Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Maj 2020 13:10 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Chciałem 13 października popłynąć z Termoli na Wyspy Tremiti.
Niestety Jety już w październiku nie będą pływały z tego co widzę na stronie:
https://www.navlib.it/ita/linee/Dettagl ... sp?idli=41
Chciałem też skorzystać z rejsu łódką wokół S.Domino a skoro nie pływają JETy to też nie wiem czy jeszcze takie rzeczy będą na miejscu oferowane.
Czy ktoś maj jakieś październikowe doświadczenia z tymi wyspami? Ja wiem jak to wygląda normalnie w sezonie bo byłem dwa lata temu ale zastanawiam się to zwykle wygląda tam w pierwszej połowie października. Będę wdzięczny za wszelkie informacje!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 07 Gru 2020 15:20 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Nikt z użytkowników F4F nie zabrał głosu w temacie Tremiti wiec jak rozumiem nie jest on większości piszącej tutaj za bardzo znany. Podziele się więc kilkoma informacjami, które mogą komuś się przydać i będą zachętą do odwiedzenia wspomnianych wysp.
W wyniku zmiany terminu mojego lotu udało mi się dotzreć na Wysypy Tremiti nieco wczesniej niż pierwotnie planowałem bo już dokłądnie 1 października (lot do Bari). Załapałem sie więc jeszcze na jeden z ostatnich dosłownie kursów (ostatni wypływał 4 października) szybkim aliscafo z firmy NLG Navigazione Libera Del Golfo płynącym z Termoli na wyspę San Domino. Kasa biletowa jest w porcie przy samej przystani ale sądzę, ze w sezonie letnim lepiej kupić wcześniej bilety przez internet. Na Tremiti można się też dostać z bliższego im Półwyspu Gargano np. z miejscowości Peschici ale też i np, z wysuniętego najbardziej na wschód Vieste.
Rejs z Termoli kosztował 35 EUR (w dwie strony). Po dopłynięciu na San Domino turyści mogą skorzystać z dodatkowego transferu na wyspę San Nicola aby zobaczyć min. ufortyfikowaną zabudowę klasztorną Santa Maria a Mare, której początki sięgają XI w, w którym to na Wysypy Tremiti przybli benedyktyni z Monte Cassino. Transfer ten kosztuje zaledwie 5 EUR. Polecam jednak skorzystać bogatszej wersji - wycieczki wokół wysp połączonej z w/w transferem. Kosztuje ona 15 EUR i obejmuje 1,5 godz. rejs wokół wysp (trasę zobaczycie na moim filmie poniżej), który kończy się w porcie San Nicola. Tam do wyboru albo 1 albo 2 godziny spaceru po którym z portu zabiera nas kolejna łódka, która przewozi spowrotem na San Domino, gdzie albo resztę czasu przeznacza się na spaceru po wyspie albo jeśłi pogoda sprzyja, plażowanie.
Wyspy są piekne i jeszcze w wielu miejscach czuć na nich dziewiczą przyrodę. Wyczieczka łącznie kosztowała nas 50 EUR ale zdecydowanie były to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Zapraszam do obejrzenia mojego filmu z tej wycieczki, który wzbogaciłem swoim komentarzem. :-)

_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Lip 2021 04:46 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Wiem że to forum o podróżowaniu indywidualnym ale wyspy te można zwiedzić przy okazji programu Gargano z biurem podróży na I z Opola. Wyspy są fajne tylko pilotka na tym wyjeździe poniżej wszelkiej krytyki.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Wrz 2021 08:20 

Rejestracja: 26 Mar 2011
Posty: 560
Loty: 227
Kilometry: 371 198
niebieski
Wyspy Tremiti można zobaczyć też z biurem podróży ALMATUR na wycieczce "Na kraniec włoskiego obcasa".
https://almatur.czestochowa.pl/wycieczk ... .3765.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group