Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 07 Wrz 2016 11:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 265
Loty: 96
Kilometry: 101 069
niebieski
Planowany na listopad lot Ryanair został przesunięty aż o 11 godzin :/ wkurzyłem się, bo nie dość, że schrzanił mi się cały dojazd do lotniska (wylot z Berlina), to jeszcze 'zabrali' mi tym cały dzień urlopu - miałem być rano na miejscu, a będę dopiero przed północą :/
Czy oprócz ewentualnego zwrotu pieniędzy za zrezygnowanie z rezerwacji (co mnie oczywiście nie interesuje) można cokolwiek więcej wywalczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#102 PostWysłany: 07 Wrz 2016 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Napisz na czacie, a powinni bez problemu zamienić ci datę lub trasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 07 Wrz 2016 11:56 

raptem post wcześniej masz informację co robić
Pole manewru masz spore, ta sama trasa jak jest dzień wcześniej (tu też chyba obowiązuje -14/+30 dni), inna trasa w ranmach tyh samych krajów np. Berlin - Walencia na Berlin - Sevilla itp
Sprawdż i czatuj, nie za pierwszym to za drugim razem się uda, @Intchy nic nie piszesz jaki kierunek, ale jak np. pasuje ci zmiana Berlin Walencia na Modlin Walencia itp to koniecznie próbuj z dodaniem na czacie tego co tu w poście
Góra
 PM off  
      
#104 PostWysłany: 12 Wrz 2016 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Hej wszystkim, może ktoś miał podobną sytuację albo słyszał o takiej, albo w ogóle co myślicie czy uda się coś zdziałać? :?:

Sprawa dotyczy w sumie dwóch linii, ale zależy mi na zmianie w Ryanairze. Wygląda to tak: mamy kupione bilety na powrót z Maroka:
15.11.2016 Fez-Bruksela 15:25-19:40 (FR) i Bruksela-Warszawa 21:15-23:10 (W6)

No i kilka dni temu dostajemy maila od Wizzaira o zmianie w siatce lotów i z tej fantastycznej okazji o zmianie naszego lotu Bruksela-Warszawa z 15.11 na 14.11. g. 21:15 :/ Co nam oczywiście nijak nie pasuje i będziemy anulowali ten lot (w mailu jest info o opcjach - powinno być ok).

Ale problem pojawia się dalej, bo w tym momencie nie mamy jak wrócić do Polski, ani 15.11 wieczorem ani 16.11 rano nie ma z Brukseli (CRL) lotów tak, żeby wrócić do pracy tego dnia. Musimy anulować i te loty FR Fez-Bruksela i wrócić do PL innym połączeniem. Jedyne co znalazłam na 15.11 to Fez-Madryt + Madryt-Wrocław (+nocny pociąg do W-wy), oba loty FR. Widziałam we wcześniejszych postach, że ludziom przebukowali loty z powodów zdrowotnych itd., ale czy opcja z winy innego przewoźnika ma szansę przejść? Ktoś się spotkał z czymś takim? Bilety kupowaliśmy już jakiś czas temu, tzn. na koniec lipca, ale info od Wizza dostaliśmy parę dni temu :/
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 12 Wrz 2016 20:31 

W tej sytuacji NIC nie musicie, a na darmową zmianę na teraz ze strony Ryanair jak nie zmienią i tam godzin lotu masz ZERO szans

Na teraz jedyne rozsądne rozwiązanie to nocka na lotnisku i ranny po 6 Ryanair do Krakowa z voucherem -10 euro po ok. 15 euro

Co do anulacji wizzair najlepiej wybrać 120% w pkt wizz z terminem ważności "bezterminowo"
Góra
 PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 12 Wrz 2016 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
"na darmową zmianę na teraz ze strony Ryanair jak nie zmienią i tam godzin lotu masz ZERO szans"

Niestety tego się obawiałam :( dzięki za odpowiedź!
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 12 Wrz 2016 20:46 

Na opcję np. przez Madryt zmienili by, ale tylko gdyby ten drugi lot był też FR WARUNEK KONIECZNY

A zmiana płatna się nie kalkuluje, na stronie legacy Ryanair wejdź w zarządzanie rezerwacją i "Zmień lot"
Góra
 PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 27 Wrz 2016 13:20 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Nigdy nie leciałem Ryanair'em, zawsze liniami tradycyjnymi. W listopadzie będę leciał po raz pierwszy tym przewoźnikiem z Rzeszowa do Berlina.
Listopad to okres różnych mgieł nad Jasionką więc latając Lotem czy Lufą nie miałem obaw, bo albo przewożono pasażerów autokarem do Warszawy, Krakowa i dalej samolotami do miejsca docelowego, albo zwrot kosztów alternatywnego przejazdu.

A co by było, gdyby rejs Ryanair'a został odwołany. Od razu mówię, że nie interesuje mnie zwrot zakupu biletu albo rezerwacja na inny rejs, bo trasa ma być obsługiwana 2 x tydzień.

Interesuje mnie opcja zmiany na inny możliwy termin innym przewoźnikiem albo zwrot kosztów alternatywnego przejazdu, zgodnie z dyrektywą. Na stronie Ryanair'a jest napisane, że liczą się tylko rejsy Ryanair'a, żaden inny przewoźnik. Czy Ryanair rzeczywiście nie odpowiada za poniesione koszty tj. noclegi, koszty poniesione z podróżą, która powiedzmy nie odbędzie się, lub ulegnie zmianie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 27 Wrz 2016 15:44 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Jezeli bedzie to wynikalo nie z winy przewoznika, a np. pogody, to niestety, ale nie ma szans, zeby Cie przebukowali np. na Lufthanse.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzysztof.ka lubi ten post.
krzysztof.ka uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 27 Wrz 2016 16:01 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Dzięki za odpowiedź, rozumiem, że też niechętnie zwrócą koszty zakupu biletu u alternatywnego przewoźnika np. Polski Bus, inna linia lotnicza.
Pewnie trzeba będzie poszukać dobrego ubezpieczyciela.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 27 Wrz 2016 17:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Jeśli mieliby refundować poniesione koszty za bilety lotnicze, to sami by je oferowali, gdyż rozliczają sie po innych (niższych) cenach z liniami lotniczymi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 07 Paź 2016 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
Urlop zaplanowany, hotel zapłacony (prawie 1000 zl) auto na lotnisku zaklepane...bagaże spakowane a 5 minut temu dostaję smsa, że lot w niedzielę 09.10.2016 r. Ryanair na Korfu z Rzeszowa odwołany...
Po prostu nie wierzę... :? :( :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 07 Paź 2016 18:48 

Nic mi do tego, ale zamiast tu pisać PILNIE skontaktuj się przez CZAT z Ryanair, dlaczego i co proponują
Góra
 PM off  
      
#114 PostWysłany: 07 Paź 2016 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Napisz na czacie a bez problemu zmienią ci lot na 10.10 z Modlina lub Katowic


Ostatnio edytowany przez skrzat, 07 Paź 2016 18:51, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 07 Paź 2016 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
nie mogę wejść na stronę linii ehhh :cry: masakra po prostu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 07 Paź 2016 18:50 

lub Katowice o ile są miejsca

-- 07 Paź 2016 18:52 --

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... -z-Ryanair

https://secure.livechatinc.com/licence/ ... i?groups=2

wychodzi, że wszystko jest ok (jeśli chodzi o kontakt z FR)
Góra
 PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 07 Paź 2016 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10965
HON fly4free
Jeśli potrzebujesz lot 9.10 to da się złożyć loty przesiadkowe w Londynie Stansted lub Brukseli Charleroi z Modlina, Wrocławia lub Krakowa. Trzeba tylko sprawdzić dostępność miejsc. Nie powinno być problemu ze zmianą na czacie
Góra
 Profil Relacje PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#118 PostWysłany: 07 Paź 2016 18:58 

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... otniczego5

Grecja to jedyny znany mi kraj, gdzie strajk planują na sobotę i niedzielę, tacy np. Włosi wtedy mają weekend i odpoczywają (strajkuje się często i gęsto, ale w tygodniu i to do południa :| )

Załączniki:
strajk.PNG
strajk.PNG [ 39.08 KiB | Obejrzany 1674 razy ]


Ostatnio edytowany przez Anonymous 07 Paź 2016 19:05, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 PM off
jasiek1212 lubi ten post.
jasiek1212 uważa post za pomocny.
 
      
#119 PostWysłany: 07 Paź 2016 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 197
Loty: 18
Kilometry: 26 076
póki co jestem 23 w kolejce, za około 3 godziny będę miał możliwość poklikania z konsultantem...ehhh brak słów ale dzięki za pomoc :oops: :( :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 07 Paź 2016 19:02 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Wiem , że już było , ale czy ktoś wie dlaczego strona rajana się nie otwiera? Mam tak na wszystkich czterech przeglądarkach,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group