Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 07 Paź 2016 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10960
HON fly4free
Musisz i tak przełożyć lot na 10.10 bo niczym nie dolecisz 9.10 przez ten strajk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#122 PostWysłany: 07 Paź 2016 19:31 

nie wiem jak tam z rezygnacją z hotelu, ale oni tam w Ryanair zapewne bez problemu zmienili by to wasze mocno problemowe Korfu na najbliższe loty na Kanary, Majorkę, Malagę itp w ramach wolnych miejsc

@jasiek1212 te osoby przed tobą zapewne czatują w tej samej sprawie, spróbuj samodzielnie zmienić na poniedziałkowe loty do Korfu, bo zapewne zmniejsza się dostępność wolnych miejsc

ABY ZMIENIĆ LOT (ZA DARMO)



Najprostszy sposob, aby zmienić odwołany lot (w zależności od dostępności miejsc) to zalogowac się na stronie internetowej, podac numer rezerwacji , dokonac zmiany:

Kliknij tutaj, aby zmienić lot

https://www.ryanair.com/pl/pl/check-in
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 07 Paź 2016 20:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
Konsultantka napisała, że mogę się ubiegać o zwrot kosztów za hotel. Macie jakieś doświadczenie odnośnie tego ? (czas rozpatrywania takiego wniosku, szanse na zwrot).
Pech niesamowity :( dlatego trzeba walizki rozpakować i teraz walka o odzyskanie pieniędzy...nie zaproponowano mi wylotu w inny dzień, gdyż praktycznie cały tydzień strajk...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 07 Paź 2016 20:24 

rozumiem, że nie dysponujesz wolnymi środkami na "ale oni tam w Ryanair zapewne bez problemu zmienili by to wasze mocno problemowe Korfu na najbliższe loty na Kanary, Majorkę, Malagę itp w ramach wolnych miejsc"

Jak rezerwacja hotelu przez booking itp to skontaktuj się, naświetl co się wydarzyło i grzecznie poproś o pomoc w rozmowie z hotelarzem
Góra
 PM off  
      
#125 PostWysłany: 07 Paź 2016 20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
nie chodzi o środki, tylko nawet nie mogę wejść na strone Ryanair, aby zobaczyć jakie mam opcje i gdzie ewentualnie mógłbym lecieć alternatywnie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 07 Paź 2016 20:43 

mi strona Ryanair działa
https://legacy.ryanair.com/

tak na szybko dla co najmniej 4 osób
10-17.10 z Modlina Lizbona
10-17 z Modlina Barcelona
9-16 z Krakowa i Modlina Palma de Mallorca
10-17 z Wrocławia Teneryfa


Ostatnio edytowany przez Anonymous 07 Paź 2016 21:30, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 07 Paź 2016 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2078
niebieski
alternatywnie inny lot (kierunek) to chyba tylko przez ten czat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 07 Paź 2016 20:47 

to też piszą w komunikacie, ale jak się nie przygotujesz to wygląda jak to napisał po rozmowie na czacie (zwrot za rezerwację, ale to żadne rozwiązanie, dla nich najłatwiejsze)
Góra
 PM off  
      
#129 PostWysłany: 07 Paź 2016 21:42 

Rejestracja: 18 Kwi 2012
Posty: 45
jasiek1212 napisał(a):
Konsultantka napisała, że mogę się ubiegać o zwrot kosztów za hotel. Macie jakieś doświadczenie odnośnie tego ? (czas rozpatrywania takiego wniosku, szanse na zwrot).

Właśnie, czy jest w takim przypadku ewentualnie jakaś szansa na odzyskanie innych kosztów (nocleg, wypożyczenie samochodu itd.)? Teoretycznie chyba Ryanairowi nic do tego? :roll: Ktoś ma jakieś doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 07 Paź 2016 21:46 

Ryanair nic do Tego, bo jest tak samo POSZKODOWANY jak my/wy/oni
Do tego w trybie awaryjnym tym co mieli lecieć z Grecji (np. wracając z wakacji) muszą teraz znaleźć hotele, alternatywne kiedyś tam loty itp
Góra
 PM off  
      
#131 PostWysłany: 08 Paź 2016 09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
zaproponowano mi zmianę lotu...na trasie Polska - Grecja...na najbliższe 20 dni...super propozycja. Chciałem aby zmieniono mi loty na Wrocław - Malaga, gdzie dograłbym sobie hotel i akurat czas podróży mi pasował ale niestety nie było takiej możliwości.
Szkoda urlopu, wnioski o zwrot pieniędzy już wysłałem, trzeba czekać niestety. Nauczka na przyszłość niesamowita. :x :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 08 Paź 2016 09:59 

Z tego wynika, że inaczej rozmawiają na lotnisku w sytuacji awaryjnej, a inaczej na czacie po otrzymanym sms-ie o odwołaniu....
Ja bym jeszcze walczył:
Telefony:
0044 871 2460003 (koszt np. u mnie 1,56 zł minuta, konsultanci angielskojęzyczni)

Kod:

Skad dzwonisz?
Polska

Jesli masz pytanie sprawdz odpowiedz w sekcji pytania dotyczace podrózowania. Szukaj

Aby rozmawiac z konsultantem zadzwon na ponizszy numer:

703 203 100 - 1.29 PLN/min incl VAT. Dostawca uslugi jest Ryanair.
Koszt połączenia z telefonów komórkowych lub sieci innych operatorów moze byc wyzszy.
Linia czynna od poniedzialku do piatku w godzinach 7:00 - 18:00 CET, Sobota 9:00 – 18:00 CET i Niedziela 10:00 – 18:00 CET.




Wychodzi, że reszta infolinii nie działa w sobotę i niedzielę

Ostatecznie znowu czat Ryanair, a na propozycję Grecji odpowiedz, że oni na dniach sezonowo zamykają jakieś 90% połączeń do/z Grecji, w tym prawie wszystkie do Korfu

@jasiek1212 jeżeli faktycznie, z tego co czytam wypełniłeś tj, kliknąłeś w ten link na ich stronie o zwrot kosztów rezerwacji to na teraz NIE MA JUŻ TEMATU, podjąłeś decyzję o zwrocie i to dla nich zamyka temat (zbyt pochopnie, przed należało j/w ostatecznie z wydrukami jechać na któreś z lotnisk, gdzie lata Ryanair)
Góra
 PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 08 Paź 2016 14:51 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Taki e-mail dostałem od obsługi lotniska w Atenach, działa wam ten numer do Ryanair?

Załączniki:
mejl.jpg
mejl.jpg [ 139.6 KiB | Obejrzany 4156 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 08 Paź 2016 21:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
"Państwa lot FR8064 09.10.2016 został przywrócony, na lotnisku prosimy sprawdzić informacje dotyczące Państwa lotu na lotnisku"

Taki sms do mnie dotarł przed paroma minutami...procedury zwrotów rozpoczęte...lecieć jak nawet nie wiem czy hotel mi nie anulował rezerwacji ?
Spróbujemy bo szkoda urlopu :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
czarny38 uważa post za pomocny.
 
      
#135 PostWysłany: 09 Paź 2016 08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
Dotarliśmy ze Śląska na Jasionkę i niestety niemiła niespodzianka...lot FR8064 przesunięty na 23:35 a według strony ww nawet na 1:35...pani w info twierdzi, że może być wcześniej albo i później ten lot... :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 18 Paź 2016 15:50 

Rejestracja: 29 Gru 2012
Posty: 5
Dzień dobry, dobre 2 miesiące temu zakupiłem bilety na trasach Berlin-Madryt, Madryt-Porto, Porto-Madryt, Madryt-Berlin. Start miał być 16 listopada o 9:45 i tego samego dnia przed 20 mieliśmy mieć samolot do Porto. Wszystko było pięknie dograne do momentu, gdy z 3 tyg temu otrzymałem informację, że została zmieniona godzina wylotu z Berlina do Madrytu na 20 z kawałkiem, tym samym uniemożliwiając dokonania przez nas przesiadki.
Jakie mam teraz możliwości aby te loty odbyć? Dodam, że bilety mamy zakupione na kilku rezerwacjach zakupione dla 3 różnych osób. Czy mogę starać się o zwrot kosztów za wszystkie zakupione bilety bądź zmianę tego pierwszego lub wszystkich lotów? Jaka jest podstawa aby uzyskać odszkodawnie za opóźniony (przesunięty) lot?
Dzisiaj mam jeszcze możliwość anulowania wszystkich biletów w związku z nowym regulaminem dotyczącym rezerwacji miejsc w samolocie. ale może są jakieś inne alternatywy?

Proszę o pomoc w zaistniałej sytuacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 18 Paź 2016 15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Fajnie że zaczekałeś do ostatniego dnia :D

Ze względu na to, że do odlotu pozostało jeszcze sporo czasu to jedyne co możesz zrobić to wybłagać na ryanairowym czacie zmianę rezerwacji na inny lot ale to trzeba chyba postrzegać w kategoriach sci-fi.
Zwrot i kombinujcie od nowa jak tam dolecieć.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 18 Paź 2016 16:06 

skontaktuj się z Czat Ryanair
https://secure.livechatinc.com/licence/ ... i?groups=2

poproś o darmową zamianę Berlin - Madryt - Porto na bezpośredni wieczorny lot tego samego dnia Berlin - Porto lub skalkuluj co się bardziej anuluje: anulowanie twoich obu (jak się zgodzą) i zakup lotu j/w na teraz 41,24 euro/os
Góra
 PM off  
      
#139 PostWysłany: 18 Paź 2016 16:09 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7793
złoty
Odszkodowanie nie przysługuje bo powiadomiono o zmianie więcej niż z 14 dniowym wyprzedzeniem.Jeśli nie da się na miejsce 1-szego lotu znaleźć alternatywy pasującej do reszty to lepiej anulować całość póki można bezpłatnie lub zmienić na bezpośredni jak wyżej doradzono.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 18 Paź 2016 16:09 

Rejestracja: 07 Cze 2016
Posty: 331
Loty: 107
Kilometry: 181 798
namteH napisał(a):
Fajnie że zaczekałeś do ostatniego dnia :D
Zwrot i kombinujcie od nowa jak tam dolecieć.


Fatycznie jakieś horrory wszystkim fundujesz przed wyjazdem.
Skoro wiedziałeś 3 tygodnie temu, to trzeba było rezygnować
z lotu i szukać nowej alternatywy, lub powiedzieć innym podróżującym
że wasza wyprawa się nie odbędzie. Jak dla mnie to sam zawaliłeś sprawę.
Tyle masz do wyboru
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group