Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:30 

Rejestracja: 15 Maj 2012
Posty: 432
Loty: 86
Kilometry: 133 664
niebieski
7 kwietnia bede z żoną w Maskacie, w godzinach 8-18 i zastanawiam sie w jaki sposób najlepiej zwiedzić miasto. Z tego co gdzies tam wyczytałem komunikacja miejska odpada, wiec zostaje do dyspozycji taxi i jakas objazdowka lub wycieczka z przewodnikiem.
Znalazłem Polkę ktora mieszka na codzień w Maskacie i zaproponowała mi 4h wycieczkę po miescie z odwiedzeniem najważniejszych atrakcji - cena 550 zł za dwie osoby.
Nie ukrywam ze to sporo dlatego może ktoś podpowie cos ciekawego w temacie.
Korzystał ktos z objazdowki z lokalnym taksówkarzem ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:48 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Wg mnie spokojnie możesz jeździć komunikacją miejską Ja zwiedzałem w ten sposób Autobusy jeźdżą dość często ,w wiele miejsc dojedziesz Jest czysto , mało ludzi , klima
http://mwasalat.om/en-us/Bus-routes/Time-Table
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zobacz ile kosztuje wypozyczenie samochodu na jeden dzien, miasto nie jest zbyt duze i latwo sie po nim poruszac.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
konrad91 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 22 Mar 2019 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
hmmm, nie jest male, ciągnie się przez prawie 50 km
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 23 Mar 2019 22:03 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 44
Na 10 godzin to zdecydowanie albo taxi, albo wypożyczenie samochodu. Komunikacją autobusową za dużo czasu się traci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Sty 2023 07:31 

Rejestracja: 21 Mar 2017
Posty: 17
Super ceny z AUH pewnie spowodują najazd fanatyków latania, więc podrzucę kilka sprawdzonych i przetrenowanych patentów, przy założeniu co najmniej jednego noclegu w Maskacie. Uwaga ogólna: wszyscy mówią po angielsku.
1. trzeba - przynajmniej na rozruch - mieć trochę OMR, przyda się na podróżowanie. w Abu Dhabi można wymienić spokojnie AED na OMR. Wymiana USD - AED - OMR wypada najkorzystniej, spokojnie potem OMR można wymienić w Emiratach; spread jest przywoity wszędzie w kantorach
2. z lotniska najlepiej busem A1 za 400 baisa. Bus A1 i 1 będzie najlepszy do poruszania się po Maskacie. 1 jedzie tą samą trasą, co A1, ale NIE ZAHACZA O LOTNISKO, więc na airport tylko A1, a nie zwykłą 1. zwykła jedyna kosztuje 300 baisa, bus lotnisko jest o te 1,2 PLN droższy.
3. nie jest drogo, mnóstwo knajpek w przyzwoitych cenach; pomijam tu jakieś highendowe rozwiązania.
4. Najlepiej mieszkać w okolicy ulicy sułtana Qaboosa, są hotele od 2* do 5*, ja polecam City Seasons, blisko przystanku autobusowego A1/1 (przystanek Omantel), dzielnica Al Khuwair.
5. Na trasie A1/1 jest meczet sułtana Qaboosa, IKEA, malle, opera, czyli połowa atrakcji maskackich.
6. A1/1 jedzie do Ruwi, które jest główną stacją przesiadkową. Stamtąd brać autobus 4 (stoi obok po prostu) i jechać do pałacu Al Alam. Pętla 4 jest w niesamowitym miejscu, kto zobaczy, zrozumie:). 4 jeździ co 30 minut, generalnie nie ma co się przejmować rozkładem, busy jeżdzą do 21:30 na pewno, A1 całą dobę.
7. Wracając z Al Alam można się przejść (z górki) do Mutrah (30 miniut spacerkiem promenadą), gdzie jest suk (moim zdaniem przereklamowany); warto tę drogę przejść, bo widoki są wspaniałe, zwłaszcza na góry zatokę i forty.
8. Przy dobrej organizacji (start rano do meczetu Qaboosa, czynny do 11:00, potem podróż do Al Alam, spacer w Mutrah i powrót) można obejrzeć najciekawsze rzeczy
w jeden dzień i wrócić do AUH. Koszt takiej eskapady wyniesie nie więcej niż 20 PLN (ceny autobusów)
9. Przy dwóch noclegach można pojechać np. busem 5 (ale za dnia) z Ruwi do Wadi Hatat, jedzie się przez góry, pustynię, do małego miasteczka. Podróż trwa 45 minut (ponad 30 km), nie warto jechać do samego końca tylko wysiąść przy meczecie Al Anfal i obejrzeć, jak ludzie żyją:).
10. Przejazdy do Nizwy, Salalah - tu pomijam, to wątek maskacki, generalnie, jak nie chcesz brać auta, to do Nizwy spokojnie dojedziesz busem Mwsalatu ekonomicznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
16 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2023 00:04 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 434
Loty: 242
Kilometry: 472 277
niebieski
Powyższy post oszczędził mi godzin szukania informacji o Omanie, zatem bardzo za niego dziękuję.
Faktycznie Maskat nie rzuca na kolana, ale jest przyjemnym miejscem do zwiedzenia na jeden dzień.
Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że jest ciekawszym miastem od tych w Emiratach, bo bardziej realny bez zbędnych fajerwerków i przepychu.
Drugi dzień poświęciłem na wyprawę do Nizwy, bo w Maskacie już by się zrobiło nudno po zobaczeniu wymienionych powyżej punktów.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 04 Gru 2023 07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Doprecyzowując wcześniejsze informacje Meczet Qaboosa jest dostepny dla turystów od 08.00 do 11:00 z wyjątkiem piątków kiedy jest niedostępny.
Wejścia pilnuje ochrona więc nie ma szans na wejście w innych godzinach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group