Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lis 2014 17:55 

Witam,

bardzo proszę o radę na temat wyboru bardziej atrakcyjnego miejsca. W połowie listopada lecę na parę dni do Bergamo m.in. chciałabym zwiedzić albo jezioro Como (miejscowość LECCO) bądź wybrać się pociągiem nad morze do Genovy? Proszę o pomoc i rady, które miejsce lepsze w miesiącu listopad :)

Pozdrawiam :)
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 05 Lis 2014 18:14 
Awatar użytkownika

Zbanowany
rzuć monetą! ;)
w listopadzie to może lepiej genove (nie bylem) bo dzień krótki a wieczorami nad como to tylko knajpy pozostają.
Ashka lubi ten post.

#3 PostWysłany: 05 Lis 2014 18:27 
Awatar użytkownika

Loty: 194
Kilometry: 323 053
niebieski
Zdecydowanie polecam Genuę. Byłem rok temu w podobnym terminie, ostatni tydzień listopada i co prawda nie byłem nad Como, ale byłem nad Gardą w małej mieścinie Padenghe sul Garda. Wszystko tam piękne i urocze, aczkolwiek w lato, ew. do października. W listopadzie dużo knajpek zamkniętych i do tego ciężko tam się poruszać bez auta. Na pewno Como, czy Garda są warte odwiedzenia w lato, ale późną jesienią czy zimą bliskość Alp powoduje, że pogoda jest słaba ( u nas padało) i ciężko znaleźć sobie aktywność nie mając możliwości szybkiego poruszania się. A Autobusy, którę łączą wioski wokół Gardy nie kursują szczególnie często.
Ew. Jeśli chcesz blisko Bergamo to może Brescia, byłem co prawda tylko chwile tam, ale miasto na pewno jest warte odwiedzenia. Ale według mnie spędzanie tam dłużej niz 2 dni mija się z celem.
Genua, na pewno jest dużo większa niż Brescia i ma wiecej atrakcji. Knajpki, foccacerie i inne miejscówki, gdzie można coś zjeść, wypić. Poza tym wąskie uliczki w ścisłym centrum są rewelacyjne, nie czułem się tam narażony na jakiekolwiek zagrożenia, o których można przeczytać i którymi straszą. Do tego w Genui piękne słoneczko i w miarę ciepło. Do tego miłe połącznie górek i morza. Warto przejść sie do portu, ale najlepiej zdecydowanie zapuścić się w te małe uliczki.
Co do jakichs atrakcji muzealnym itp. to pamietam, ze było coś ala Oceanarium ,ale cena oscylowała w okolicach 20 euro, wiec sporo.
Jeśli chcesz coś blisko Bergamo to chyba lepszym wyborem byłby Turyn, albo Werona ( choć tam nie byłem więc ciężko coś mi o tym mieście napisać szczególnego i indywidualnego).

#4 PostWysłany: 05 Lis 2014 19:40 

dziękuje Wam za odpowiedź, będę musiała jeszcze porządnie przemyśleć swoje plany bo od początku obstawiałam na jezioro COMO :) co prawda na Gardzie byłam i nie zrobiła na mnie szczególnego wrażenia... Pytanie, czy nad morzem w Genui o tym czasie trwa nadal sezon dla turystów ? :)
Robaku a o jakich zagrożeniach ludzie piszą w Genui?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 05 Lis 2014 20:41 
Awatar użytkownika

niebieski
Czy pytasz o to czy idzie się w morzu kąpać? Do zmarzluchów nie należę, ale ja bym się raczej nie odważył. temp. w okolicach 15 stopni i słoneczko jest, ale morze raczej chłodne. Poza tym w samej Genui nie ma plaż, albo ja ich nie spotkałem, tak więc żeby poplażować to pewnie trzeba by było uciec z miasta. Ale słońce już tak mocno nie grzeje, mimo to jest bardzo przyjemnie.

Ja się naczytałem informacji, że w tych malutkich uliczkach starego miasta ( polecam zerknac na google view) roi się od zlodzei, handlarzy narkotyków i prostytutek, ze nie polecają wchodzić tam samemu itp. No ja hotel mialem w Genui własnie w takiej małej uliczce i przez 3 dni, nic mnie niemiłego nie spotkalo. Do tego te małe uliczki są bardzo urokliwe. Małe foccacerie, pizzerie, bary, sklepiki itp.
Ashka uważa post za pomocny.

#6 PostWysłany: 05 Lis 2014 21:08 

miałam na myśli czy knajpki i restauracje są pootwierane, oczywiście kąpać się w takiej temperaturze nie mam zamiaru :) dobrze wiedzieć, że w Genui nie ma plaż, tego nie wiedziałam więc chyba jednak pójdę w kierunku wyprawy nad jezioro Como:) po zdjęciach widać, że to bardzo urocze miejsce a szczególnie miejscowość Como, Lecco, Bellagio. Natomiast do Genui wybiorę się latem, oczywiście również po zdjęciach widać, że to piękne miasto ale jeśli chodzi o klimat typowo włoskiego miasteczka z wąskimi uliczkami to nasycę się Bergamo:) Dzięki.
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 05 Lis 2014 21:43 
Awatar użytkownika

Zbanowany
nad como o 17 już będzie ciemno!
jeśli preferujesz spędzać wieczory w knajpce przy kieliszku amaretto to idealne miejsce. ;)

#8 PostWysłany: 05 Lis 2014 22:18 
Awatar użytkownika

Loty: 147
Kilometry: 330 489
Jeśli miałaby decydować uroda miejsca - wybierz Como. Lecco to malutkie miasteczko blisko do uroczych Menaggio, Bellagio i Varenny. A Genua : nie powaliła mnie swoją urodą - ale jak właściwie każde Włoskie miasto trzyma poziom :) Zagrożenia żadnego nie odczuwałem. Akwarium ładne ale widziałem ciekawsze w innych miejscach.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 05 Lis 2014 22:34 

Loty: 48
Kilometry: 101 952
Zdecydowanie Como i okolice. Łatwy dojazd i przepiękne widoki. :)

#10 PostWysłany: 05 Lis 2014 23:49 
Awatar użytkownika

niebieski
no własnie Genua nie jest szczególnei turystyczna, wiec z pootwieranymi knajpkami problemu nie będzie. ale obadaj to czy w tych małych miasteczka będą pootwierane miejsca w takim terminie. Bo Ci co chwalą to może mają doświadczenia z ciepłych miesięcy, no ja nie moge polecić wybrzeza Gardy bo po prostu tam wszystko jest praktycznie poza sezonem zamknięte.
I jeszcze jedna kwestia wąskie uliczki Bergamo to zupelnie inna kwestia niż wąskie uliczki Genui.

[ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości