Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Wrz 2015 22:21 

Rejestracja: 11 Lis 2014
Posty: 4
Cześć, mam takie pytanie techniczne. Zarezerwowałem samochód poprzez stronę Alamo, dostałem potwierdzenie mailem, że rezerwacja zostanie zrealizowana przez Enterprise. Nie posiadam jednak typowej karty kredytowej tylko Visa z banku PKO BP, którą mogę płacić w internecie, ogólnie wszędzie jest przyjmowana i blokada środków też chyba na niej jest możliwa. Czy przy płaceniu tą kartą za rezerwację wydadzą mi samochód? Ogólnie jestem skłonny zapłacić dodatkowe ubezpieczenie, niż wyrabiać specjalnie kartę kredytową z której skorzystam raz na kilka lat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#62 PostWysłany: 16 Lis 2015 22:49 

Rejestracja: 21 Sie 2011
Posty: 276
Loty: 2
Kilometry: 3 632
niebieski
Piszę z nadzieją że ktoś bedzie mi w stanie poradzić co mam zrobic. A mianowicie miedzy 12-13 listopada podrózowalismy po Portugali wynajetym samochodem. Niestety nie aktywowaliśmy uslugi VIA verde. Kilka krotnie korzystalismy z autostrady gdzie pobieralismy bilet i placilismy przy wyjezdzie. Jednak jeden raz wjechalismy nie w ta linie co trzeba i przejechalismy autostarde nie pobierajac biletu - byla to droga VIA Verde. Wyjezdzajac z niej widzielismy na wyswietlaczu kwote 7,70. Chcielismy to zaplacic w Portugalii- dwukrotnie na poczcie - niestety poczta nie widzi zadnych zaległosci pod danym numerem rejestracyjnym. W wypozyczalni teznie wiedzieli co z tym fantem zrobic. Nie moga mi sciagnac z karty bo nie aktywowałam u nich urzadzenia. Musze przyznac ze caly ten ich system jest pokopany, bo chcielismy zaplacic i niestety nie dalo się, mielismy za malo czasu na rozwiazywanie zagadki na miejscu gdyz bylismy tylko tam 5 dni.

Co mam teraz zrobic? Czekac na mandat? Strona via verde nie ma tlumaczenia angielksiego. Czy ktos orientuje sie w temacie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 17 Lis 2015 11:51 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 194
Jechaliśmy na lotnisko w Porto i nie było ani gdzie ani jak zdpłacić za autostradę. Rachunek wypożyczalnia przysłała po dwóch miesiącach .

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 18 Lip 2016 14:11 

Rejestracja: 01 Sie 2013
Posty: 99
jawach napisał(a):
Jechaliśmy na lotnisko w Porto i nie było ani gdzie ani jak zdpłacić za autostradę. Rachunek wypożyczalnia przysłała po dwóch miesiącach .

Wysłane z mojego MSP4505 przy użyciu Tapatalka


I rzeczywiście była to dziesięciokrotność przejazdu? wypożyczalnia potrąciła coś dodatkowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 03 Sie 2016 10:29 

Rejestracja: 01 Wrz 2015
Posty: 12
Witam,
może ktoś z Szanownych Forumowiczów będzie w stanie mi pomóc radą...

Otóż :

We wrześniu 2015 wypożyczaliśmy w Lizbonie auto z Europcar - wraz z urządzeniem via verde.
Płaciłem kartą debetową, nie kredytową. Zablokowali sobie 100 euro więcej jako kaucja.
Jeździłem również po autostradach, urządzenie działało prawidłowo.
Coś pokręcili przy ściąganiu płatności z karty, bo tamtą cała sumę mi oddali, pomimo zablokowania, a ściągnęli tylko za wynajem auta.
Przysłali mi po kilku mailach tylko informację, że kwota za autostrady to 70 euro i że mam sobie sam opłacić.
Dali linka do strony, gdzie po wpisaniu nr rejestracyjnego wypożyczonego auta, system stwierdza że nie ma takiego w bazie.
Przesyłam z powrotem tą informację do Europcar, to odpowiadają że widocznie to ktoś inny obsługuje te autostrady.
Chcę zapłacić firmie Europcar przelewem, ale nie mogę się doprosić numeru konta.
Nie mam pojęcia, czy ja zalegam te pieniądze firmie Europcar, czy też jakiemuś zarządcy autostrad w Portugalii.
Mija za chwilę rok, a ja dalej wiszę "komuś" pieniądze.
Europcar Polska ma mnie już dosyć, bo prosiłem ich o pomoc bombardując ich mailami.
Bo Europcar Portugalia na trzy maila w końcu wysyła jeden, z którego nic nie wynika.

Co robić w tej sytuacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 04 Sie 2016 01:50 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Opcje są trzy:
1) Olać i liczyć, że państwo portugalskie nie zwróci się do Ciebie o zapłatę.
2) Skontaktować się z operatorem konkretnej autostrady (zwykle komunikują się po angielsku) - maile/tel. na http://www.estradas.pt/artigo/historico-de-passagem
3) Dalej męczyć wypożyczalnię, wysyłając kopię wiadomości do portugalskiej GDDKIA: duvidas.portagens@estradas.pt .
Góra
 Profil Relacje PM off
martinez07 lubi ten post.
martinez07 uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 16 Lip 2017 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2329
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
Czy ktoś może mi wytłumaczyć co to za karta vignette na 3 dni za 20 EUR? Niby unlimited Use.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 16 Lip 2017 20:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Tu masz wszystko:
http://www.portugaltolls.com/en/web/por ... agens/home
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Gru 2017 13:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Po przeczytaniu tego wątku jestem trochę zagmatwany. Rozumiem, że autostrady z wyłącznie elektronicznym systemem płatności to te zaznaczone na czerwono:
http://www.portugaltolls.com/documents/ ... 660ea3e3ed ?
Natomiast na odcinkach szarych ("manual toll") płacę bez dziwactw gotówką w budce? Chciałbym wyskoczyć z Lizbony do Cabo da Roca i Sintry, viamichelin pokazuje jakieś "kosmiczne" opłaty rzędu 1,35€ oraz 0,30€. Trochę głupio za takie kwoty mieć doliczone jakieś opłaty manipulacyjne przez wypożyczalnię.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 27 Gru 2017 17:05 

Rejestracja: 30 Lis 2010
Posty: 152
Tak. Do Sintry/Cabo da Roca masz też bezpłatną ekspresówkę A37, a wzdłuż (płatnej) A16 - N9.
Do Cascais polecam N6 wzdłuż wybrzeża, fantastyczne widoki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 18 Mar 2018 00:25 

Rejestracja: 25 Wrz 2015
Posty: 177
Loty: 166
Kilometry: 276 623
Dzięki wszystkim za wiele praktycznych porad i ostrzeżeń, czytałem dwa razy i nie długo wykorzystam w Portugalii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 07 Sie 2018 14:51 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 37
Trochę odświeżam temat, bo przeczytałem dwa razy i zgłupiałem.
Planuję wypożyczyć samochód w Faro w wypożyczalni, która nie ma zainstalowanych transponderów do liczenia opłat w samochodach. Podczas swojego pobytu planuję wycieczkę do Lizbony, do której najsprawniej jest dojechać płatną autostradą A22. W korespondencji przedstawiciel wypożyczalni informował mnie, że płatność za tego typu przejazd będzie mi naliczana z automatu, na podstawie numeru rejestracyjnego, który przechwytują kamery na wjazdach na płatne odcinki. Następnie mam opłatę uregulować na dowolnej poczcie na podstawie umowy najmu samochodu, przy czym opłatę mogę wnieść nie wcześniej niż 48h po skorzystaniu z autostrady, ale nie później niż 72h. Jeśli będzie to później, wówczas organy uprawnione do ściągnięcia należności zwracają się do wypożyczalni, ta wskazuje moje dane i rachunek za przejazd przychodzi do mnie na adres domowy. I tu jest problem. Pisaliście gdzieś wcześniej, że regulowanie w ten sposób płatności to trochę jak płacenie mandatu i koszt jest wówczas dziesięciokrotnie wyższy niż to wynika z cennika. Nie bardzo jednak mam możliwość zapłacenia należności w okienku czasowym 48-72h, bo prawdopodobnie w tym czasie będę już w Polsce. Czy w związku z tym jestem skazany na dziesięciokrotną przebitkę tej opłaty, względnie tłuczenie się z Faro do Lizbony drogami krajowymi? Ktoś to może przećwiczył i może powiedzieć jak to wygląda w praktyce?

z góry dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 07 Sie 2018 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Jadąc z Faro do Lizbony bez urządzenia do poboru opłat omijasz autostradę A22, na której płatność jest jedynie za pomocą tego urządzenia i dalej możesz spokojnie jechać A2 do samej Lizbony. Należy pamiętać, żeby przejechać przez bramkę poboru opłat gdzie można zapłacić kartą/gotówką a ominąć bramkę ViaVerde.

Tu jest mapka z autostradami w Portugalii. Kolorem czerwonym zaznaczone są autostrady tylko z elektronicznym poborem opłat. http://www1.estradas.pt/documents/1029518/ea7c598f-e24f-4b80-be0b-fbdffe69bde4

Odnośnie płatności na poczcie dokładne info jest tu: http://www.ctt.pt/financas-e-pagamentos/portagens/apresentacao/pagamento-de-portagens.html?com.dotmarketing.htmlpage.language=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 07 Sie 2018 22:42 

Rejestracja: 01 Lut 2016
Posty: 37
@pawelyop Wielkie dzięki za szczegółowe info i linki.

Czytając informacje na podanej stronie, wnioskuję jednak że nawet nie mając odpowiedniego urządzenia mogę zapłacić za przejazd autostradami objętymi elektronicznymi systemami naliczania opłat, wysyłając post-factum odpowiedniego SMS z numerem rejestracyjnym samochodu, w odpowiedzi otrzymując informację o wysokości opłat. Pozostaje pytanie, czy dostępne metody płatności, określone jako "ATM net or Homebanking" są metodami dostępnymi dla kogoś poza Portugalią i gwarantującymi terminowe dokonanie płatności?

Wnioskuję jednak, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby po prostu ominięcie A22 (prawdopodobnie startować będę z Carvoeiro - sądzę, że nie jest to jakimś wielkim problemem, szczególnie, że to tylko krótki kawałek), a dalej na A2 zapłacę już normalnie kartą/gotówką?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group