Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Safari z DAR
#1 PostWysłany: 09 Kwi 2015 18:18 

Jest Mikumi ktore jest blisko i jest tansze no ale mysmy sie udali w kierunku Serengetti, zatem krok po kroku co i jak.

1. Bierzmy 10-12h autobus z DAR do Arushy - odjezdzaja z dworca autobusowego Ubungo, tam wchodzac zobaczymy najwiekszy balagan na swiecie, autobus na autobusie, nie ma platform - w ogole zamet :) No ale na szczescie sa panowie ktorzy nas zaprowadza do odpowiedniego, wystarczy poczekac 5 sekund. Nie ma nocnych autobusow ze wzgledu na bezpieczenstwo zatem trzeba byc tam juz ok. 6 rano, gdyz wtedy wszytskie odjedzaja (6-7) jak sie zapelnia. Mysmy jechali firma Ibra do Arushy - jechal 12.5h, byla klima, drobny poczestunek, jakies 2 napoje w cala trase (lepiej miec swoja wode), zatrzymuje sie po 5-6h na 30 minut na stacji gdzie jest resturacja gdzie za 3$ mozna zalapac sie na miesny bufet. Z powrotem wracalismy Kilimanjaro Express ktory mial jechac 8h.. jechal 11h i nie mial klimatyzacji, co wiecej okna sie nie domykaly, u mnie nie bylo pasow.. no nic ale dojechal :D
Koszty obu sa podobne pomiedzy 32-35 tys TZS czyli ok. 50zl za jazde w jedna strone. Jest bardzo bezpiecznie - jezeli chodzi o przestepczosc i dosc bezpiecznie jezeli chodzi o jazde kierowcy.

2. W Arushy, wystarczy zapytac sie kogolowiek o Safari, z reszta nie trzeba sie pytac bo sami sie ciebie zapytaja.
Cenowo mysmy nie widzieli nic za mniej niz 150$ za dzien, przy 3 dniowym nikt nas nie weznie na Serengetti. Mysmy za 470$ (negocjacje od 510$ o 22:00 z wyjazdem nastepnego dnia) zrobili 3 dni w parkach Ngorongoro (caly dzien 7-18), Jezioro Manyara (pol dnia 7-12), Tarangiri (pol dnia, 6-14). Calosc jest all inclusive, 3 posilki dziennie i 1.5l wody, noclego w namiocie (typowy nowy wielki namiot|) w miejscowosci Mosquito River. Jest drogo gdyz parki sa drogie, np. Ngorongoro kosztuje 50$ za osobe plus 200$ za samochod (chyba), 30$ za nocleg z jedzeniem plus kierowca, beznyna (mimo iz dosc tania w Tanzani to ten Jeep przejezdza wiele w ciagu dnia), wynajem samochodu. Platnosc gotowka u nas ciut ponizej 2 milionow za dwie osoby (max wyciag z bankomatu to 1 mln dziennie, 400tys jednorazowo).

Opcja z Serengetti jest o wiele drozsza gdyz aby tam sie dostac trzeba przejechac przez Ngorongoro - a to kosztuje i placi sie.. 2 razy. Na pocieszenie rozmawialismy z wieloma osobami co byli w Serengetti i mowili ze widzieli tylko 1 slonia gdzie w naszym przypadku widzielismy je kazdego dnia w kazdym parku - z reszta rowniez inne zwierzeta np. nosorozce, lwy, zebry, bawoly, hipopotamy, zyrafy itd.

Mimo wszytsko jak ktos jedzie w wiecej osob to dobrze jest wypozyczyc samochod samemu, Safari jest dobrze oznakowane, jezdzi sie tylko po dobrych drogach, nie placi sie za dodatkowego kierowce, mimo iz kierowca jest w stanie odroznic skale 100km przed nami od nosorozca to i tak zasada jest prosta.. jedzie sie tam gdzie zatrzymaly sie inne Jeepy bo tam cos sie dzieje.
W ten sposob mozna uciac koszty wedlug mnie moze i nawet o polowe - wystarczy zobaczyc jakimi samochodami jezdza osoby ktorym placimy za safari :P

Samochodu opuszczac nie wolno, czasem kierowca zatrzymuje sie w miejscach gdzie mozna wysiasc, czasem gdzie nie mozna wysiasc - po to zeby sie odlac, ale trzeba to zrobic max 10 cm od samochodu.

W srodku mozna pic i palic - ale to zalezy bardzo od tego z kim jedziemy. Czesto lacza grupy dla ograniczenia kosztow.

Miejsce gdzie stal nasz namiot to taki maly resort z basenem, w momencie jak sie wroci wczesniej z Safari (upal plus sporo much Tse Tse w powietrzu) to mozna sobie tam milo spedzic czas.

Nasze safari czasowo:
a) przylot do DAR 31 marca o 23:59, dostanie sie do hotelu o 1:30
b) wyjazd do Arushy o 6:30 rano (1 kwietnia)
c) dojazd do Arushy 19:00, osadzenie w hostelu 20 (1 kwietnia)
d) umowa o Safari o 22 (1 kwietnia)
e) wyjazd na Safari - Ngorongoro park o 5:30 (2 kwietnia)
f) Tarangiri park (3 kwietnia)
g) Manyara Lake (4 kwietnia)
h) poworot do DAR - 5 kwietnia
Góra
 PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#2 PostWysłany: 09 Kwi 2015 18:37 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
dzieki za informacje, szkoda, ze nie byliscie w Mikumi, bo tam sie wlasnie wybieramy. Planujemy sie dostac do wioski przy wejsciu do parku autobusem i wynajac na 1-2 dni jeepa z wioski. Byliscie jeszcze gdzies w Tanzanii? Zanzibar?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#3 PostWysłany: 09 Kwi 2015 19:00 

Na ZNZ nie udawalismy sie gdyz nie bylo lodek powrotnych w terminie co nam pasowal, za to reszte czasu spedzielismy odwiedzajac lokalne plaze w DAR:
a) Coco Beach i Palm Beach - brudne i nijaki mimo iz sa palmy ;)
b) South Beach przy hotelu South Beach - bardzo ladna aczkolwiek platna chyba jakies 20zl za osoba ale za to w cenie mamy prysznice, bary, basen, DJ i wieczorna impreze i to nawet dosc mocna :D
https://www.google.co.uk/search?q=south ... 59#imgrc=_
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2015 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@andiron - byłam w Serengetti. Ci ludzie, z którymi rozmawiałeś musieli mieć strasznego pecha bo słoni widziałam całe stada (słonice z małymi) w Serengetti właśnie. Byłam 6 dni:w Serengetti, Ngorogoro, i Manyara Lake i gdybym miała zrobić gradację to w takiej właśnie kolejności jak wymieniłam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2015 20:23 

@gosiagosia - calkowicie sie zgadzam ze mieli pecha, byla to pora deszczowa wiec moze to mialo wplyw badz tez moze byli po prostu krotkowidzami ;)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#6 PostWysłany: 09 Kwi 2015 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
:D
Ja tylko nie mogłam zrozumieć pędu przewodników za lampartami. Przykład: piękne żyrafy tuż przed nami, antylopy wokół nich, zebry i inne "podkowiaki" jak to kiedyś powiedziała moja córka. Na CB słychać jakieś ogólne poruszenie. Nasz Joseph stanowczo mówi, że musimy jechać. Joseph mówi - to jak mus to mus. Dojeżdżamy, pełno jeep'ów a Joseph z westchnieniem dumy oznajmia: "leopard". Daleko od nas z drzewa zwisa lamparci ogon i antylopa na drzewie...
no fajnie ale, żeby takie podkowiaki zaglądające w oczy zostawić :)
Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#7 PostWysłany: 18 Wrz 2015 14:09 

Rejestracja: 23 Sty 2015
Posty: 5
Loty: 4
Kilometry: 29 102
Witaj, Czy mogłabym Cię prosić o namiar na sprawdzonego organizatora safari?


Anonymous napisał(a):
Jest Mikumi ktore jest blisko i jest tansze no ale mysmy sie udali w kierunku Serengetti, zatem krok po kroku co i jak.

1. Bierzmy 10-12h autobus z DAR do Arushy - odjezdzaja z dworca autobusowego Ubungo, tam wchodzac zobaczymy najwiekszy balagan na swiecie, autobus na autobusie, nie ma platform - w ogole zamet :) No ale na szczescie sa panowie ktorzy nas zaprowadza do odpowiedniego, wystarczy poczekac 5 sekund. Nie ma nocnych autobusow ze wzgledu na bezpieczenstwo zatem trzeba byc tam juz ok. 6 rano, gdyz wtedy wszytskie odjedzaja (6-7) jak sie zapelnia. Mysmy jechali firma Ibra do Arushy - jechal 12.5h, byla klima, drobny poczestunek, jakies 2 napoje w cala trase (lepiej miec swoja wode), zatrzymuje sie po 5-6h na 30 minut na stacji gdzie jest resturacja gdzie za 3$ mozna zalapac sie na miesny bufet. Z powrotem wracalismy Kilimanjaro Express ktory mial jechac 8h.. jechal 11h i nie mial klimatyzacji, co wiecej okna sie nie domykaly, u mnie nie bylo pasow.. no nic ale dojechal :D
Koszty obu sa podobne pomiedzy 32-35 tys TZS czyli ok. 50zl za jazde w jedna strone. Jest bardzo bezpiecznie - jezeli chodzi o przestepczosc i dosc bezpiecznie jezeli chodzi o jazde kierowcy.

2. W Arushy, wystarczy zapytac sie kogolowiek o Safari, z reszta nie trzeba sie pytac bo sami sie ciebie zapytaja.
Cenowo mysmy nie widzieli nic za mniej niz 150$ za dzien, przy 3 dniowym nikt nas nie weznie na Serengetti. Mysmy za 470$ (negocjacje od 510$ o 22:00 z wyjazdem nastepnego dnia) zrobili 3 dni w parkach Ngorongoro (caly dzien 7-18), Jezioro Manyara (pol dnia 7-12), Tarangiri (pol dnia, 6-14). Calosc jest all inclusive, 3 posilki dziennie i 1.5l wody, noclego w namiocie (typowy nowy wielki namiot|) w miejscowosci Mosquito River. Jest drogo gdyz parki sa drogie, np. Ngorongoro kosztuje 50$ za osobe plus 200$ za samochod (chyba), 30$ za nocleg z jedzeniem plus kierowca, beznyna (mimo iz dosc tania w Tanzani to ten Jeep przejezdza wiele w ciagu dnia), wynajem samochodu. Platnosc gotowka u nas ciut ponizej 2 milionow za dwie osoby (max wyciag z bankomatu to 1 mln dziennie, 400tys jednorazowo).

Opcja z Serengetti jest o wiele drozsza gdyz aby tam sie dostac trzeba przejechac przez Ngorongoro - a to kosztuje i placi sie.. 2 razy. Na pocieszenie rozmawialismy z wieloma osobami co byli w Serengetti i mowili ze widzieli tylko 1 slonia gdzie w naszym przypadku widzielismy je kazdego dnia w kazdym parku - z reszta rowniez inne zwierzeta np. nosorozce, lwy, zebry, bawoly, hipopotamy, zyrafy itd.

Mimo wszytsko jak ktos jedzie w wiecej osob to dobrze jest wypozyczyc samochod samemu, Safari jest dobrze oznakowane, jezdzi sie tylko po dobrych drogach, nie placi sie za dodatkowego kierowce, mimo iz kierowca jest w stanie odroznic skale 100km przed nami od nosorozca to i tak zasada jest prosta.. jedzie sie tam gdzie zatrzymaly sie inne Jeepy bo tam cos sie dzieje.
W ten sposob mozna uciac koszty wedlug mnie moze i nawet o polowe - wystarczy zobaczyc jakimi samochodami jezdza osoby ktorym placimy za safari :P

Samochodu opuszczac nie wolno, czasem kierowca zatrzymuje sie w miejscach gdzie mozna wysiasc, czasem gdzie nie mozna wysiasc - po to zeby sie odlac, ale trzeba to zrobic max 10 cm od samochodu.

W srodku mozna pic i palic - ale to zalezy bardzo od tego z kim jedziemy. Czesto lacza grupy dla ograniczenia kosztow.

Miejsce gdzie stal nasz namiot to taki maly resort z basenem, w momencie jak sie wroci wczesniej z Safari (upal plus sporo much Tse Tse w powietrzu) to mozna sobie tam milo spedzic czas.

Nasze safari czasowo:
a) przylot do DAR 31 marca o 23:59, dostanie sie do hotelu o 1:30
b) wyjazd do Arushy o 6:30 rano (1 kwietnia)
c) dojazd do Arushy 19:00, osadzenie w hostelu 20 (1 kwietnia)
d) umowa o Safari o 22 (1 kwietnia)
e) wyjazd na Safari - Ngorongoro park o 5:30 (2 kwietnia)
f) Tarangiri park (3 kwietnia)
g) Manyara Lake (4 kwietnia)
h) poworot do DAR - 5 kwietnia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#8 PostWysłany: 18 Wrz 2015 14:19 

Tak jak napisalem ci na PW, przez neta bym nic nie zamawial bo drozej i nie wiadomo za co placisz. Po prostu zapytaj w hotelu, tam cala miejscowosc tym zyje i kazdy zna kogos kto sie zajmuje safari.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2015 21:24 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Jeśli ktoś będzie szukał doładunku do auta na safari to będę z mężem w Tanzanii od 11 do 24 i chętnie dołączymy sie do auta. Obojętne nam czy to będzie safari na północy czy na południu kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#10 PostWysłany: 21 Wrz 2015 21:36 

Rejestracja: 08 Wrz 2015
Posty: 87
molka11 napisał(a):
Jeśli ktoś będzie szukał doładunku do auta na safari to będę z mężem w Tanzanii od 11 do 24 i chętnie dołączymy sie do auta. Obojętne nam czy to będzie safari na północy czy na południu kraju.

...ale którego miesiąca? Jak luty 2016 to będzie nas już cztery osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#11 PostWysłany: 21 Wrz 2015 22:22 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Październik stety /niestety
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#12 PostWysłany: 11 Lis 2015 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Wrz 2013
Posty: 52
Loty: 282
Kilometry: 465 550
Wybiera się ktoś może w styczniu?
Jako, że lecimy do Nairobi to w dalszym ciągu zastanawiam się jeszcze czy lepiej zdecydować się na parki tanzańskie czy kenijskie. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki w tej kwestii, dodam, że planujemy safari około siedmiodniowe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#13 PostWysłany: 12 Lis 2015 19:56 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
odpisałam już na priv, ale wklejam informację, może komuś pomoże:)

Zdecydowaliśmy się na Park Mikumi i to co zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwania :)

Safari kupiliśmy w lokalnym biurze niedaleko promu na Zanzibar. Biur w tej okolicy było kilka. Nigdzie indziej biur nie widziałam poza tą okolicą.
Cena wyjściowa za Safari 3 dniowe w taniej wersji noclegowej to koszt powyżej 700 $ cena wyjściowa przy 2 osobach w aucie. Na początku udało nam się wytargować cenę 200$ za os / noc przy 2 osobach, a następnie połączyliśmy się z grupą Niemiek i przy 5 turystach w aucie cena stanęła na 150 $ os/noc. W cenie transport spod hotelu, bilety wejściowe, noclegi w logde (bardzo niski standard noclegu na terenie parku), całodniowe jedzenie+woda.
Dojazd do Mikumi z Dar to ok 5-6 h w zależności od natężenia ruchu.

Park to rozległa sawanna. Na początku wydawało mi się, że przemierzamy duże odległości, ale na koniec zorientowałam się, że kręciliśmy się w kółko w tych samych miejscach. Jeszcze przed wjazdem do parku spotykaliśmy zwierzęta.
Widzieliśmy całą masę zwierząt (lwy, hipcie, zebry, żyrafy, słonie, krokodyle, przepiękne ptaki). Poza nami po parku kręciły się jeszcze 2 auta, więc tłumów nie było.
Safari to super przygoda i chciałabym to kiedyś powtórzyć w innym miejscu.

Standard na safari:
nasze auto nie miało klimatyzacji co w drodze na i z safari było mało wygodne. Zdecydowaliśmy się na tani nocleg, ale wydaje mi się, że lepsze miejscówki i tak mają daleko wygód (na 7 miejsc noclegowych w całej Tanzanii tylko 1 mnie nie rozczarował :(

Generalnie moim zdaniem Tanzania i Zanzibar są bardzo drogie, a otrzymuje się w zamian niskiej jakości produkty /usługi.
Na szczęście safari czy przyroda na Zanzi rekompensuje wszystko :)

W razie czego mogę podać namiar na nasze lokalne biuro.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#14 PostWysłany: 26 Lip 2017 15:50 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 6
Mogłabym dostać namiary na Wasze biuro? Może jeszcze się uda ;)


Ostatnio edytowany przez krasnal, 26 Lip 2017 16:36, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Safari z DAR
#15 PostWysłany: 12 Gru 2020 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Byliśmy na safari w parku Mikumii (grudzień 2020). Cena, przy dwóch osobach, to było 320 dolarów od osoby za 3 dni. W tej cenie mieliśmy:
Odebranie z portu w DAR przez kierowcę/pilota (przypływaliśmy z Zanzibaru). Zostaliśmy zawiezieni przez niego do parku Mikumi. Po około 5 godzinach jazdy byliśmy już na miejscu (wszystkie zwierzęta, poza lwami, można pooglądać już z drogi przechodzącej przez park za darmo). Pierwszego dnia, przed noclegiem, zawieziono nas jeszcze do wioski Masajów. Tam zostaliśmy oprowadzeni i mieliśmy mały pokaz tańca. Następnego dnia rano czekał na nas jeep z przewodnikiem i kierowcą, którzy zawieźli nas na safari do parku. Obydwaj nasi opiekunowie byli bardzo mili i kompetentni. Po sawannie jeździliśmy około 8 godzin - aż się znudziliśmy. Każde zwierzę zobaczyliśmy przynajmniej dwa razy z bliska w tym lwy. Oczywiście poza bawołami, albo gnu, do których nie można się zbliżyć lub hipopotamami, które siedzą w wodzie i też są agresywne. Ale słonie, żyrafy, lwy, zebry, itp. mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Po safari powrót na nocleg (drugi). Następnego dnia po śniadaniu powrót z tym kierowcą z dnia pierwszego do DAR. W DAR, zgodnie z ustaleniami, zostaliśmy zawiezieni jeszcze na targ (Mwenge Woodcarvers Market), gdzie pamiątki z drewna były w cenach 50% niższych niż na Zanzibarze. Po wizycie na targu odwiózł nas na lotnisko (mieliśmy już w nocy loty do Europy).
Noclegi były tutaj https://www.campbastian.com/. W cenie pełne wyżywienia (śniadania, obiadokolacje i lunch box). Zgodnie z obietnicą nikt już od nas nie chciał żadnych napiwków i dodatkowych opłat. Wycieczkę zamówiliśmy spontanicznie będąc na Zanzibarze z biura podróży prowadzonego przez Polkę https://hellotanzania.com/. Wcześniej pytałem w dwóch biurach w porcie o ceny takiego safari. Proponowano mi ~330 dolarów za dwudniowe (jeden nocleg w parku). Nie negocjowałem tej ceny byłem tylko na etapie informowania się. Ceny zaproponowanej z polskiego biura też nie negocjowałem bo wydała mi się rozsądna w porównaniu z ofertami z portu (tyle samo pieniędzy, a jeden nocleg więcej).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group