Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 23 Kwi 2019 20:55 

K O N I E C Z N I E zarezerwujcie sobie ładnych pare godzin na muzea watykańskie!! Skarbnica dzieł, niestety bilet z tego co się orientuje (może już się to zmieniło) trzeba rezerwować z wyprzedzeniem online. Ostatnio jak odwiedzałam Rzym to jeden dzień na dokładne odwiedzenie wszystkich dzieł nie wystarczył i następnego dnia wróciłam, żeby móc jeszcze nacieszyć oko tymi pieknościami
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 28 Kwi 2019 15:58 

Loty: 4
Kilometry: 4 883
Witam.
Bez zakładania nowego tematu.
W wakacje lecę do Rzymu niestety tylko na 2 dni i nie wiem jak to ogarnąć tzn. zwiedzanie.
Przylatuję w niedzielę rano i we wtorek również rano przemieszczam się dalej na południe.
W planach mam (muszę) zobaczyć Koloseum z Forum i Palatynem, i pozostałe darmowe atrakcje typu Panteon, fontanę, schody, ogrody i stadion olimpijski oraz Watykan z tym, że nie tylko plac ale i tez muzea, kaplice i Bazylikę. Wiem troszkę ambitnie no ale chce ...
Pomoże ktoś, zaproponuje, podpowie, wszelkie uwagi mile widziane. Warto kupic karte Roma Pass 48 a moze 72 ? Nocuje w okolicach Stadionu.
Z góry dziękuję
 Relacje PM off  

#83 PostWysłany: 28 Kwi 2019 20:49 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Mi 4 dni w sumie było mało żeby porządnie zobaczyć te wszystkie atrakcje... Bez sensu, co to za przyjemność z biegu przez Muzea Watykańskie poświęcając 0,03 sek na jedno dzieło, później sprint na Kopułę (coś koło chyba 200 schodów :D) pewnie, a następnie taxi żeby "zaliczyć" Koloseum w 25 minut i Palatyn w 40...
Rada? Albo zrezygnuj z czegoś, albo kup porządne buty do biegania i jakiś dobry aparat do selfie ze stabilizacją obrazu w biegu, bo na więcej czasu Ci nie starczy ;) ewentualnie odpuść nocleg - po co spać? :D
Cicha_Woda lubi ten post.

#84 PostWysłany: 28 Kwi 2019 21:13 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Za mało czasu na tak napięty plan, na pewno do większości atrakcji, które wymieniłeś będą duże kolejki i nie ma szans nawet biegiem zobaczenie wszystkiego

#85 PostWysłany: 28 Kwi 2019 22:22 
Awatar użytkownika

Loty: 61
Kilometry: 104 666
srebrny
@TomACM absolutnie odpuść takie tempo.... chłopcy Ci tu dobrze radzą.... Rzym bez pośpiechu należy smakować.....
a centrum to wyłącznie z buta...
 Relacje PM off

#86 PostWysłany: 29 Kwi 2019 08:36 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 94 447
złoty
@TomACM plan bardzo ambitny i zdecydowanie radzę trochę go skrócić tak jak już to piszą przedmówcy. Jeśli jednak chcesz przy nim pozostać to proponuję kolejność zwiedzania na jeden dzień jak na planie poniżej. A drugiego dnia mógłbyś zobaczyć Watykan i Stadion Olimpijski. Moją propozycję zwiedzania układałam raczej z myślą o poniedziałku, ale w niedziele Muzea Watykańskie są zamknięte (za wyjątkiem ostatniej niedzieli miesiąca), więc najwyżej odwrócisz kolejność. I jeszcze sporo zależy od tego co to znaczy "przylatuję rano" - czyli o której? Jeśli będziesz w centrum Rzymu ok. godziny 8 rano to plan jest do zrealizowania. Jeśli o. 10-11 to proponuję zrezygnować z punktu 9 (most i zamek Anioła). Fontanna di Trevi celowo zostawiona na koniec, bo wieczorem, gdy jest podświetlona wywiera większe wrażenie. I naprawdę bym Ci radziła zrezygnować z Muzeów Watykańskich, bo tylko tam można spędzić cały dzień i wszystkiego nie zobaczyć. W niedzielę z rana bym proponowała zobaczyć Bazylikę św. Piotra, z kopułą, katakumbami i ogrodami oraz plac, a potem stadion. I to zdecydowanie wystarczy.
Załącznik:
Rzym 1 dzień.JPG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
tarman lubi ten post.

#87 PostWysłany: 11 Sie 2019 13:07 

Cześć,
jestem w trakcie planowania wypadu i mam kilka pytań odnośnie łączonego biletu do osób, które już zwiedzały te miejsca (Forum Romanum, Palantyn, Koloseum):

1. Wyczytałem, że najlepiej bilety kupić w kasie przy Palatynie. Planuję zwiedzić kolejno Palatyn, Forum Romanum i na koniec Koloseum. Przy zakupie w kasie przy Palatynie będę musiał określić dokładną godzinę wejścia do Koloseum?

1a. Jeśli trzeba określić godzinę to ile mniej więcej liczyć czasu na spokojne zwiedzanie Palatynu i Forum Romanum? Dodam, że nie jestem pasjonatem historii, jednak nie mam zamiaru też przejść szybkim krokiem tych stanowisk archeologicznych.

2. Chciałbym w Koloseum oprócz standardowego zwiedzania wykupić to rozszerzone o podziemia i wyższe poziomy. Z tego co wyczytałem jest to możliwe tylko przy wykupieniu odpowiedniej wycieczki z Przewodnikiem. Jeśli dobrze sprawdzam to online bilety są już niedostępne na wszystkie dni mojego pobytu. Czy jest możliwość w kasie przy Palatynie / Koloseum wykupić taką wycieczkę na miejscu?

3. Jeśli dobrze zrozumiałem to zawsze są dwie kolejki do wejść na te 3 atrakcje: z posiadaczami biletów online, i druga dla kupujących na miejscu. Czy może się zdarzyć tak, że jeśli bilety online są już niedostępne to będzie problem z zakupem ich na miejscu? (np. kwestie przepustowości?)

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi + ewentualne wskazówki :)
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 12 Sie 2019 09:14 
Awatar użytkownika

Loty: 76
Kilometry: 94 447
złoty
Heisenberg napisał(a):
Przy zakupie w kasie przy Palatynie będę musiał określić dokładną godzinę wejścia do Koloseum?

Nie trzeba podawać godziny, ani nawet dnia wizyty w Koloseum - możesz tam pójść o dowolnej godzinie tego samego albo następnego dnia.
Ad. 1a. Myślę, że 2-3 godziny na dość spokojne obejrzenie Palatynu i Forum Romanum powinno wystarczyć dla osób średnio pasjonujących się historią.
Ad. 2 i 3. Nie wiem.
 Relacje PM off  

[ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości