Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Mar 2014 20:18 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Witam wszystkich na forum. Mam na imię Dominik i jakiś czasu temu zaraziłem się podróżami. Niewiele ich za mną, ale na pewno wiele przede mną. Jest to mój pierwsza relacja tutaj także bądźcie wyrozumiali. Wyjazd ten to również test nowego aparatu także tutaj też Was wszystkich poproszę o przymrużenie oka :).
Wyjazd organizowałem dla siebie oraz czwórki przyjaciół. Naszymi liniami lotniczymi był Wizz dzięki, któremu mogliśmy wraz z WDC polecieć w dwie strony za 188pln do Wiecznego Miasta. Nocleg znalazłem na Via Portuense, stosunkowo blisko Watykanu. Wynajęliśmy sobie mieszkanko 90m2 a dodatkowo 25m2 tarasu dla siebie. W mieszkaniu spokojnie zmieściłoby się ze 9 osób, ale tylu chętnych nie zgromadziliśmy :) Cena: 100E od doby za mieszkanie, czyli w Naszym wypadku 20E od osoby za noc w mieszkaniu na własność.
Zapraszam do pierwszej części fotorelacji obejmującej pierwsze popołudnie i pełen drugi dzień pobytu w stolicy Italii.

Z Okęcia wylecieliśmy w miarę planowo, około 12:20, na Fiumicino byliśmy nieco po 14. Lotnisko dobrze oznaczone. Chwilę później jesteśmy już na stacji. Pociągiem linii FR1 za 8E (warto kupować, bo kara za brak biletu wynosi 50E) docieramy na stację Roma Trastevere skąd mamy jakieś 400m do noclegu. Około 16 po przepysznej pizzy, którą mieliśmy w pobliżu docieramy pod kwaterę. Anglo-mimiczne porozumienie z włoskim właścicielem lokalu odnośnie sposobu zdania kluczy w piątek, ogarniamy się i nie tracąc czasu robimy wieczorną rozgrzewkę przed Watykanem w dniu drugim Naszego pobytu. Autobusem dojeżdżamy do okolic Zamku Świętego Anioła, od którego zaczęliśmy pieszą wędrówkę wzdłuż Tybru w kierunku Stadio Olimpico.

Image
Image

Do Zamku dziś nie zaglądamy, gdyż chcemy skorzystać z tego miejsca jako pierwszego darmowego wejścia z ROMA Passem w dniu następnym.

Z okolic mostu widok na Bazylikę Świętego Piotra:
Image

Po długim spacerze docieramy pod stadion. Cóż, inne stadiony robiły na mnie większe wrażenie, nie było również opcji, by wieczorem zajrzeć do środka. Obeszliśmy go w kółko i zawróciliśmy na kwaterę troszkę rozczarowani.
Image

Drugi dzień w planach to Watykan - Muzea Watykańskie oraz Bazylika Świętego Piotra, skarbiec, kopuła, dalej Zamek Świętego Anioła i plac Piazza del Popolo. Ambitnie.
Najpierw zajrzeliśmy pod Bazylikę i na plac Świętego Piotra zostawić kurtki i zmierzyliśmy w kierunku muzeów.
Image
Image

Pomimo zakupienia biletów online (+4E) była konieczność wymiany ich w kolejce na bilety, ale nie jest źle. Wychodzimy na plac odetchnąć powietrzem i dalej Pinacoteca jako pierwszy punkt wycieczki.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Ostatnim zdjęciem zakończyliśmy Naszą wycieczkę po muzeach. Pomimo tego, że nie jesteśmy fascynatami sztuki zwiedzanie zajęło Nam ponad 5 godzin. Dalej byłą jeszcze Kaplica Sykstyńska, która nie zrobiła na mnie szczerze mówiąc wielkiego wrażenia a kojarzyć mi się będzie do końca z ciągłymi nawoływaniami strażników: "silenzia" i "no photo". Teraz nadszedł czas na Bazylikę Świętego Piotra. Ona dopiero robi wrażenie!
Image
Image
Image
Image
Image

Zbliżamy się do skarbca Bazyliki, w którym jest zakaz robienia zdjęć.
Image

I jedno tym cenniejsze ujęcie :)
Image

Planowaliśmy tego dnia odwiedzić jeszcze kopułę Bazyliki, ale podeszliśmy do wejścia do niej równo o 17:01. Byliśmy minutę za późno i nie było negocjacji. Kopułę przekładamy na dzień następny i po posileniu się lodami z placu Piazza di Risorgimento obieramy azymut Most i Zamek Świętego Anioła.
Oglądając się za siebie jeszcze jedna fotka.
Image
Po trasie napotykamy na włoskiego Krzysia I. :)
Image
I wreszcie pod Zamkiem. Było ku zachodowi słońca, więc postanowiliśmy szybko wejść na górę oglądając panoramę Rzymu a następnie połaziliśmy po wnętrzach.
Image
Most Świętego Anioła.
Image
Bazylika Świętego Piotra.
Image
Image

Posąg Świętego Anioła na szczycie.
Image
Image
Image
Image
Image
Po wyjściu z Zamku jeszcze jedno zdjęcie Bazyliki i zabawa z czasem ekspozycji i kończymy drugi dzień zwiedzania.
Image

Piazza del Popolo przełożyliśmy na dzień trzeci. Zmęczeni, lecz oczarowani widokiem z Zamku nocą wracamy na kwaterę robiąc zakupy po drodze.


Ostatnio edytowany przez irie86 20 Mar 2014 00:28, edytowano w sumie 11 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
#2 PostWysłany: 18 Mar 2014 20:32 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Na dniach dodam relację z kolejnych dni wypadu.

Zdjęcia przerzucone na inny hosting i powinny już działać.


Ostatnio edytowany przez irie86, 19 Mar 2014 15:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Mar 2014 03:46 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 18
Czy tylko ja mam problem żeby zobaczyć zdjęcia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Mar 2014 06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Nie, ja też widzę tylko Zamek Anioła, reszta to napis "Image"
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Mar 2014 06:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 82
j.s. napisał(a):
Czy tylko ja mam problem żeby zobaczyć zdjęcia?

Ja też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Mar 2014 07:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
U mnie tak samo.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Mar 2014 16:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
Ja natomiast widzę wszystkie zdjęcia :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Mar 2014 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Teraz jest OK ;)
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 20 Mar 2014 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
Rzym to ja lubię :) Fajne foty , na Olimpico nie byłem (niestety) ,ale jest mega stary więc pewnie dlatego nie powala
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Mar 2014 01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Ooo, już widać zdjęcia :D Sama byłam w Rzymie miesiąc temu, więc tym milej pooglądać znajome widoki, i to jeszcze na takich fantastycznych zdjęciach!! Pierwsza klasa.
Odwiedziliście może Groty Watykańskie? Ja niestety zjawiłam się za późno i do teraz żałuję :( mam za to powód do kolejnej wizyty w Rzymie (właściwie w Watykanie).
Czekam na dalszy ciąg.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Mar 2014 14:05 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Cieszę się, że zdjęcia się podobają. Szczególnie, że to pierwsze nauki na nowym aparacie. Grot Watykańskich nie ogarnęliśmy, ale udało mi się kupić już bilet do Rzymu za 34pln na przyszły rok, więc będę wtedy chciał i Stare i Nowe Groty zobaczyć.
Ciąg dalszy nastąpi najpóźniej do weekendu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Mar 2014 20:41 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Znalazłem dziś po pracy chwilę wolnego, więc kontynuuję relację z wyjazdu a tematem dzisiejszego wpisu na forum jest trzeci dzień pobytu we Włoszech.
Odrabiamy dziś zaległości dnia poprzedniego i prostu z kwatery udajemy się pod Bazylikę Świętego Piotra i jedziemy windą za 7E na górę. Myślę, że warto dołożyć te 2E (5E jest wejście po schodach) i odpuścić sobie efektów dodatkowego wysiłku. Dla ciekawości powiem, że Bazylika Św. Stefana w Budapeszcie ma 297 schodów, Bazylika Św. Piotra ma ich już 551! Po wjechaniu windą i tak trzeba przejść ich jeszcze 320.
Widok na kopułkę po wyjściu z windy.
Image

Wnętrze kopuły.
Image
Image

Następne zdjęcie udało mi się zrobić mocując aparat na statywie i używając go jako wysięgnika :) W koło jest zamontowana siatka, która skutecznie uniemożliwia zrobienie zdjęcia. Szybko jednak zwrócono mi uwagę, żebym schował statyw i robił zdjęcia bez jego pomocy.
Image

I już widoki z samej góry.
Image

Plac Świętego Piotra a w tle po lewej stronie widoczny Zamek Świętego Anioła.
Image
Image
Image
Image

Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy był plac Piazza del Popolo, od którego odchodzą trzy ważne ulice: via del Corso, Via Babuino, Via della Ripetta a rozdzielają je dwa bliźniacze kościoły, Kościół Santa Maria dei Miracoli po prawej stronie oraz kościół Santa Maria dei Montesanto po lewej.
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Po chwili odpoczynku przy jednym z egipskich obelisków pośrodku placu wspinamy się na taras widokowy.
Image
Image
Image

Nie udało Nam się niestety znaleźć nawet odrobiny czasu na ogrody Borgheńskie, wiec idziemy dalej. Kolejny punkt wycieczki - kościół Santissima Trinità dei Monti (Najświętszej Trójcy Świętej) i Schody Hiszpańskie.
Image
Image
Image

Zmierzając w kierunku fontanny di Trevi udaje Nam się zobaczyć ciekawy środek lokomocji :)
Image

I fontanna we własnej osobie.
Image
Image
Image

Po odrobieniu kilku ważniejszych zaległości z planu wtorkowego jedziemy podbić Rzym Starożytny, na początek Koloseum. Do samego Koloseum wchodzimy korzystając z Naszego drugiego darmowego wejścia na karcie ROMA Pass. Dodatkowo właściciele jej mogą ominąć długie pomimo, że marcowe kolejki i wejść oddzielną bramką :)
Image

Nieopodal widzimy Palatyn, dalej już wejście do Koloseum.
Image
Image
Image

Łuk Konstantyna Wielkiego zastaliśmy niestety w renowacji.
Image
Image
Image

Po zwiedzeniu Koloseum wspinamy się na jedno z siedmiu wzgórz rzymskich, Palatyn a dalej podążać będziemy w kierunku Forum Romanum.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Następnie zmierzamy w kierunku widzianego w tle Parlementu przy Kapitolu mijając po drodze kilku ulicznych artystów.
Image
Image
Image
Image
Image

Po szybkim obiedzie czy też obiadokolacji(pizza oczywiście :) ) docieramy spacerkiem na plac Piazza del Gesu wraz z Chiesa del Gesù, czyli Kościółem Najświętszego Imienia Jezus.
Image
Image
Image

Nie mamy zbyt wiele czasu a zmęczenie uczestnikom wyprawy daje się niestety coraz bardziej we znaki, więc zmierzamy dalej. Następny punkt to Bazylika Najświętszej Maryi Panny powyżej Minerwy.
Image
Image

Jak zauważyliście nie wchodzimy do środka tych kościołów. Powodów jest kilka, od bardzo szybko upływającego czasu w tym pięknym mieście i chęci zobaczenia jak najwięcej się da po najzwyklejszy brak zainteresowania uczestników do wchodzenia do środka kościolów. Obiecuję sobie zaległości te nadrobić za rok :) Kolejnym punktem Naszej podróży jest Panteon, na który poświęcamy nieco więcej czasu.
Image
Image
Image
Image
Image

Po Panteonie nadszedł czas na plac Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek w części centralnej, dwiema fontannami po bokach: del Moro oraz Neptuna i Kościołem Św. Agnieszki in Agone.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Na placu było wielu artystów, ale nikt nie grał tak pięknie jak ta urocza włoszka na harfie.
Image

Korzystając z uprzejmości jednego z użytkowników serwisu YT i tym samym ujmując sobie nieco pracy umieszczając własny filmik z jej gry zamieszczam próbkę umiejętności.



Wycieczkę po Rzymie tego dnia kończymy na Wyspie Tyberyjskiej z Bazyliką Św. Bartłomieja, na którą dostaliśmy się mostem Ponte Palatino.
Image
Image
Image

Mam nadzieję, że się podobało.
CDN :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Mar 2014 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 250
Kilometry: 473 839
niebieski
irie86 napisał(a):
Po długim spacerze docieramy pod stadion. Cóż, inne stadiony robiły na mnie większe wrażenie, nie było również opcji, by wieczorem zajrzeć do środka. Obeszliśmy go w kółko i zawróciliśmy na kwaterę troszkę rozczarowani.


I rozczarowujące jest to, że nie ma stadium tour..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Mar 2014 22:31 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
irie86 napisał(a):
Jak zauważyliście nie wchodzimy do środka tych kościołów. Powodów jest kilka, od bardzo szybko upływającego czasu w tym pięknym mieście i chęci zobaczenia jak najwięcej się da po najzwyklejszy brak zainteresowania uczestników do wchodzenia do środka kościolów. Obiecuję sobie zaległości te nadrobić za rok :)

Naprawdę polecam wstępowanie do Koścołów. Nawet niepozornie wygladajace z zewnątrz wewnątrz są po prostu są wspaniałe i warto zagladac do każdego (nawet tych nieopisanych w przewodnikach) obok którego sie akurat przechodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 24 Mar 2014 20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2014
Posty: 200
Loty: 124
Kilometry: 226 762
niebieski
Zgadzam się, wnętrza kościołów nieraz kryją naprawdę wspaniałe rzeźby lub obrazy (np. Ekstazę św. Teresy Berniniego), nie wspominając np. o mozaikach nad ołtarzami, które pochodzą z IV czy V wieku. Zdecydowanie warto.
_________________
http://podroz-usmiechu.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Mar 2014 21:35 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 69
irie86 możesz mi powiedzieć czy żeby wejść na "dach" św Anioła trzeba mieć bilet i czy można wejść tam o każdej porze ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Mar 2014 22:21 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
uqasch napisał(a):
irie86 możesz mi powiedzieć czy żeby wejść na "dach" św Anioła trzeba mieć bilet i czy można wejść tam o każdej porze ?


trzeba mieć bilet, czynne do 19.30, kasa do 18.30; w wakacje zazwyczaj organizowane są nocne wycieczki po Zamku do 1 w nocy :-)

http://www.castelsantangelo.com/info.asp
http://www.nottiacastelsantangelo.it/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Mar 2014 22:52 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
anulkax7 napisał(a):
Zgadzam się, wnętrza kościołów nieraz kryją naprawdę wspaniałe rzeźby lub obrazy (np. Ekstazę św. Teresy Berniniego), nie wspominając np. o mozaikach nad ołtarzami, które pochodzą z IV czy V wieku. Zdecydowanie warto.


dokładnie, zdecydowanie warto wchodzić do środka; czasami z zewnątrz mało efektowne kościoły kryją arcydzieła sztuki; w ten sposób sporo obrazów Caravaggia można sobie oglądnąć zupełnie za darmo (w: Santa Maria del Popolo, San Luigi dei Francesi, Sant’Agostino); zupełnym przypadkiem wszedłem do Santi Cosma e Damiano na tyłach Forum Romanum (fasada chyba najnudniejsza z możliwych) a wewnątrz mozaiki wczesnochrześcijańskie i zabytki starożytne :-) czasami zadziwić może ogrom kościoła, fasada niewielka, a kościół ciągnie się niemalże przez cały kwartał ulic i tego ogromu z zewnątrz nie widać (Santa Maria Sopra Minerva, Sant'Ignazio di Loyola).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Mar 2014 01:30 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Ze wszystkimi się zgodzę. Niestety demokracja nie uwzględnia zainteresowanych a większość. Na przyszły rok mam już kupiony bilet do Rzymu i wtedy nadrobię wszelkie zaległości :)
I odpowiadając na pytanie kolegi:
uqasch napisał(a):
irie86 możesz mi powiedzieć czy żeby wejść na "dach" św Anioła trzeba mieć bilet i czy można wejść tam o każdej porze ?

Wejście jest płatne, bilet do zakupu na miejscu w kasie. Kasa otwarta do 18:30, cały obiekt czynny godzinę dłużej. My weszliśmy na Zamek korzystając z jednego w dwóch darmowych wejść do muzeów państwowych na ROMA Passie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Mar 2014 03:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 181
Loty: 16
Kilometry: 18 007
Zbanowany
Grzegorz40 napisał(a):
anulkax7 napisał(a):
Zgadzam się, wnętrza kościołów nieraz kryją naprawdę wspaniałe rzeźby lub obrazy (np. Ekstazę św. Teresy Berniniego), nie wspominając np. o mozaikach nad ołtarzami, które pochodzą z IV czy V wieku. Zdecydowanie warto.


dokładnie, zdecydowanie warto wchodzić do środka; czasami z zewnątrz mało efektowne kościoły kryją arcydzieła sztuki; w ten sposób sporo obrazów Caravaggia można sobie oglądnąć zupełnie za darmo (w: Santa Maria del Popolo, San Luigi dei Francesi, Sant’Agostino); zupełnym przypadkiem wszedłem do Santi Cosma e Damiano na tyłach Forum Romanum (fasada chyba najnudniejsza z możliwych) a wewnątrz mozaiki wczesnochrześcijańskie i zabytki starożytne :-) czasami zadziwić może ogrom kościoła, fasada niewielka, a kościół ciągnie się niemalże przez cały kwartał ulic i tego ogromu z zewnątrz nie widać (Santa Maria Sopra Minerva, Sant'Ignazio di Loyola).


Do Kosmy wszedłem, bo przyciągnął moją uwagę widokiem od strony Kapitolu. A wnętrze i sam przedsionek z piękną fontanną stanowiły idealne przejście z czasów starożytnych do wczesnochrześcijańskich :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group