Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 20 Sie 2017 22:16 

-- 20 Sie 2017 22:15 --

Tu w tym temacie nie ma i nie wiadomo o co ci chodzi

-- 20 Sie 2017 22:16 --

piekara114 napisał(a):
Nie wiem czy to co mam to jest myRyanair, ale wygląda tak jak wrzucony PrtSc. Nigdzie mi nie pisze myRyanair przeszukałam każdą zakładkę - działam na laptopie jeśli to ma znaczenie.
Góra
 PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#122 PostWysłany: 20 Sie 2017 22:31 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@piekara114 Jeśli jesteś zalogowana na swoim koncie to jest tożsame z myRyanair.Po zalogowaniu już nie ma takiego napisu ;) Jedynie jak się logujesz pojawia się np. Wybierz proste rozwiązanie z myRyanair
Oferty specjalne tylko dla Ciebie
Szybsze rezerwacje
Szybsza odprawa
Zapisz wyszukiwania
Dodaj ulubionych towarzyszy podróży
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 lubi ten post.
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 21 Sie 2017 08:46 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Miriam Dziękuję za wyjaśnienie. Prosto i na temat.
A już się zastanawiałam, czy jak nie mam myR. to mi biletu nieskasują, a już inne rezerwacje zaczynam robić.
Jeszcze raz dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#124 PostWysłany: 23 Sie 2017 13:50 

Rejestracja: 31 Lip 2017
Posty: 2
kow napisał(a):
Hej. Przepraszam, że odpisuje po tygodniu, ale zrobiłem sobie wakacje także od internetu:)

Reklamację najpierw napisałem po polsku, ale dostałem maila od Ryanair, że musi być po angielsku. Wysłałem więc w jeżyku angielskim, dołączając zrzut z ekranu potwierdzający zaznaczenie "ptaszka" z rezygnacją z przewalutowania i zaznaczoną właściwą kwotą w złotych polskich. Kilka prostych zdań z żądaniem zwrotu niesłusznie pobranej kwoty (czyli różnicy między kwotą widoczną w momencie płatności i kwotą, którą faktycznie została obciążona karta). Pozytywna odpowiedź przyszła chyba po 3 dniach, a pieniądze były na koncie po następnych kilku dniach (całość zajęła około 10 dni).
Dodam, że później również płaciłem tą kartą na stronie Ryanaira - tym razem już transakcje były właściwie rozliczane.


Dziękuję :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 09 Kwi 2018 09:58 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Mam karte RaiffWIzz oczywiscie Ryan stuknał mnie w Euro. Różnica to 2188 zł zamiast 1950 zł :/

Złożyłem reklamacje w Raiffeisenie (na formularzu), szybko bardzo rozpatrzona. Negatywnie. Dolaczylem printscreeny itd. ale odpisali mniej wiecej tak:

"Do rozliczenia otrzymalismy kwote w EURO tj. 493 euro. Rachunek jest w PLN wiec dokonaliśmy przewalutowania po kursie 4,43 - stąd zaksiegowalismy osatecznie 2188. Jesli nie zgadza sie pan z kwota prosze sie kontaktowac z uslugodawca".


Co polecacie teraz zrobic? Odwolywac sie do banku, czy atakowac Ryana?
Czy juz nic?
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 09 Kwi 2018 10:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A czy bilety kupowałeś na loty z Polski czy z kraju strefy euro?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 09 Kwi 2018 10:13 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Z Polski, powrotne
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 09 Kwi 2018 10:21 

Niestety jest to "normalne" przy płatności na stronie Ryanair tj. niektóre karty, w tym j/w Raiffeisen rozpoznaje jako nominowane w euro i trzeba przed dokonaniem płatności odhaczyć ptaszka czyli ✓ pod aktywnym linkiem z informacją

Wystarczy zrobić jakąś rezerwację ta kartą i sytuacja się powtórzy po wpisaniu numeru karty

Można próbować w Ryanair przez ich formularz, a nuż
Góra
 PM off  
      
#129 PostWysłany: 09 Kwi 2018 10:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@Cooper84 Porusz temat najpierw na czacie, to nic nie kosztuje. Prawdopodobny scenariusz: odpowiedzą ci, że miałeś możliwość wyboru waluty i nie zmieniłeś i zostałeś obciążony w euro; ty odpowiesz że przecież kupowałeś bilety z Polski, wpisałeś nr karty w PLN i nie spodziewałeś się, że z automatu przerzuci ci walutę na euro; oni odpiszą, że nic na to nie mogą poradzić; ty napiszesz, że w takim razie system szwankuje; oni, że w razie czego możesz zgłosić reklamację przez formularz.
Ale nie zaszkodzi sprawdzić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 09 Kwi 2018 10:46 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
Ok, jeszcze sie poboksuje, coz za nieuwage sie placi.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 09 Kwi 2018 10:52 

Kashpir napisał(a):
@Cooper84 Porusz temat najpierw na czacie, to nic nie kosztuje. Prawdopodobny scenariusz: odpowiedzą ci, że miałeś możliwość wyboru waluty i nie zmieniłeś i zostałeś obciążony w euro; ty odpowiesz że przecież kupowałeś bilety z Polski, wpisałeś nr karty w PLN i nie spodziewałeś się, że z automatu przerzuci ci walutę na euro; oni odpiszą, że nic na to nie mogą poradzić; ty napiszesz, że w takim razie system szwankuje; oni, że w razie czego możesz zgłosić reklamację przez formularz.
Ale nie zaszkodzi sprawdzić.


Na czacie to co najwyżej sprawdzą, że taka rezerwacje jest potwierdzona i ma się dobrze, po czym odeślą do formularza

@Cooper84 Fakt, przez nieuwagę........
Góra
 PM off
Cooper84 lubi ten post.
 
      
#132 PostWysłany: 11 Kwi 2018 21:47 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Miałam taką samą sytuację jesienią, ale PKO BP uznał moją reklamację (po przedłużeniu czasu na jej rozpatrzenie z 30 do 60 dni) i poinformował w piśmie o konieczności pilnowania "ptaszka"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 19 Kwi 2018 10:49 

Rejestracja: 21 Sty 2014
Posty: 213
niebieski
A ja postanowiłem jeszcze powalczyc u Ryana i udalo sie:

After reviewing your case and your bank statement I wish to confirm that you are entitled to a refund in the amount of PLN 238.38, representing the difference between the price you paid and the actual cost of your booking.
_________________
Image
[color=#0000FF]
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 08 Sie 2018 15:25 

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 2
-- 08 Sie 2018 15:21 --

Witam, chciałbym przedstawić swoją sytuację.

Zamówiłem bilety Warszawa -> Londyn -> Warszawa. Płaciłem kartą MasterCard. Z niej pobrało mi ponad 150zł więcej. Pisałem już jeden mail do Ryanaira, odmówili zwrotu kosztów przewalutowania. Dziś napisałem kolejny mail.

Nie wiem dokąd się zwrócić o to, najgorszy jest problem taki, że kupowałem je dla kogoś, a dopłaciłem ze swojej kieszeni.

Proszę o pomoc

-- 08 Sie 2018 15:25 --

I czy mógłbym prosić o ewentualną treść maila, która miałbym kierować do banku. O ile to ważne, to bank PKO BP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 08 Sie 2018 18:03 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@vancrash zgłoś w banku prośbę o chargeback, wyjaśnij że autoryzowałeś kwotę w PLN a nie w EUR. Załącz odp. na reklamację od Ryanair z odmową zwrotu. PKO BP powinno Ci zwrócić różnicę.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 09 Sie 2018 14:52 

Rejestracja: 08 Sie 2018
Posty: 2
dziekuję, tak zrobię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 09 Sie 2018 14:59 

mucha napisał(a):
@vancrash zgłoś w banku prośbę o chargeback, wyjaśnij że autoryzowałeś kwotę w PLN a nie w EUR. Załącz odp. na reklamację od Ryanair z odmową zwrotu. PKO BP powinno Ci zwrócić różnicę.

Dobra wola banku, bo nie ma screenu to potwierdzającego
Oczywiście zapłacił w euro, ale on tego nieświadom tego nie zauważył nie odhaczając ptaszka po kliknięciu w aktywny napis
Oby była wola banku, dla nich to drobne

-
Góra
 PM off  
      
#138 PostWysłany: 18 Wrz 2018 11:46 

Rejestracja: 18 Wrz 2018
Posty: 1
Hej,
mam podobną sprawę, z tym że Ryanair nie dotrzymał terminu i nie odpowiedział w ciągu obiecanych 28 dni. W związku z czym reklamację powinno się uznać za zasadną. Rozmawiałam dziś na czacie Ryanaira, ale jedyne co babka mogła zrobić to wysłać ponaglenie do działu zapytań. Napisała, że mam oczekiwać odpowiedzi w ciągu 28 dni. Na moje pytania dotyczące numeru sprawy, nie umiała jej wskazać, tłumacząc się, że nie ma dostępu do takich informacji.

W związku z powyższym, moje pytanie, gdzie mam napisać o zwrot tej kwoty, w związku z niedotrzymaniem terminu odpowiedzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 18 Wrz 2018 11:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
na Berdyczów?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Gadekk, Nowy8616536 oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group