Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 06 Sty 2018 14:01 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
@wilczagorka to SAS ma platne alko na pokladzie? :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#22 PostWysłany: 06 Sty 2018 21:45 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Tak właśnie ale w taryfie GO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 06 Sty 2018 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
A po czym stewardessa wie że masz taryfę GO? Chyba, że miałeś na myśli SAS Plus (coś jak Economy Plus/Premium w innych liniach). GO w porównaniu do najtańszej dodaje bagaż, i możliwość odpłatnej zmiany biletu, ale to ciągle "zwykła" taryfa ekonomiczna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 06 Sty 2018 23:09 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
Czyli co na longach serwuja cos z % czy nie bo zament powstal ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Sty 2018 00:55 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
tak miałem na myśli SAS GO jako ogólnie całą klasę ekonomiczną na trasach interkontynentalnych

ze strony SAS:
"In SAS Go, one non-alcoholic beverage is included during the meal service. During the flight, you can purchase other beverages, snacks and candy from our onboard menu"
link

ps. tak, mogłem napisać klasę a nie taryfę by nie było zamętu
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 07 Mar 2018 04:52 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Cześć, chciałbym się Was zapytać:

Czy Waszym zdaniem jest sens się upgreadować (a w zasadzie licytować o tę możliwość) z SAS GO Saver na Plus'a na połączeniu EWR-CPH i OSL-EWR? Kwota to około 400$ OW, co jest dość wysoko oceniane przez system, ale i kwota niemała, bo ostatnio byłem rozczarowany E+ Lufy, ale z drugiej strony mam dość transatlantyków w ekonomii przy wzroście 190 cm... Na biznes niestety mnie jeszcze nie stać - oferta rzędu 3000$ OW zakrawa na :roll: :roll: :roll:
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 07 Mar 2018 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Nie lepiej dopłacić do miejsca przy wyjściu awaryjnym, gdzie jest większa ilość miejsca na nogi?
400$ to dużo, szczególnie że ostatnio w tej cenie był bilet RT TXL JFK na Lufę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 27 Mar 2018 23:50 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Cześć ponownie! Dzięki @Oszukani za cenną radę - tak zrobiłem i miałem super miejsce 40G w rzędzie ewakuacyjnym z kilometrem miejsca na nogi :)

Co do samych przelotów:

Odcinek 1. EWR-CPH (A333) - uskuteczniłem samoodprawę na lotnisku i samootagowanie bagażu - na uwagę zwraca system rezerwacji na stronie SAS-u - niczym z epoki Windows98 (nie umywa się do LH czy nawet naszego, poczciwego LO), ale z drugiej strony wszystko szybko i bezproblemowo - pierwszy raz człowieka zobaczyłem na security ;-) Odloty SAS-u z bramek 60-68 na Terminalu B - w porządku, nie ma się czego doczepić. Boarding sprawny, przy bramce podczas okazania boarding pass i paszportu Pan życzył cytuję "dobrego lotu, proszę pana" - tak, to nie tłumaczenie ;-). Nikt nie zwraca uwagi na wagę/wymiar podręcznego. Sam samolot to mój ulubiony A333 - miejsce 40G - rząd ewakuacyjny - perfecto! Jedzenie bardzo dobre jak na tylko 7 godzinny lot - smaczna i syta kolacja, a także naprawdę wyborne śniadanie. Dużyyyy minus za wszelkie alkohole, które są płatne. Buteleczka wina (dla mnie jeden łyk :() to... 8 euro.... Masakra! Sok jabłkowy za darmo ;-) D=Tutaj duży minus: miałem szczęście, że mój sąsiad jako pierwszy zamawiał, ponieważ na wózku normalnie jest widoczne wino/piwo poprosił o dwa piwa - stewardessa je podała z uśmiechem po czym poprosiła o 14 euro kartą - bez jakiegokolwiek uprzedzenia - nie ładnie! Sam lot standard, miło, szybko i co najważniejsze na czas i bezpiecznie. Mocne 4.5/6 Polecam

2.CPH-WAW - SAS by Air Nostrum operowane CRJ-1000 - plus wielki za samolot, siedząc na 6A po prostu się płynie (silniki z tyłu kadłuba). Minus za przewlekły boarding, wyjście z gate'a o 8 rano na deszcz i mozolny bording po schodkach... Sam lot bez histerii i historii - standardowa godzina lotu. Miła obsługa, niemiłe ceny kawy dla taryfy drewnianej, mojej ulubionej ;-) Gigantyczny kopniak w miejsce gdzie plecy tracą swą szlachetną nazwę za transport na Okręciu - temperatura około +10oC, a autokar ogrzewanie na maksa, aż rury do trzymania się był gorące... wszyscy na to narzekali. Ponadto lot bez jakicholwiek elementów wartych wspomnienia, więc 4/6. A, nie. Opóźniony o 25 minut więc 3/6.

Reasumując, wybierając SAS otrzymujesz przyzwoity produkt w naprawdę dobrej cenie (RT EWR-CPH-WAW-CPH-EWR za około 1760zł), ale należy być skrupulatnym przy wadze bagażu rejestrowanego, ewentualnych dopłatach za drinki/chipsy/miejsca exit row i co dla niektórych ważne wręcz śmieciowe taryfy w MMsach - SAS premiuje swój Eurobonus ;-). Duzym plusem króciutkie przesiadki na CPH (40 i 45 minut)

Ogólnie polecam w razie dobrej promocji!
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Mar 2018 00:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Z tą kawą to chyba popłynąłeś. Kawa/herbata/woda jest za free.
Jedyne co to trzeba zazwyczaj od razu powiedzieć że z cukrem i mlekiem, bo pani szybko idzie dalej, i najcześciej sama nie spyta. A warto o tyle że bez dodatków lura straszna ... ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Mar 2018 00:10 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
@BrunoJ Z ręką na sercu (o ile mnie JetLag aż tak nietrzepnął) 4 euro za kawę płacił mój konubent z 6B ;-) Wczoraj :-)
Z drugiej strony możliwe, że coś źle zrozumiałem z "Spainglish" - wtedy przepraszam i zwracam honor ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Mar 2018 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Jedyne co mi przychodzi do głowy to na części lotów, tych krótszych, nie ma serwisu w ogóle w ekonomicznej, więc jeśli ktoś sobie umyślnie zażyczy to może wtedy jest odpłatnie.
Chyba że to kawa po kapitańsku była ;-) Albo wystarczy że wziął cokolwiek więcej - batonika, soczek - wtedy oczywiście płaci.
To nie tak że się upieram jakoś bardzo, ale latam SASem dość dużo i nigdy za kawę nie płaciłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 28 Mar 2018 12:33 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
kilka lot w zeszlym roku na trasie ZRH-CPH-WAW i powiem bez ogrodek - bida z nedza
jedyny plus tej kombinacji do przyjazne lotnisko CPH gdzie przesiadke mozna ogarnac w 15 min

pamietny bedzie moj powrot z meczu Dania Polska, poranny sobotni lot opozniony o dobre 40 min
duza czesc paxow to (tak jak ja) wkurzeni postawa bialo-czerwonych zmeczeni kibice, leciala tez Paulina Chylewska w 1 rzedzie, ja tuz za nia.

Wkurzajacy bylo podejscie obslugi gejtu, gdy tonem niemalze oskarzajacym oznajmiono o overbookingu i podzukiwaniu 3 ''ochotnikow'' by poleciec nast lotem (bodajze o 13) za oplata 100 EUR. PO dluzszej chwili, gdy nikt sie nie zglaszal, wstalem i oznajmilem im glosno, czemu daja tylko 100 EUR skoro wg obowiazujacych przepisow nalezy sie 250 EUR. Chcielibyscie zobaczyc ich miny gdy dodalem, ze to jest ich problem bo sprzedali za duzo biletow i maja za maly samolot :-)

Ogolnie jak dla mnie po Europie SAS to sredniak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Mar 2018 12:45 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Z tym OVB to istna szarża jak husaria pod Kircholmem.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 28 Mar 2018 14:36 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
spiggy napisał(a):
Wkurzajacy bylo podejscie obslugi gejtu, gdy tonem niemalze oskarzajacym oznajmiono o overbookingu i podzukiwaniu 3 ''ochotnikow'' by poleciec nast lotem (bodajze o 13) za oplata 100 EUR. PO dluzszej chwili, gdy nikt sie nie zglaszal, wstalem i oznajmilem im glosno, czemu daja tylko 100 EUR skoro wg obowiazujacych przepisow nalezy sie 250 EUR. Chcielibyscie zobaczyc ich miny gdy dodalem, ze to jest ich problem bo sprzedali za duzo biletow i maja za maly samolot :-)

Ogolnie jak dla mnie po Europie SAS to sredniak


Z formalnego punktu widzenia w przypadku szukania ochotników na VDB mogą zaoferować dowolną kwotę.
Przepisy regulują kwotę odszkodowania w przypadku IDB.

Niemniej SAS to pierwsza linia o której słyszę, która oferuje niższe odszkodowania dla VDB niż dla IDB.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Mar 2018 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
SAS to oczywiście że średniak, z drugiej strony - czego wymagać na godzinnym, czy często krótszym locie? Chyba że brakuje komuś Price Polo... ;-)
Po Skandynawii mają naljepsza siatkę, wspólnie z Wideroe, a cenowo również zupełnie przyzwoicie. Jak sie loty wysypią (a zimą różnie bywa), to potrafią sprawnie poprzerzucać na inne, czy nawet poczekać na przesiadających sie pasażerów. Główna konkurencja to Norwegian, który jakością usług stanowczo nie powala (są jak wino typu jabcok - dobre bo tanie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 28 Mar 2018 14:47 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
SPLDER napisał(a):
Niemniej SAS to pierwsza linia o której słyszę, która oferuje niższe odszkodowania dla VDB niż dla IDB.


Sporo linii oferuje najpierw niższe kwoty za VDB; przykład pierwszy z brzegu: LO ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 28 Mar 2018 14:52 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@SPLDER LOT dla VDB proponuje 125€ i przeważnie znajduje chętnych ;) Zresztą, skoro być może ktoś zgłosi się za mniej, to warto spróbować, bo w przypadku IDB i tak będą musieli zapłacić 250, więc nic nie tracą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Mar 2018 14:55 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
SPLDER napisał(a):
Niemniej SAS to pierwsza linia o której słyszę, która oferuje niższe odszkodowania dla VDB niż dla IDB.

no to uslyszales od naocznego swiadka
patrzac na to na chlodno to bylo z ich strony wyrachowane zachowanie i proba wymuszenia naleznych pieniedzy wykorzystujac zaistaniala sytuacje.

@silvershark
wykorzystuja niewiedze podroznych oferujac mniêj niz nalezne przez prawo

pewnie, ze z nimi jeszcze gdzies polece - fajna opcje weekendowego polaczenia w pt wieczorem ZRH-CPH-WAW
nie wiem czy jeszcze lataja na nocke do WAW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Mar 2018 16:30 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Prawo mówi o 250€ (na lotach krótkodystansowych) dla IDB. Jeśli zaproponują komuś tabliczkę czekolady Marabou i kufel Carlsberga za lot innym lotem, a ten ktoś się zgodzi, to jego sprawa. Jeśli się nie zgodzi, a i tak nie zostanie wpuszczony na pokład, prawo określa wysokość odszkodowania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Mar 2018 16:37 

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 254
niebieski
wiadomo
ale gdy wiesz, ze nalezy ci wiecej to podbijasz stawke (tamci trzej ochotnicy troche przez przypadek zawdzieczaja mi extra kase ha ha ha)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 320 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: sranda oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group