Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59
Autor Wiadomość
#1161 PostWysłany: 19 Mar 2023 22:35 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 6
bartwwa napisał(a):
Czy wylot o 6:15 z Ciampino to bezpieczna opcja? Widziałem, że są jakieś autobusy z centrum przed 5, ale zastanawiam się, czy nie będzie konieczna taksówka i jak jest z jej dostępnością?


Witam, podpinam się pod pytanie @bartwwa. Ryanair w ostatniej chwili zmienił nam godziny wylotu Rzym-Ciampino - Warszwa Modlin z godz. 21.20 na 6:15. Ze spokojnego dojazdu na lotnisko zrobiła się wyprawa w środku nocy :( Czy o tej godzinie jest jakaś inna możliwość dojazdu niż taksówka?? Jaki mniej wiecej koszt trzeba zakładać na taki przejazd?

PS. dodatkowe pytanie być może na inny dział ;) czy jest możliwość zmiany powrotnego lotu na inne lotnisko, o normalnej godzinie jest lot do Poznania tego dnia co również było by dla nas akceptowalne i chyba wygodniejsze ze względu na godzinę. W mailu od Ryanair jest napisane "Możesz zmienić lot na następny dostępny na tej samej trasie lub na wylot jeden dzień wcześniej lub jeden dzień po nowej godzinie wylotu." więc chyba w chodzi w grę tylko Modlin przy zmiane lotu...
Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi/podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na „własną rękę” z biurem podróży Wakacje na „własną rękę” z biurem podróży
Tydzień na Lanzarote za 1597 PLN. Loty Lufthansą z Katowice i noclegi w hotelu blisko plaży Tydzień na Lanzarote za 1597 PLN. Loty Lufthansą z Katowice i noclegi w hotelu blisko plaży
#1162 PostWysłany: 20 Mar 2023 02:22 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 849
złoty
@supporter Tak możesz zmienić na inny lot Ryanair w zakresie -1/+1 dzień z Włoch do Polski lub następny lot z CIA do Poznania.
Jest autobus firmy SIT Bus Schuttle z dworca Termini o 4:30 i na lotnisku o 5:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1163 PostWysłany: 23 Mar 2023 08:04 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 6
Dzięki za odpowiedź @KL_user. Chwila oczekiwania na konsultanta na czacie i udało się zmienić lot powrotny z Modlina na Poznań, tego samego dnia ale godzina dużo rozsądniejsza..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1164 PostWysłany: 30 Lip 2023 16:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Z lotniska Ciampino do ścisłego centrum (Via Pomponazzi) nie ma czegoś podobnego, jak na Sycylii z lotniska Katania Alibus?

Według aplikacji i map Google najlepszym wyborem w kwestii opłacalności jest autobus 720 i 31. Jest coś lepszego, szybszego? Może coś polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1165 PostWysłany: 30 Lip 2023 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4588
złoty
Ale przecież było wszystko już 100 razy opisane w tym temacie, bus plus metro, można kupić bilet swoją kartą
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1166 PostWysłany: 30 Lip 2023 22:16 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22764
Wszystko pięknie opisane jest na stronie lotniska....

https://www.adr.it/web/aeroporti-di-rom ... ia-to-from

Wysłane przez moją Nokię 3330
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1167 PostWysłany: 12 Paź 2023 08:23 

Rejestracja: 21 Kwi 2018
Posty: 13
Loty: 37
Kilometry: 56 117
Czy ktoś leciał z Ciampino lotem o 6:15?
O ile dobrze sprawdzam, to o tej porze nie wchodzi w grę opcją metro + autobus, z której do tej pory korzystałam
A pierwszy dedykowany autobus lotniskowy jest o 4:30 - czyli przy dobrych wiatrach przyjedzie godzinę przed odlotem.
Czy tak niewielki zapas czasu wystarczy do przejścia security na Ciampino? Mam lekkie wątpliwości, ale jednocześnie nie widzę innej opcji. Nie mam 30 euro na taksę, a przyjazd wieczorem poprzedniego dnia też jest średni, bo przecież zamykają na noc lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1168 PostWysłany: 26 Lut 2024 23:52 

Rejestracja: 26 Cze 2020
Posty: 5
Dlaczego we wstępie jest informacja

Cytuj:
a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)


Są apki, TicketAppy, dropticket... nie działają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1169 PostWysłany: 28 Lut 2024 20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 869
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
JellyTime napisał(a):
Czy ktoś leciał z Ciampino lotem o 6:15?
O ile dobrze sprawdzam, to o tej porze nie wchodzi w grę opcją metro + autobus, z której do tej pory korzystałam
A pierwszy dedykowany autobus lotniskowy jest o 4:30 - czyli przy dobrych wiatrach przyjedzie godzinę przed odlotem.
Czy tak niewielki zapas czasu wystarczy do przejścia security na Ciampino? Mam lekkie wątpliwości, ale jednocześnie nie widzę innej opcji. Nie mam 30 euro na taksę, a przyjazd wieczorem poprzedniego dnia też jest średni, bo przecież zamykają na noc lotnisko.


Musisz sam sprawdzic chocby w historii tego tematu, kiedyś sie dalo spac, pozniej zamykali o polnocy, czasem tu wpadem i teraz postawil bym na opcje, ze jak masz bilet to mozesz spac, ale nie ma wyjscia jak juz zamkna - przewertuj kilka postów do tylu lub wklep w google.. Ja przyjechałem po 23 i spałem ale to bylo w 2015 roku, wylot chyba o 6 i to byla dobra opcja, nie spodziwalem sie ze tyle osob bedzie tam nocowac, ale ja malo latam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1170 PostWysłany: 28 Lut 2024 22:48 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 849
złoty
Skoro temat został odświeżony to tak dla przypomnienia. Ciampino (CIA) to małe lotnisko. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa od razu przechodzi się na stanowiska do boardingu.
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
#1171 PostWysłany: 04 Mar 2024 10:45 

Rejestracja: 21 Kwi 2018
Posty: 13
Loty: 37
Kilometry: 56 117
DonCorrado napisał(a):
Musisz sam sprawdzic chocby w historii tego tematu, kiedyś sie dalo spac, pozniej zamykali o polnocy, czasem tu wpadem i teraz postawil bym na opcje, ze jak masz bilet to mozesz spac, ale nie ma wyjscia jak juz zamkna - przewertuj kilka postów do tylu lub wklep w google.. Ja przyjechałem po 23 i spałem ale to bylo w 2015 roku, wylot chyba o 6 i to byla dobra opcja, nie spodziwalem sie ze tyle osob bedzie tam nocowac, ale ja malo latam

Czytałam wiele relacji odnośnie spania na Ciampino, które podsumowałabym - jeden rabin powie tak, a inny powie nie ;)

Wracając do mojego pierwotnego pytania, które może teraz kogoś nurtuje - jechałam autobusem o 4:30, na miejscu był kilka minut po 5, z palcem w nosie zdążyliśmy na samolot o 6:15 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1172 PostWysłany: 10 Maj 2024 20:46 

Rejestracja: 04 Lut 2024
Posty: 5
Loty: 12
Kilometry: 15 901
Jechałem dziś rano z dworca Roma Termini na Ciampino o 4.05 . Czas dojazdu poniżej 30 minut. Przejście przez kontrolę bezpieczeństwa może z 10-15 minut. O tej porze są chyba tylko 3 albo 4 loty. Jechałem autobusem Terravision, bilety miałem kupione online. Był komplet. Ludzie bez biletów nie wsiedli. Chwilę wczesniej odjeżdzał autobus Terravision na Fumicino. Obok były jeszcze 2 autobusy innych firm na Fumicino.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1172 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group