Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następna
Autor Wiadomość
#721 PostWysłany: 14 Lis 2023 15:18 

A orientuje się ktoś może, którym przewoźnikiem dojadę jak najszybciej do dowolnej stacji metra?
 Relacje PM off  

#722 PostWysłany: 14 Lis 2023 15:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 472
Kilometry: 745 666
Nie wiem jak inni przewoźnicy, ale SIT bus shuttle ma przystanek Circonvallazione Aurelia - stamtąd jest kilka kroków do metra Cornelia. Kiedyś skorzystałem z tej przesiadki udając się w okolice metra Ottaviano.

#723 PostWysłany: 14 Lis 2023 16:12 

Dzięki ;) Ale według strony przewoźnika to aż 40 minut. A czy jest może coś szybszego, ktoś zna?
 Relacje PM off  

#724 PostWysłany: 14 Lis 2023 16:55 

złoty
@rojasQ Nieszczęśliwie ci się trafiło z tymi robotami torowymi. Ja mam dla ciebie propozycję z "głębszej części księgi czarnej magii". Wsiadasz w autobus Cotral zaraz przy wyjściu z lotniska i jedziesz nim do przystanku końcowego EUR Magliana . Tam masz przesiadkę "drzwi w drzwi" do metra. Bilet kosztuje 2,80 EUR.
Na czym polega ten wyższy poziom wtajemniczenia? O tym połączeniu nie przeczytasz u blogerów bo oni przepisują materiały wcześniej przeczytane i nie wiedzą, że do lotniska docierają też autobusy typu polski PKS dla lokalnej ludności. Bilet na to połączenie kupisz albo w jednej kawiarni na lotnisku (jest to kartonik z paskiem magnetycznym wkładany do kasownika) albo w koszmarnej aplikacji przewoźnika. Musisz samemu wiedzieć wcześniej z którego przystanku autobus odjeżdża ten autobus bo próżno szukać na lotnisku jakiś znaków i wskazówek. Ja już znajdziesz przystanek to najczęściej podjeżdżają od razu dwa autobusy (jeden do EURa, drugi do Lido di Ostia) i trzeba się pytać kierowcy gdzie jedzie bo ten lubi zapomnieć ustawić kierunek na wyświetlaczu.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
FUX uważa post za pomocny.

#725 PostWysłany: 14 Lis 2023 17:13 

@KL_user no właśnie, a co sądzicie o dojeździe do Lido di Ostia? (np. Lido Nord) i stamtąd dowiedziałem się właśnie, że jeździ metro naziemne w kierunku Rzymu i stamtąd można już sobie jechać dalej.
Nie ukrywam, że preferuję bardziej pojazdy "torowe", bo zwyczajnie spędzenie dłuższej chwili w autobusie kończy się tym, że jest mi po prostu mega niedobrze.. :)
 Relacje PM off  

#726 PostWysłany: 14 Lis 2023 17:25 

złoty
@rojasQ To też jest bardzo dobre rozwiązanie (nawet jeszcze tańsze). Tylko tutaj trzeba się dobrze "wstrzelić z rozkładem" bo ile pamiętam autobus do Lido di Ostia jeździ tylko raz na godzinę. W Lido di Ostia wsiadasz do kolejki podmiejskiej i na stacji EUR przesiadasz się do metra na tym samym peronie.

Z rozwiązań popularnych (tak jak robi cały tłum ludzi) to jedziesz autobusem SITu i wysiadasz z niego tuż pod Watykanem. I tam możesz od razu skierować swe kroki do tramwaju nr 19 i odbyć przejażdżkę 75 letnim wagonem.
 Relacje PM off
rojasQ lubi ten post.
rojasQ uważa post za pomocny.

#727 PostWysłany: 14 Lis 2023 23:42 

srebrny
Pozwolę sobie zwrócić uwagę, że w tym wątku kombinacja z Cotralem zawsze była polecana jako jedna z najlepszych. Już pierwszy post o tym mówi. Najdziwniejsza w tej podróży jest ograniczona dostępność biletów na Cotral - tylko w jednym Tabaku i trzeba wiedzieć, którym. To jak jak z biletami zintegrowanymi, zawierającymi strefę podmiejską. Takie bilety-widmo. W cennikach są, a nigdzie się z nimi nie spotkałem.
 Relacje PM off
rojasQ lubi ten post.

#728 PostWysłany: 15 Lis 2023 09:28 

Dziękuję Panowie. W takim razie w ten sposób spróbuję. Odnośnie biletów to widziałem, że można zakupić bilet w ich aplikacji także spróbuję.
A czy ktoś wie gdzie można znaleźć jakiś rozkład jazdy tych kolejek z Lido di Ostia w stronę Rzymu? :) Szukam ale nie jest łatwo coś się dowiedzieć o tych połączeniach.
 Relacje PM off  

#729 PostWysłany: 15 Lis 2023 10:27 

Rozkład też masz w aplikacji Cotral: Schedule -> Trains
 Relacje PM off

#730 PostWysłany: 15 Lis 2023 10:56 

złoty
@rojasQ Ta linia działa jako Metro więc kursuje co kilka minut. Mapa Google i aplikacja Moovit na urządzenia mobilne mają aktualne rozkłady dla Rzymu zarówno dla ATACu jak i Cotrala.
 Relacje PM off

#731 PostWysłany: 16 Lis 2023 18:41 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Wszystko jest w tym wątku. Ostatnio byłem w Rzymie w lutym 2018, Cotral to była najtańsza opcja, bo bilet kupiony na lotnisku upoważniał tez do metra o ile się nie myle, sama jazda z lotniska do jakiejs tam stacji metra w Rzymie (chyba Piramide) to póltora godziny, no ale za 1,5 euro to chyba warto. Flumicino - Lido di Ostia - Piramide. Bilety w kawiarni, trzeba miec jakis zapas czasowy zeby ja znaleźć, u kierowcy 7 EURO !!!!!!! nie wiem jak to dzis wyglada, Leonardo najszybsze, i najdrozsze, nie jechalem.
 Relacje PM off  

#732 PostWysłany: 16 Lis 2023 19:03 

Bilet na autobus przez internet można kupić za 6 euro, który jedzie 50 minut do Termini, metro w Rzymie do przyjaznych i czystych nie należy, jak w kopalni. Dorzuciłbym te 4,5 euro.
 PM off  

#733 PostWysłany: 17 Lis 2023 08:29 

srebrny
DonCorrado napisał(a):
Wszystko jest w tym wątku. Ostatnio byłem w Rzymie w lutym 2018, Cotral to była najtańsza opcja, bo bilet kupiony na lotnisku upoważniał tez do metra o ile się nie myle, sama jazda z lotniska do jakiejs tam stacji metra w Rzymie (chyba Piramide) to póltora godziny, no ale za 1,5 euro to chyba warto. Flumicino - Lido di Ostia - Piramide. Bilety w kawiarni, trzeba miec jakis zapas czasowy zeby ja znaleźć, u kierowcy 7 EURO !!!!!!! nie wiem jak to dzis wyglada, Leonardo najszybsze, i najdrozsze, nie jechalem.

Są jeszcze pociągi.
 Relacje PM off  

#734 PostWysłany: 17 Lis 2023 09:28 
Awatar użytkownika

Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Właśnie wróciłem z Rzymu.
Najtańsza opcja to zakup biletu przez internet u przewoźnika Romeairportbus ,za bilet w dwie strony zapłaciłem 9,90€.
Autobusy jeżdżą co godzinę z Terminala 3, po wyjściu z T1 trzeba się kierować w prawo.
Ostatni z Termini na lotnisko odjeżdża o 23(nie ma autobusu o 22).
Autobus jedzie 30-40 min.
https://romeairportbus.it/
2 ludzi uważa post za pomocny.

#735 PostWysłany: 17 Lis 2023 16:00 

W prywatnej wiadomości z chęcią przekażę kontakt do miejscowych kierowców, którzy z Fiumicino zawożą Vanem 9 osobowym do centrum za 10/15 euro za osobę. Warunek-musi się zebrać minimum 6 osób.
 Relacje PM off  

#736 PostWysłany: 20 Lis 2023 17:00 
Awatar użytkownika

Loty: 389
Kilometry: 425 738
niebieski
Gdyby ktoś, tak jak ja, planował po przylocie od razu jechać Flixbusem ze stacji Roma Tiburtina.

Wspominany w tym temacie pociąg regionalny z lotniska do Roma Tiburtina bywa wyłączany z ruchu, warto sprawdzić dokłądny dzień na rozkładzie.

Inna mało przyjemna rzecz: kolejki do Terravision potrafią być bardzo długie, ludzie wpychają się przed kolejkę, mimo biletu na konkretną godzinę i tak można skończyć w autobusie podstawionym 20 minut później.

Ostatnio edytowany przez Djorkaeff, 20 Lis 2023 20:05, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.

#737 PostWysłany: 20 Lis 2023 18:53 

złoty
@Djorkaeff To co piszesz zupełnie kłóci się z rozkładem jazdy np.
Załącznik:
Screenshot_20231120-184357_copy_600x856.jpg
Może w ten dzień były jakieś roboty torowe i połączenie było wykonywane autobusem albo z przesiadką 🤔.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
obibok lubi ten post.

#738 PostWysłany: 20 Lis 2023 19:49 

srebrny
Post #719.
 Relacje PM off  

#739 PostWysłany: 20 Lis 2023 20:02 
Awatar użytkownika

Loty: 389
Kilometry: 425 738
niebieski
Przed napisaniem posta, oprócz swoich doświaczeń z wczoraj, sprawdziłem dla przykładu niedzielę 17 grudnia. Tam nie widzę żadnych bezpośrednich regionale. Włoskie rozkłady i planowanie połączeń potrafią być bardzo męczące. :)

#740 PostWysłany: 20 Lis 2023 23:03 

srebrny
Ja zawsze mówię, że po dwóch tygodniach urlopu we Włoszech, analizowania rozkładów jazdy i porównywania ze stanem rzeczywistym, mniej z tego rozumiem, niż przed wyjazdem. Co ciekawe, w Grecji czy na Cyprze tak nie mam. Jak już się uda znaleźć rozkłady i je zrozumieć, to wszystko śmiga jak w zegarku.
 Relacje PM off
Djorkaeff lubi ten post.

[ 753 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Google Adsense [Bot] oraz 2 gości