Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 05 Maj 2018 20:22 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Super, dzięki bardzo za nowe podpowiedzi.
Czy orientujecie się czy ten bilet wstępu RomaPass można też użytkować np. na dojazd z lotniska lub do lotniska?
Bo ogólnie miałem kupić bilet na komunikację na 3 dni ale w przypadku jak RomaPass działa na całą komunikację to jest to bezsensu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 05 Maj 2018 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Z i na lotnisko najlepiej dojechać autobusem z Termini ale one nie sa na Roma Pass, nie wiem jak z ichnią komunikacją miejską i dojazdem na lotnisko. Generalnie koszt karty zwracał się juz na samych wstępach do muzeów a komunikacja jest bonusem. My np. od rana pojechaliśmy metrem z hotelu (także okolice Termini) na stację niedaleko wejścia do Circo Maximo i wzdłuż cyrku u stóp Palotyny dotarliśmy do Koloseum i Forum Romanum. Na samo wzgórze Pallotynu potrzebujesz 2-3 h a warto.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 05 Maj 2018 22:37 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Hej, chciałbym poprosić o ocenę, wszelkie sugestie, poprawki do mojego planu zwiedzania:

1 dzień:

CLICK

CLICK

2 dzień:
Dojazd komunikacją do Watykanu
+
CLICK

+ powrót do hotelu na Termini i wyjazd wieczorem na Stadio Olimpico oraz powrót

3 dzień:
Tu jeszcze nie wiem, jak będzie ponieważ w pierwszy dzień zaplanowałem bardzo dużo atrakcji i to co nie uda się zwiedzić w pierwszy dzień pójdzie na trzeci lub zaplanuję tu co innego.

Co Wy na to?
Hotel mam przy stacji centralnej Termini, większość atrakcji jest w pobliżu. Pytanie teraz czy będzie tu potrzebna komunikacja? Na pewno w drugi dzień byłaby wskazana ale w pierwszy według mojego planu może nie być nawet potrzebna...
Zastanawiałem się nad kupnem biletu 3 dniowego lub RomaPass na 42h.
Jestem teraz w poważnej kropce, bo tak naprawdę nie wiem co będzie bardziej się opłacało. Ten bilet RomaPass też średnio może wyjść bo tak naprawdę z atrakcji które zamierzam odwiedzić jest tylko Colosseum + Forum R + Palatyn. - Z tego co wyczytałem bilet na te trzy atrakcje to ok. 14€. Pytanie teraz czy komunikacja miejska pokryje resztę przez te dwa dni?
Bardzo proszę o wszelkie rady i uwagi.


Ostatnio edytowany przez Roku, 06 Maj 2018 18:02, edytowano w sumie 1 raz
poprawienie długich linków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 05 Maj 2018 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Dla mnie ok choć dzień 1 przeładowany i cześć przerzucisz na kolejny lub 3. Nie daleko ust prawdy 150-300 m masz coś na wzór łuku tryumfalnego na 4 słupach, to targ mięsny z czasów rzymskich też fajna atrakcja a omijana przez turystów
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 05 Maj 2018 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Moja rada jest taka, nie planować Rzymu. Po prostu przyjechać, większość atrakcji jest dostępna spacerkiem, bo są w centrum.
Planując i biegając z mapą/GPSem oraz zegarkiem stracicie najważniejsze pierwsze wrażenie La Dolce Vita.
Dajcie sobie luz na to aby spokojnie posiedzieć na schodach hiszpańskich, połazić po sklepach, wypić kawę przy bufecie, wieczorem wino,
spokojnie połazić pozachwycać się, spokojnie i bez zmęczenia.
Rzym jest na tyle blisko i dolot jest ta tyle tani, że jeśli nie jesteście umierający i/lub na skraju bankructwa to przylecicie 2 i 3 raz.

A tak biegnąc z napiętym programem zapamiętacie gorąc, mury, ulice, zmęczenie, smak potu i... rozczarowanie. Bo zaliczycie Rzym a go nie zwiedzicie, nie mówiąc o poczuciu go.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 05 Maj 2018 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
@eskie pierwsza wizyta w Wiecznym mieście taka jest chcesz zobaczyć wszystko, wiem po sobie @Adam88x zaplanował to podobnie do mojego pierwszego razu. Ps. Warto wspiąć się na kopułę bazyliki Św. Piotra wrażenia z wejścia schodami w wnętrzu kopuły i widoczek z balkonu bezcenne :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 05 Maj 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@Dryblas, a Ty myślisz, że skąd ja tak dokładnie wiem, co się czuje po pierwszej wizycie :lol:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 05 Maj 2018 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
W sumie to mnie namówiliscie możne jesienią skocze z piękniejszą połową na dobrą kawę :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 06 Maj 2018 17:43 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Dziękuję Wam bardzo za kolejne porady.
Zapytam jeszcze, co myślicie o kupnie tego RomaPass?
Nie wiem właśnie czy zakupić RomaPass na 42h lub 72h?
Na 72h to może nie bardzo bo po za Colessum to nie wiem gdzie mógłbym iść z tych propozycji tam przedstawionych.
W pierwszy dzień planuje w sumie te Colessum a w drugi wizytę w Watykanie. Do Watykanu będzie potrzebny tratransport publiczny tak samo później z hotelu na Stafio Olimpico. Jak by nie liczyć to potrzebne będą min. 4 przejazdy a możliwe ze cos i w pierwszy dzień by doszło.

Hmm a może na 72 ?
Co byście polecili z atrakcji zawartych w RomaPass oprócz Colosseum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 06 Maj 2018 17:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1409
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
A ja polecam skrótowe linki na Google Maps, bo te pełne rozwalają stronę:
http://goo.gl/maps/KTY1mZwLS1k
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 06 Maj 2018 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Adam88x moim zdaniem zrezygnuj z RomaPass. Pierwszego dnia co najwyżej przejedziesz się metrem z Piazza del Popolo do Termini (bilet jednorazowy za 1,5 euro). Drugiego dnia kup bilet jednodniowy za 6 euro i będziesz mieć ogarnięte przejazdy. Roma Pass 48h kosztuje 28 euro - nawet uwzględniając dwa bilety dobowe i wstęp do Koloseum + Palatyn + Forum Romanum to za te bilety osobno płacisz 26 euro.
I zgadzam się z przedmówcami, że plan na pierwszy dzień jest zdecydowanie zbyt przeładowany. Na Koloseum potrzebujesz 1,5 godziny, a co najmniej godzinę. Na Forum Romanum i Palatyn trzeba liczyć 2,5-4 godziny. Z rzeczy nie uwzględnionych przez Ciebie to dodałabym koniecznie wieczorny spacer wzdłuż Forum Augusta, Forum Trajana do kolumny Trajana - są fajnie oświetlone i zdecydowanie lepiej wyglądają w nocy. Drugiego dnia zdecydowanie polecam pojechać metrem do stacji Ottaviano i stamtąd iść najpierw do Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej, a dopiero potem do bazyliki św. Piotra. A na koniec zostawić Zamek Świętego Anioła i most. I tu bym chyba przeniosła Piazza Navona z pierwszego dnia. Tak by po zobaczeniu Panteonu od razu iść do fontanny di Trevi (ja bym zrezygnowała z obelisku Montecitorio).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 11 Maj 2018 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2018
Posty: 58
eskie napisał(a):
Moja rada jest taka, nie planować Rzymu. Po prostu przyjechać, większość atrakcji jest dostępna spacerkiem, bo są w centrum.

A tak biegnąc z napiętym programem zapamiętacie gorąc, mury, ulice, zmęczenie, smak potu i... rozczarowanie. Bo zaliczycie Rzym a go nie zwiedzicie, nie mówiąc o poczuciu go.


Zgadzam się w 100%! W Rzymie niezbędny jest spokój, czas na posiadówki w knajpach, kluczenie po Zatybrzu, espresso...:)

[...]
_________________
***
Wskazówki podróżnicze, relacje z wypraw - często podane koszty
Citybrejki, wypady w góry, wyprawy rowerowe

https://jadziemlecim.wordpress.com/


Ostatnio edytowany przez Roku, 11 Maj 2018 14:47, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off
Polin lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 27 Mar 2019 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 7
Loty: 53
Kilometry: 76 370
Witam
Za 2 tygodnie wybieram się do Rzymu, a z racji tego że miejsc do zobaczenia jest tam multum, chciałbym bardziej doświadczone osoby poprosić o ocenę mojego planu na zwiedzanie.

Dzień 1 (11.04.2019 - czwartek):
Przylot do Rzymu 16:30 > dotarcie do hotelu > ok. 19:00 krótki spacer po Rzymie, w szczególności chciałbym wtedy po zmroku zobaczyć fontannę di Trevi i schody hiszpańskie.

Dzień 2 (12.04.2019 - piątek):
Muzea Watykańskie > Bazylika św. Piotra (w tym wjazd na górę kopuły + skarbiec) > ogrody watykańskie > zamek Sant Angelo

Dzień 3 (13.04.2019 - sobota):
Koloseum > Palatyn > Forum Romanum > Kapitol >Bazylika Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego > Ołtarz Ojczyzny > Kolumna i Forum Trajana > 18:00 Mecz AS Roma na Stadio Olimpico

Dzień 4 (14.04.2019 - niedziela):
9:30 - Niedziela Palmowa w Watykanie > Termy Karakalli > Bazylika św. Jana na Lateranie

Dzień 5 (15.04.2019 - poniedziałek):
Campo de'Fiori > Piazza Navona > Panteon > Piazza Colonna > 18:00 wylot do Polski

1. Czy mój plan jest wykonalny? Czy może lepiej coś sobie odpuścić, albo coś dodać do tego planu?
2. Czy jest sens oglądania ogrodów watykańskich o tej porze roku ? (bilety wejścia kosztują 33 euro a ulgowy 27 euro)
3. Czy opłaca mi się kupować kartę Roma Pass ? Jak wygląda wejście do muzeów z tą kartą? Jest jakaś osobna kolejka dla osób z tą kartą? Czy mogę tą kartę kupić na miejscu w jakimś kiosku itp, czy lepiej ją kupić wcześniej internetowo? W razie kontroli w komunikacji wystarczy okazać kartę Roma Pass ?
4. Do których z wymienionych miejsc mogę kupić wcześniej bilety przez internet? Wiem, że na pewno do Muzeów Watykańskich. Dla osób z wykupionymi biletami rozumiem że jest osobna kolejka, tak?

Z góry dziękuję za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 30 Mar 2019 20:16 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Dzień 3 najbardziej męczący wg mnie, dodatkowo mecz. Wg mnie nie dasz rady fizycznie
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 01 Kwi 2019 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 89
Loty: 140
Kilometry: 261 091
Podepnę się pod wątek z pytaniem logistycznym.
W którym miejscu wychodzi się z Bazyliki św. Piotra po zejściu z kopuły? Byłam w Rzymie kilka lat temu i coś mi się niejasno majaczy, że po zejściu znalazłam się nie przy kasach, ale po przeciwnej stronie fasady... Nie pamiętam jak to było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 01 Kwi 2019 16:52 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
hmm z tego co kojarze to zjazd windą w pobliżu kas/biura z słuchawkami itp


wg mnie też dzień 3 to masakra... PS. nie wiem, o której wstajesz :) ale biorąc pod uwagę ogrom zwiedzenia + jakiś obiad w międzyczasie, to mecz możesz obejrzeć w tv podczas obiadu :P ale jeżeli lubisz zwiedzanie na szybko, to owszem może dasz rade ;)

przez internet na pewno da się Palatyn+Koloseum itp - tak jest osobna kolejka, ale chyba dłużnej się w niej stało niz jak się kupowało bilet na miejscu :lol:
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 06 Kwi 2019 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
@sprocha

Wychodzisz po lewej stronie mniej więcej po środku.

Co do planu to będąc na świeżo polecam również zmodyfikować dzień 3, z okolic Piazza Venezia masz hektar drogi (bez metra) na Olimpico.

Dodałbym, Bazylikę Św. Pawła za Murami, Watykan przez dziurkę od klucza, "Usta prawdy" i Trastevere.
Odjąłbym Zamek Sant Angelo (chyba że sam punkt widokowy), ogrody (będąc w muzeum można się kawałek po nich przejść), i ja np. nie miałem frajdy ze zwiedzania muzeów watykańskich w dzikim tłumie, a podejrzewam że przed Niedzielą Palmową może być podobnie.
Mnie osobiście nie powaliło Forum Romanum, wszystko masz jak na tacy jak wjedziesz windą na panoramą z Ołtarza Ojczyzny.
Co do Niedzieli Palmowej, to proponuję się rozpytać o wejściówki na plac, bo może ich już nie być.

Kartę Roma Pass kupisz już na lotnisku w informacji turystycznej.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 14 Kwi 2019 07:27 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
czy ktos korzystal z audioguide po polsku?
chcialam kupic online bilety ale przy audiogude wyswietlaja sie rozne jezyki ale polskiego brak

https://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/c/MO ... _po_rzymie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 14 Kwi 2019 08:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Na miejscu kupisz po wejściu np do Koloseum, za bramkami już I kontrola

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
palomino lubi ten post.
palomino uważa post za pomocny.
 
      
#80 PostWysłany: 23 Kwi 2019 20:55 

Rejestracja: 23 Kwi 2019
Posty: 4
K O N I E C Z N I E zarezerwujcie sobie ładnych pare godzin na muzea watykańskie!! Skarbnica dzieł, niestety bilet z tego co się orientuje (może już się to zmieniło) trzeba rezerwować z wyprzedzeniem online. Ostatnio jak odwiedzałam Rzym to jeden dzień na dokładne odwiedzenie wszystkich dzieł nie wystarczył i następnego dnia wróciłam, żeby móc jeszcze nacieszyć oko tymi pieknościami
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group