Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Mar 2014 00:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
c.d.

Załączniki:
Komentarz do pliku: panorama z Palatynu
Rzym432.JPG
Rzym432.JPG [ 234 KiB | Obejrzany 1285 razy ]
Komentarz do pliku: Świątynia Saturna na Forum Romanum
Rzym430.JPG
Rzym430.JPG [ 134.62 KiB | Obejrzany 1285 razy ]
Komentarz do pliku: kolejne ujęcie widoku z Plalatynu
Rzym419.JPG
Rzym419.JPG [ 239.9 KiB | Obejrzany 1285 razy ]
Komentarz do pliku: Forum Romanum, po lewej stronie Łuk Sewera
Rzym418.JPG
Rzym418.JPG [ 198.55 KiB | Obejrzany 1285 razy ]
Rzym417.JPG
Rzym417.JPG [ 210.47 KiB | Obejrzany 1285 razy ]
Komentarz do pliku: Łuk Sewera
Rzym416.JPG
Rzym416.JPG [ 246.07 KiB | Obejrzany 1285 razy ]
Rzym415.JPG
Rzym415.JPG [ 202.15 KiB | Obejrzany 1285 razy ]
Rzym414.JPG
Rzym414.JPG [ 178.53 KiB | Obejrzany 1285 razy ]
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#22 PostWysłany: 16 Mar 2014 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
c.d.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Panteon
Rzym434.JPG
Rzym434.JPG [ 196.77 KiB | Obejrzany 1283 razy ]
Komentarz do pliku: na wzgórzu nad Piazza del Popolo
Rzym425.JPG
Rzym425.JPG [ 163.42 KiB | Obejrzany 1283 razy ]
Komentarz do pliku: widok na Rzym znad placu del Popolo
Rzym424.JPG
Rzym424.JPG [ 149.04 KiB | Obejrzany 1283 razy ]
Komentarz do pliku: Piazza del Popolo
Rzym423.JPG
Rzym423.JPG [ 198.92 KiB | Obejrzany 1283 razy ]
Komentarz do pliku: kopuła Panteonu
Rzym420.JPG
Rzym420.JPG [ 162.44 KiB | Obejrzany 1283 razy ]
Komentarz do pliku: Panteon
Rzym437.JPG
Rzym437.JPG [ 178.51 KiB | Obejrzany 1283 razy ]
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 16 Mar 2014 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
I jeszcze kilka ujęć Watykanu z kopuły Bazyliki Św Piotra, lepszej pogody na zwiedzanie nie mogliśmy wymarzyć.

Zrobiliśmy ponad 2000 zdjęć!
Pozostał jeszcze ostatni, 5 dzień, rzymskiej fotorelacji
, zapraszam niedługo

Załączniki:
Komentarz do pliku: Ołtarz Ojczyzny widziany z kopuły Bazyliki Św. Piotra
Rzym429.JPG
Rzym429.JPG [ 135.92 KiB | Obejrzany 1281 razy ]
Rzym427.JPG
Rzym427.JPG [ 255.18 KiB | Obejrzany 1281 razy ]
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 16 Mar 2014 10:22 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Na zwiedzanie zapewne pogoda idealna, jednak do robienia zdjęć mogliście mieć trochę lepszą pogodę, ja będąc na kopule bazyliki miałem widoczność na kilkadziesiąt km, a u Was np. te góry w oddali są już mocno zamglone. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 16 Mar 2014 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Fajnie się patrzy na tę relację. Szczególnie, że sam odbyłem podobną podróż do Rzymu, byłem w tych samych miejscach co Wy i oczywiście zrobiłem masę zdjęć :D Rzym to jest to. Podobnież są w Rzymie podziemia, ale niedotarłem do nich. Jakbyście mogli do nich wejść i porobić zdjęcia to z ciekawością zobaczę jak wyglądają :D
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 16 Mar 2014 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
Jeśli podobało Wam się Koloseum, polecam zobaczyć także Teatro Marcello czyli takie mini Koloseum oraz Stadio Domiziano pod placem Piazza Navona :-):-)
Ciekawym miejscem jest też kościół Kapucynów wraz z kryptą grobową ojców kapucynów gdzie ściany i sufity wyłożone są ludzkimi kośćmi (jest ich tam 4 tysiące). :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 16 Mar 2014 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
ELBE napisał(a):
Fajnie się patrzy na tę relację. Szczególnie, że sam odbyłem podobną podróż do Rzymu, byłem w tych samych miejscach co Wy i oczywiście zrobiłem masę zdjęć :D Rzym to jest to. Podobnież są w Rzymie podziemia, ale niedotarłem do nich. Jakbyście mogli do nich wejść i porobić zdjęcia to z ciekawością zobaczę jak wyglądają :D


Jest wiele podziemnych miejsc do zobaczenia, chociażby wspomniana krypta Kapucynów. Ponadto na via Appia Antica znajdują się katakumby, które można zwiedzać. Również ciekawym przeżyciem jest zobaczenie podziemnych części koscioła San Clemente na via di San Giovanni in Laterano czy katakumb pod kosciołem św Agnieszki przy via Nomentana :-):-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 16 Mar 2014 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
Polecam też Mausoleo di Augusto :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 24 Mar 2014 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
wiele rzeczy nie udało nam się zobaczyć :( Rzym jest piękny. Krypta Kapucynów-muszę to zobaczyć, do Rzymu chętnie powrócę, magiczne miasto. Podziemne bunkry dopisuję również do listy miejsc, które chcę jeszcze odwiedzić w Rzymie. mam nadzieje ze w niedalekiej przyszłości znowu tam będę!

@Davide Kov zaglądałam na http://zagubieniwrzymie.blogspot.com : fajne opisy, zupełnie inaczej to wygląda, jeśli mieszka się tam na miejscu. Będę podczytywać :) do następnej podróży przydadzą mi się na pewno porady.
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 24 Mar 2014 20:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
Jasne, ze zupelnie inaczej kiedy się tu mieszka :-)
Miło mi, że się podobało. Mam nadzieję, że do czasu powtórnego przyjazdu uda mi się zamieścić więcej "spacerów" :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 24 Mar 2014 20:07 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 58
fajna wycieczka! zdjęcia bardzo mi się podobają! jadę tam jesienią, to będę miała jakąś ogólną orientację :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 24 Mar 2014 20:26 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Davide Kov napisał(a):
Jest wiele podziemnych miejsc do zobaczenia, chociażby wspomniana krypta Kapucynów. Ponadto na via Appia Antica znajdują się katakumby, które można zwiedzać. Również ciekawym przeżyciem jest zobaczenie podziemnych części koscioła San Clemente na via di San Giovanni in Laterano czy katakumb pod kosciołem św Agnieszki przy via Nomentana :-):-)

Czy któraś z tych atrakcji jest darmowa, czy jak to w Rzymie trzeba płacić? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Mar 2014 20:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 60
Niestety wszystkie z tych atrakcji są płatne. Darmowe jest wejście do koscioła S. Agnese i San Clemente ale zejście do krypty (w S. Agnese) czy do podziemnych części San Clemente jest już płatne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 24 Mar 2014 23:09 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Davide Kov napisał(a):
ELBE napisał(a):
Fajnie się patrzy na tę relację. Szczególnie, że sam odbyłem podobną podróż do Rzymu, byłem w tych samych miejscach co Wy i oczywiście zrobiłem masę zdjęć :D Rzym to jest to. Podobnież są w Rzymie podziemia, ale niedotarłem do nich. Jakbyście mogli do nich wejść i porobić zdjęcia to z ciekawością zobaczę jak wyglądają :D


Jest wiele podziemnych miejsc do zobaczenia, chociażby wspomniana krypta Kapucynów. Ponadto na via Appia Antica znajdują się katakumby, które można zwiedzać. Również ciekawym przeżyciem jest zobaczenie podziemnych części koscioła San Clemente na via di San Giovanni in Laterano czy katakumb pod kosciołem św Agnieszki przy via Nomentana :-):-)


no i oczywiście podziemia Bazyliki św. Piotra oraz bezpośrednie sąsiedztwo grobu św. Piotra, ale to trzeba rezerwować co najmniej na miesiąc do przodu w Biurze Wykopalisk; mam na myśli nie Groty Watykańskie, tylko coś co jest jeszcze niżej, pod Grotami Watykańskimi, czyli Nekropolie Watykańskie; zdecydowanie polecam :-)

http://www.vatican.va/roman_curia/insti ... 16_en.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 14 Kwi 2014 22:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 74
!!! nekropolie, katakumby-to coś co mnie fascynuje :D nie wiem skąd te upodobania ;) dopisuję do listy miejsc, które muszę zobaczyć przy kolejnej wizycie, dzięki za podpowiedzi :)!

a ktoś był i ma może zdjęcia?
_________________
http://www.cheapdreamtrip.pl/


Ostatnio edytowany przez Roku, 29 Paź 2017 19:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 15 Kwi 2014 08:30 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Akurat w Nekropoliach Watykańskich nie wolno robić zdjęć. Zresztą i oficjalnych zdjęć w sieci jest niewiele. Wrzuć na googla: Vatican Necropolis, trochę można sobie pooglądać ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 36 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group