Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
podsumowanie (c) Pacjonek
Rome Ciampino

Dojazd do/z centrum Rzymu (najkorzystniejsze warianty)

a) Wersja najtańsza /jedna przesiadka/
spacer 5 min + autobus 720 + metro
Cena:
1,50€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

bus 520 + metro A. --> Przesiadka na metro na stacji Cinecitta.
Koszt 1,50e (bilet 100 minutowy). Można też jechać na bilecie dłuższym (24h, 3-dniowym, 7-dniowym, RomaPasS

Po wyjściu z terminalu idziemy na przystanek po prawej stronie patrząc od strony terminala (za rondem). Wsiadamy w autobus nr 720 do stacji metra Laurentina, a więc początkowej stacji niebieskiej linii metra. Autobus jedzie ok. 25 minut w jedną stronę.
Podróż odbywamy na pojedynczym bilecie ważnym 100 minut (metro i autobus oklejone tą samą nazwą przewoźnika - ATAC), niestety niedostępnym u kierowcy autobusu. Na lotnisku bilety miejskie można kupić w informacji turystycznej (choć zachęcają do zakupu Roma Pass)
Autobusy nr 720 odjeżdżają z terminala autobusowego obok stacji metra Laurentina w dni powszednie co ok.40 minut, w soboty co godzinę, w niedziele wcale. Autobus nie dojeżdża na lotnisko, tylko 5 minut marszu przed. Należy wysiąść przed rondem, ale jeśli się przegapi ten przystanek to nie ma problemu, ponieważ kierowca zawraca na rondzie i znowu zatrzymuje się w tym samym miejscu, tyle, że po drugiej stronie ulicy

a) Wersja low-cost /jedna przesiadka/
autobus podmiejski + metro
Cena:
2,70€ o.w. (wszystko kupowane na miejscu, brak możliwości zakupu online)
Czas podróży: w zależności od pory dnia, około 1h

Przy wyjściu z lotniska (z hali odlotów), szukamy wiaty przystanku autobusowego numer 2,
skąd odjeżdża autobus do/z stacji metra Anagnina, rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 97&lang=en
Bilet kupujemy u kierowcy, kosztuje on 1,20€
Po przyjeździe do Anagniny kierujemy się do bardzo dobrze oznaczonej stacji metra, tam w automacie kupujemy
bilet jednorazowy za 1,50€ lub bilet całodniowy 7€ uprawniający do podróży dowolnym miejskim środkiem transportu
(metro, autobusy, pociąg, kolejka podmiejska itp.) w granicach Rzymu dowolną ilość razy.
Mapka metro: http://www.rome.info/metro/rome_metro.gif
Metrem jedziemy do przystanku Termini.
Metro A i B czynne są od godziny 5.30 do godz. 23.30; w piątek i sobotę do godziny 01.30.
Powrót w dokładnie taki sam sposób - metrem do stacji Anagnina, a następnie autobus ze stanowiska 1 znajdującego się przy stacji metra.

b) Autobus Podmiejski /bezpośrednio/
Cena:3,90€ o.w. lub 6,90€ RT online / 4,50€ o.w. lub 9,00€ RT w autobusie
Czas podróży: około 40 minut

Rozkład jazdy dostępny tu http://www.atral-lazio.com/index.php?op ... 95&lang=en
wraz z ewentualną opcją zakupu online poniżej (Ticket Purchase: Online).
W rozkładzie jest błąd mówiący jakoby bilet kosztował 4,50€ OT, co nie jest prawdą w przypadku zakupu Online.

c) Autokar /bezpośrednio/
Cena:4,00€ o.w. lub 8,00€ RT online / 6,00€ o.w. 12,00€ RT w autobusie
Czas podróży: mniej niż 40 minut[i] (teoretycznie)
Rozkład jazdy i formularz zakupu dostępny tu http://www.terravision.eu/rome_ciampino.html
Warto przed zakupem przejrzeć ostatnie strony tego wątku (znaczne opóźnienia autobusów)

Lotnisko na noc jest zamykane i nie ma możliwości przenocowania


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
#1041 PostWysłany: 11 Kwi 2019 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 275
Loty: 61
Kilometry: 88 065
niebieski
Linia metra do Cinecitta i potem przesiadka na 520 lub linią B do końcowej stacji Laurentina i przesiadka na 720.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
krzychfra lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#1042 PostWysłany: 16 Kwi 2019 15:07 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 63
Jaki jest obecnie najlepszy sposób na dotarcie z Termini na Lotnisko . Jako że będę mieszkał przy Watykanie w pierwsza stronę wybrałem autobus 520 + metro.
Powrót chciałem zarezerwować Terravision lub Sitabus, żeby się nie stresować powrotem i być na czas ale w tym temacie trochę straszą wielkimi opóźnieniami.
Będę z dwoma starszymi osobami więc Shuttle bus byłby najlepszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1043 PostWysłany: 16 Kwi 2019 15:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przy 3 osobach na trasie z Rzymu do Ciampino rozważ taksówkę - zamawiając przez myTaxi bez problemu możesz złapać taxi za 30 euro (stała cena). Dopłacisz parę euro, ale jeśli lecisz ze starszymi osobami, komfort będzie znacznie wyższy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1044 PostWysłany: 16 Kwi 2019 15:22 

Rejestracja: 05 Mar 2014
Posty: 464
Wracałem w niedzielę metro+bus i ok 19 opóźnień nie było, autobus miejski darł tak, że mało mnie na zakręcie nie wysadziło z siedzenia :D. Wydaje mi się, że to nie ma znaczenia, czy wybierzesz opcję bezpośredniego przejazdu autobusem z Rzymu, czy tak, jak jechałeś metro + bus, bo obydwa autobusy musza się zmierzyć z ewentualnymi kokami na trasie. Raczej więc to chyba opcja łączona może być lepsza, bo znaczną cześć trasy pokonuje się metrem bez korków. Jeżeli wybierzesz opcję łączoną, to zaznaczyłem gdzie należy wsiąść na 520 na Cinecitta: https://www.google.com/maps/place/Tusco ... 12.5738291

Tam niedaleko jest drugi przystanek opisany jako 520, ale autobus (przynajmniej ten mój) odjechał z zaznaczonego i tylko dzięki temu, że z daleka zauważyłem go i szybkiej przebieżce kilkudziesięciu metrów złapałem go.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1045 PostWysłany: 18 Kwi 2019 12:46 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 63
Rzeczywiście z termini taxi w mytaxi pokazuje mi 20-30 euro. Bo uber mi pokazywał prawie 80 euro co było jakąś abstrakcją.

Więc nie wiem czy najlepszym wyjściem nie będzie pojechanie do Cinecitta metrem i tam czekanie na autobus 520 , a jesli by się nie pojawiał to wtedy taxi. Z Cinecitta pokazuje że to koszt 13-20 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1046 PostWysłany: 18 Kwi 2019 13:15 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
moim zdaniem oszczędność 3 euro na osobie, żeby jechać dodatkowe 30 min metrem (a przecież bilet też 1.50 kosztuje ;) ) nie jest zbyt opłacalna
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1047 PostWysłany: 18 Kwi 2019 13:34 

Rejestracja: 08 Sty 2016
Posty: 63
Ale jesli autobus normalnie przyjedzie to koszt łączny za podróż wyniesie 4,5 euro , a nie 20 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1048 PostWysłany: 11 Cze 2019 20:16 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
Pod koniec września wraz z żoną będę w Rzymie, przylot ok 16.45 lotnisko Ciampino. Raczej będziemy brać autobus Terravision lub S.I.T. Bus Shuttle czy lepiej przez internet zakupić bilety czy bez problemu na miejscu kupie i nie będzie problemu z miejscami do autobusu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1049 PostWysłany: 11 Cze 2019 20:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie bierz Terravision, jeżdżą jak chcą, więc kupowanie tam czegokolwiek jest bez sensu (+ powtarzające się co jakiś czas informacje o kradzieżach bagażu na Termini)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1050 PostWysłany: 11 Cze 2019 22:00 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
A co sądzi Pan o S.I.T. Bus Shuttle? poniewaz bym kupił bilet online tylko czy w przypadku opóźnienia samolotu to przepada mi bilet na autobus czy przechodzi na późniejszą godzine?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1051 PostWysłany: 12 Cze 2019 07:51 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Prawdę mówiąc jak mogę staram się uniknąć jeżdżenia czymkolwiek na ziemi do centrum Rzymu, więc opinii nie mam, bo nie korzystałem nigdy. Zazwyczaj korzystam z albo transportu z hotelu (w przypadku grupy 4+ osób), albo autobus do metra

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1052 PostWysłany: 12 Cze 2019 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Miesiąc temu jechałem Terravision w dwie strony. Żadnych problemów itd. Bilety kupowałem na miejscu, by nie ryzykować w razie opóźnień. W pierwsza stronę, tj. piątek rano były małe korki i dojechaliśmy ok 10 minut później, natomiast w droge powrotną, tj. niedziela wieczór pusto i bez problemów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1053 PostWysłany: 28 Sie 2019 15:23 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
Witam,
W przyszłym tygodniu lecimy z rocznym dzieckiem do Rzymu. Jak obecnie wygląda najdogodniejszy bezpośredni dojazd do Termini?
Na stronie Atral nie ma info o bezposrednich busach, tylko z przesiadka.
Apropo Terravision - rzeczywiście są z nimi takie problemy jak piszą (tzn. giną bagaże, są mega opóźnienia)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1054 PostWysłany: 28 Sie 2019 15:28 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Z autobusów masz jesz SIT bus https://www.sitbusshuttle.com/en/#transfer-cpo
Korzystałem z Termini na lotnisko - bezproblemowo, bez opóźnień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1055 PostWysłany: 28 Sie 2019 15:32 

Rejestracja: 13 Mar 2012
Posty: 54
Kashpir napisał(a):
Z autobusów masz jesz SIT bus https://www.sitbusshuttle.com/en/#transfer-cpo
Korzystałem z Termini na lotnisko - bezproblemowo, bez opóźnień.


Kupowałeś wcześniej tzn online, czy bezpośrednio w autobusie?
Wiesz może ile ważny jest bilet? Tzn jeśli kupię bilet na 20:00 a samolot się spóźni to bilet przepada czy mogę jechać późniejszym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1056 PostWysłany: 28 Sie 2019 15:38 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kupowałem wcześniej, ale na moim kursie niektórzy kupowali też przed samym odjazdem - niestety nie wiem, czy cena jest wtedy wyższa.
Co do ważności - tłumaczenie warunków z włoskiego daje taki efekt: If you lose your booked bus due to a delay in landing the flight, the ticket is still valid for any other journey departing from the airport on the same day.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1057 PostWysłany: 05 Wrz 2019 11:54 

Rejestracja: 05 Wrz 2019
Posty: 25
Za kilka tygodni będę ladował w CIA i zdecydowałem się na dojazd do miasta autobusem 520+metro. Gdzie na lotnisku mogę kupić bilety?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1058 PostWysłany: 05 Wrz 2019 12:02 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Przy wyjściu z przylotów masz automat biletowy lub ewentualnie niedaleko w holu jest kiosk :P
Góra
 Profil Relacje PM off
Marcin_88 uważa post za pomocny.
 
      
#1059 PostWysłany: 09 Wrz 2019 08:02 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 88
Loty: 1
Kilometry: 562
Jestem na świeżo po powrocie, wiec odpowiem- kiosk masz drugi od lewej patrząc od wyjścia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1060 PostWysłany: 26 Wrz 2019 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2017
Posty: 28
Loty: 8
Kilometry: 11 777
Moja opinia może być dosyć subiektywna, bo lądowaliśmy na Ciampino o 22:50 i chcieliśmy się dostać jak najszybciej na mieszkanie (a i kursowanie o tej porze jest dużo bardziej ograniczone) więc wybraliśmy taksówkę. Wynajmowaliśmy mieszkanie przez airbnb i właściciel nam załatwił taksę na 8 osób po taryfie dziennej, bo z tego co mówił - a i nie weryfikowaliśmy tego - za nocną taryfę zapłacilibyśmy 2x tyle. Nie wiem skąd on wytrzasnął tego gościa, ale kierowca był po 50, siwy zaczesany do tyłu włos, siwa bródka, koszula, krawat i na domiar tego wszystkiego zaprowadził nas do czarnego busa z przyciemnianymi szybami bez żadnego napisu Taxi :mrgreen:
Moment zawahania był, ale dowiózł nas za 60€ bez problemu :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 59  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group