Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Cze 2022 19:46 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Kłaniam się.
Do Stanów wybierałem się kilka razy i ciągle coś nie wychodziło. W tym roku skorzystałem z forumowej okazji i mam klepnięte bilety na drugą połowę sierpnia do NY.
Scenariusz był taki, że zwiedzamy miasto, po czym większość czasu spędzamy w samochodzie w okolicach bliższych lub nieco dalszych. Albo nawet całkiem dalszych - gdyby dało się oddać pożyczony samochód w innym mieście, przy rozsądnych warunkach.
Niestety, ceny wynajmu aut w tym roku wywróciły wszystko. Znam ludzi, którzy przez to odwołali wyjazdy, znam nawet "tambylców", którzy zamiast Kalifornii wybierają się w tym roku w inne części świata, bo zwyczajnie niektóre koszty są chore.
No i teraz nie bardzo wiem co tam robić :)
Wychodzi mi na to, że - jak myślałem - kilka dni w NY a reszta czasu (czyli jakieś sześć-siedem dni) na Florydzie. Tam i z powrotem samolotem z NY. Na miejscu (o dziwo) ceny aut akceptowalne. Chciałbym dołożyć coś jeszcze (myślałem np. o Nowym Orleanie i okolicach) ale to jednak spore odległości, ewentualnie kolejny samolot i koszty.
Nie wiem - czy to rozsądny kompromis? Wiem, że ten rejon US nie jest generalnie szczególnie spektakularny krajobrazowo, a szkoda bo to dla nas większe atrakcje niż miasta i muzea. I zdecydowanie wolę zwiedzanie prowincji i obserwowanie miejscowej specyfiki niż naciągane atrakcje typu "schody, po których wbiegał Rocky". Wyjazd rodzinny, rodzina zaprawiona, na wizyty w parkach rozrywki nikt nie naciska.
Będę wdzięczny za podpowiedzi spędzenia czasu. Nawet takie, które zupełnie wywrócą powyższe zamysły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:03 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Nie lubisz miast - wolisz nature, a mimo wszystko bookujesz NY. Trzeba bylo kupic do San Francisco, Los Angeles, pojezdzic po parkach albo przynajmniej wycieczke do Big Sur zrobic.

No ale ok, masz bilety do NY. Ja osobiscie bym sie nie nudzil nawet nawet przez caly pobyt. Jezeli nie byles nigdy w NY, to moim zdaniem potrzebujesz minimum 5 dni zeby zwiedzic wszystko co najwazniejsze. Jezeli zaczniesz sie nudzic, jest Megabus i paru innych przewoznikow, mozna zobaczyc Waszyngton, Boston (tam koleine pare dni). Bedzie cieplo, mozna pojezdzic rowerem, zatracic sie w Central Parku.

Na Floryde mozesz leciec wiadomo ze bilety sa po pare dolarow, ale bez samochodu tez niezbyt wiele tam zdzialasz. Piechota to South Beach, dojdziesz do downtown czy rowerem tam dojedziesz, ale na Key West czy jakies inne objazdowki typu Everglades i tak samochod potrzebujesz, bo stracisz sporo czasu na busy.

Jesli uwielbiasz krajobrazy to sprzedaj te bilety i kup do Los Angeles, przejedz przez Arizone, Nevade, bedziesz szczesliwy. Na Florydzie jest raczej plasko, tak jak bapisales widoki nie sa spektakularne.
Góra
 Profil Relacje PM off
pajacyk lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:09 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Jeśli wolisz zwiedzanie prowincji, to Floryda jest jednym z najsłabszych zakątków USA. Jak mawiają autochtoni jest to "armpit of the USA".
Rozważcie Nową Anglię i Long Island. Nie jest tam najtaniej, ale jest pięknie. Trasa od Miami do Nowego Orleanu wybrzeżem Zatoki Meksykańskiej to masa blokowisk taniej turystyki. Za to Luizjana i Nowy Orlean są bardzo klimatyczne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:11 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Cześć,
z tego co pamiętam wybór lotnisk był dość ograniczony i nie sięgał zbyt daleko poza wschodnie wybrzeże. Tak czy owak mam NY i after birds.
Może źle szukam ale koszty przejazdu np. Megabusem np. do Waszygtonu też wcale nie są takie niskie (przy czterech osobach).
Na Florydzie oczywiście auto przewidziane - jak pisałem ceny zupełnie inne niż np. w NY czy Bostonie. Boston odpuszczam - jeśli będę chciał obejrzeć "najbardziej europejskie miasto" - pojadę do któregoś z europejskich miast :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:15 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Jezeli koszty Megabusa sa dla Ciebie wysokie to albo masz rodzine w NY i u niej sie zatrzymasz albo jeszcze nie sprawdzales cen hoteli i restauracji w NY. Dwa: jest czerwiec a dopiero teraz zaczynasz robic plan. Od poczatku roku bylo juz pierdyliard promocji Mega Busa z biletami za pare dolarow.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:17 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
-- 10 Cze 2022 21:16 --

@Chupacabra
Dzięki - właśnie o takie wskazówki chodzi.
Maine, Nowa Anglia - to wszystko też rozważam.
Jeno te koszty wynajmu aut... :-(

-- 10 Cze 2022 21:17 --

Kothson napisał(a):
Jezeli koszty Megabusa sa dla Ciebie wysokie to albo masz rodzine w NY i u niej sie zatrzymasz albo jeszcze nie sprawdzales cen hoteli i restauracji w NY. Dwa: jest czerwiec a dopiero teraz zaczynasz robic plan. Od poczatku roku bylo juz pierdyliard promocji Mega Busa z biletami za pare dolarow.

Sprawdzałem i wiem jak jest.
A Megabusa nie śledzę - jak pisałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zostań w NYC.
Tylko widoku prowincjonalnej Ameryki tu nie znajdziesz, ale resztę tak.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:21 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Zapytam jeszcze odnosnie "wyboru lotnisk" - co bylo blokerem przed wyborem innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:26 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
A gdzie szukasz aut? Na szybko, pierwszy lepszy AVIS mi wypluwa ceny od 349U$D/tydzień (24-31.08).

Załączniki:
Screen Shot 2022-06-10 at 20.24.15 copy.jpg
Screen Shot 2022-06-10 at 20.24.15 copy.jpg [ 137.97 KiB | Obejrzany 1811 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:32 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
-- 10 Cze 2022 21:27 --

Nie było "blokerów".
Był wybór między NY - Chicago - Waszyngton - Boston.
Cała reszta - jak w pierwszym poście.
10 dni w Nowym Jorku? Serio?

-- 10 Cze 2022 21:32 --

Chupacabra napisał(a):
A gdzie szukasz aut? Na szybko, pierwszy lepszy AVIS mi wypluwa ceny od 349U$D/tydzień (24-31.08).

Z jakiej lokalizacji ustawiasz wyszukiwanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:33 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
10 dni w Nowym Jorku? Serio?

Zupełnie serio. To i tak zdecydowanie za krótko, żeby poczuć to miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:34 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Serio, ja liczac wszystkie swoje wyjazdy bylem w NY z 50 dni i dalej mam miejsca, ktore chcialbym zobaczyc. Druga sprawa ze klimat jest zupelnie inny zima kiedy sniegu jest po kolana, wieje tak mocno ze zatrzymujesz sie w kazdym Walgreensie bo tak zacina, widok pary unoszacej sie nad ulicami bezcenny. Inny latem kiedy z rodzina rozbijasz piknik w central parku.

Wydaje mi sie ze troche nakierunkowales sie na NY (chyba lekko w negatywna strone). W Warszawie tez sa wiezowce, w LA rowniez, ale NY ma swoj jedyny, unikatowy klimat i wciaga jak magnes.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:36 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
boots napisał(a):
Cytuj:
10 dni w Nowym Jorku? Serio?

Zupełnie serio. To i tak zdecydowanie za krótko, żeby poczuć to miasto.

Ja wiem, że są i takie jednostki jak Ty (Wy) :-)
I wcale nie pojedyncze.
Są też takie, którym wystarczają trzy dni na miejscu.
Ja jednak wolałbym się wypuścić także gdzieś dalej - jak pisałem na początku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:40 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Laczek Feluś napisał(a):
Chupacabra napisał(a):
A gdzie szukasz aut? Na szybko, pierwszy lepszy AVIS mi wypluwa ceny od 349U$D/tydzień (24-31.08).

Z jakiej lokalizacji ustawiasz wyszukiwanie?


USA I wklepuję kod zniżkowy A552300.
Fakt, że potem lekko podbija o 'taxes and fees', no i trzeba mieć własne ubezpieczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Laczek Feluś uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:40 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Są też takie, którym wystarczają trzy dni na miejscu.

To zwykle ci, którzy chcą zaliczyć, a nie zwiedzić.
Cytuj:
Ja jednak wolałbym się wypuścić także gdzieś dalej - jak pisałem na początku

Ale chyba kasa Cię ogranicza, czyż nie?
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
Kothson uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 10 Cze 2022 20:50 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Moze chodzi o tego mitycznego Mustanga, kabriolet, rozlozony dach.. wiatr we wlosach.. 165 mil podrozy przez bezkres Florida Keys.. na miejscu fotke przy Sourhernmost, oznak na insta i potrojnego burgera w Wendys.. wtedy to sa prawdziwe stany :)

Przepraszam za lekki sarkazm mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi - zycze udanej wyprawy :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Cze 2022 21:00 

Rejestracja: 04 Lis 2018
Posty: 215
Kothson napisał(a):
Moze chodzi o tego mitycznego Mustanga, kabriolet, rozlozony dach.. wiatr we wlosach.. 165 mil podrozy przez bezkres Florida Keys.. na miejscu fotke przy Sourhernmost, oznak na insta i potrojnego burgera w Wendys.. wtedy to sa prawdziwe stany :)

Przepraszam za lekki sarkazm mam nadzieje ze nikt sie nie obrazi - zycze udanej wyprawy :)


No toś pojechał...
Nie mam insta, nie mam włosów.
Chcę spędzić dziesięć dni i pytam o to jak Wam się wydaje.
Co do zaliczenia vs. zwiedzania - uczucie niedosytu i potrzeby powrotu jest zawsze stymulujące. Dlatego wolę kilka dni tam i jeszcze coś.
Kasa ogranicza, ale nie aż tak, a - jak zacząłem - chodzi w tych moich rozterkach o wyjściowy koszt wynajmu auta rzędu 120 dolarów dziennie i związany z tym kierunek decyzji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Cze 2022 21:08 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Komentarz ze wzgledu na to jak latwo "przebierasz" i oceniasz. Nowy Jork, Boston to niesamowicie ciekawe miasta. Znam osoby ktore do samego tylko Bostonu lecialy na 10-14 dni. Kazde ze wskazanych miast to przyszla orgia dla Twoich zmyslow poznawczych, tym bardziej jezeli bedziesz w USA pierwszy raz. Bedac 2-3 dni w NY zobaczysz miasto, ale go nie poczujesz i nie poznasz. Wydaje mi sie ze przy tak twardej wizji z Twojej strony ciezko bedzie Cie przekonac, dlatego nie bede tego robil dluzej.

Zycze Ci zebys znalazl samochod w dobrej cenie i przezyl ten czas tak jak tylko lubisz:)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 10 Cze 2022 21:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Po 3 dniach w NYC stwierdzisz, że widziałeś wszystko i masz dosyć miasta.
Po 10 dniach dopiero poczujesz niedosyt.
Ale oczywiście to Twój wybór..
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 11 Cze 2022 18:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Laczek Feluś napisał(a):
Będę wdzięczny za podpowiedzi spędzenia czasu. Nawet takie, które zupełnie wywrócą powyższe zamysły.
Ja więc mam taką nieco inną propozycję dla Ciebie.
Z racji tego, że do Stanów lecisz pierwszy raz, i zapewne, jak większość ludzi, nie masz zbyt wiele czasu i funduszy na zbyt częste wizyty w USA, to moim osobistym zdaniem szkoda marnować aż 10 dni na sam Nowy York.
Ja 4 lata temu zrobiłam pierwszy raz wschodnie wybrzeże, ale rozpoczelam przygodę w Miami, przez Chicago, Washington, Filadelfię aż do Nowego Yorku. I największe wrażenie na mnie zrobiła Floryda.
Moim zdaniem, Filadelfia jest na jeden dzień, Washington na dwa, więc możesz skoczyć do tych miast na chwilkę busem lub pociągiem. Chicago jest super, ale ostatnio jest troche niebezpieczne z powodu wojny gangów i codziennych strzelanin na ulicach.
Ja bym mimo wszystko polecała skoczyć na Florydę. Samoloty United oraz AA lataja praktycznie co minutę z 3 lotnisk NY, więc z pewnościa będzie mozliwość wybrać dogodne loty i w dobrych cenach do Miami czy Ford Lauderade. I tam na miejscu proponuję wynajęcia auta i pojechanie na Key West. Same wyspy połączone mostami robią niezłe wrażenie, architektura kolonialna, jedzenie, pogoda jest świetnia, przyroda fascynująca, plaże może nie są spektakularne ale można posnurkować wśród rybek i popływać z delfinami.
W drodze powrotnej można też wybrać sią na Przylądek Canaveral, do Orlando i zobaczyć kawałek kosmosu na ziemi.
Myślę też, że noclegi w jakimś motelu na Florydzie będa tańsze niż hotele w NYC, i ta różnica może pokryć Ci cenę biletów lotniczych z NY.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Laczek Feluś uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group