Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: San Blas
#21 PostWysłany: 03 Mar 2020 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 947
Loty: 284
Kilometry: 456 536
niebieski
pablo83_05 napisał(a):
Witam wszystkich
A ja napiszę moje subiektywne zdanie na temat wizyty na San Blas .

Zaznaczam że opisuje moją wycieczkę , która była na jedną wyspę o nazwie INA a organizował ja brown_f_tony .

Ogólnie nie polecam i na pewno jeszcze raz bym nie pojechał . Cała organizacja wyjazdu taka sobie , zamówiony kierowca spóźnił się prawie godzinę a biorąc pod uwagę godzinę wyjazdu 5:15 rano to mało sympatyczne czekanie przed hotelem na transfer ( na wakacjach można te 45 minut pospać ).

Transfer to jakiś dramat szczególnie te 30 km przez góry gdzie płacisz podatek za wjazd do rezerwatu Indian a droga jest tak koszmarnie dziurawa że osoby, które maja problemy lokomocyjne to na pewno tego nie zniosą . Powrót z wysp ta samą drogą w 7 osób w terenowym aucie a szczególnie w trzecim rzędzie to już dramat i gwoźdź do przysłowiowej trumny!

Wyspa brudna , dużo śmieci , jedzenie okropne - ryż z okropnym posmakiem nie wiem czego ale jak zobaczyłem ujęcie wody do gotowanie z takim lesie z palm za chatami to może i z tego , karaluchy w domkach miedzy 8-10 wieczorem ogromne/duże/małe i to nie jeden czy dwa tylko stado, polecam zabrać moskitierę aby gdzieś po głowie to nie łaziło podczas snu (ja miałem). Przez dwa dni do jedzenia dają kurczaka i raz była 1/3 ryby.
Totalna olewka turysty z , którego żyją .

Wszyscy mówią, że to takie Malediwy ... moim zdaniem Malediwy są dużo lepsze i nigdy bym takiego porównania nie zrobił . Co ciekawe na wyspie są cztery konkurencyjne "hostele" i w zależności u kogo rezerwujesz to trafiasz do odpowiedniego właściciela/wodza na wyspie. My trafilismy przez Tony na do tzw. fabryki czyli dużo ludzi i jakoś słaba. Podglądałem inny obok "hostel" , dużo mniejszy i tak turyści mieli bardziej zadbane podwórko , bardziej miła obsługę a także jedzenie wyglądało znacznie lepiej ( cała ryba).
Zaznaczam że to ocena mojej wycieczki , jednego organizatora i jednej wysypy a nie całego archipelagu i wszystkich organizatorów. Oczywiście pewne elementy są na pewno stałe - jak np. brak dbałości o środowisko - śmieci/plastik.
Pozdrawiam wszystkich



Generalnie przestrzegam przed brown_f_tony z polecenia na forum zarezerwowalem wycieczke (pazdziernik 2019) na luty 2020 , wszystko potwierdzone na watsup, niestety kilka dni przed wycieczka chcialem doprecyzowac dane kierowcy ktor mial nas odebrac, nagly brak kontaktu ani email ani watsup ani messanger. Na gwałt musielismy szukac alternatywy, https://www.sanblasexperience.com/ wyspa el Diablo , poprawnie, jedzenie dobre , domki drewniane, czysto, jednak na wyspie jest okolo 20 domkow, jak ktos szuka spokoju to lepiej udac sie na inna wyspe my takiego wyboru nie mielismy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: San Blas
#22 PostWysłany: 19 Wrz 2022 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Ktoś był ostatnimi czasy na San Blas i mógłby polecić sprawdzonego "organizatora" takiego wyjazdu oraz napisać jak to wyglądało kosztowo?
Na polskich blogach/stronach podróżniczych ludzie polecają właśnie tego brown_f_tony, aczkolwiek tutaj ostatnie dwie opinie dotyczące jego wycieczek są negatywne...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#23 PostWysłany: 19 Wrz 2022 15:48 

Rejestracja: 19 Lut 2018
Posty: 66
Loty: 85
Kilometry: 180 563
Hej,

ja byłem w 2019 roku i San Blas organizowaliśmy przez Hostel Mamallena Backpackers. Wszystko było w porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#24 PostWysłany: 19 Wrz 2022 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
poszwin napisał(a):
Ktoś był ostatnimi czasy na San Blas i mógłby polecić sprawdzonego "organizatora" takiego wyjazdu oraz napisać jak to wyglądało kosztowo?
Na polskich blogach/stronach podróżniczych ludzie polecają właśnie tego brown_f_tony, aczkolwiek tutaj ostatnie dwie opinie dotyczące jego wycieczek są negatywne...


Poszukaj na Forum, podawalam namiary
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#25 PostWysłany: 02 Kwi 2023 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 858
Loty: 271
Kilometry: 436 930
srebrny
sanblastrip.com
Zamówione, opłacone, zapytali mejlowo jaki hotel, odpisałem i kontakt się urwał.
Miałem złe przeczucia, które się sprawdziły. Nie pokazali się. Totalny brak kontaktu.
San Blas w plecy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#26 PostWysłany: 27 Kwi 2023 15:32 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
Podczas wrześniowej wizyty w Panamie bookowałem tripa na San Blas z biura -> https://www.sanblasdreams.com/

Byłem 2 dni na wyspie Ina Island i jeżeli chodzi o organizację to mogę śmiało polecić. Zarówno kontakt przed zakupem, jak i również po przebiegał bez zarzutu. O nic nie trzeba było się martwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#27 PostWysłany: 27 Kwi 2023 21:25 

Rejestracja: 27 Kwi 2023
Posty: 11
cześć Jonkus, jestem w trakcie bookowania 6 dni na Yani Island w sanblasdreams. Byłeś może na tej wyspie? Szukam spokojnego miejsca, zapewnili mnie, że wszystkie wyspy są ciche, ale widząc zdjęcia w googlach mam wątpliwości.
Rezerwowałem wcześniej na bookingu - +65 za roundtrip i chyba 35 łódka na wyspę. w sanblasdreams w cenie.
Csco Viejo - ktoś spał w okolicy? Jest spokojnie?
Jeszcze jedno - gdzie zostawić duży bagaż w PC?
Dzięk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#28 PostWysłany: 27 Kwi 2023 22:39 

Rejestracja: 22 Kwi 2017
Posty: 34
Byłem w marcu z San Blas Dreams , proces rezerwacji i kontakt bardzo dobry , 35$ opłaty rezerwacyjnej . Spędziliśmy 1,5 dnia na Cayo Chichime i mogę polecić tą wyspę , cisza i spokój. Dobre jedzenie i sympatyczny „szef” wyspy . Braliśmy chatę ośmioosobową ale byliśmy sami . Odwiedziliśmy też dwie sąsiednie wyspy Dog Island i Isla Diablo. Tych raczej nie polecam osobom szukający ciszy i spokoju , mnóstwo jednodniowych turystów .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#29 PostWysłany: 02 Maj 2023 14:17 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
EUGENIUSZ REMIGIUSZ napisał(a):
cześć Jonkus, jestem w trakcie bookowania 6 dni na Yani Island w sanblasdreams. Byłeś może na tej wyspie? Szukam spokojnego miejsca, zapewnili mnie, że wszystkie wyspy są ciche, ale widząc zdjęcia w googlach mam wątpliwości.
Rezerwowałem wcześniej na bookingu - +65 za roundtrip i chyba 35 łódka na wyspę. w sanblasdreams w cenie.
Csco Viejo - ktoś spał w okolicy? Jest spokojnie?
Jeszcze jedno - gdzie zostawić duży bagaż w PC?
Dzięk.



My zostawiliśmy bagaż w PC w hotelu, do którego później wracaliśmy.
Rzeczywiście wszystkie wyspy zdają się być spokojne ale byłem tylko na tej 1 więc nie wiem jak atrakcyjne są pozostałe. Natomiast ja bym się zastanowił czy rzeczywiście chciałbym spędzić 6 dni na jakiejkolwiek. Nie ma tam za wiele rzeczy do robienia, dla mnie osobiście 2 dni to taki max - gdyby nie jakieś wycieczki to po prostu bym się na dłuższą metę zanudził.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#30 PostWysłany: 26 Maj 2023 22:00 

Rejestracja: 27 Kwi 2023
Posty: 11
jakaś relacja na YT z pobytu na wyspach zasiała mi wątpliwość następującą: czy potrzebuję panamską wizę, żeby wjechać do Kuna Yala? Niby jest ruch bezwizowy, ale kogoś tam podobno nie wpuścili, bo nie miał wizy. Jak to jest?
druga sprawa: ponoć zabronione jest używanie w Panamie elektronicznych papierosów - miał ktoś może do czynienia z jakimiś reperkusjami na przykład na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#31 PostWysłany: 26 Maj 2023 23:41 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 172
Co do e-papierosa - google podpowiada, że nie możesz używać w miejscach gdzie palenie jest zabronione.
Zakazany jest import i sprzedaż.

Żadne dodatkowe wizy nie są wymagane żeby dostać się czy zostać wpuszczonym na tereny Kuna Yala.
Firma ogarnia wszystko, płacisz i dostarczają Cię z pod hotelu na wybraną wysepkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#32 PostWysłany: 27 Maj 2023 00:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 402
Loty: 985
Kilometry: 2 186 000
złoty
Hej

Jak nie będziesz mieć pieczątki wjazdowej do Panamy, to i na terytorium Indian Guna Cię nie wpuszczą.
_________________
Image

Same fotki, czyli https://www.instagram.com/atamancia/
Blog o moich podróżach http://atamanka.pl uwaga, dużo zdjęć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#33 PostWysłany: 27 Maj 2023 09:05 

Rejestracja: 27 Kwi 2023
Posty: 11
Pięknie dziękuję:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: San Blas
#34 PostWysłany: 13 Cze 2023 02:42 

Rejestracja: 27 Kwi 2023
Posty: 11
Właśnie wróciliśmy z Yanis Island po skróconym z 6 do 3 dni pobycie. Organizowane z SanBlasDreams. Zdecydowanie pewna agencja. Szybko sprawnie i elastycznie. Są bardzo komunikatywni, z weekendem włącznie (załatwienie skrócenia pobytu trwało jakieś 15min). Kierowca punktualnie 5.30. Jazda do przystani klimatyzowanym wózkiem, siedziałem z córką na rozkładanych siedzeniach z tyłu. Mam 194 i zmieściliśmy się spokojnie. Bagaży wchodzi dużo (kabinówka + 3 plecaki w rozmiarze kabinowym), druga rodzina 3 osoby z większą walizką i również 3 plecaki.
Z przystani na wyspę 30min. Wyspa - obwód 380m. Nieco płytko dookoła. Fajne drewniane chatki na palach (3szt) i jedna na brzegu. Baraku bym nie polecał, ze względu na brak przewietrzania (ma w chatce na brzegu mieliśmy drzwi na stronę otwartego morza i okna z 3 stron). Zero robactwa czy komarów. Prześcieradło koniecznie trzeba wziąć. Jedzenie smaczne, choć monotonne (kura lub ryba), na kolację zawsze ćwiartka kuraka. Ponoć w sezonie jest jednak chłodniej.
Widok wyspy na pierwszym planie, kiedy stoi się na molo, z górami na drugim i galaktyką robiącą fikołka w tle - mnie powalił literalnie na kolana….
Dzięki za pomoc:) i raz jeszcze polecam tą agencję.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antia lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: San Blas
#35 PostWysłany: 03 Gru 2023 18:08 

Rejestracja: 26 Gru 2016
Posty: 107
Czy ktoś próbował w ostatnich latach dojechać do portu na własną rękę? Gdzieś czytałem, że podobno droga nie jest już taka zła i zastanawiam się czy dojechałbym bez problemów np takim Suzuki Jimny, czyli malym 4x4. Samochód planuje wynająć w Panamie tak czy inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group