Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Maj 2013 02:46 

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 248
Ciekawym rozwiązaniem w Rio De Janeiro jest restauracja "Kilomania" blisko Copacabany pod adresem Av. Ns. de Copacabana, 441 - Copacabana, Rio de Janeiro.
W restauracji płacimy za 100 gram jedzenia 3,69 R. Duży wybór składników. Napoje dodatkowo płatne. Istnieje też opcja "jesz ile chcesz" za 50 R.
Wiem że to pewnie nie jest jakoś szczególnie tanio, jednak może jakoś temat się rozwinie i pomoże komuś zaoszczędzić parę złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#2 PostWysłany: 13 Lis 2013 17:26 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
tańsze kilogramy są w okolicy Teatro Municipal - coś ok 2,39 BRL za 100g.
Widziałam tam samych lokalsów, wiec chyba ok :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Lis 2013 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Zdradzę info o mojej ulubionej knajpce w Rio - tylko 2 przystanki od Corcovado, w dzielnicy Laranjeiras. Nazywa się Varandas Gourmet. Nie ma tam jedzenia na wagę, ale pizze i churrasco godne polecenia i w przystępnych cenach. Przemiła obsługa kelnerów w starszym wieku.
Wspominałam już, że churrasco palce lizać? :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Wrz 2014 21:33 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 93
Zbanowany
Zawsze można skorzystać z brazylijskiego groupona i ściąć koszty.
http://www.groupon.com.br
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Paź 2014 19:45 

Rejestracja: 13 Paź 2013
Posty: 35
Loty: 113
Kilometry: 218 622
Niedaleko Copacabany w okolicach Copacabana palace jest całkiem fajna knajpka jesz ile chcesz za 19.99R$, całkiem smaczne jedzenie. Miejscowy zdradził nam, że w czasach świetności w tej cenie była też capirinha, ale niestety obecnie napoje nie są w cenie.

Znalazłam nawet stronę - knajpa nazywa się Deck.
http://www.deckrestaurante.com.br/casa
I nie wiem, czy zostało to już wcześniej napisane, ale w większości knajp doliczane jest 10% obsługi.


Ostatnio edytowany przez Marciak, 29 Paź 2014 20:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Paź 2014 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Nie jestem pewien na 100%, ale na 99% obok niej przechodziłem i była kolejna około 70-100 osób na ulicy :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Lis 2014 16:48 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
Kilomania jest w porzadku, zdarzaja sie happy hours.
Warto odwiedzic to miejsce przynajmniej raz i miec okazje poprobowania roznych rzeczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Mar 2015 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 306
Loty: 242
Kilometry: 651 170
niebieski
Fajna knajpka w centrum, niedaleko katedry, tanio, ok 13-16$ za dużą porcję, nazywa się Flaviense Rio Plaza i znajduje się przy ulicy: Av. Gomes Freire, 656-678 - Centro, Rio de Janeiro - RJ, 20231-015, Brazylia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Gru 2015 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Dobra restauracja "per kilo" w dzielnicy Copacabana: Cantina Sanremese, Rua Barata Ribeiro,247, Rio de Janeiro.
5 minut pieszo na plażę Copacabana, najbliższa stacja metra: Cardeal Arcoverde. Ceny za kg niestety nie pamiętam, ale za talerz nie płaciłem więcej niż 20 reali. Opinie na TA: https://www.tripadvisor.com.br/Restaura ... neiro.html
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lut 2016 12:33 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Marciak napisał(a):
Niedaleko Copacabany w okolicach Copacabana palace jest całkiem fajna knajpka jesz ile chcesz za 19.99R$, całkiem smaczne jedzenie. Miejscowy zdradził nam, że w czasach świetności w tej cenie była też capirinha, ale niestety obecnie napoje nie są w cenie.

Znalazłam nawet stronę - knajpa nazywa się Deck.
http://www.deckrestaurante.com.br/casa
I nie wiem, czy zostało to już wcześniej napisane, ale w większości knajp doliczane jest 10% obsługi.



Deck juz nie ma oferty na kilogramy a ceny nie sa przystepne.
Opisywana wczesniej Kilomania w okolicy Copacabana o godzinie 19 (w piatek) byla zamknieta - nie wiem czy to kwestia godziny czy zamknieta jest na amen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lut 2016 22:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jako, że temat niedługo przerodzi się [już się przerodził] w wyliczankę bufetów all U can eat [tak jak stało się to z podobnym tematem o Barcelonie] proponuje wydzielenie osobnego tematu na 'all you can eat' i osobnego na pay-per-dish :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lut 2016 15:29 

Rejestracja: 29 Sty 2012
Posty: 185
niebieski
Dorzucę dwa miejsca do mapy jedzenia w Rio - nie są to miejsca "na kilogramy" ale moim zdaniem ciekawe tańsze propozycje.

Ulica prostopadła do deptaku deptaku na Copacabana bar z sokami i przekaskami (bardzo smaczne pastele po 5$ i duze açai po 10,5$).
R. Constante Ramos, 1-19 - Copacabana, Rio de Janeiro - RJ, Brazylia https://goo.gl/maps/tATe6uam5BA2

Drugie miejsce bar z sokami i jedzeniem przy Ipanemie - "Beach Sucos"
Dania obiadowe nie do przejedzenia:
Np kotlet panierowany z kurczaka z szynka i serem, frytki, ryz, fasola, bulka tarta :-) 19$
To samo ze stekiem wolowym 23$
Inne dania z miesem w tym samym zakresie cenowym.
Duza salatka owocowa 10,5$, maly Haineken 7$, soki owocowe naturalne okolo 7$

Można u nich brać w opakowaniach na wynos lub z dostawą.
R. Visc. de Pirajá, 198 - Ipanema, Rio de Janeiro
https://goo.gl/maps/nnRXWTuNv9G2
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Lut 2016 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Z kategorii tanio i smacznie bardzo polecam knajpę w drodze na wzgórze Alto Vidigal. Ciężko mi wyjaśnić dokładne położenie ale jest to miejsce obok głównej (jedynej?) drogi po której kursują moto-taksówki. My za radą poznanego stałego bywalca poprosiliśmy o rozdzielenie jednej porcji na 2 osoby i najedliśmy się bez problemu. Ryba, frytki, fasolka - super.

Załączniki:
P1380831o.jpg
P1380831o.jpg [ 232.3 KiB | Obejrzany 3861 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Sty 2019 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
Odświeżam temat. Polećcie jakieś aktualne miejsca gdzie warto zjeść w Rio :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 14 Wrz 2019 18:20 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Bardzo (!) polecam "Bar e Restaurante Social Trapia" w faweli Rocinha. Jedzenie na wagę (w tym też gotowane warzywa), ale różne mięsa są robione na bieżąco i zdejmowanie prosto z różna. Nie pamiętam lepszego pieczonego mięsa. Nie jest najtaniej jak na fawelę, około 4 reale za 100 g, za to pysznie. Mnóstwo localesów, czynne 24 h na dobę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Kwi 2022 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 853
Loty: 249
Kilometry: 471 990
niebieski
Ja polecam trzy knajpy w Rio na Copacabanie:

1. https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... neiro.html - stołowaliśmy się tutaj najczęściej. Menadżer ma ojca z Lublina, ale niestety nie mówi po Polsku. Jedzenie bardzo dobre.

2. https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... neiro.html - zestaw dla 4 osób, spokojnie starczy dla sześciu osób. Spore porcje.

3. https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... neiro.html - najtańsza opcja. Solidna pizza w dobrej cenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group