Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:00 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Oía piękna, dzikie tłumy mogę zrozumieć, pokaz mody i urody poniekąd też, ale za ch.. nie rozumiem zachwytu tym zachodem słońca, doszliśmy do wniosku z @Garmond, że to tak jak by to był pierwszy albo ostatni zachód słońca ludzi którzy go obserwowali, a brawa zgromadzonej gadziewi jak już słońce zaszło wygladalo jakby opadła kurtyna w najlepszej sztuce w teatrze. :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#62 PostWysłany: 25 Wrz 2022 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 640
Kilometry: 793 315
HON fly4free
Biją brawa słonicu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 25 Wrz 2022 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Wlasnie mialem napisac post ale kolega @kacper451 mnie ubiegl.
Ni cholery nie rozumiem tego spektaklu.
Wszystkie oczy w kierunku slonca, a za ich plecami odbywa sie napiekniejsze przedstawienie: piekna Oia w cudownym swietle.
Moze ktos mi wytlumaczy ten fenomen?ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#64 PostWysłany: 25 Wrz 2022 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3412
srebrny
Ponieważ jestem niedawno po zachodzie to się wtrącę :D W sumie to też mnie śmieszył trochę ten pompowany zachwyt i pielgrzymka ludzi. Po 3 zachodach w różnych miejscach i warunkach mam swój obraz sytuacji. Sporo zależy od warunków i okoliczności. Dwa razy nad widnokręgiem był wąski pasek lekkiego zamglenia i słońce nie znikało bezpośrednio w morzu tylko w tym pasku. Wrażenie było fajne ale nie jakieś spektakularne. Za to przy pierwszym zachodzie horyzont był idealnie czysty. Słońce wchodziło stopniowo w morze jak wielki podświetlany na pomarańczowo balon. Dodatkowo był to ten wieczór gdzie byliśmy sami na wzgórzu z kościołem Agios Ioannis. Mówiąc krótko jak dla mnie rewelacyjne widoki :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 25 Wrz 2022 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 478
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Nie wszystko jest do zrozumienia :lol: Dużo lepsze widoki na zachód są w Firze, obok Three Bells of Fira.
Plus tego wszystkiego jest taki, że łapiąc ładne światło, można się ewakuować stamtąd 10-15min przed zachodem i uniknąć całkowitego zakorkowania uliczek oraz złapać bez problemu autobus powrotny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 03 Paź 2022 17:05 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
Również do obserwacji zachodu słońca polecam punkt znajdujący się ponad Three Bells of Fira (36°25'24.7"N 25°25'42.9"E).
Jest tam murek na którym można sobie usiąść i spokojnie oczekiwać aż słonce skryje się za widnokręgiem (dokładniej za wyspą Thirasia).
Ludzi niewiele w porównaniu z Oia.
Dojście łatwe, trzeba tylko trochę zejść z trasy pieszej Fira - Oia. Google pokazuje trochę trasę na okrągło ale można ją skrócić skręcając na schody za restauracją Mama Thira Tavern i dalej pod górkę troszeczkę i w prawo (instrukcja dla dojścia od strony Firy). Mini mapka poniżej.
Oprócz zachodu słońca możemy obserwować położone na klifie Imerovigli.

Załączniki:
d1.jpg
d1.jpg [ 485.87 KiB | Obejrzany 1136 razy ]
z1.jpg
z1.jpg [ 221.3 KiB | Obejrzany 1136 razy ]
z2.jpg
z2.jpg [ 183.92 KiB | Obejrzany 1136 razy ]
i1.jpg
i1.jpg [ 224.39 KiB | Obejrzany 1136 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 66 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group