Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59  Następna
Autor Wiadomość
#1121 PostWysłany: 18 Cze 2021 15:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
paugra napisał(a):
Nie bardzo chcę płacić za taksówkę 30-40 euro, bo jest nas tylko dwoje.

FreeNow €15-20
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum Genua na 4 dni od 1397 PLN. Loty Lufthansą z 7 miast + noclegi w centrum
Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie Wycieczka do Marrakeszu od 936 PLN. Loty Lufthansą z 3 miast + 5 nocy w tradycyjnym riadzie
#1122 PostWysłany: 18 Cze 2021 17:49 

Rejestracja: 17 Cze 2021
Posty: 2
A czy w kwestii zakupu biletów się coś zmieniło czy nadal tylko jakiś kiosk/restauracja na lotnisku czynne do 23:00?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1123 PostWysłany: 19 Cze 2021 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Lądowałem na CIA dwa tygodnie temu w piątek przed 22gą i niestety sklepik/kawiarnia z biletami był już zamknięty. Pytałem i nadal nie ma innego miejsca aby kupić bilet więc została jazda na gapę.

W trakcie jazdy sprawdzałem czy da się kupić bilet przez internet i wygląda że da się to zrobić ale się nie wyrobiłem. Jechałem 720, kontroli nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1124 PostWysłany: 12 Sie 2021 09:02 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Mam wylot z Ciampino 28.08.2021 sobota o 6 10. Czym dostać się z Roma Termini na lotnisko o tak wczesnej porze, czy Terravision Bus i Bus Shuttle o 4 30 by być o 5 10 na lotnisku to dobry pomysł. Wylot z bagażami podręcznymi. Terravision Bus i Bus Shuttle to ten sam przewoźnik ? startuje o 4 30 w obydwu przypadkach.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1125 PostWysłany: 12 Sie 2021 10:58 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11347
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Jeśli pisząc Bus Shuttle masz na myśli https://www.sitbusshuttle.com/en/ to są to różne firmy. SIT zgodnie z rozkładem na lotnisku jest o 5:00 - w teorii nie powinno być problemu, żeby zdążyć na samolot 6:10, ale warto sprawdzić, czy w twoim dniu nie ma przypadkiem jakiejś porannej fali wylotów, co może potencjalnie spowodować kolejki na kontroli bezpieczeństwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1126 PostWysłany: 13 Sie 2021 08:14 

Rejestracja: 09 Sie 2018
Posty: 129
Loty: 22
Kilometry: 31 820
Tylko ,jeszcze trzeba wziać pod uwagę,to w jaki sposób teraz odprawiają.Odprawa online często nie wystarcza i trzeba udać sie do stanowiska a tam sa koleiki bo same problemy.Wracalem w srode wizz i 3 godziny nie wystarczyły by ludzie przeszli.2 osoby na odprawach i masę problemów.Jedni mieli karty ,bez przydzielonych mejsc ,inni jak ja ,odprawili się i pojawial sie komunikat,że karta niewazna i trzeba do stanowiska .Tam Panie zdziwione i nie wiedzące, co zrobić,bo przeciez one za druk karty biorą kase.Wystarczy,że jedna osoba ma problem i już kolejka sie wydluża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 16 Sie 2021 11:37 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Inna opcja to przyjazd na lotnisko 23:46 i 6 godz. czekania, dla mnie to nie problem tylko szkoda mi dzieci. Ruch na lotnisku o 5 rano będzie pewnie mały, ale znając życie to ludzie zjadą się właśnie o 5 kiedy ruszy komunikacja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 16 Sie 2021 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Dzisiaj to przerabiałem, tylko lot miałem na 6.25. Terravision o 4.30 - zdążyliśmy z dużym zapasem. Lotnisko jest małe, a kontrola szła bardzo sprawnie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#1129 PostWysłany: 20 Sie 2021 09:24 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Spróbuje sit'em jest 10 min wczesnej na lotnisku dokładnie o 5. Teraravision najpierw jedzie do miasta, dopiero później na lotnisko dlatego 10 min różnicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1130 PostWysłany: 30 Sie 2021 12:18 

Rejestracja: 07 Sty 2013
Posty: 29
Bus o 4 30 odjechał punktualnie, nie było żadnych problemów. Wylot 6 10 ze sporym zapasem. Od siebie mogę tylko dodać że bilety z lotniska do centrum (1,5 euro) kupujemy w informacji turystycznej, w kawiarence po prawej nie mieli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1131 PostWysłany: 16 Wrz 2021 19:33 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2172
srebrny
Ktoś korzystał z jakiejś aplikacji do biletów ? 520 i TicketAppy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1132 PostWysłany: 01 Gru 2021 19:17 

Rejestracja: 08 Wrz 2013
Posty: 18
Jechałem z Ciampino autobusem 520 do Cinecitta a potem metrem, koszt 1.5 euro. Biletów nie dało się kupić na miejscu (okienko było już zamknięte), ale udało mi się bez problemu przez aplikację TicketAppy. Płatność kartą kredytową.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#1133 PostWysłany: 27 Sty 2022 12:57 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Czy jest sens myśleć o taxi dla rodziny 2+3 czy koszt będzie niewspółmiernie wysoki (bo auto min. 6-osobowe) w stosunku do przejazdu lotnisko-Rzym-lotnisko przytoczonymi wyżej środkami komunikacji publicznej? Ostatnio jechałem zdaje się Terravision, bo była noc i były max. 2-3 osoby - ale to jeszcze przed zarazą...? ;)
I jeszcze pytanie przewrotne: mając do wyboru Ciampino i Fiumicino to pod kątem kosztów dojazdu do centrum Rzymu dla 5 osób, które byście wybrali? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1134 PostWysłany: 27 Sty 2022 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@sanchopan podaj jeszcze o której godzinie te przejazdy.
Taksówką taniej będzie z Ciampino, bo jest bliżej.
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#1135 PostWysłany: 27 Sty 2022 13:21 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Szczerze to jeszcze nie wiem - ale trzeba byłoby coś kupić, zanim ceny za moment pójdą w górę. Tak myślę o "normalnych" porach a nie środku nocy, bo zawsze w Rzymie przyjazd albo wyjazd miałem "w środku nocy" i chciałbym chociaż raz o w miarę "normalnej" porze przybyć/wybyć. Powrót mogę mieć do Polski, rzecz jasna, późno w nocy, ale Rzym wjazd/wyjazd wolałbym "za dnia" (choć niekoniecznie musi być jasno) ;)
Na stronie lotniska piszą o taxi chyba za 30 EUR do "centrum Rzymu" - to są urzędowe stawki (jak np. w Hiszpanii), czy kupić sobie jakieś narzędzie ostre celem pilnowania taksiarza? :lol: :mrgreen: No i czy ewentualnie taka większa taksówka (6 lub 7-osobowa) to nie będzie np. koszt 2x albo coś około tego?
Na wygodny autobus (w sensie że bez przesiadek) widzę, że obecnie to minimum 55-60 EUR RT za 5 osób - pytanie jak z taxi obecnie? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 27 Sty 2022 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1595
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
@sanchopan Zobacz na FreeNow - cena z Termini na Ciampino powinna się kształtować w okolicy 30 EUR. Są do wyboru większe samochody.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#1137 PostWysłany: 27 Sty 2022 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Jeżeli nie jedziecie z bardzo małymi dziećmi lub osobami z problemami ruchowymi to Ciampino jest spoko.
Dojeżdżasz autobusem do stacji metra Anangina (w wątku wszystko ładnie opisane) i stamtąd już masz ruchy po całym mieście.
Będzie najtaniej i wcale nieskomplikowanie.

Tani dojazd z Fiumicino jest trochę trudniejszy, aczkolwiek po dokładnym przeczytaniu też niezbyt skomplikowany (ale są 2 przesiadki).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#1138 PostWysłany: 27 Sty 2022 13:54 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
OKi - tak na logikę myślałem, że skoro bliżej to taniej, ale... wiecie jak jest: ot same samoloty są przykładem -> dolecisz za grosze, a na miejscu... już nie grosze ;)
Dzieciaki to nastolatki, więc spoko - a niedziela dużo zmienia cenowo w transporcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 25 Mar 2022 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2011
Posty: 706
Loty: 168
Kilometry: 322 179
złoty
Zmienili mi lot na wcześniejszą porę, na 6:25 (niedziela)
6 osób, w tym 2 latek i para dziadków.
Nocleg w okolicy Watykanu. Pierwszy Terravision z Termini na lotnisko o 4:30, a więc nie bardzo mam czym tam podjechać, a odległość 6km z buta odpada.
Kolejny Terrvision jest o 4:50, ale na lotnisku 5:30. Zostaje nam 55minut, aby załatwić odprawę i przy przy terminalu jeszcze ometkować wózek, więc będzie normalna klasyczna odprawa jak zwykle przy takiej sytuacji (pomimo wcześniejszej online).

Zostają tylko dwie taksówki aby dojechać na lotnisko na czas? Jest jakaś inna sensowna opcja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1140 PostWysłany: 07 Kwi 2022 10:11 

Rejestracja: 18 Sty 2022
Posty: 8
Czy ktoś zna jakiś tańszy sposób, jak dostać się z Balduina (2-3km na północ od Watykanu) na lotnisko Ciampino o godz 4-5 rano, niż Uber, czyli 40euro? Autobusy nocne odpadają bo to wycieczka na 3 godziny. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group