Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.bookryanair.com/SkySales/bo ... -pl#Search


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 12 Paź 2018 08:00 

Rejestracja: 07 Maj 2015
Posty: 171
Loty: 12
Kilometry: 31 528
Napisać na wątku Revolut?
Masz konto Eur aktywne? U mnie jak kliknę konto Eur, to mam dane do przelewu - albo lokalne - czyli SEPA albo Swift.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#162 PostWysłany: 19 Paź 2018 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2013
Posty: 2306
Loty: 296
Kilometry: 416 674
złoty
DragonFlyFly napisał(a):
to karta Revolut.. specjalnie zaznaczyłam eur i dopilnowalam, zeby srodki byly tylko w walucie eur.. jezeli to cos daje oczywiscie

Przez dwa dni mieli chyba problem, bo nie pokazywało komunikatu o wyborze waluty a sami ściągali w GBP przy płatności Revolutem. Mam nawet screeny ale nie chce mi się wysyłać reklamacji bo mała wartość.

Dzisiaj już wszystko w porządku.

Btw. Można z tego wybrnąć płacąc przez PayPal i tam ustawiając oczywiście płatność w odpowiedniej walucie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 21 Mar 2019 10:08 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Witam,
mam problem z płatnością w Ryanair
Chcę zarezerwować loty z porto do Faro, płacąc kartą mastercard debit z banku PeKaO SA Odhaczam ptaszka, by euro przeliczył mi bank a nie ryanair po złodziejskim kursie Trzykrotna, nieudana próba płatności. Dzwoniła do banku, z kartą jest wszystko w porzadku, środki na koncie są, żadnych blokad do transakcji internetowych
Co robię nie tak?
Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 21 Mar 2019 10:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A czy w systemie bankowym masz odnotowane próby płatności?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#165 PostWysłany: 21 Mar 2019 10:55 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
nie, konsultant z banku powiedział, że nie widzy nawet próby pobrania środków przez ryanair
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 22 Mar 2019 11:03 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Nadal nie udało mi sie zarezerwować biletów na stronie ryanair Jestem bezradna:-(
Wczoraj dzwoniłam do banku- z kartą jest wszystko w porzadku Próbowałam dziś dwiema innymi i też nie przechodzi płatnośc. Próbowałam na 3 różnych komputerach i tez nic.
Rozmawiałam na czacie z konsultantem ryanair- twierdzi, że w systemie wszystko ok
W banku nie odnotowano nawet próby ściągnięcia środków przez ryanair.
Próbowałam karta kredytową, bankomatową, Mastercard i Vsa.
I NIC
Poradźcie coś
Od lat intensywnie podróżuję. Nie raz już rezerwowałam bilety na stronie ryanair i wizz i NIGDY nie miałam takiego problemu :-(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2014
Posty: 594
Loty: 180
Kilometry: 222 599
srebrny
może jesteś na czarnej liście FRancy ?
a tak na serio, spróbuj użyć IE lub edge
wiem, wiem to tylko "programy" do ściągania przeglądarek internetowych, ale może Ci się uda w ten sposób
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 22 Mar 2019 12:18 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 81
Dziękuję wszystkim
Udało mi się wreszcie dokonać rezerwacji Potrzebowałam w sumie 8 biletów, ale od 3 dni nie mogłam sfinaliowac transakcji ponieważ odrzucało płatnośc
Dzisiaj postanowiłam rozbić na 4 oddzielne rezerwację, po 2 osoby. Płaciłam oczywiście tą samą kartą, którą wczesniej ryanair odrzucał, ale takim sposobem udało się
Niech będzie to też wskazówka dla innych którzy będą borykać się z podobnym problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 23 Maj 2019 08:20 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Może się komuś przyda aktualizacja z wczoraj. Zakup biletów w Euro revolutem, przez stronę karta dwukrotnie odrzucona, przez aplikację płatność przeszła bez problemu za pierwszym razem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 27 Lip 2019 13:21 

Rejestracja: 19 Wrz 2017
Posty: 17
Słuchajcie mam pytanie- wczoraj kupowałem bilety Modlin-Bolonia w dwie strony- mimo iż miałem na "podsumowaniu" że zapłacę 488 zł, bank pobrał mi 520. W euro wyszło mi 122 z centami. Co najlepsze nie miałem możliwości wybrania opcji z tym przewalutowaniem, mimo, iż kilka razy już kupowałem bilety u FR, i takowa opcja była- Czy wie ktoś czy coś się zmieniło? Płaciłem kartą Mastercard. Wiadomo, 30 zł to nie jest jakiś majątek, ale pytanie czy to po prostu przewalutowanie bankowe, czy FR coś kręci? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 27 Lip 2019 13:31 

Często po wpisaniu numeru karty zmienia walutę zakupu i trzeba na stronie Ryanair tego pilnować
Zrób jeszcze raz taki sam zakup tą samą kartą i zobaczysz jak zmieni walutę zakupu
Czasami pomaga reklamacja do Ryanair lub banku wystawcy karty
Góra
 PM off  
      
#172 PostWysłany: 27 Lip 2019 17:27 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Mnie za pomocą Visa ING (debetówka) przeszło KRK-PRG bez dopłat za przewalutowanie (tyle ile wyliczyło na stronie). W szoku jestem, bo liczyłem się z jakąś jednak opłatą. :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 28 Lip 2019 02:01 

Rejestracja: 19 Wrz 2017
Posty: 17
Ok, A jak z tą opcją aby nie korzystać z przewalutowania ryanaira? Jest to dalej dostępne, czy tylko mi się nie chciało wyświetlić?
e-prezes, może dlatego że to lot z Polski gdzie wyceniony jest w polskich PLN a nie zagraniczny kiedy te kwoty są w euro, I wtedy przeliczanie na PLN
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 28 Lip 2019 02:18 

Ryanair ma dziwny system po wpisaniu nr karty rozpoznawania jej "narodowości" czyli waluty do niej przynależnej
Czyli przy zakupie w euro zmienia na zł, przy zł zmienia na euro

Trzeba tego pilnować (przy zmianie waluty odhaczamy klikając na niebieski napis) lub kupować z tego co pamiętam wybierając PayPall
Góra
 PM off  
      
#175 PostWysłany: 29 Lip 2019 11:08 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 675
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Anonymous napisał(a):
Czasami pomaga reklamacja do Ryanair lub banku wystawcy karty
Robiłam reklamację w PKO BP - 60 dni, ale uznali i przypomnieli, że tam system sam może zmienić walutę jak błędnie rozpozna kartę. Reklamuj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 29 Lip 2019 11:29 

piekara114 napisał(a):
w Ryanair przy PŁATNOŚCI system sam może zmienić walutę jak błędnie rozpozna kartę. Reklamuj.


Dokładnie: np. KK Raiffeisen/Paribas Wizzair zawsze po WPISANIU pełnego numeru karty zmienia kwotę lotów z Polski w zł na euro

Trzeba klikać jak na screenie poniżej w aktywny napis "Kliknij Tutaj aby uzyskać więcej informacji" i "odhaczyć ptaszka"

Załączniki:
Ryanair samoczynna zmiana waluty.PNG
Ryanair samoczynna zmiana waluty.PNG [ 12.25 KiB | Obejrzany 8627 razy ]
Ryanair samoczynna zmiana waluty 2.PNG
Ryanair samoczynna zmiana waluty 2.PNG [ 42.43 KiB | Obejrzany 8627 razy ]
Góra
 PM off  
      
#177 PostWysłany: 29 Lip 2019 16:58 

Rejestracja: 19 Wrz 2017
Posty: 17
@gorny77 właśnie chodzi o to, że ja po wpisaniu numeru karty nie miałem tej opcji, sam się właśnie zdziwiłem dlaczego, ale nie było. Próbowałem potem na spokojnie jak poradziłeś I dalej po wpisaniu danych karty tego nie miałem. Wiem o tej opcji, bo kilka razy rezerwowalem bilety FR I wiedziałem że muszę to odznaczyć. I takiej opcji nie miałem zarówno gdy próbowałem na próbę kupić bilet w PLN jak i w EUR. Problem jest taki, że kwotę miałem podaną w złotówkach I myślałem że tak mnie rozliczą. Niestety okazało się że pobrali w EUR a bank zablokował mi 520 zl zamiast 488 I obawiam się za tą kwota może wzrosnąć do 534 (przeliczenie po wyższym kursie bankowym). Jeśli się okaże że ta kwota wzrośnie, będę próbować reklamacji I w banku, ale I przedewszytkim u Ryana.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 29 Lip 2019 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Ta opcja jest, ale przed wpisaniem numerów niezapisanej karty, potem znika - przynajmniej u mnie, wyjściem było najpierw zapisanie karty, a dopiero potem kupno biletów. Cwaniaczki.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez paweł p, 30 Lip 2019 08:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 30 Lip 2019 08:17 

Rejestracja: 30 Kwi 2019
Posty: 37
@Hubal U mnie było dokładnie tak samo. Po wpisaniu danych karty MasterCard, waluta się sama zmieniła i nie było żadnej możliwości aby wrócić do PLN. Reklamacja w banku przyniosła skutek. Odpisali, że to nie ich wina, tylko Ryanaira, ale mimo to zwrócili mi różnicę w cenie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Hubal uważa post za pomocny.
 
      
#180 PostWysłany: 30 Lip 2019 10:02 

Rejestracja: 29 Lip 2019
Posty: 5
Jak wygląda opcja z kartą Revolut? Opłaca się?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 248 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: f0ku5 oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group