Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Ryga - jedzenie
#81 PostWysłany: 01 Lut 2020 16:03 

Dawno nikt się nie odzywał, więc uaktualnię informację. Wizytowałam w dniach 1-6 stycznia. Podróżuję budżetowo, więc i informacje będą o miejscach budżetowych.

Ze swojej strony polecam Pelmeni XL zlokalizowane na głównym dworcu kolejowym. Cena za 100g 2,40 euro. Te z mięsem podobno z baraniną (tak zostaliśmy poinformowani). Za pierwszym razem smakowały cudownie, za drugim troszkę za długo były gotowane, ale farsz świetny. Do tego soljanka też polecam. Do nabycie także chlebowy deser na słodko z bitą śmietaną przypominający śląską moczkę. Mi smakował. Niestety, nie pamiętam ceny.

Kawa do kupienia w automatach na stacjach kolejowych od 1 euro (w centrum 1,20 albo 1,50, poza 1,00). Jak na kawę z automatu byłam zdziwiona, bo była dobra.

Oczywiście Rīgas Centrāltirgus, czyli hale targowe:
https://goo.gl/maps/fhHEFRnm4FLRiGJU9
W o ile dobrze pamiętam w środkowej hali hipsterskie miejsce gdzie można dobrze zjeść. Mnóstwo małych lokali do wyboru, świetna kawa. My jedliśmy czebureki po 2,50 za sztukę, mi wystarczył jeden, narzeczony musiał zjeść dwa. Przecudne nadzienie plus rosół, który wylewa się po przekrojeniu. Z tego co pamiętam to było tam miejsce gdzie można było zjeść rzeczy zrobione tylko z sera.
W hali można spróbować także kwasu z nalewaka. My płaciliśmy 0,6 euro za 0,5 l.
Na hali rybnej widziałam minogi w galarecie, opakowanie ok 400g za 13 euro.
Uzbeckie chlebki w przejściu pomiędzy dwoma halami. Bardzo dobre, w wersji samej a także z nadzieniem mięsnym, jarskim lub na słodko.

W Rimi w centrum gorący bufet. Ceny przystępne, duży wybór.
Próbowałam także "rybich dzieciątek w winie". Tak google tłumaczył, bo jak przeczytaliśmy po rosyjsku nie wierzyliśmy hehe. Koszt poniżej 1 euro, wyglądały jak zwykłe szproty. Smak kontrowersyjny.

Na piwo polecamy wybrać się do Kaņepes Kultūras centrs:
https://goo.gl/maps/gbf4Qu5HVKSDcjK48[/quote]
 Relacje PM off  

#82 PostWysłany: 02 Sie 2021 10:52 
Awatar użytkownika

Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Rama Restaurant https://www.krishna.lv/en/restorans-rama

Pisałem o tej restauracji już w 2015 roku, po 6 latach powróciłem do niej - poniżej kilka fotek. Jedzenie bardzo smaczne lecz w moim przypadku było dosyć chłodne, poza tym bez zastrzeżeń.
Wszystko zamawiamy na wagę, posiłek ze zdjęcia - 6,40 euro. Aby zjeść w wewnątrz należy pokazać QR Code z certyfikatem szczepienia (obowiązuje we wszystkich restauracjach i pubach)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.

Temat postu: Re: Ryga - atrakcje
#83 PostWysłany: 02 Sie 2021 14:11 

HON fly4free
Kalispell napisał(a):
Skyline Bar w Radisson. Warto odwiedzić - fajny widok na panoramę miasta.
Cena piwa to 6,50 euro, drinki po ok 8-13 euro.
Aby wejść do baru należy posiadać QR code ze szczepieniem przeciwko covid.
viewtopic.php?p=1456868#p1456868

@Kalispell
Czy są jakieś łotewskie crafty w tym barze czy tylko standardowe międzynarodowe koncernowe podpierdółki?? ;)
W najbliższą sobotę się wybieramy do Rygi.
 Relacje PM off  

#84 PostWysłany: 02 Sie 2021 14:27 
Awatar użytkownika

Loty: 96
Kilometry: 126 078
niebieski
@kacper451
Tu masz link do menu z drinkami i menu z jedzeniem w Skylinebarze. Kilka piw jest, ale wybór nie jest oszałamiający.
https://www.skylinebar.lv
Polecam też spróbować drinków z Balsamem Ryskim lub samego balsamu ;)
 Relacje PM off
kacper451 lubi ten post.
kacper451 uważa post za pomocny.

#85 PostWysłany: 02 Sie 2021 16:20 
Awatar użytkownika

Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@kacper451 w barze tylko piwa koncernowe, typu Cesu.

Natomiast mogę polecić Ci Valmiermuiza’s Beer Embassy https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g274967-d8641037-Reviews-or40-Valmiermuiza_s_Beer_Embassy_in_Riga-Riga_Riga_Region.html

Menu: https://www.valmiermuiza.lv/files/2021/07/Dze%CC%84rienkarte-web_ENG.pdf
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#86 PostWysłany: 14 Sie 2021 18:05 
Awatar użytkownika

Loty: 287
Kilometry: 407 922
platynowy
Żeby przełamać schemat Lido ;) dziś coś nowego. Bistro o nazwie Burga. Dania główne do 10e, Burgery ok.7.
Chyba codziennie 12-16 zestaw zupa+danie+deser za jedyne 6,5e
burga.lv

W ogóle okolice Art Nouveau to spore zagęszczenie różnych ciekawie wyglądających knajp. ImageImage

Image
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#87 PostWysłany: 19 Cze 2022 20:09 
Awatar użytkownika

Folkklubs Ala Pagrabs super knajpa, choć połowe tego co mają na karcie jeśli chodzi o piwa z tapa to nie było :(

no i oczywiście te ich bary Lido które są w całym mieście, a w nich łotewski zestaw czyli chłodnik/soljanka, czarne pieczywo czosnkowe, czarny groch z boczkiem i cebulą, no i piwo albo kwas chlebowy 0.5%, cena 5/6 euro, czysto, smacznie i otwarte do 22

patent ze Skyline barem dalej aktualny, najtańsza kawa 3.5 euro, cydr 5, piwo 6/7, niektórzy to nawet szli do łazienek robić zdjęcia bo też jest panorama i czyste okna, dla porównania widok z wieży świętego Piotra 9 euro ZA OSOBĘ
 Relacje PM off  

#88 PostWysłany: 19 Cze 2022 21:30 
Awatar użytkownika

niebieski
Sieciówka Lido... powraca.
Lokalizacja - centrum, galeria Origo przy dworcu kolejowym. Dania gorące, talerze podgrzewane. Smacznie, przyjemnie. Polecam. Cena zestawu dla 2 osób w załączniku.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

[ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości