Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Lut 2016 15:22 

Różnie, jeżdżę i na własną rękę i z biurem i z obu tych form wyjazdów jestem zadowolona.
Wybór zależy od różnych czynników: od kierunku, standardu, typu wyjazdu, składu osobowego budżetu itd.
Góra
 PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 17 Lut 2016 15:57 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Samemu. Żeby nie było - 1x byłem na objazdówce z biurem (w zasadzie za kasę firmy), żeby mieć porównanie. Nie hejtuję tego rozwiązania, ale jednak organizowanie samemu trasy, intensywności jest dla mnie lepszym rozwiązaniem. Są jednak osoby, które inaczej do tego podchodzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 17 Lut 2016 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2016
Posty: 1
Witajcie,
temat oklepany. sprawa jest prosta - jesteś nieogarniętym leniuszkiem kupujesz sobie wczasy na wakacje.pl czy jakimkolwiek innym portalu który i tak korzysta z merlinx więć oferty ma takie same jak wszystkie inne lub kupujesz na własną rekę i oszczędzasz.
Możesz sobie zmontować tanie wczasy rezerwując lot na np skyscanner i nocleg[...] i masz gwarancję najniższej ceny.
Mio udało się zmontować w 2015 tajlandię na 3 tygodnie ( bangkok, pukhet i tioman ) za ok łącznie 3 tyś ( przelot, hotele i transfer ) za jedną osobę. Więc polecam!


Ostatnio edytowany przez Roku, 20 Lut 2016 13:22, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 17 Lut 2016 22:50 

@hyual z tym korzystaniem z biura przez leniuszków to bym była ostrożna.Siejesz stereotypy, bo chyba nigdy z biurem nie byłeś.Na pewno są i leniuszki, które jednym telefonem czy mailem kupują wczasy all in. Ale weź pod uwagę, że są też też tacy, którzy spędzają godziny w necie żeby sobie dany hotel czy miejscowość z takiej oferty sprawdzić i doczytać a potem dopiero kupują wyjazd z biura.

Co do tej taniości, że na własną rękę to też bym nie generalizowała, nie sądzę aby którykolwiek z moich wyjazdów do Egiptu żeby się pobyczyć pod palmą wyszedł mnie taniej niż last albo first w biurze, choćby z tego względu, że z KTW nie ma bezpośrednich połączeń do SSH, HRG czy RMF a do tego zawsze latałam z bagażem rejestrowanym-bo tak lubię.
Jak zaczęłam podliczać ile by mnie kosztował wyjazd w 2 osoby do Słowenii to się nagle okazało, że tygodniowa objazdówka z biurem autokarem wyjdzie taniej a w dodatku mam wszystko pod nos, w końcu to ma być odpoczynek i relaks, prawda?
To, że Tajlandia wychodzi taniej niż z biurem jest dla mnie oczywiste ale to nie oznacza, że każdy jeden wyjazd będzie się opłacał w ten sposób.
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 18 Lut 2016 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2016
Posty: 1
@singielka_1976
dziękuję za odniesienie się do mojej wypowiedzi. Nie sądzę jednak, że sieję stereotypy. Osobiście nie rozumiem idei kupowania ,,gotowców'' po ówczesnym zarywaniu nocek na szukaniu opinii o operatorze, hotelu czy destynacji. Chyba że sprawdzałaś i tak w tym konkretnym przypadku wyszło Ci taniej.
Może zakrawa to na bycie Januszem ale często robię tak, że znajduje jakąś fajną ofertę na merlinx i potem na własną rękę kontakuje się z hotelem powołując się na wybraną ofertę. Jeszcze mi się nie darzyło żeby hotel nie odpowiedział. Za każdym razem ( było tego 4 ) hotel propnował mi lepsze stawki lub upgrade na lepszy pokój/apartament. Inną sprawą jest że część ( np baleary ) hoteli grupowa oferują o tyle niższe ceny, ze prv już do tego poziomu nie dojdziesz ale to max 10-20% ogółu.
Tak czy inaczej będę jednak trzmał sie wersji wyższości wycieczki zmonotowanej samodzielnie nad gotowcem w opariu o zasadnicze fundamenty; Niższa cena - zazwyczaj, Oferta skrojona na Twoje potrzeby, Satysfakcja, i zdecydowanie inne podejście obsługi hotelu którzy grupówki a szczególnie z polski, rosji itp traktują jako zło koniczne. Jednak groźba negatywnej opinii na tripadv. robi swoje. Mówię to także jako pracownik hotelu :O
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Lut 2016 16:23 

@hyual -to, że Ty czegoś nie rozumiesz nie musi oznaczać, że to jest złe czy gorsze :D .

Wyobraź sobie, że jeśli ktoś na co dzień zajmuje się np. organizowaniem np.projektów w różnych miejscach to może na urlop chciałby pojechać po prostu na gotowe? Że może choć jeden wyjazd w roku chciałabym załatwić w inny sposób?
Co jest złego w tym, że kupię wyjazd z biura a na miejscu wynajmę auto i pozwiedzam co się da? NIC.
Co jest złego w tym, że mam kaprys tydzień leżeć pod palmą i nie wyściubić nosa z hotelu? NIC.
To jest jeden ze sposobów mojego odpoczynku i on wcale nie jest gorszy od objazdówki przez pół Australii jaki niedawno uskuteczniłam na własną rękę :P .

Jako nadworny organizator i w pracy i w domu zwyczajnie czasem chcę coś dostać pod nos i marzy mi się choć jeden, nawet bardzo krótki wyjazd gdzie nie będę musiała ani trochę go załatwiać-przyjadą po mnie, zawiozą, obwiozą, nakarmią i odstawią pod dom.

Ty wolisz jeździć zawsze na własną rękę -ok, ja tego nie neguję ale uszanuj, że może są tacy, którzy mają inne (uwaga trudne słowo) preferencje, byłoby nudno gdybyśmy wszyscy żyli tak samo, prawda?
Góra
 PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 18 Lut 2016 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
naprawde, dasz rade taniej zalatwic przelot i hotel 5* niz w jakies last minute?
to gratuluje
mozna samemu i mozna z biurem jak komu pasuje
nie nam oceniac
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 20 Lut 2016 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2016
Posty: 1
@singielka_1976: Biorąc pod uwagę kilka spraw jak niezbyt kulturalny i przyjemny ton Twojej wypowiedzi oraz fakt, iż sama odpowiadasz sobie na zadane pytania sprawia, że temat uważam za wyczerpany i nie widzę sensu dalszej dyskusji.
Mimo wszystko życzę wielu udanych wypraw dla leniuszków oraz nieco większej otwartości na argumenty i opinie innych.

p.s
zdanie (..) "(uwaga trudne słowo) preferencje (..)" określam jako esencję Twojego poziomu

Wszystkiego dobrego!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Lut 2016 11:12 

@hyaul -mój ton był adekwatny do Twoich jakże kategorycznych twierdzeń, że wyjazdy z biurem są be i tylko wyjazd na własną rękę jest cacy, bo ani to racja ani życie nie jest czarno-białe.

PS.
A zaznaczenie trudnego słowa nie było skierowane do Ciebie a do...pewnego usera, który Twój post polubił, więc sugeruję Ci większy luz :D i bon voyage.

P.S.2-jacuś vel jacakatowice nie cytuj, i tak nie czytam, bo w przeciwieństwie do Ciebie potrafię być ponad to :lol: .
A i zapomniałeś kliknąć pomógł w pierwszym poście hyaula, nieładnie :D .
Bez odbioru.


Ostatnio edytowany przez singielka_1976 20 Lut 2016 12:30, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 20 Lut 2016 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
nie ma to jak się dowartościować czymś tak banalnym jak sklecenie wyprawy na własną rękę
zdrowia zycze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szarik lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 20 Lut 2016 12:15 

singielka_1976 napisał(a):
@hyaul -mój ton był adekwatny do Twoich jakże kategorycznych twierdzeń, że wyjazdy z biurem są be i tylko wyjazd na własną rękę jest cacy, bo ani to racja ani życie nie jest czarno-białe.

PS.
A zaznaczenie trudnego słowa nie było skierowane do Ciebie a do...pewnego usera, który Twój post polubił, więc sugeruję Ci większy luz :D i bon voyage.

Uprzejmie proszę, o ignorowanie mojej osoby. Tak jak ja to czynię, wobec Ciebie.
Naprawdę żyć beze mnie nie potrafisz ?
Jestem już zajęty. I nic z tego nie będzie. Zmiana statusu @singielki, na "two", tylko z kimś innym. :mrgreen:

PS. Przecież to jest cyberstalking. :D
Bez odbioru.
Góra
 PM off
hyual lubi ten post.
hyual uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 25 Lut 2016 04:56 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Najważniejsze to zrozumieć, że każdy ma inne priorytety. Dla jednego z biurem, dla innego samemu. Singielka poruszyła niewygodny na tym forum fakt, że czasami, w pewnym wieku, przy pewnym obciążeniu zawodowym, rodzinnym, zdrowotnym czy jakimkolwiek innym - łatwiej i przyjemniej jest kupić jakąś wycieczkę z biura. Nawet kosztem "przepłacenia" 300-500 zł.

To wszystko. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 25 Lut 2016 06:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Zdecydowanie bardziej wole samemu gdyz podczas ukladania planu podrozy wiecej sie dowiaduje i wiecej zapamietam. A podczas wycieczki z przewodnikiem, czesto jest tak ze jest on zmeczony i nei wklada w to pasji przez co cale zwiedzanie traci na jakosci.
Poza tym bylem z biurem tylko i to tez byla objazdowka i jak juz z biurem to wiadomo, ze z grupa znajomych, wiec i ciagle rozpraszali mnie zapytaniami o alkohol, a ja niestety nie potrafie odmawiac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 25 Lut 2016 06:21 

Rejestracja: 03 Mar 2014
Posty: 484
niebieski
Mnie się takie stereotypy wydają zabawne, że jak z biurem to dla tępych leniuszków.
Nie lubię zwiedzać w grupie, ale rozumiem że niektórzy może wolą jak im przewodnik poopowiaada, albo nie znają języków albo mają tysiąc innych powodów żeby wybrać objazd z biura.
Co do tego że hotele inaczej traktują turystów indywidualnych bo boją się opinii na tripadvisorze to bzdura, bo ci z grupówek też tam przecież piszą opinie.
Jedyna różnica jaką zauważyłam to że jak sie jedzie indywidualnie to często gratis można dostać wczesny checkin albo późny checkout, z biurem prawie zawsze jest to odpłatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 25 Lut 2016 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Przecież @singielka nie powiedziała,że lubi zwiedzać z przewodnikiem...zupełnie odwrotnie,jadąc z biurem,nie chce się Jej ogarniać logistyki,a na miejscu robi co Jej się podoba.Jeżeli jest tani czarter-czemu nie...a na miejscu robisz to,czego dusza zapragnie...nikt nikogo nie zmusza do wycieczek fakultatywnych...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Lut 2016 08:57 

Może dopowiem: nie mam nic przeciwko zwiedzaniu z przewodnikiem czy też wyjazdom z BP.Byłam i na objazdówkach i na pobytach z BP. Jeżdżę również na własną rękę, tylko wtedy całe przygotowanie, logistyka spada na mnie, to jest do pewnego stopnia i miłe i ciekawe, tak lubię to ;) .
ALE
czasem chciałabym dostać wszystko pod nos, raz na jakiś czas-taka potrzeba i już.

To, że robię doktorat PRZED zakupem wyjazdu z biurem wynika z tego, że chcę wiedzieć za co płacę i czego spodziewać się na miejscu, ot taka przezorność, żeby mi pani z biura nie wcisnęła hotelu, który się nie sprzedaje, bo jest kiepski :D .

Inna sprawa, że klient, który przychodzi z ulicy i wie czego chce to niedobry klient-przeszłam się kiedyś po mieście po biurach bo szukałam wyjazdu pod palmę, takiego do pobyczenia się i niestety w każdym jednym biurze jak powiedziałam jaki mnie interesuje termin, region, jakie położenie hotelu i budżet to słyszałam, że nic nie mają.Dobrze, że wśród moich znajomych zawsze mam kogoś kto sprzedaje takie wyjazdy i tym sposobem jak do tej pory (i niech tak zostanie) nie zdarzyło mi się zaliczyć wpadki, czy to hotelowej, czy z biurem, które upadło.

Zatem jak to mówią: każdemu wg potrzeb, drażni mnie takie gloryfikowanie wyjazdu na własną rękę i ślepa krytyka wyjazdów zorganizowanych. Ja znalazłam swój złoty środek czego i Wam życzę :) .
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 27 Lut 2016 23:25 

Rejestracja: 18 Lis 2013
Posty: 5
Zależy kto co lubi. Ja przyznam się na typowych wakacjach z BP nie byłam. Nie czuję klimatu, ale może i bym chciała tylko, że jak idę do biura to pani jest zmęczona. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 28 Lut 2016 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Też nigdy nie byłem na wyjeździe z BP ale czasami kusi, żeby coś kupic w "last minute" i zobaczyć jak to jest. Tylko urlopu szkoda :) Rozumiem jednak ludzi, którzy podróżuja w ten sposób. Nie wszyscy lubią organizować wyjazdy sami, choć dla mnie czytanie o miejscu do którego pojadę plus logistyka, to jedne z ciekawszych elementów całego wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Lut 2016 00:13 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Ja właśnie raz tak zrobiłem. Chociaż głównym powodem był voucher, który miałem do wykorzystania. Klimat zupeeełnie inny. Średnia wieku +50. Z tego co rozmawiałem z ludźmi jeżdżącymi regularnie z BP - większość wycieczek to właśnie osoby nawet jeszcze starsze. Generalnie - emeryci albo bliscy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Lut 2016 01:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2015
Posty: 62
Loty: 20
Kilometry: 26 898
A ja w pracy mam zwrot 2/3 kosztów faktury z biura, więc jak widać, bywają okoliczności w których warto wybrać taką opcję ;)

Wysłane z mojego LG-E975 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 71 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group