Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Sty 2020 00:23 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
Wracam z Zanzibaru przez Nairobi ' ląduje o 11 a wylatuje o 23:50
czy ktoś ogarniał mini safari w Parku Nairobi ?
albo wybierał się o oddalone o 27 km Giraffe Centre ?
doczytałem ze Nairobi mega zakorkowane i teraz mam zgryz, lecę z familią ' chciałem do żyraf ale ponoć nie do ogarnięcia przez korki, mam jedna ofertę na Park za 130 $ od osoby -
może ktoś ma sprawdzony namiar na lokalną firmę , jakieś sugestie, albo sam korzystał z atrakcji podczas stopu ?
dodam ze linie Kenya Airways już nie organizują darmowych safari (szkoda :( ) obecnie za 4 h liczą sobie 200$ od osoby z lunchem albo śniadaniem w cenie bilet do parku
wiem też że w tym przypadku wiza tranzytowa przysługuje za 21$ (tranzyt nie może przekraczać 72h )http://evisa.go.ke/transit-visa.html
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Sty 2020 01:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 07 Sty 2020 00:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Te ceny, które podajesz to jakiś absurd. IMHO Park Nairobi nie wart wycieczki, bo cena wstępu dla obcokrajowców to 22 USD przy 2 USD dla miejscowych. Giraffe Center jest fajne zwłaszcza jeśli jesteście z dziećmi, bo żyrafy można karmić - wstęp za 1500 szylingów (15 USD) dla dorosłego, dzieci chyba mniej. Z lotniska najlepiej wziąć Ubera czy Bolta i tak samo wrócić. Powinno to was wynieść to zdecydowanie taniej niż jakakolwiek wycieczka z biurem. Jeśli będziecie jechać tylko trasę lotnisko - Giraffe center to na korki raczej nie traficie, bo omijacie centrum.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
misiakrp uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Sty 2020 01:11 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
też mi się tak wydawało ze chore ' bo za 2-dniowe były za 200$ ' ale doczytałem teraz co kobieta mi pisała ze w cenie 130 $ jest wliczony transport , kierowca , wjazd do Parku ( bilet jest w cenie ) 'Woda pitna w samochodzie 'Transfery z/ do lotniska, biorąc pod uwagę 3 dorosłe i jedno dziecko to już kwota się robi. Inna sprawa żę linie Kenya pogięło strasznie z 200$ za 4h ' pisałem z nimi ' zakończyli pilotażową darmową opcje i teraz tylko płatna :/

Sam bilet dla dorosłego obecnie to 43$ ' dziecko 22$ http://www.kws.go.ke/parks/nairobi-national-park jakiś kosmos i kolejna obawa ze zwierząt za wiele nie zobaczymy ' bo chyba najwięcej z rana ich jest jak idą do wodopoju :(
wybierając dłuższy transfer właśnie z zamiarem odwiedzenia żyraf ' ale ta kobieta mnie odwiodła ze nie podejmie się samego transferu do i z żyraf bo korki straszne i możemy nie zdążyć'
i teraz nie wiem czy mówiła prawdę czy chciała mnie namówić na droższą usługę ' dlatego pytam czy ktoś robił trasę giraffes - lotnisko i czy to faktycznie tak źle wygląda ? tym bardziej ze żyrafy zamykają ok 17 więc jak ruszymy to zostanie nam co najmniej 5h aby przejechać 30 km i zjawić się na czas(tak mi się wydaje ;) )
ja to lubię sobie komplikować wyjazd a mogłem brać 3h transfer i siedzieć na dupsku w terminalu ;) :D
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Sty 2020 23:14, edytowano w sumie 1 raz
Przecinki ... dałoby się następnym razem lepiej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sty 2020 01:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ja byłem w październiku - jeżeli od tej pory prawie dwukrotnie podnieśli ceny za wstęp do parku, to tym bardziej należy odpuścić. Cenę za Ubera/ Bolta do żyraf znacie z góry, więc nawet jeśli w którąś stronę mielibyście jechać godzinę, to i tak macie moim zdaniem wystarczająco dużo czasu na wszystko - trasa leci obwodnicą i jeśli traficie na jakiś korek, to nie będzie on zbyt długi. Na miejscu w Giraffe center jest mały barek - wybór jedzenia jest słaby, ale zawsze coś można przekąsić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
misiakrp uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Sty 2020 01:36 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
dobra ' tylko jak ogarnąć bolta i ubera bez neta (?),
w Doha żona stała z komórką na zewnątrz ' gdzie łapała sieć wifi a ja stałem gdzie auta podjeżdżały i krzyczała mi nr rejestracyjny ' bo mój kierowca przejechał i zmieniło mi na inny nr rejestracyjny
' podobnie było łapianie ubera z hotelu ' stała pod budynkiem a ja przy jezdni
' tez za 2 razem złapaliśmy ' bo kierowca przejechał a tam co chwile koś wysiadał i wsiadał ;)
masz jakiś patent ? :) W giraf jest free wifi ?
wizę tranzytową długo ogarniałeś na lotnisku czy już wcześniej przez internet sobie zrobiłeś ?
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn 09 Sty 2020 13:08, edytowano w sumie 2 razy
Przecinki - naprawdę robią różnicę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Sty 2020 01:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Zamów sobie Np MTX i będziesz miał SIM przed wyjazdem, już naładowany i gotowy do użycia :)

https://www.mtxc.eu/en/

Załączniki:
mtx.jpg
mtx.jpg [ 132.84 KiB | Obejrzany 3181 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
smarzyk uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 07 Sty 2020 12:37 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
@Antek12 trochę niepokoi mnie skanowanie dokumentów w MTX no i czy dojdzie karta w 2 tygodnie :(
zawsze też może jednak transfer nie zadziałać z tego co czytałem :/
jakaś inna alternatywa zamówienia ubera albo bolta ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 07 Sty 2020 13:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zawsze można kupić na lotnisku lokalną kartę SIM i dokupić najtańszy pakiet danych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Sty 2020 15:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
misiakrp napisał(a):
@Antek12 trochę niepokoi mnie skanowanie dokumentów w MTX
i czy dojdzie karta w 2 tygodnie :(
Transfer też może nie zadziałać z tego co czytałem :/


Obawy rozumiem.
u mnie sim był w około 7 dni roboczych
ale to z 2 lata temu było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Sty 2020 12:40 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
O, widzę, że podobny lot i podobna sytuacja też mnie czeka podczas powrotu z Zanzibaru. O 11:10 ląduję w Nairobi. O 23:50 lot do Francji. Też planuję zrobić Giraffe Center. W necie przeczytałem też, że warto zjeść w knajpie Carnivore. Potwierdzacie to? I ogólnie może jest coś ciekawszego/nieoczywistego do roboty przez te kilka godzin? Z góry dzięki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sty 2020 02:04 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
@Ptehu w jakim terminie wracasz ?
knajpę Carnivore w drodze powrotnej z giraffe można odwiedzić, jak korki którymi straszą wszyscy nie będą tak wielkie ;)
masz jeszcze jakieś opcje ?

Kashpir napisał(a):
Zawsze można kupić na lotnisku lokalną kartę SIM i dokupić najtańszy pakiet danych.

kupowałeś kartę, znasz ceny ?

kombinuje awaryjnie spróbować zamówić ubera z neta lotniskowego o ile załapie zasięg '
a na powrocie, nie wiem czy w giraffe jest free net ' ale może uda się w hotelu obok - giraffe manor
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sty 2020 10:36 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
@misiakrp W Nairobi będę 14.02. Nie załatwiam żadnych lokalnych simów. Liczę na taksówki przy lotnisku lub na odrobinę szczęścia i znalezienie kogoś w podobnej sytuacji do mojej i podzieleniu kosztów :)

Na ten moment to Giraffe jest moją jedyną opcją. Myślałem też o tym safari, które jest niedaleko, ale nie wiem czy 1. starczy mi czasu 2. starczy mi pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Sty 2020 11:31 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
@Ptehu safari możliwe i do zrobienia, tak jak pisałem - ale tanie nie jest. Jedno i drugie nie da się zrobić bo żyrafy zamykają o 17,
taxi sporo liczą sobie w jedną stronę z tego co zrobiłem rozeznanie, najtaniej wychodzi uber ok 990 krs (3 osoby) albo 1400 krs 4 osoby.
Ja będę z familią 4 osoby ' wiec dzielenie kosztów odpada '
no i w innym terminie ' wcześniej niż Ty, więc zdam relację :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Sty 2020 11:42, edytowano w sumie 1 raz
,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Lut 2020 18:35 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
Podróż się udała, na lotnisku w Nairobi zamówiłem Ubera za pomocą darmowego wifi które ma bardzo doby zasięg, prawie sięga do miejsca odbioru wszystkich Uberów, jest to sam środek koła z terminalami, biały namiot (lokalizacja -1.330562, 36.924952) czas jazdy w sobotę koło południa, od momentu zamówienia ubera do Giraffe centre to 1 godzina, były miejscami korki ale trafiłem na zdolnego kierowce i szybko znalazł alternatywną drogę. Samo Giraffe fajne, ubawiłem się jak dziecko z ich jęzorami ;) spędziliśmy tam ok. Koszt trasy w jedną stronę dla auta na 4 osoby to 1560 Khs (61,44 zł) ale były tańsze opcje do 3 osób ok 1070 khs albo nawet motocykle :) Wejście do żyraf osoba dorosła 1500 Khs, dziecko 750 Khs.

Powrót podzieliłem na etapy, Ubera zamówiłem z internetu zapożyczonego od lokalsów, trasa Giraffe do The carnivore restaurant, koszt dla auta na 4 osoby to 700 Khs (27,57 zł) małe auto za 400 ksh, ale tu napotkałem na problem, mimo że przejeżdżaliśmy obok wyznaczonego celu jakieś 2 km, to zamiast skręcić pojechał w przeciwnym kierunku oddalając się znacznie, zagłębiając się w centrum, tłumacząc że to dobra droga i moja mapa google źle pokazuje. Stanowczo i dość nerwowo zareagowałem to zmienił kurs i objechał miasto kierując się do właściwego miejsca robiąc nam poniekąd citi tours ;) jak się okazało za kasę bo anulował kwotę 700 Khs i podał nową którą mi pobrali później 1410 Khs. (55,53 zł) jeszcze na miejscu chciał kasę. :/

Trasa na lotnisko zamówiona za pomocą darmowego wifi w restauracji to czas ok 30 min a koszt 1070 Khs (42,14 zł) kierowca spoko ale cwaniak chiał nas wysadzić na bramkach przed lotniskiem ze mamy poczekać tu na autobus na lotnisko za co mu podziękowałem i powiedziałem że wysiadam dopiero na lotnisku bo tak kurs zamówiłem, to coś tam po marudził coś pod nosem i przejechał bramki i dostarczył do miejsca skąd wyruszyliśmy.

Drobna sugestia: podczas pierwszego lotu przez Kenie proponuje zabrać ze sobą druki vizowe biały i żółty, ze spokojem sobie wypełnić na wakacjach, w drodze powrotnej usprawnią całą procedurę, bo idzie się z nimi od razu do stanowiska urzędnika, robi focie i płaci 20$ (dzieci do lat 16 free i tylko żółtą kartę się wypełnia)

Książeczek na żółtą febrę nie miałem ale też ominąłem kontrolę temperatury którą każdy przechodził bo poszedłem do toalety z całą familią i jak wyszliśmy to już poszliśmy bokiem ;)

Mam nadzieje że jakieś tam wskazówki dałem i pomogą innym z podobnym problemem na transferze w Kenii :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Lut 2020 19:57 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@misiakrp - ile czasu spędziliście u żyraf, bo wycięło to z tekstu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 10 Lut 2020 00:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
@Sudoku
ja byłem 2h ale chyba byłem najbardziej zainteresowany żyrafami z całej rodziny, bo zrobiłem chyba z milion fotek :D , dodatkowo poszliśmy na drugą stronę ulicy na ścieżkę przyrodniczą ale doszliśmy do rzeki i stwierdziliśmy że to nie nasz klimat, bo oprócz drzew i roślin nic ciekawego nie było ;)
więc spokojnie 1h też starczy, nie było dużo ludzi, momentami parę osób,
stwierdzam ze dość rozrzutny jestem bo mogłem wybrać opcje 3h postój a ten dodatkowy wypad na własne życzenie kosztował mnie przeszło 900 zl ;) (wizy, ubery, wejście do zyraf, obiad w restauracji przeszło 270 zl a nie byłem na głównej kolacji gdzie ceny zaczynają się od 3900 Khs )
a jeszcze miałem cwany plan zostać parę h w Paryżu ale familia nie dałaby rady wiec tylko stop 2h :(
i jeszcze jedno, uber uznał reklamację i nadprogramową trasę, mają zrobić zwrot, gdyby kierowca zachował się inaczej i reagował na moje prośby, darowałbym mu ten nadprogramowy citi tour ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 10 Lut 2020 01:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Lut 2020 09:44 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
@misiakrp teraz jestem już na 100% pewien, że dogadywaliśmy sie tez w grupie na facebooku ;)
To mogę odpowiedzieć tutaj, bo tamten post jest już wystarczająco zaśmiecony :D. U mnie też wszystko się udało. Ubera dało radę zamówić bez problemu (40 zł). U żyraf spędziłem jakąś godzinkę - SUPER SPRAWA, zwłaszcza moja żona była zachwycona. Tutaj jeszcze jeden protip ode mnie - nie dało rady płacić dolarami. Albo KESy albo karta. Wybrałem revoluta i wszystko spoko. Na ten szlak koło żyraf też poszliśmy, ale zrobiliśmy go na szybko, bez większego wczuwania się. Z ośordka z uberem mieliśmy tak, że tam niestety internet nie działał, ale poczekaliśmy jakąś minutę na parkingu i złapaliśmy gościa, który akurat przyjechał i wysadził innego turystę. Dogadaliśmy się z nim na 8 USD do Carnivore i tam też nas zawiózł. Samo Carnivore spokojnie mogę polecić. Danie z tego ich słynnego grilla, beef + krokodyl, bardzo na plus. Żona wzięła kurczaka i też był smaczny. Cena wiadomo, turystyczna, ale byłem tego świadomy (ok. 140 zł za 2 porcje + 2 piwa). Stamtąd luźno uber na lotnisko (28 zł) i w sumie żałuję, że nie zaplanowałem czegoś więcej, bo zostało sporo czasu na czekanie i nic nie robienie już na samym terminalu. Z ciekawostek, to fajnie wygląda krajobraz Nairobi. Z jednej strony centrum i wieżowce, a z drugiej sawanna, na której dojrzeliśmy biegające dziko żyrafy :). O guźcach przy randomowych drogach też warto wspomnieć.
Tak czy siak, dzięki za wszystkie rady. Sam Zanzibar też bardzo nam się podobał i tylko utwierdziliśmy się w przekonaniu, że organizowanie tripów na własną rękę, to najlepsze organizowanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 18 Lut 2020 12:53 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
@Ptehu tak to ja :)

mała uwaga, w żyrafach nie ma operacji gotówkowych nawet w KESach, dla lokalsów ichniejsza karta MPESA (na marginesie ceny 400 kes dorosły a dziecko do lat 12- 200 kes) albo karta debetowa/kredytowa ;)
podobnie w barze na terenie żyraf, płatność tylko karta.
Też płaciłem revolutem za wszystko, gotówki nie wymieniałem na lotnisku ani w kantorze, spisał się ;)
Uprzedzałem że będziesz się nudził :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Sty 2024 17:11 

Rejestracja: 30 Sty 2024
Posty: 1
Cześć. Mam pytanie do tych którzy mieli długą przesiadkę w Nairobi wracając z Zanzibaru. Czytałam, że przy opuszczeniu lotniska wracając z Tanzani trzeba się zaszczepić przeciwko żółtej febrze. Podobno może być to spawdzane. Czy ktoś może to potwierdzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 30 Sty 2024 20:22 

Rejestracja: 18 Lis 2019
Posty: 58
Lądowaliśmy samolotem z Dar es Salaam w Nairobi i kolejce do kontroli paszportowej co kawałek była informacja że podróżni z krajów XYZ (w tym z Tanzanii) muszą mieć żółtą książeczkę potwierdzającą szczepienie. Nam nikt tego nie sprawdzał (na wylocie też linie nie sprawdzały), ale nie wiem na ile to reguła.
_________________
zdjęcia i relacje z moich podróży:
instagram.com/kierunek.koniec.swiata
facebook.com/kierunek.koniec.swiata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group