Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Kwi 2010 22:28 

Rejestracja: 18 Kwi 2010
Posty: 8
witam ,
czy ktoś może mi powiedzieć, czy godzina wystarczy na przesiadkę z samolotu WizzAir do Ryanair w Bergamo ?
Wizz przylatuje do Bergamo 8.45, a Ryanair wylatuje do Madrytu 9.40 ; w obydwu przypadkach odprawa online ale mamy bagaże rejestrowe. Czy te 55 minut starczy ? Czy zbyt duże ryzyko i lepiej przebukować bilety ? (Ryan ma jeszcze tego samego dnia 2 loty do Madrytu)
z góry dzięki !
Lukas
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 30 Kwi 2010 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
zenonkliszko napisał(a):
witam ,
czy ktoś może mi powiedzieć, czy godzina wystarczy na przesiadkę z samolotu WizzAir do Ryanair w Bergamo ?
Wizz przylatuje do Bergamo 8.45, a Ryanair wylatuje do Madrytu 9.40 ; w obydwu przypadkach odprawa online ale mamy bagaże rejestrowe. Czy te 55 minut starczy ? Czy zbyt duże ryzyko i lepiej przebukować bilety ? (Ryan ma jeszcze tego samego dnia 2 loty do Madrytu)
z góry dzięki !
Lukas

z doswiadczenia wiem, ze na bagaz rejestrowany mozna czekac 10 minut, a mozna nawet ponad pol godziny. Pamietam jak wracałem z egiptu czarterem - 30 minut czekania na bagaz, a wcale nie odebralem go ostatni... Do tego pamietaj, ze godzina odlotu to godzina odlotu - w samolocie bedziecie pare(nascie) minut wczesniej. Do tego check in..

Ciezka sprawa. Ja osobiscie bym nie ryzykowal, nawet przy samym podrecznym bym mial watpliwosci, aczkolwiek bardzo obeznanym "lotnikiem" to ja nie jestem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Kwi 2010 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Mar 2010
Posty: 350
niebieski
IMHO za duże ryzyko, odebranie bagażu, odprawa zamykana pewnie z 0.5h wcześniej, do tego możliwe opóźnienie WizzAir'a. Szansa jakaś jest, ale jak już napisano, nawet z samym bagażem podręcznym może czasu zabraknąć jeśli tylko jedna rzecz pójdzie nie wg planu, a co dopiero z bagażem rejestrowanym - tu ryzyko jest znacznie, znacznie większe.
_________________
Image
Relacja z Maroka (2018)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Maj 2010 07:44 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 507
Kilometry: 1 172 588
Bez szans.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Maj 2010 09:40 

Rejestracja: 18 Kwi 2010
Posty: 8
Dzięki, tego się właśnie obawiałem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Maj 2010 12:58 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
To ja żeby nie zakładać innego tematu zapytam ile potrzeba orientacyjnie czasu żeby przejechać z lotniska Mediolan(Malpensa) do lotniska w Bergamo?
Pytam ponieważ fajna przesiadka jest wracając z Malty (Malta-Malpensa(easyJet) i Bergamo-Wrocław(wizzair)np 15.06 za 116zł :) )i jest niecałe 6h na przedostanie się na z lotniska na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Maj 2010 21:43 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
malyczak napisał(a):
To ja żeby nie zakładać innego tematu zapytam ile potrzeba orientacyjnie czasu żeby przejechać z lotniska Mediolan(Malpensa) do lotniska w Bergamo?
Pytam ponieważ fajna przesiadka jest wracając z Malty (Malta-Malpensa(easyJet) i Bergamo-Wrocław(wizzair)np 15.06 za 116zł :) )i jest niecałe 6h na przedostanie się na z lotniska na lotnisko


Wystarczy z dużą rezerwą. Najdalszy odcinek to Bergamo-Mediolan i czas poniżej godziny. Malpensa-Mediolan szybciej. A Bergamo - lotnisko to kawałek. Doliczając oczekiwanie na transport, ew. odbiory bagażu, check-in itd nie będzie żadnego stresu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 26 Maj 2010 17:33 

Rejestracja: 26 Maj 2010
Posty: 14
Hej!

A ja przypnę się do tego tematu.

Mam pewnie jedno z głupszych pytań na tym forum, ale spróbować nie zaszkodzi.

W wyniku pomyłki będę miał na przesiadkę w bergamo 10 minut. Bagaż tylko podręczny. Czy jest najmniejsza szansa, żeby w 10 minut się wyrobić? Czy odprawę zamykają w godzinę odlotu, czy wcześniej? Jestem prawie pewien, że nie ma szans na przesiadkę :P.

Dlatego jeszcze jedno pytanie, czy lecąc wizzem do mediolanu z gdańska (czy innego lotniska w Polsce) zdarzyło wam się być wcześniej?

Pewnie i tak kupię kolejny bilet, na inną datę...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 26 Maj 2010 18:10 

Rejestracja: 13 Mar 2010
Posty: 202
niebieski
Praktycznie żadnych szans (no chyba że ten drugi lot by się znacznie opóźnił, ale to bardzo mało prawdopodobne). Dodatkowo wizz (przynajmniej na trasie KTW-BGY) lubi się spóźniać.
Wg mnie 40-45 min. na przesiadkę to minimalne minimum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 26 Maj 2010 18:39 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 839
niebieski
weatherwax napisał(a):
Hej!

A ja przypnę się do tego tematu.

Mam pewnie jedno z głupszych pytań na tym forum, ale spróbować nie zaszkodzi.

W wyniku pomyłki będę miał na przesiadkę w bergamo 10 minut. Bagaż tylko podręczny. Czy jest najmniejsza szansa, żeby w 10 minut się wyrobić? Czy odprawę zamykają w godzinę odlotu, czy wcześniej? Jestem prawie pewien, że nie ma szans na przesiadkę :P.

masz 10 minut od przylotu do zamknięcia odprawy czy do odlotu? jak do zamknięcia odprawy to masz marne szanse jak do odotu to bez szans, odprawę zamykają na pół godziny przed odlotem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 26 Maj 2010 20:08 

Rejestracja: 27 Sty 2010
Posty: 184
osiek napisał(a):
weatherwax napisał(a):
Hej!

A ja przypnę się do tego tematu.

Mam pewnie jedno z głupszych pytań na tym forum, ale spróbować nie zaszkodzi.

W wyniku pomyłki będę miał na przesiadkę w bergamo 10 minut. Bagaż tylko podręczny. Czy jest najmniejsza szansa, żeby w 10 minut się wyrobić? Czy odprawę zamykają w godzinę odlotu, czy wcześniej? Jestem prawie pewien, że nie ma szans na przesiadkę :P.

masz 10 minut od przylotu do zamknięcia odprawy czy do odlotu? jak do zamknięcia odprawy to masz marne szanse jak do odotu to bez szans, odprawę zamykają na pół godziny przed odlotem



Te pół godziny to tylko info na bilecie. W praktyce zamykaja ok 10-15 min przed odlotem. Poza tym mowa nie tyle o odprawie (check-in), co o boardingu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 26 Maj 2010 20:56 

Rejestracja: 26 Maj 2010
Posty: 14
No właśnie tak mi się wydawało, że zamykają na te 10 minut przed odlotem. Ale to i tak za duże ryzyko, do bergamo musiał bym dolecieć przed czasem, żeby zdążyć. No nic, dzięki w utwierdzeniu mnie w przekonaniu, że musze się rozejrzeć za innym lotem ;p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 24 Wrz 2011 12:36 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6151
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Podepnę się pod temat.
mam przylot do Bergamo 11:50, a o 13:10 mam wylot do Palm Mallorca
czy ta 1:15 min starczy na przesiadkę?
Bagaż podręczny, oba loty Ryan
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Wrz 2011 13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
JIK napisał(a):
Podepnę się pod temat.
mam przylot do Bergamo 11:50, a o 13:10 mam wylot do Palm Mallorca
czy ta 1:15 min starczy na przesiadkę?
Bagaż podręczny, oba loty Ryan

jesli lot na czas to jeszcze spokojna kawe zrobisz ;) to nieduze lotnisko, choc polaczen ma mase.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Wrz 2011 20:38 

Rejestracja: 14 Mar 2011
Posty: 34
Apropo Majorki, jeśli tylko nie wyskoczy jakaś mgła w Krakowie to spokojnie zdążysz, leciałem tak niedawno. Pamiętaj tylko o skrupulatnym ważeniu i mierzeniu bagażu podręcznego na lotnisku w Bergamo - tam tworzy się trochę kolejka.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Lut 2014 21:24 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1
Na lotnisku w Bergamo będę o godzinie 13:30, następny samolot mam o godzinie 20:40 a zatem kilka godzin mogłabym poświęcić na zwiedzanie czegoś. Moim początkowym założeniem było, aby mimo niewielkiej ilości czasu pojechać z lotniska do Mediolanu i zwiedzić chociaż Duomo. Z moich obliczeń wynika, że o godzinie 15 byłabym przy Milano Centrale a wypadałoby wracać o 17:00- 17:30.

Pytanie, do zaprawionych podróżników :), czy to nie jest zbyt ryzykowny plan? Czy jest szansa zobaczenia i zwiedzenia tej katedry z taką ilością czasu? Słyszałam, że polecane jest też Bergamo. A napewno byłoby więcej czasu na zwiedzanie. Proszę o podpowiedź i z góry dziękuję. To moja pierwsza tego typu podróż ( z taką przesiadką ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Lut 2014 21:42 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 70
Sugeruję Bergamo, a więcej szczegółów:
jednodniowka-w-bergamo-mediolanie,180,19377
bergamo-czekajac-na-przesiadke,180,40868
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 25 Lut 2014 21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Jak wyżej, zostań w Bergamo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 25 Lut 2014 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2011
Posty: 431
Loty: 32
Kilometry: 46 097
niebieski
Jak najbardziej taka trasa jest do wykonania. Ja kiedyś miałam niespełna 6 godzin, pojechałam do Mediolanu i nie żałuję. Autobus jedzie godzinę, więc spokojnie możesz wracać o 18.
_________________
Image

Moje podróże: https://podroze-podroze-podroze.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 25 Lut 2014 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Moim zdaniem na te kilka godzin Bergamo będzie ciekawsze niż Mediolan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 160 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group