Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#21 PostWysłany: 21 Kwi 2021 07:49 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
Leciał ktoś ostatnio z Berlina. I czy można ominąć tak test i kwarantannę, czy biorą pod uwagę kraj zamieszkania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#22 PostWysłany: 21 Kwi 2021 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Sudoku napisał(a):
@DMW Jakie miałeś zaświadczenie o szczepieniu? Takie z IKP, czy coś specjalnego?


@DMW Też mnie to ciekawi, biorąc pod uwagę, że na tym z IKP jest również info po angielsku
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#23 PostWysłany: 21 Kwi 2021 08:38 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Grzenio1970 napisał(a):
Dla pobytu do 72 godzin, przepisy wymagają testu nie starszego niż 72 godz., taki też miałem.

https://gov.ro/fisiere/pagini_fisiere/H ... _nr_9_.pdf

(2) Exceptarea de la măsura carantinei instituită pentru persoanele care sosesc din țările/zonele/teritoriile de risc epidemiologic ridicat, cu excepția celor ce sosesc din Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord se aplică și pentru:
a)persoanele care sosesc în România din țările/zonele/teritoriile de risc epidemiologic ridicat, dacă rămân pe teritoriul național pentru o perioadă mai mică de 3 zile (72 de ore) și prezintă un test negativ pentru SARS-CoV-2, efectuat cu cel mult 72 de ore înaintea intrării pe teritoriul național;

Faktycznie. Wchodziło by na to, że https://ro.usembassy.gov/covid-19-information/ podaje błędne/stare informacje. Tam znalazłem info o wymogu 48h. https://www.gov.pl/web/dyplomacja/rumunia podaje poprawnie - 72h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#24 PostWysłany: 21 Kwi 2021 21:45 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
@Sudoku @juggler5
oryginał oraz tłumaczenie przysięgłe

Załączniki:
zaśw. szczep tłum. ang.JPG
zaśw. szczep tłum. ang.JPG [ 125.35 KiB | Obejrzany 2939 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#25 PostWysłany: 22 Kwi 2021 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Zastanawia mnie czy nie wystarczy ta informacja z IKP np. podbita przez jednostkę szczepiącą:
" Based on the data retrieved from the Medical Information System P1, the e‑Health Center
confirms that:
........................................................, PESEL ..............................................., received a dose of the vaccine (1 of 2)
against COVID‑19 on April 15, 2021.
If you have any questions or concerns related to vaccination or your health condition,
please refer to your primary care physician."

@DMW ile dałeś za tłumaczenie.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#26 PostWysłany: 22 Kwi 2021 13:06 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
43 zł :D
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#27 PostWysłany: 22 Kwi 2021 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
W Rzeszów-ku 40zł :) Właśnie otrzymałem odp. :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#28 PostWysłany: 23 Kwi 2021 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Znajomy który lata tylko przez biura podróży, leci za miesiąc na Maderę wydrukował zaświadczenie z IKP, biuro p. potwierdziło, że ten dokument jest wystarczający i jest akceptowany przez SG w wielu krajach. Zastanawiam się czy by nie dopytać w ambasadzie rumuńskiej. Nie chodzi mi o zaoszczędzenie 40 zł bo to nie jest żadna kwota, tylko o czas i kombinowanie co i jak. :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#29 PostWysłany: 23 Kwi 2021 10:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@juggler5 Pisz do ambasady. Taki też miałem plan, żeby zweryfikować z nimi, jak już będę miał komplet dokumentów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#30 PostWysłany: 23 Kwi 2021 11:00 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 408
niebieski
Można też zapytać konsula RP w Rumunii:
bukareszt.wk@msz.gov.pl
Odpowiada na pytania :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#31 PostWysłany: 23 Kwi 2021 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
E-mail wysłany na bukareszt.wk@msz.gov.pl.

Jest już odpowiedź :) Muszę przesłać ten dok. z IKP, ja jestem przed drugą dawką, jak ktoś jest po drugiej to proszę o przesłanie na e-mail
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#32 PostWysłany: 28 Kwi 2021 17:13 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
Udało się wlecieć komuś pokazując aktualny test na przeciwciała ?
Mam lecieć w piątek z Berlina, i ciągle przesyłają mi informacje z WIZZ że potrzebny jest test PCR.

Wiadomość z ambasady
"Z obowiązku odbywania kwarantanny oraz z wymogu posiadania testu przy przekraczaniu granicy zwolnione są osoby które są w stanie udowodnić że w ciągu ostatnich 90 dni przeszły COVID. Do potwierdzenia potrzebne będą: pozytywny wynik testu PCR od którego upłynęło min. 14 dni lub stosowny wypis ze szpitala lub test typu IgG potwierdzający obecność przeciwciał, zrobiony maks. 14 dni przed przyjazdem do Rumunii (wszystkie dokumenty muszą być sporządzone lub przetłumaczone na j. rumuński lub j. angielski)."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#33 PostWysłany: 28 Kwi 2021 17:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
za stroną gov.pl
z kwarantanny i wymogu testu zwolnione mogą być "osoby, które są w stanie udowodnić że w ciągu ostatnich 90 dni przeszły COVID. Wymagane będą: pozytywny wynik testu PCR od którego upłynęło min. 14 dni lub stosowny wypis ze szpitala lub test typu IgG potwierdzający obecność przeciwciał, zrobiony maks. 14 dni przed przyjazdem do Rumunii (wszystkie dokumenty muszą być sporządzone lub przetłumaczone na j. rumuński lub j. angielski)."
Jeśli spełniasz, to Rumunia wpuści. Natomiast nie wiem, jak podchodzą do tego na lotnisku w Berlinie przy boardingu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
orlo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#34 PostWysłany: 28 Kwi 2021 17:33 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
W wiadomości przesłanej od Wizzair, nie wymienili tego wyjątku.
No dobra trzeba będzie się samemu przekonać przy bramkach :D

Nie odnosi się to do:
- pasażerów poniżej 3 roku życia;
- pasażerów posiadających paszport dyplomatyczny;
- pasażerów posiadających zaświadczenie o zaszczepieniu przeciwko koronawirusowi (COVID-19). Przyjęcie drugiej dawki jest wymagane i musi nastąpić co najmniej 10 dni przed przybyciem;
- pasażerów posiadających zaświadczenie lekarskie wraz z pozytywnym wynikiem testu w kierunku koronawirusa (COVID-19), wydane na co najmniej 14 dni, a maksymalnie na 90 dni przed przybyciem;
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#35 PostWysłany: 29 Kwi 2021 07:54 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 419
niebieski
A jeśli ktoś się szczepił preparatem jednodawkowym? Rumuni biorą to w ogóle pod uwagę?
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#36 PostWysłany: 02 Maj 2021 18:25 

Rejestracja: 05 Kwi 2017
Posty: 29
Loty: 129
Kilometry: 267 367
Przy bramkach w Berlinie z testem na przeciwciała IGg, oraz na lotnisko w Rumunii bez problemu w moim przypadku 👌
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#37 PostWysłany: 04 Maj 2021 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Otrzymałem odpowiedź od konsula RP w Bukareszcie odnośnie zaświadczenia które można pobrać z IKP.

"Szanowny Panie,

Służby rumuńskie co do zasady wymagają zaświadczenia imiennego (zaświadczenie zawiera podpis osoby reprezentującej właściwą do jego wydania instytucję), wydanego przez szczepiącą placówkę medyczną, pozwalającego na jednoznaczną identyfikację zaszczepionego, daty podania ostatniej dawki szczepionki oraz nazwę samego preparatu.

Zachęcamy do uzyskana tego typu zaświadczenia, najlepiej sporządzanego od razu w j. polskim oraz j. angielskim.

Przesłane przez Pana poświadczanie bywa w praktyce honorowane przez służby rumuńskie, niemniej z uwagi na brak ww. istotnych elementów jego moc prawna może zostać zakwestionowana w trakcie przekraczania granicy rumuńskiej."

Wygląda na to, że lepiej zrobić takie tłumaczenie jak pokazał @DMW, albo próbować z tym wydrukiem plus karteczka ze szczepienia z nazwą i seria szczepionki.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#38 PostWysłany: 13 Maj 2021 12:44 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Czy ma ktoś link do rumuńskiego źródła, co jest dokładnie wymagane?
Dobrze byłoby to zweryfikować i mieć wydrukowane przy przekraczaniu granicy, aby uniknąć kłopotów.
A jakby ktoś chciał się zaszczepić w samej Rumunii, to może to zrobić w dość ciekawych okolicznościach:
https://www.bbc.com/news/world-europe-57049639
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#39 PostWysłany: 13 Maj 2021 13:05 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 408
niebieski
Tutaj jest publikowane wszystko, np. zmiany listy „ryzykownych” krajów
https://gov.ro/ro/masuri

PDF z wymaganiami: HOTĂRÂREA nr. 9 din 11.02.2021
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Rumunia - COVID-19
#40 PostWysłany: 14 Maj 2021 02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2017
Posty: 78
Czyli jak wjeżdzam z kraju, którego nie ma na tej liście to nie mam ani kwarantanny ani nie wymaga się ode mnie testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 80 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group