Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 28 Sty 2014 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Cykadaaa123 napisał(a):
Tu nie mam zastrzeżeń... ale 220 euro za autostrady to troche dużo. Przejechalem z Lisbony do Porto. Dziękuje w każdym bądź razie za sugestie i zobacze co odpiszą.

a miałeś w samochodzie urządzenie rejestrujące płatne odcinki ?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 28 Sty 2014 10:43 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 181
Loty: 723
Kilometry: 2 468 601
Zbanowany
Cykadaaa123 napisał(a):
wyraźnie sie zapytałem przy odbiorze czy rzeczywiscie maja polityke FULL-EMPTY. Mają.

Nie ważne co powiedzieli, ważne co było napisane w kontrakcie i pod czym się podpisałeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 28 Sty 2014 10:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2011
Posty: 61
Loty: 120
Kilometry: 235 123
Polityka Full - Empty obowiazuje zwykle wtedy, kiedy klient decyduje się na oplate za paliwo przez wypożyczalnię. Przeciez nie mozliwe jest, żeby dali Ci auto za 42Euro z pelnym bakiem gratis. Jezdzilam w tym roku po Portugalii, zresztą na tej samej trasie i w wypożyczalni mialam na umowie info, że z góry placę za caly bak (co zablokowali mi na karcie od razu), bo wypozyczam na wiecej niz 4 dni. Mielismy oddac auto "as empty as possible", wiadomo jak ceny paliwa liczą wypożyczalnie. Te 20Euro to autostrady - tyle mniej wiecej kosztują i tez ustalone bylo u nas ze ściągną to z karty po powrocie. Reszta? Podejrzewam, że jakies ubezpieczenie, zawsze wcisną jakieś ubezpieczenie. Ale na wszystko mam dokumenty wiedzialam za co placę, zatwierdzając podpisem.
Jesli tak czy tak Ci sie nie zgadza żądaj dokumentow, we Wloszech ukradli mi z karty 200Euro, zglosilam charge back i odzyskalam kase, jak sie pozniej okazalo, chcieli mi wcisnąć jakies zniszczenie i kradzież z auta - pustego, co niby mialam ukrasc - kołpak? Nie mogli udowodnic, auto zostalo sprawdzone przy odbiorze i jest podpisane ze wszystko bylo ok, wiec bank odzyskal moja kase, ale doswiadczenie nieprzyjemne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 28 Sty 2014 12:22 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 66
cypel napisał(a):
Cykadaaa123 napisał(a):
Tu nie mam zastrzeżeń... ale 220 euro za autostrady to troche dużo. Przejechalem z Lisbony do Porto. Dziękuje w każdym bądź razie za sugestie i zobacze co odpiszą.

a miałeś w samochodzie urządzenie rejestrujące płatne odcinki ?


Było takie ustrojstwo. Tego, że mi obciążą kartę za płatne odcinki to się spodziewałem ale z tym bakiem to faktycznie było "as empty as possible". Tak czy siak dalej nie zgadza mi się. Nawet gdyby za pełen bak policzyli chore 90 euro to zostaje jeszcze ponad stówa do wyjasnienia. Czy gdybym zgłosił teraz charge back (2 miesiace po terminie) to bank byłby w stanie pomóc. Zważywszy na to, że na odpowiedź się pewnie od nich nie doczekam to może telefon byłby skuteczniejszy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 28 Sty 2014 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Cykadaaa123 napisał(a):
Tak, zabrałem w Lizbonie a oddałem w Porto. Auto było na oparach jak je oddawałem, no ale taka była umowa. Przy rezerwacji przez skyscanner była nawet taka notka informująca. FULL-EMPTY. Rozumiem, że w końcu Ci zwrócili róznicę?

No ja niestety nic nie odzyskalam, bo zapomnieli sie zajaknac, ze przy 7 dniach oplata za pelen bak jest obowiazkowa. Moja wina, ze nie znalazlam tego w warunkach umowy, chociaz sprawdzalam czy jest full to full, bo ja tylko takie wypozyczam. I bylo full to full, ale nie powyzej 6 dni. Na dodatek jeszcze im auto zatankowalam do pelna ...

Jak najbardziej zglos to do banku. Podjales dzialania, zeby wyjasnic te oplate, nie udalo sie, wiec teraz kontaktujesz sie z bankiem. Nie olales problemu przez 2 miesiace tylko dazyles do jego wyjasnienia. Nie wiem jak w Polsce, ale w innych krajach jest 3-6 miesiecy na chargeback.

Magma napisał(a):
Polityka Full - Empty obowiazuje zwykle wtedy, kiedy klient decyduje się na oplate za paliwo przez wypożyczalnię.

Niestety czasami jest obowiazkowa, patrz wyzej. A naszukalam sie sporo, zeby wypozyczyc full to full, bo nie chcialam placic zdziercom po ich cenie. 86 euro to nie kosztuje paliwo do 60 litrowego baku w moim samochodzie. Ceny sa takie same jak w innych krajach europejskich, wiec mam porownanie.

Ta zdziercza polityka z tym obowiazkowym bakiem paliwa zniecheca mnie do odwiedzenia Portugalii w przyszlosci. Zwykle problemy z takimi rzeczami i dziwne oplaty pojawiaja sie wlasnie w tego typu krajach jak Portugalia, Hiszpania czy Polska (wyimaginowane zniszczenia).
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 28 Sty 2014 12:52 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Moim zdaniem wypożyczalnia doliczyła opłatę za zwrot auta w innym miejscu, nie chce mi się wierzyć, by tylko za 42 EUR dało się wypożyczyć auto ze zwrotem w innym mieście. To byłoby zbyt tanio. Prawdopodobnie musiało to być gdzieś wyszczególnione na umowie.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 28 Sty 2014 12:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Poczytanie opinii o Goldcar sugeruje, ze nie sa oni najtansza firma jak sie doliczy wszystkie zlodziejskie oplaty:

http://www.tripadvisor.co.uk/ShowTopic- ... garve.html

Kiedys zarezerwowalam u nich samochod na Gran Canarii, ale jak tylko przeczytalam opinie, to natychmiast zrezygnowalam i wzielam z innej firmy.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Sty 2014 14:03 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 66
Cytuj:
Paliwo
Przy wynajmie samochodu na 4 dni lub więcej, należy opłacić bak paliwa podczas odbioru i zwrócić samochód z pustym bakiem lub z jak najmniejszą ilością paliwa

Zwracany jest koszt za niezużyte paliwo. dla wynajmów 1 do dni 3 dni

Opłata za bak paliwa zależy od modelu samochodu. Należy pamiętać: ze względów logistycznych cena brać będzie pod uwagę owe koszty.


To jest część umowy przy wypożyczeniu w Goldcar dotyczącej paliwa. Dosyć nie jasno jest to skonstruowane.

Dostałem od nich dwa identyczne e-maile, żeby zapoznać się z załącznikiem. Takie kopiuj wklej chyba na odwal się dla wszystkich.
Ów załącznik:
Załącznik:
PT.jpg
PT.jpg [ 199.29 KiB | Obejrzany 7812 razy ]


Brak uwzględnienia 3 opłat. 1 tą którą zapłaciłem przez Skyscannera (42E) następna przy okienku (202E) i tej naliczonej po powrocie - zapewne autostradowej (20E)

Zauważcie jeszcze, że przy każdego typu promocji związanej z przelotem do Portugalii to serwisy (np. F4F) jako atut miejsca podają tani wynajem aut. http://www.fly4free.pl/tanie-loty-bilet ... o-233-pln/ Na samym dole. Nawet jeżeli w opłatę nie wliczyć baku to nie realnym jest osiągnięcie ceny podawanej przez autorów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Sty 2014 14:28 

Rejestracja: 29 Cze 2013
Posty: 73
Przeciez tam jest wszystkie ladnie wyszczegolnione:

paliwo 59,35
one way - zwrot w innej lokalizacji 48,78
super relax - ubezpieczenie opon i szyb - zapewne dobrowolne 48,78
7,50+16,18 to oplaty za autostrady

Suma 222 to tyle ile ci pobrali (202+20), a 42 niewidoczne na tej fakturze zaplaciles z gory za wypozyczenie.
Wiec co Ci sie nie zgadza?
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#30 PostWysłany: 28 Sty 2014 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
7,50 to za wypożyczenie tego urządzenia naliczającego opłaty za płatne odcinki
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Sty 2014 14:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Wlasnie, na tej fakturze jest wszystko wyszczegolnione, jak wyzej napisano. Cena przez Skyscanner nie uwzglednila oplaty za przejazd w jedna strone, a na miejscu doliczyli Ci jeszcze ubezpieczenie i paliwo. Oplaty za drogi to pikus.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 28 Sty 2014 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1368
Loty: 438
Kilometry: 626 851
niebieski
A czemu zamiast się głowić co za co, nie poprosiłeś rachunku w j.angielskim? Ja kilka dni temu wróciłem z Madery. Wypożyczałem auto w firmie Sixt (opcja full-full). I tam mi nie robili problemów żeby dać rachunek po angielsku.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 28 Sty 2014 15:04 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
dla mnie sixt sa zdecydowanie najlepsi. jeszcze nie mialem z nimi problemow, moze sa troszeczke drozsi od konkurencji ale flota zawsze nowa....
w piatek biore CCCC na 4 dni i jestem ciekaw co mi dadza 'co wylosuje'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 28 Sty 2014 15:36 

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 66
gral napisał(a):
Przeciez tam jest wszystkie ladnie wyszczegolnione:

paliwo 59,35
one way - zwrot w innej lokalizacji 48,78
super relax - ubezpieczenie opon i szyb - zapewne dobrowolne 48,78
7,50+16,18 to oplaty za autostrady

Suma 222 to tyle ile ci pobrali (202+20), a 42 niewidoczne na tej fakturze zaplaciles z gory za wypozyczenie.
Wiec co Ci sie nie zgadza?


W tym momencie już wszystko... Człowiek podpisuje co mu pod nos podłożą. Z drugiej strony jak by dali przy odbiorze auta dokument po angielsku a nie po portugalsku to sprawy potoczyły by się zupełnie inaczej. Znając życie zadna z w/w kwot jest nie do odzyskania ponieważ zostały poprawnie naliczone i zaakceptowane przeze mnie podpisem. Nauczka na przyszłość to nie wypozyczać w GOLDCARZE i CZYTAĆ :)

Aga_podrozniczka napisał(a):
Wypożyczałem auto w firmie Sixt (opcja full-full). I tam mi nie robili problemów żeby dać rachunek po angielsku.


Pierwszy raz brałem w Goldcarze, zawsze w innych wypozyczalniach i nie bylo takich problemów. Chociażby opcja Full - Full jest bardziej przyjazna dla klienta.

Inna kwestia jest taka, że Skyscanner mając wszystkie dane (data i miejsce odbioru, zwrotu) nie jest w stanie podać rzetelnej kwoty za wypożyczenie auta. Nie doliczy tych 48 euro za one way chociazby.
Dziękuję za pomoc przy rozwikłaniu zagadki i może ktoś się jeszcze z tego czegoś nauczy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 28 Sty 2014 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Mysle, ze to nie jest wina Skyscanner, bo jak dzisiaj zrobilam szybkie wyszukiwanie na Goldcar, to byly podobne komentarze, ze ktos zamowil auto w jedna strone, a na miejscu okazalo sie, ze nie jest to w cenie, mimo ze niby bylo podczas rezerwacji. Zapewne ceny podawane przez Goldcar sa tak skonfigurowane, a nie inaczej i tak sa przekazywane do wyszukiwarek.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 03 Cze 2014 17:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Może to dziwne pytanie ale czy w Portugalii opłaty za drogi są tylko elektroniczne? Czy też oprócz dróg "Electronic toll only" są też jakieś inne płatne odcinki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Cze 2014 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Sa autostrady platne z tego kilka jest platne tylko viatollem a cala reszta albo viatollem albo gotowka/karta na bramkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Cze 2014 18:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
To jeszcze pytanie praktyczne związana z opcją Easytoll. Rozumiem, że po dotarciu do jednego z przygranicznych Welcome Points za pomocą karty kredytowej przystępuję do Easytoll i numer mojej karty kredytowej zostanie przypisany do numerów rejestracyjnych samochodu. Czy tak to właśnie działa?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 22 Cze 2014 20:03 

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 5
Opłata "one-way" zawsze jest podawana podczas rezerwacji przez internet. Inna sprawa że często informacja ta jest tak ukryta że naprawdę ciężko ją zlokalizować.
Wypożyczałem samochód przez goldcar w czerwcu (wypożyczenie Porto zwrot Faro). Ogólnie oceniłbym ich na 3+. Samochód nówka sztuka z przebiegiem 900km w bogatej wersji wyposażenia. Ale:

1. Czas oczekiwania na odbiór pojazdu 45min, trochę długo. Czynne jedno stanowisko.
2. Absurdalna cena za pełny bak paliwa płatny z góry (w przeliczeniu ok 8zł/1l przy cenach na stacjach ok 6zł/1l)
3. Klient jest stawiany przed wyborem: albo kupuje dodatkowe ubezpieczenie fullrelax (w moim przypadku 100EUR) albo goldcar blokuje na karcie kredytowej 900EUR na poczet ewentualnych uszkodzeń). I tutaj przestrzegam wszystkich którzy zdecydują się na blokadę. Jeżeli zwracacie samochód poza godzinami pracy biura to kluczyki i dokumenty wrzucacie po prostu do skrzynki depozytowej i idziecie na samolot. Nikt auta nie ogląda, nie spisujecie jakiegokolwiek protokołu zwrotu. NIC. Wielce prawdopodobne iż po powrocie z wczasów okaże się iż wypożyczalnia jednak znalazła na zwróconym pojeździe jakąś rysę i niestety kwota 900EUR do Was nie wróci. Naprawdę bardzo dziwna i zachęcająca do nadużyć praktyka.
4. Kwota za autostrady została w moim przypadku pobrana "z góry" i wynosiła 10EUR. Wydaje mi się że był to kwota za wynajem urządzenia. Poza tą kwotą za autostrady nie zapłaciłem podobnie jak za mandat w Lizbonie (parkowanie).

Ogólnie uwzględniając wszystkie "dodatkowe" koszty Goldcar nie jest wcale taki tani na jaki wygląda czy na jaki kreują go porównywarki cen. Wynajmując samochód ponownie na pewno zdecyduję się na wybór innej wypożyczalni jak choćby wspomniany powyżej Sixt, Europcar czy Hertz.

pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
jerzy5 uważa post za pomocny.
 
      
#40 PostWysłany: 22 Cze 2014 20:15 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Tuono napisał(a):
2. Absurdalna cena za pełny bak paliwa płatny z góry (w przeliczeniu ok 8zł/1l przy cenach na stacjach ok 6zł/1l)


Kolejny marudzący, który nie sprawdził wcześniej zasad w wypożyczalni...

Powtórzę po raz kolejny - cena paliwa w większości wypożyczalni jest TAKA SAMA jak na stacjach benzynowych. Co najwyżej może dochodzić opłata za zatankowanie przez wypożyczalnię (tzw. service fee, refuelling fee).
W końcu ktoś z wypożyczalni musi później pojechać na stację benzynową czy dolać z kanistra paliwa do samochodu.

Akurat na stronach Goldcar ta opłata serwisowa jest bardzo ładnie wyszczególniona:

https://www.goldcar.es/en/SDR/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group