Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Mar 2018 19:49 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Dodaję moje doświadczenia z ostatnich dni; Lamezia Centrale do dzielnicy a własciwie osobnej miejscowości Nicastro fatalny, tzn. b. rzadki. Jest pociąg ale co 2 h, lub rzadziej (rozkład na www. trenitalia.it) Jedzie 10 minut. Autobus z przystanku przed dworcem nr 4 lub 5 jeździ 5 x razy na dobę :( . I objeżdża okoliczne miejsca przez ok.35 minut zanim dotrze do terminala w centrum.

Miałam zakwaterowanie właśnie w Nicastro,co prawda dowóz z lotniska i na w cenie, więc nie doświadczyłam trudów dojazdu. Ale nie radzę wybrać tej miejscowości bez wypożyczenia auta ;)
Z Nicastro można pojechać pociągiem do Crotone a potem autobusem do malowniczego Castello Aragonese w Le Castella. Polecam :) Droga przez zielone wzgórza, pastwiska i sady cytrusowe i oliwne bardzo piękna.
Pociągi na trasach regionalnych to raczej wagony tramwajowe, dość muzealne :) .Są tzw. mijanki, czyli jeden czeka az przejedzie z przeciwnego kierunku.
I zdarzają się awarie :( . Miałam okazję doświadczyć: nikt nic nie wie, ma być zastępczy bus, a może jednak pociąg...Ale o której...Pani w kasie mówi tylko po włosku. Tylko dzięki okoliczności, że 4 osoby musiały dostać się na lotnisko koszt wyniósł mnie 12 € (taxi z Catanzaro Lido do Lamezii Centrale).
To ,że na przystankach autobusów nie ma rozkładu, nie muszę chyba dodawać ;)
Taxi z Lamezia C. do Nicastro 20 €. Na szczęście nie musiałam skorzystać.
Podsumowując: Italię zjeżdziłam pociągami i autobusami ale takich trudności jak w Kalabrii nie spotkałam. Ale z całego serca polecam-kraina urodziwa, zielona, kwitnąca co jest miłe dla oka po naszej szarości półrocznej :)

Ceny; bilet na pociąg Lamezia C. -Nicastro 1.20 €. W Nicastro bilety w barze dworcowym
Pociąg Nicastro-Crotone 6.20 €
pociąg Nicastro -Catanzaro Lido (plaża i piękna promenada) 3 €
Autobus Crotone-Le Castella 3.20 € (duży dworzec autobusowy ok. 800m od kolejowego)
Autobus Le Castella-Lamezia C. i dalej SUF 6.20 € (jest 2x na dobę)
autobus miejski w Lamezia, Nicastro,90 min. 1.50 € (kupuje się w barzena przeciw dworca Lamezia C.)
Wszystkie ceny OW.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 25 Lut 2024 19:43 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Widzę, że temat transportu publicznego w Kalabrii nie ruszył ani metra do przodu ;) . Wszyscy wypożyczają auta ? A ja próbuję znaleźć cokolwiek na temat autobusów w Reggio di Calabria. Na mapie googla jest pełno przystanków z numerami autobusów, ale za nic nie ma info na ich temat. Tzn. jest firma A.T.A.C. ale nie ma żadnych innych informacji na stronach. Czy ktoś, kiedyś korzystał w tym mieście z transportu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group