Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 21 Gru 2016 13:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Zrzut ekranu, z momentu tuż przed kliknięciem kup. Tak by było widoczne co i za ile kupujesz.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#82 PostWysłany: 21 Gru 2016 13:57 

Np.
Google - Narzędzie Wycinanie

Tak jak poniżej po wyświetleniu otrzymanego na e-mail potwierdzenia rezerwacji lotu/ów wycinasz fragment z sumą zakupu w euro, zapisujesz i dołączasz plik do reklamacji

@froggy89 NIE MA ZNACZENIA na jakiej strony kupiłeś, znaczenie ma w jakiej walucie kupiłeś czyli waluta kraju wylotu

Załączniki:
FR Potwierdzenie.PNG
FR Potwierdzenie.PNG [ 4.95 KiB | Obejrzany 9170 razy ]


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 21 Gru 2016 14:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
froggy89 uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 21 Gru 2016 14:17 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 72
Dzwonilam wlasnie do banku i faktycznie mowia ze zapytanie przyszlo do nich o platnosc w PLN :/ reklamacja zlozona aczkolwiek raczej nie przejdzie...

sprobowalam zrobic przyladowa rezerwacje i faktycznie po wpisaniu nr karty od razu zmienia walute na PLN. Trzeba odhaczyc jak napisane wyzej pole odnosnie przewalutowania :/ Mimo ze karta w Euro a loty z DE do Hiszpanii.

Trudno moj blad :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 21 Gru 2016 14:34 

Czyli na nowej stronie podobnie jak poprzednio na starej stronie legacy między innymi karty walutowe Aliora rozpoznaje jako nominowane w zł i z AUTOMATU ZMIENIA walutę zakupu np. z euro na zł (PO WPISANIU pełnego nr. karty i podaniu rodzaju karty jako Mastercard)

Bez odhaczenia jak w screenie 2 na dole ptaszka pobierze w zł, bo na to się "zgodziliśmy" (oni czyli FR chcą nam pomóc tj. dają możliwość zakupu taniej :) )

Załączniki:
Płatność FR.PNG
Płatność FR.PNG [ 11.28 KiB | Obejrzany 9127 razy ]
Płatność FR 2.PNG
Płatność FR 2.PNG [ 28 KiB | Obejrzany 9127 razy ]
Góra
 PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 21 Gru 2016 14:41 

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 72
Dokladnie tak... pomogli bardzo.. :(
Karta walutowa BZ WBK Master Card ale to raczej nie ma znaczenia ;)
dzieki za odp!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 21 Gru 2016 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Identyczna sytuacja wczoraj z Mastercard Raiffeisen Wizzair . Lot KRK-TFS-KRK. Po wpisaniu danych katy , płatność zmieniła się z PLN na EUR, odhaczenie pomogło. Niestety trzeba być czujnym :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
jack.strong uważa post za pomocny.
 
      
#87 PostWysłany: 21 Gru 2016 15:59 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
odhaczać warto na samym końcu, bo mnie prawie nacięło na odhaczeniu -> wpisanie danych i po wybraniu kraju znowu wskoczyło przewalutowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
jack.strong lubi ten post.
jack.strong uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:04 

Rejestracja: 12 Gru 2015
Posty: 12
Killka godzin temu dałem się (przez swoją nieuwagę) tak naciąć. System SAM zmienił na zł z EUR, a ja nie patrzyłem już na kwotę jak płaciłem :( i z karty debetowej EUR w kantorze Aliora pobrał w zł :(
Myślicie, że da się z tym coś zrobić (reklamacja)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Nie
Góra
 Profil Relacje PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#90 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:09 

Potwierdzam, że podczas rezerwacji na stronie Ryanair i wpisaniu nr. karty Mastercard Debit z Alior Kantoru w euro AUTOMATYCZNIE zmienia cenę w euro na zł po ich kursie i trzeba odhaczyć "ptaszka", by wrócić do euro

Jeśli już reklamować to tylko w Alior Banku, choć z tego co pamiętam jak dotąd 0 szans, ale a nuż
Góra
 PM off  
      
#91 PostWysłany: 19 Lut 2017 16:17 

Rejestracja: 12 Gru 2015
Posty: 12
Chyba szkoda czasu mimo wszystko. Natomiast chora jest ta praktyka Ryanaira. Wkładam do koszyka w EUR (później kwoty nie sprawdzam, tylko szybko klikam - wybierając odpowiednią kartę w EUR), a on SAM zmienia na złotówki :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 28 Lut 2017 09:23 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 36
To jest czyste (...).

Image
https://gfycat.com/RingedEnchantedAndeancat

Masz dodaną kartę i adres rozliczeniowy, odznaczasz kurs ryanaira, wpisujesz cvv bo musisz, klikasz zapłać (bo przecież odznaczyłeś ten bandycki kurs) i dajesz się orżnąć bo po wpisaniu cvv wskakuje bandycki przelicznik spowrotem.

To jest w ogóle legalne? Niech jakiś regulator tym się zajmie czy któryś z tych co grzeją stołki w Brukseli :lol:


Ostatnio edytowany przez michzak, 28 Lut 2017 09:26, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off
Antek12 lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 28 Lut 2017 09:48 

Wpisujesz najpierw pełny numer karty i jak zmieni walutę wtedy dopiero odhaczasz, nie spotkałem się by tak znowu zmieniało (a i warto posiłkować się screenami na potrzeby ewentualnej reklamacji)
Góra
 PM off  
      
#94 PostWysłany: 28 Lut 2017 09:56 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 36
Karte miałem przypisaną do profilu na ryanair.com
Podobnie jak i adres rozliczeniowy.

Odznaczyłem przeliczanie na euro, wpisałem cvv i wygląda na to, że po kliknięciu w 'zapłać' / lub dowolne pole na stronie aby zjechać myszką w dół do przycisku 'zapłać' zmieniło mi walute na euro bo obciążenie takie przyszło.
Poleciała reklamacja do banku, jak będzie bankowi i mastercardowi za mało to dorzuce materiał video.

Niech w końcu ktoś ukróci te cwaniackie praktyki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 06 Mar 2017 14:33 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
@‌mikam‌

Też mam kartę przypisaną do konta w Ryanair (debetówka z Raiff). Kupowałem bilet nią miesiac temu i wszystko było OK. Odznaczone i zapłacone w złotówkach (lot z Polski). Dziś robiąc rezerwację (a nawet 2 oddzielne) na wyloty z Polski tą samą kartą i po odhaczeniu (nawet sprawdzałem po wpisianiu cvv) do zapłaty 34 zł. Kliknąłem na "zapłać" i blokada na karcie 36.16:(
Za drugim razem to samo.
No i jak tu teraz rezerwować, bo będę dziś/jutro żone rezerwował lot za około 700 zł w obie (sztywny termin). Nie chcę popłynąć ok 50 zł dodatkowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 06 Mar 2017 20:53 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 36
To ja tylko dodam, że również karta z półbanku. :D

Panienka na infolinii mnie oświeciła
'wszystkie transakcje ryanaira rozliczane są w euro, reklamacja jest bezzasadna'
Miesiąc wcześniej brałem 20biletów na wycieczke dla dzieciaków do Warszawy - wtedy obciążyło prawidłowo w pln.

Jak pisałem: wyskrobałem poemat do banku z żądaniem zwrotu albo przez bank, albo przez procedure chargeback wystawcy karty różnicy między tym co mam na stronie ryanaira w informacjach o locie, a tym co zostało przesłane do banku, pobrane + rozliczone.

Chodzi o grosze bo 30zł, ale nie będę za każdym razem bawił się w ciuciubabke i zgaduj zgadulę jak mnie obciążą. W podsumowaniu pln, klikam płać i przychodzi w euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 07 Mar 2017 01:28 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Ryanair po każdej takiej reklamacji u nich zawsze mi oddawał pieniądze. Długo to trwało ale odpowiedź zawsze była pozytywna. Są świadomi błędów w systemie (chociaż ja myślę że są celowo zrobione, 90% ludzi nie zauważa zmiany kursu). Różnicę kursową zwracają na tą samą kartę którą była robiona płatność.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
spty13 lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 10 Mar 2017 12:04 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 36
Rajfi na mój poemat dot. obciążenia w euro wysłał mi formularz reklamacji transakcji kartą (chargeback) - wcześniej się zapierali, że nie ma czegoś takiego.
2 dni minęło i:

Image


28.02.2017
Wysłałem reklamacje dot. przewalutowania przez firmę Ryanair płatności na walutę EUR bez mojej zgody
Oprócz tego dołączyłem im film jak po wpisaniu cvv przeskakuje waluta na EUR i użytkownik nie ma czasu na reakcje.
8.03.2017
Podesłali formularz reklamacji transakcji karcianej który wypełniłem i wysłałem spowrotem.
Zaznaczyłem
Cytuj:
Kwota dokonanej przeze mnie transakcji wynosi xxPLN , a nie xxEUR (xxPLN)
Załączony przeze mnie rachunek wskazuje prawidłową kwotę.

The amount of the charge was for xxPLN , not xxEUR
(xxPLN)

Enclosed is my copy of the draft which shows the correct amount.


10.03.2017
Zwrot.

Nie wiem czy to od MC, czy to bank uznał, że kwota jest na tyle mała (30zł), że szkoda zachodu na ciągnięcie tego przez MC.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 12 Mar 2017 00:15 

Rejestracja: 07 Gru 2011
Posty: 473
Loty: 147
Kilometry: 197 752
niebieski
Ryanair na reklamacjach odpowiada że karta Wizz Raiff jest rozliczana w euro!!, zgłosiłem chargback w Raiff , bo zapłaciłem 400 zł więcej (podwójne przewalutowanie po kursie Ryan i Raiff :D ) ale nie wiem czy coś ugram,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 12 Mar 2017 07:07 

Rejestracja: 29 Sty 2013
Posty: 36
W załączniku formularz reklamacji transakcji kartą jaki wysłał do mnie rajfi - trochę prowizoryczny, na końcu przesuńcie 'adnotacja banku' bo zasłaniają 'w załączeniu' :D

Jako załącznik dodajcie potwierdzenie płatności w PLN z ryanair.com>myryanair>zobacz plan podróży.
Ja dodałem również 'paragon' z emaila który wysłał mi ryanair, nie było na nim kwoty tylko 'pobrano w walucie posiadacza karty' kurs wymiany xxxxxxxxxeuro.

Reklamowałem przewalutowanie przez firmę Ryanair płatności na walutę EUR bez mojej zgody.
Dodałem również punkt z ich własnego regulaminu

„Taryfy, podatki, opłaty i obciążenia są płatne w walucie kraju rozpoczęcia podróży, w braku wskazania przez nas innej waluty przed terminem lub w terminie zapłaty - na przykład w związku z niemożnością wymiany waluty lokalnej. Według naszej gestii, możemy zaakceptować płatność w innej walucie”.

Oraz to, że przez cały czas procedury zakupu biletu płatność była w walucie PLN.
Dajcie znać, czy przy większych kwotach też nie robią problemów z reklamacją.

Załączniki:
Za 1 Zg oszenie reklamacji transakcji kartowej - formularz (005).rar [25.62 KiB]
Ściągnięto 645 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: ricinus78 oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group