak najbardziej powinni kasować) zadałem pytanie odnośnie noclegów czy tylko takie z certyfikatem można i za to płacić 200 € serio ?
spokojnie inna osoba mieszkająca na Seszelach juz mi udzieliła odpowiedzi za free, czasami pazerny 2 razy traci bo była szansa ze może skuszę sie na katamaran z nimi ale dziękuje dla zasady ominę ;)

dla potomnych :
Wyglada na to że dalej certyfikacja obiektu obowiązkowa, Lista była aktualizowana 24 maja.
Generalnie 99% obiektów na airbnb i bookingu jest na tej liscie

http://tourism.gov.sc/wp-content/upload ... .05.22.pdf
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

[ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości