Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 20 Sty 2017 13:04 
Awatar użytkownika

srebrny
Warto tylko pamiętać, że wszelkie atrakcje biletowane, typu St.Angelo są czynne max do 18-19, niektóre któcej. Wszelkie 'wejścia' trzeba więc planować odpowiednio wcześniej, wieczorem można sobie już tylko popatrzeć jak ładnie oświetlone. I jak pisano wyżej - spokojnie warto wrócic w niektóre miejsca po wieczorem, bo mają swój urok. Campo di Fiori potwierdzam, przed zachodem słońca wszystko pakują, zostaje śmietnik jak po giełdzie na stadionie 10-lecia, można się zniesmaczyć. Za to jest tam na rogu fajny (dość drogi niestety) pub z normalnymi piwami. Pewnie wiesz - ale radzę unikać jedzenia/czy wspomnianych lodów w najbardziej spektakularnych miejscach, jak piazza Navona, czy Campo di Fiori właśnie. Potrafią być średnio dobre i zdecydowanie przedrożone. Wystarczy odejść gdzieś na bok i jest ok. W ścisłym centrum (Panteon i okolice), nie jest aż tak źle, dużo małych uliczek, . może ciut drożej (1-2 Eur na potrawie), ale wszędzie w miare smacznie i porządnie.

Ostatnio edytowany przez BrunoJ, 20 Sty 2017 14:27, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
latoking uważa post za pomocny.

#22 PostWysłany: 20 Sty 2017 13:40 

Dzięki za szybkie odpowiedzi.
Rzeczywiście chyba trzeba trochę 2 dzień zmodyfikować i część przerzucić na inne dni

Wylot z Ciampino mam o 18:20 więc pewnie ok 15 trzeba będzie wyruszać z Rzymu.

Aha i jeszcze jedno: Jak zgrać najlepiej zwiedzanie Watykanu jak rezerwacje na nekropolia Watykańskie mam o 11:15?
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 20 Sty 2017 14:28 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 102 633
złoty
Zdecydowanie proponuję iść na zwiedzanie Bazyliki św. Piotra od godziny 7 rano. Do ok. 10:45 powinno się dość spokojnie dać zobaczyć samą bazylikę, skarbiec (osobny bilet wstępu) oraz kopułę, a potem zostawić ewentualne bagaże w przechowalni i iść do Ufficio Scavi. Zwykły poziom podziemi można zobaczyć już po zwiedzeniu Nekropolii, gdyż tam się kończy ta trasa. A potem już tylko zwiedzanie Muzeów Watykańskich :D
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

#24 PostWysłany: 20 Sty 2017 15:02 

o 7 rano? powiedz to mojej żonie :D

o 7 pewnie się nie uda ale może na 8 zdążymy :)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#25 PostWysłany: 20 Sty 2017 15:44 
Awatar użytkownika

złoty
Sama też nie lubię wstawać przed słońcem :D, ale naprawdę wrażenie bycia "samemu" w tej ogromnej bazylice moim zdaniem jest bezcenne :P
A z praktycznego punktu widzenia, to kolejki do kontroli bezpieczeństwa są wtedy minimalne i nie traci się na nie czasu. Najważniejsze jednak by wyjazd był przyjemnością dla wszystkich jego uczestników, więc rozumiem, że kompromisy są nieuniknione.
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

#26 PostWysłany: 20 Sty 2017 15:56 
Awatar użytkownika

srebrny
To zdążcie na 7:45, żeby mieć te 5-10 minut na kontrolę i o 8:00 wchodzić do środka. Włosi są praktyczni - mało ludzi = mało bramek otwartych = zawsze jest jakaś kolejka, im później tym gorzej, szczególnie jak już dobiją zorganizowane grupy. Kopuła to pełna godzina, zakładając że trochę się rozglądacie, ale powinno się udać rano jak @‌Cicha_Woda‌ sugerowała. I oczywiście zakładając że sprawnie drepcecie po schodach ;-) Trzeba stać w osobnej kolejce po bilety, jeśli jest bardzo długa, to wstrzymują ludzi, żeby się u góry nie zatkało, chociaż spotkałem się z tym tylko w miesiące wakacyjne, więc nie powinno być raczej problemu.

Edit: zmiana referencji, na szybko z telefonu pomieszałem.

Ostatnio edytowany przez BrunoJ, 20 Sty 2017 22:23, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.

#27 PostWysłany: 20 Sty 2017 22:06 
Awatar użytkownika

złoty
@‌latoking‌
latoking napisał(a):
Bazylika Matki Bożej Ołtarza Niebiańskiego – Colosseum – Forum Romanum – Palatyn

Tu proponuję zmienić kolejność zwiedzania ze względu i na krótszą drogę do przejścia i krótsze kolejki do wejścia. Na mapce jest to lepiej wytłumaczone ;)
Załącznik:
Kolejność zwiedzania.JPG

BrunoJ napisał(a):
Campo di Fiori potwierdzam, przed zachodem słońca wszystko pakują, zostaje śmietnik jak po giełdzie na stadionie 10-lecia, można się zniesmaczyć.

@‌BrunoJ‌ Całkowita racja! Dodam tylko, że w soboty (przynajmniej w lutym) targ na Campo di Fiori kończył się wcześniej i ok. 14 działał już tylko na pół gwizdka. Na samym targu polecam kupić sobie wyciskanego na własnych oczach soku z pomarańczy albo z granatów. To świetna bomba witaminowa, a do tego pyszna 8-)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#28 PostWysłany: 20 Sty 2017 22:19 
Awatar użytkownika

srebrny
Super mapka. Ostatnio jak byłem to się dałem zmylić przez te płoty od budowy metra i zrobiłem sobie spacer do "zielonego" wyjścia spod Koloseum. Podobnie jak wielu innych, bo nie byłem jedyny który się tam odbił...
Cicha_Woda lubi ten post.

#29 PostWysłany: 20 Sty 2017 22:24 

Dzięki wielkie za tę mapkę. super mi to ułatwi, bo na google maps pokazywało mi tylko wejście od strony Collosseum
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 20 Sty 2017 22:51 
Awatar użytkownika

złoty
Ja rok temu też przerobiłam te "kilometry" nogami :lol: to teraz jestem mądrzejsza (troszeczkę) i dzielę się swoim doświadczeniem.

@‌latoking‌
Przypomniało mi się jeszcze, że obok Panteonu jest Bazylika Santa Maria sopra Minerwa, z ciekawym, malowanym sklepieniem gotyckim. Przed nią stoi niewielki obelisk niesiony przez słonia z wyjątkowo długą trąbą. To dość znana rzeźba Berniniego.
 Relacje PM off
latoking lubi ten post.

#31 PostWysłany: 20 Sty 2017 23:00 

platynowy
a w srodku tej bazyliki jest m.in rzezba michala aniola, ot tak. mozna tez wyjsc tylnym wyjsciem, obok tej rzezby.

tuz obok panteonu jest bardzo popularna kawiarnia, z niby najlepsza kawa w Rzymie, niby...
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

#32 PostWysłany: 20 Sty 2017 23:01 

Cicha_Woda
dzięki wielkie za wszystkie wskazówki, na pewno się przydadzą i ułatwią ziedzanie
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 21 Sty 2017 12:19 
Awatar użytkownika

Loty: 114
Kilometry: 129 850
srebrny
Ta kasa przy wejściu na Palatyn ma adres Via San Gregorio 30 jakby ktoś chciał w mapy wpisać:) W moim przypadku nie było tam w ogóle kolejki.

#34 PostWysłany: 21 Sty 2017 13:46 

Multimedialne Szopki Bożonarodzeniowe też są dużą atrakcją Rzymu. Na filmie szopka w kościele Karmelitów:

PM off  

#35 PostWysłany: 21 Sty 2017 13:50 
Awatar użytkownika

srebrny
Ale w lutym juz nie będzie raczej.

#36 PostWysłany: 21 Sty 2017 17:00 

Będzie w lutym szopka
 PM off  

#37 PostWysłany: 23 Sty 2017 16:02 

Higflyer napisał(a):
Multimedialne Szopki Bożonarodzeniowe też są dużą atrakcją Rzymu. Na filmie szopka w kościele Karmelitów:

Szopka przy Cavallegeri 5 jest czynna cały rok więc nie ma obaw, że będzie zamknięta w lutym.
 PM off  

#38 PostWysłany: 25 Sty 2017 14:40 

Witam,
My lecimy w piątek, wracamy w poniedziałek rano WAW-CIA-WAW
Na zwiedzanie mamy 2 pełne dni

Plan jako tako ustalony, ale jeszcze mam jedno pytanie w temacie wejścia do Koloseum, bilet kupujemy dziś online, którędy mamy wejść, żeby ominąć kolejki itd ?
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 25 Sty 2017 16:59 
Awatar użytkownika

Loty: 114
Kilometry: 129 850
srebrny
To jest ta sama kolejka tylko rozdzielona taśmą. Po jednej stronie ludzie z biletami, po drugiej bez. Przy czym np. w moim przypadku (w zwykły dzień stycznia ub.r. około 13.00) kolejka dla ludzi z biletami też była na jakieś 20-30 minut.

#40 PostWysłany: 25 Sty 2017 18:21 

Na krótki wyjazd jest dobra trasa koleżanki @kredki
"Z Via del Corso, owszem, to może być dobry pomysł, idąc od Piazza del Popolo będziesz mijał kolejno Ara Pacis (i mauzoleum Augusta) po prawej, Schody Hiszpańskie (Via dei Condotti) po lewej, dalej Montecitorio (Parlament) po prawej, Piazza di Pietra (budynek Giełdy ze starożytnymi kolumnami na fasadzie, zwykle ładnie oświetlony), Fontanna Di Trevi mniej więcej na tej samej wysokości, ale po lewej, później możesz iść prosto do Piazza Venezia, a stamtąd do Koloseum. Lub z Piazza di Pietra podejść do Pantheonu, a później przejść na Piazza Navona (Fontanna czterech rzek) i kontynuować w stronę Watykanu."
Już na początku trasy można bezpłatnie podziwiać dzieła: Rafaela, Caravaggia i Pinturicchia www.niebieskaplaneta.pl/index.php/19-rzym.
 PM off  

[ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość